Natrag   Forum.hr > Sport > Tenis

Tenis Uh, ah, uf, joj!

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2011., 12:34   #1
Wimbledon 2011.

Wimbledon 2011.





Main Draw

[1]Nadal v Russell
Andujar v Sweeting
Muller v Haas
Fognini v [31]Raonic
[24]Del Potro v [Q/LL]
Rochus v [Q/LL]
Gil v Sela
[Q/LL] v [15]Simon

[10]Fish v Granollers
Kohlschreiber v Istomin
Haase v Riba
Stepanek v [21]Verdasco
[25]Chela v [Q/LL]
Young v Bogomolov Jr.
[Q/LL] v Benneteau
Volandri v [6]Berdych[/color]

-------------------

[4]Murray v Gimeno-Traver
Kamke v Kavcic
Stakhovsky v Cox
Ljubicic v [27]Cilic
[17]Gasquet v Giraldo
Kunitsyn v [Q/LL]
[Q/LL] v [Q/LL]
Starace v [14]Wawrinka

[9]Monfils v Bachinger
[Q/LL] v Kendrick
Clement v [Q/LL]
Karlovic v [23]Tipsarevic
[30]Bellucci v Schuettler
Lopez v Berrer
Pospisil v Hanescu
[Q/LL] v [8]Roddick

-------------------

[7]Ferrer v Paire
Dodig v [Q/LL]
Berlocq v [Q/LL]
Golubev v [26]Garcia-Lopez
[22]Dolgopolov v F.Gonzalez
[Q/LL] v Ramirez-Hidalgo
Dimitrov v [Q/LL]
[Q/LL] v [12]Tsonga

[16]Almagro v Nieminen
Isner v Mahut
Devvarman v Gremalmayr
Monaco v [18]Youzhny
[28]Nalbandian v Reister
Serra v Haider-Maurer
Mannarino v [Q/LL]
Kukushkin v [3]Federer

-------------------

[5]Soderling v Petzschner
Nishikori v Hewitt
Andreev v Gabashvili
[Q/LL] v [29]Davydenko
[20]F.Mayer v Evans
Malisse v Zverev
Gulbis v Tursunov
Falla v [11]Melzer

[13]Troicki v M.Gonzalez
Lu v Robredo
Mello v [Q/LL]
Ward v [19]Llodra
[32]Baghdatis v Blake
Seppi v Montanes
Anderson v Marchenko
Chardy v [2]Djokovic

Nadal i Murray na jednoj, Federer i Đoković na drugoj strani. Dvoboj naših u prvom kolu, Karlović vjerojatno aut vec protiv Tipse s obzirom u kakvoj je formi. Dodig je jos i najbolje prosao, valjda ga Hertogenbosch neće izmoriti previse. Isner - Mahut ponovo
Mektić će za koji sat poceti kvalifikacije protiv Nilanda, ako prodje ima nekoliko dobrih mjesta za upasti tipa Rochus, Kunitsyn ili drugi kvalifikant.

Kod cura su u ždrijebu od nasih Martić i Lučić, obadvije su relativno dobro prošle...evo njihovih četvrtina:

32 Pironkova v Q
King v Martic
Vesnina v Pous Tio
Riske v Zvonareva 2

24 Cibulkova v Lucic
Percog v Larsson
Johansson v Watson
Medina Garrigues v Goerges 16


Ostatak ždrijeba kao i sve ostale informacije možete naći na službenoj stranici turnira.
Luyindula is offline  
Old 17.06.2011., 12:42   #2
Evo što brane naši (rezultati od prosle godine);

1. kolo:
Ljubičić, Čilić, Lučić

2. kolo:
Dodig, Martić
(+Šprem, ali je sada nema)

Nisu nastupili u glavnom turniru:

Karlović, Mektić (?)

Znači dosta slabo, valjda ce ove godine biti bolje.
Luyindula is offline  
Old 17.06.2011., 13:01   #3
isner - mahut 8)
Mario000 is offline  
Old 17.06.2011., 13:13   #4
Quote:
Mario000 kaže: Pogledaj post
isner - mahut


freelancer is offline  
Old 17.06.2011., 13:29   #5
za nase muski zdrijeb ocajan za zenske solidan
__________________
Ne slusaj cajke, jer time pljuješ na milijune grobova odvažnih
i viteških Hrvata, koji dadoše svoje živote, da bi Hrvatska živjela. Ja u svome srcu nosim duboko poštivanje na njih.
tin_vk is offline  
Old 17.06.2011., 13:50   #6
ajzner-maji
to je namjesteno majke mi
mmario is offline  
Old 17.06.2011., 14:24   #7
Quote:
mmario kaže: Pogledaj post
ajzner-maji
to je namjesteno majke mi
Ne kužim zbog čega toliko buke oko njih dvojice i njihovog meča. Onih 11 sati neviđene dosade ne može biti spontano odigrano. Mislim, 68 + 69 = 137 puta odservirati i sačuvati servis... yeah right.



Ionako niti jedan ne bi primirisao četvrtfinalu, pa eto, jedna predstava za buduće generacije statističara. Pass!
__________________
I turn another corner, I go down a corridor + I see this guy / He must be about 100ft tall + he only has 1 eye;
He asks me 4 my autograph, I write NOBODY & then / I wrap myself up in a woolly coat + blind him with my pen
J.Ralston is offline  
Old 17.06.2011., 14:42   #8
Quote:
J.Ralston kaže: Pogledaj post
Ne kužim zbog čega toliko buke oko njih dvojice i njihovog meča. Onih 11 sati neviđene dosade ne može biti spontano odigrano. Mislim, 68 + 69 = 137 puta odservirati i sačuvati servis... yeah right.



Ionako niti jedan ne bi primirisao četvrtfinalu, pa eto, jedna predstava za buduće generacije statističara. Pass!
prvo cemo ovo
sad da recem da sam mislio da je namjesteno to sta igraju opet ove godine(normalno da se zajebavam.za ove koji svacaju preozbiljno).
cek stvarno mislis da je njihov mec namjesten?isusati nasla se 2 nesposobna reternera i odlicnih servera.THE END
mmario is offline  
Old 17.06.2011., 21:23   #9
Quote:
mmario kaže: Pogledaj post
ajzner-maji
to je namjesteno majke mi
Da su htjeli namjestiti, vjerojatno bi Murraya ipak stavili u drugi dio ždrijeba.
Vicious is offline  
Old 17.06.2011., 21:25   #10
Inače lijepo da je otvoren topic.
Ovih dana tko gleda strane kanala može vidjeti gomilu dokumentaraca i starih mečeva.
Tako npr. na BBC interactive kanalu možete vidjeti highlighte nekih starih finala koji se stalno vrte, ESPN Classics isto tako prikazuje neke stare mečeve i slično. I tu možete lijepo vidjeti koliko se i Wimbledon i sam tenis mijenjao kroz godine. Ne nužno na bolje.
Vicious is offline  
Old 17.06.2011., 21:38   #11
U neko doba prije 2000-ih, stvarno je postojalo nešto što se zove grass court tennis, Wimbledon nije mogao osvajati baš svatko, tamo je trebalo znati igrati. A veliki broj Španjolaca, Argentinaca i drugih zemljaša su radije uzimali 2 tjedna odmora nego bez potrebe ostajali tamo da odigraju kolo ili dva. Danas kad se trava od ostalih podloga razlikuje samo vizualnim dojmom zelene boje, mogu biti konkurentni kao i svi ostali, tako možete dočekati meč u nekom od daljih faza gdje će npr. Verdasco i Ferrer lupati svoje kao i bilo gdje drugo, nažalost osim tradicije malo šta Wimbledon danas još čini posebnim.

Npr. gledam prije neki dan highlighte meča Edberg - Becker iz 1990. u dokmuntarcu o Edbergu. Volio bih kad bih danas mogao ponovo gledati takav tenis i takve majstorije voleja i igre na mreži.

http://www.youtube.com/watch?v=UR-ZK...eature=related
http://www.youtube.com/watch?v=d8o6f...eature=related
Vicious is offline  
Old 17.06.2011., 21:43   #12
Quote:
Vicious kaže: Pogledaj post

Npr. gledam prije neki dan highlighte meča Edberg - Becker iz 1990. u dokmuntarcu o Edbergu. Volio bih kad bih danas mogao ponovo gledati takav tenis i takve majstorije voleja i igre na mreži.

http://www.youtube.com/watch?v=UR-ZK...eature=related
http://www.youtube.com/watch?v=d8o6f...eature=related
Da serve & volley....
menager007 is offline  
Old 17.06.2011., 21:52   #13
Quote:
Vicious kaže: Pogledaj post
Wimbledon nije mogao osvajati baš svatko, tamo je trebalo znati igrati.
Da, danas Wimbledon osvaja baš svatko, i ondje više ne treba znati igrati.



Istina je da tek danas treba znati igrati, a ne nabiti servis i na mreži loviti kakav slabiji retern. I tako non-stop. Stvarno zanimljivo za gledati.
__________________
I turn another corner, I go down a corridor + I see this guy / He must be about 100ft tall + he only has 1 eye;
He asks me 4 my autograph, I write NOBODY & then / I wrap myself up in a woolly coat + blind him with my pen
J.Ralston is offline  
Old 18.06.2011., 06:04   #14
Quote:
Vicious kaže: Pogledaj post
U neko doba prije 2000-ih, stvarno je postojalo nešto što se zove grass court tennis, Wimbledon nije mogao osvajati baš svatko, tamo je trebalo znati igrati. A veliki broj Španjolaca, Argentinaca i drugih zemljaša su radije uzimali 2 tjedna odmora nego bez potrebe ostajali tamo da odigraju kolo ili dva. Danas kad se trava od ostalih podloga razlikuje samo vizualnim dojmom zelene boje, mogu biti konkurentni kao i svi ostali, tako možete dočekati meč u nekom od daljih faza gdje će npr. Verdasco i Ferrer lupati svoje kao i bilo gdje drugo, nažalost osim tradicije malo šta Wimbledon danas još čini posebnim.

Npr. gledam prije neki dan highlighte meča Edberg - Becker iz 1990. u dokmuntarcu o Edbergu. Volio bih kad bih danas mogao ponovo gledati takav tenis i takve majstorije voleja i igre na mreži.

http://www.youtube.com/watch?v=UR-ZK...eature=related
http://www.youtube.com/watch?v=d8o6f...eature=related
gluposti pusis, niti se moze od govneta napraviti pita a i suprotno, tako ni od trave shljaka. Trava je oduvek trava i to ce biti.
Daj danasnjim igracima nepreciznije i teze rekete iz 90-tih i druge loptice i opet bi igrali servis volej, a ovako te izmasakriraju passing shotovima. Ne mogu da se setim sad koji igrac iz 90-tih a ne gugla mi se kasno je, lupicu sad Lendl je rekao kad bi sa starim reketima pokusao da udara topspin kao Nadal iscasio bi odmah zglob.
I tako, danas je doba placenog zutila, bilo tv, bilo internet,itd...ne pusi sve sto ti se servira...razmisli samo malo glavom, zasto bi neko menjao podlogu kad se visestruko vece promene postizu samim menjanjem reketa i loptica, nema tu podloga toliko presudni uticaj...a ionako ovde postoji mtf princeza, jedna ali vredna, dosta je, koja s odusevljenjem snadbeva gradjanstvo odgovarajucim linkovima na takve gadosti sa svoga omiljenog foruma.
claym is offline  
Old 17.06.2011., 14:26   #15
Pa jebote vama je sve živo namješteno
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Old 17.06.2011., 14:38   #16
Nije bilo zapravo 168 servisa bez break-a zaredom zbog činjenice da se igralo kroz 3 dana.

Tko zna dokle bi npr. Karlovic - Bracciali dogurali 2005. da ih je mrak prekinuo na 10-10 (68 gemova, 1 break do tada)
plonker is offline  
Old 17.06.2011., 14:46   #17
Quote:
Pajkic kaže: Pogledaj post
Pa jebote vama je sve živo namješteno
"Nama"?

Ma gledaj, zbilja sam skeptičan po pitanju nekih stvari, bila to lutrija, izbori, ili meč od 11 sati. Ipak je ovo XXI. stoljeće, a svi znamo kako se (između ostalog) mlati kapital. Za popularizaciju tenisa dobro dođe (što više) ovakvih "spektakala" o kojima će se pričati diljem Interneta, čak i među ekipom koja ne prati sport previše.

A namjestiti takve stvari (kao i ždrijeb) zbilja nije nikakav problem.

Mislim, 70-68? To je i statistički na granici realnog. Da su toliko dobri serveri, ne bi niti jedan izgubio meč do susreta s onim drugim, a da reterniraju toliko loše (jedan break u 138 gemova), ne bismo nikad ni čuli za njih.



Quote:
mmario kaže: Pogledaj post
cek stvarno mislis da je njihov mec namjesten?
Apsolutno.

Ti stvarno misliš da je to bilo za ozbiljno?

Evo i tebi:
__________________
I turn another corner, I go down a corridor + I see this guy / He must be about 100ft tall + he only has 1 eye;
He asks me 4 my autograph, I write NOBODY & then / I wrap myself up in a woolly coat + blind him with my pen
J.Ralston is offline  
Old 17.06.2011., 16:43   #18
[QUOTE=J.Ralston;34338812]"Nama"?

Ma gledaj, zbilja sam skeptičan po pitanju nekih stvari, bila to lutrija, izbori, ili meč od 11 sati. Ipak je ovo XXI. stoljeće, a svi znamo kako se (između ostalog) mlati kapital. Za popularizaciju tenisa dobro dođe (što više) ovakvih "spektakala" o kojima će se pričati diljem Interneta, čak i među ekipom koja ne prati sport previše.

A namjestiti takve stvari (kao i ždrijeb) zbilja nije nikakav problem.

Mislim, 70-68? To je i statistički na granici realnog. Da su toliko dobri serveri, ne bi niti jedan izgubio meč do susreta s onim drugim, a da reterniraju toliko loše (jedan break u 138 gemova), ne bismo nikad ni čuli za njih.





ajd nije nemoguce, ali sumljam.ako cemo o popularizaciji tenisa onda je tu nadal na 1.mjestu.bolje da cutim da ne zapocnem jako iritantnu temu koju rafatardi nemogu prihvatiti.
mmario is offline  
Old 17.06.2011., 18:51   #19
zanimljiv ždrijeb

klasika

na jednoj strani 3 moguća osvajača, dok s druge znamo tko dolazi u finale.



btw stariji monegašanin lahko dere sina hrvatske majke


što mislite o verdascu i stepaneku? ako bude dobar koef na lepog radeka mislim da se to itekako isplati uzet.


lujo, što ti misliš o ovome sa Dršom? daj ureduj malo da ga vrate!
Allen-Iverson is offline  
Old 17.06.2011., 19:44   #20
bit ću zadovoljan ako nadalina opet iznova plačipički uzme mjeru, ali isto tako na jedan uvrnut način nitko sretniji od mene ako se ostvari onih par posto šansi pa plačko preko nadaline uzme wimbledon.

kada će bit kompletirani parovi, odnosno kad kvale završavaju?

Zadnje uređivanje Allen-Iverson : 17.06.2011. at 19:53.
Allen-Iverson is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:14.