Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2009., 10:53   #81
Sto se tice rent-a-car-a ja sam u Vegasu uzeo u Avisu(posto mi je ispao best buy u usporedbi s drugima) a vratio ga u Los Angelesu i to sto sam ga vracao u CA a ne u NV je bilo kojih 50ak $, al mislim da bi isto platio i da sam ga uzeo recimo u San Diegu a vratio u LA
Weah23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 11:24   #82
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
galon supera je 1.79 dolara
mislim da to znaci da je litra benzine oko 2 kune, neka me netko ispravi ako grijesim
2,39 kn po litri po današnjem tečaju.
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 11:29   #83
Rent-a-car nikad nije pljacka u USA... i sudeci po mom skorasnjem iskustvu gotovo uvijek se dobije auto za jedno ili dvije klase bolje od onog koje je naruceno... za razliku od Hrvatske gdje uvijek dobijem malo, koje sam i platila Ovo sve naravno pod uslovom da se ide preko renomiranih kuca: Budget, Alamo, Hertz itd.
aruba08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 17:13   #84
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Treba biti pažljiv i što se tiće osiguranja, jer je to u americi malo drugačije, mislim da je kod njih vezano uz osobu a ne uz auto. Zato ti ga nude kao opciju
nama je bilo jeftinije jer sam ja bila starija i zensko... mlađarija placa vece osiguranje, kao i muski...

Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
A najveća glupost je - dobiješ rezervar prazan i moraš ga vratiti praznog...
mi dobili puni i vratili puni..ovisi kako se dogovoris.

al kako sam stala na benzinskoj kad sam trebala natocit, ono kako jebote
treba provuc karticu, upisat zio code i onda punit..i ne ide..i onda skuzis malim slovima da pise da NON US residents daju karticu prvo sluzbeniku unutra pa onda toce gorivo..valjda da ne pobjegnes s pumpe..sreca da nam je pomogao jedan Rus taksist koji je bio na pumpi, jos bih bila tamo pokusavajuci dokučit kako uliti benzin
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 18:57   #85
A na nekim benzinskim ne moš natočiti puni rezervar, nego moraš unaprijed reći koliki iznoš želiš natočiti... Ko da ja znam koliko para bude stalo u rezervar.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 21:55   #86
OK, no meni je i dalje potrebna neka cifra...ugrubo 10, 15, 20k kuna?
Znaci, povratna karta+hotel/hostel+aktivnosti = xyzw kn.
efodiks is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 08:27   #87
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
A na nekim benzinskim ne moš natočiti puni rezervar, nego moraš unaprijed reći koliki iznoš želiš natočiti... Ko da ja znam koliko para bude stalo u rezervar.
Ispališ neku cifru pa ako nisi toliko napunio, vratiš se unutra po ostatak love. Nije baš tako komplicirano , samo je drugačije nego kod nas.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 08:32   #88
Quote:
efodiks kaže: Pogledaj post
OK, no meni je i dalje potrebna neka cifra...ugrubo 10, 15, 20k kuna?
Znaci, povratna karta+hotel/hostel+aktivnosti = xyzw kn.
Karta - ovisi za koliko nađeš, nas je došla 3700 kn
Hotel/hostel - nismo spavali u hotelu, osim u Vegasu. Na Stripu hotel $70 s time da je jeftinije ako rezerviraš preko neta (oni što sam ja gledala ide i do $50 dolara noć), moguće da u nekom motelu koji nije na Stripu možeš proći i jeftinije.
Auto - za 10 dana $450 + benzin koji ovisi koliko ćeš milja napraviti (mi cca 2000)
Aktivnosti - ovisi. Npr. Universal Studios košta $80 - $100, a ako ćeš ležati na plaži, to te ne košta ništa
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 08:52   #89
Universal Studios upad je 67 dolara po osobi, al se onda na neke atrakcije ceka i po uru, uru ipo. ako uzmes front of the line pass upad je 119 dolara, al si na svakoj atrakciji prvi na redu... ili bar u prvoj grupi. max cekanje ti je onda 2 minute... to je jedini nacin da vidis sve sta te zanima (a mene je zanimalo skoro sve, osim jurassic parka jer je cili mokar a bio sam nekidan) u jedan dan.
tuntle is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 09:04   #90
Front of the line pass je 99 dolara. Za ovo $67 imaš pravo, ja se iz nekog razloga sjećam cijene od $79, ne znam zašto.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 10:11   #91
Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post
Karta - ovisi za koliko nađeš, nas je došla 3700 kn
Hotel/hostel - nismo spavali u hotelu, osim u Vegasu. Na Stripu hotel $70 s time da je jeftinije ako rezerviraš preko neta (oni što sam ja gledala ide i do $50 dolara noć), moguće da u nekom motelu koji nije na Stripu možeš proći i jeftinije.
Auto - za 10 dana $450 + benzin koji ovisi koliko ćeš milja napraviti (mi cca 2000)
Aktivnosti - ovisi. Npr. Universal Studios košta $80 - $100, a ako ćeš ležati na plaži, to te ne košta ništa
Karta, 3700kn povratna!?
Auto....zanci nekih 500njak $, 10 dana na nas troje...super! Mozda zaista nadoplatimo za Mustang, ako bumo socijala copimo Dodge.
Hotel-70$....s obzirom da sam kod nas znao apartman platiti 70 eura...ovo zvuci odlicno.
Toce li tamo kavu s mlijekom u birtijama?

Prema svemu sudeci...10k bi trebala biti svota za ugodan provod?
efodiks is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 10:31   #92
3700 kn povratna.

U Vegasu su hoteli 'jeftini' jer na taj način privlače ljude, a zarađuju na kocki. Sobe su velike, bez beda 4 osobe mogu spavati (jer su i kreveti veliki). Ima sigurno i kave s mlijekom , a u Vegasu je cuga besplatna dok kockaš .

Računaj hrana, benza...valjda je 10.000 kn dosta, ne znam. Mi smo uzeli love da smo mislili da ćemo se s pola vratiti nazad, a potrošili smo SVE. I potrošili bi još puno više da smo imali.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 11:13   #93
Ak vas ide 3, onda je puno isplativije...

Ak se ja dobro sjecam, prije par godina nam je za 2 tjedna kalifornije trebalo oko 1000 dolara po osobi (isto nas je išlo 3) za benzin, hotele, klopu...

Najjeftinije je za jesti u kineskim restoranima.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 12:54   #94
Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post
Front of the line pass je 99 dolara. Za ovo $67 imaš pravo, ja se iz nekog razloga sjećam cijene od $79, ne znam zašto.
a bogami nije nego 119 dolara.mi bili ima par dana


@efodiks: ja kao kofeinski đanki sam tamo bila sva jadna...al starbuckosa ima posvuda, trazi trostruki espreso i onda natocis sam mlijeko...
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 13:21   #95
Ja pogledala na web stranici - $99. Ne održavaju web stranicu?!
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 13:39   #96
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
a bogami nije nego 119 dolara.mi bili ima par dana


@efodiks: ja kao kofeinski đanki sam tamo bila sva jadna...al starbuckosa ima posvuda, trazi trostruki espreso i onda natocis sam mlijeko...
Ma i taj Starbucks je meni teški šit. U svakom hotelu imaš kofi mašinu u sobi, zato je najbolje vrečicu Neskafe u torbu i sa sobom.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 14:34   #97
Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post
Ja pogledala na web stranici - $99. Ne održavaju web stranicu?!
na licu mjesta platili 119$. i to u prošli petak... mozda je preko weba jeftinije, ne znam!
tuntle is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 15:10   #98
Ne znam, moguće, no činjenica je da su poskupili. Mi smo bili sredinom 10. mjeseca i sjećam se lijepe cifrice od $198 za dvije osobe.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 11:59   #99
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Ma i taj Starbucks je meni teški šit. U svakom hotelu imaš kofi mašinu u sobi, zato je najbolje vrečicu Neskafe u torbu i sa sobom.
najblize nasem kaficu za jutarnji obred kava+kolačić+ novine..al da fali kofeina, fali
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 12:51   #100
Vezano za Rent-a-car, da li ste unaprijed rezervirali online putem kreditne ili ste na licu mjesta plaćali cash-om? Ja planiram uzeti auto u Phoenix-u i onda prema kanjonu i Las Vegasu.
Dudo81 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:22.