Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2012., 12:02   #8561
Quote:
KD electronic kaže: Pogledaj post
@mori: O kojem se gradu – mjestu radi, živiš li u zgradi sa više stanara ili u vlastitoj kući, imaš li vlastitu antenu (ako da kakvu, logaritamsku, yagi, sobnu) ili koristiš signal zajedničkog antenskog sistema?
Kolko mi je poznato na dijelu regije D2, tj. dijelu Brodsko-posavske županije (Sl. Brod, Nova Gradiška…) prisutan je na 23. kanalu (kanal mreže MUX A) analogni signal PINK-tv iz Bosne koji bi mogao utjecati na stabilnost prijema našeg signala. Dakle, kvalitetno i stručno postavljena yagi antena je u ovakvim slučajevima najbolji izbor.

Druga stvar, smetnje u prijemu može izazivati i neki interni izvor (npr. bežični telefon koji radi na nižim frekvencijama UHF spektra a nalazi se u blizini) pa bi svakako pregled stručne osobe (sa odgovarajućom opremom) pomogao u pronalaženju uzroka problema. Naravno, mora doći iza 18h i spojiti mjernu opremu drito na antenu .
Najprije hvala na odgovoru.
Zatim, živim u Slavonskom Brodu. U zgradi. I svi smo imali zajedničku antenu nekoliko godina. No kada sam pitala susjede imaju li i oni problema sa slikom, rekoše da nemaju. Ispade da su se skoro svi u međuvremenu skinuli s te zajedničke antene i postavili svoje osim, eto, mene i još jednog susjeda koji isto ima probleme sa slikom kao i ja. No on na drugom TV-u ima MaxTV tako da trenutna situacija njega baš i ne pogađa. A meni se slika i dalje kocka i više ne samo od 18:00h nego od jučer čitav dan. Na drugom pak TV-u imam sobnu antenu i isto je sve bilo u redu, nikakvih problema do prije isto 10ak dana kada se i na tom TV-u slika počela kockati. Prvo od 18:00h a od jučer i čitav dan. U rijetkim trenucima kada mi je slika dobra (na 1 ili 2 min) na jednom TV-u, bude dobra i na drugom TV-u sa sobnom antenom. Po tvojem mišljenju, je li isplativije srediti postojeću antenu, nabaviti pojačala ili šta već ili da uzmem tu yagi antenu koju si spomenuo? Pa da se problem otkloni, ako ništa drugo onda bar na duže vremena jer, s obzirom da se nimalo ne razumijem u digitaliju i antene, ne da mi se mučiti sa slikom svakih par mjeseci ili svaku godinu. I da, ako preporučuješ yagi antenu, možeš mi dati i preporuku koja ja najbolja i najkvalitetnija? Isto vrijedi i za sobnu antenu za drugi TV, koja je najkvalitetnija po tvojem mišljenju?
__________________
Bir Bulut Olsam
moriturite is offline  
Old 24.10.2012., 12:52   #8562
Quote:
mario 05 kaže: Pogledaj post
imam kablovsku u zgradi,telka MPG 2 ,trebal bu neku digitalni prijamnik MPG 4 da se može i snimat neki program usput?preporuke..hvala
Malo pojasni, jel imate kabelsku preko nekog od kabelskih operatera (npr B.net-a) ili imate zajednicki antenski sustav, sta bi gledali preko mpg4 koje programe.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 24.10.2012., 15:24   #8563
evo jedna jako dobra Yagi antena za ne veliku lovu a ovih 17dB dobiti bi trebalo jamčit dobar signal
Blue Corsair is offline  
Old 24.10.2012., 16:32   #8564
probao si ju ili samo ovako po specki? jer, ako je samo po specki, to često znaju biti dBi mjere, a to onda nikako nije 17 dB dobitka, već bitno manje..

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 24.10.2012. at 16:54.
DeeJay Dee is offline  
Old 24.10.2012., 16:47   #8565
je, ima ju tu jedan susjed i antena osim kaj izgleda dobro, ima i vrlo dobar signal..vjerojatno se radi o dBi, tu svi proizvođači namjerno obmanjuju kupce
Blue Corsair is offline  
Old 24.10.2012., 22:31   #8566
Quote:
moriturite kaže: Pogledaj post
Najprije hvala na odgovoru.
... I da, ako preporučuješ yagi antenu, možeš mi dati i preporuku koja ja najbolja i najkvalitetnija? Isto vrijedi i za sobnu antenu za drugi TV, koja je najkvalitetnija po tvojem mišljenju?
Spominješ samo 23. kanal, kaj je sa 39. kanalom (MUXB) i 58. kanalom (MUXD),... oni su stabilni ili ih uopće ne loviš?
Ak je moguće stavio bi vlastitu antenu,...inače, provjerena širokopojasna yagi antena je Iskrina DTX-48F (doduše ne zgleda tak dobro kak @Bluova , al dela svoj posel). Za sobnu antenu nemam preporuku (nužno zlo), a izlaz za drugi tv bi mogla riješiti sa nekakvim sobnim pojačalom sa 2 izlaza (nekaj poput ovog).
KD electronic is offline  
Old 24.10.2012., 23:26   #8567
Nemam nikakvih problema ni sa MUX-om B ni sa MUX-om D. Sve lovim i svi su stabilni. Samo je MUXA katastrofa! Hvala i tebi i @Blue Corsair na preporukama i pomoći. Valjda budem uskoro i našla nekoga da mi to i naštima.
__________________
Bir Bulut Olsam

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 25.10.2012. at 00:25. Reason: Q
moriturite is offline  
Old 25.10.2012., 00:39   #8568
@KD, je fakat je lijepa i ima dobar prijem, a ja imam normalnu logicu i hvatam sve kaj se da u zg uhvatit, osim austrijanaca al to ionak imamo na dvb-s,ne?

@Moriturite, samo naprijed, to je dobar izbor, a može i Iskra koju je naveo kolega KD, nećeš pogriješit..samo trebaš nać majstora koji će ti ju namjestit (antenu)
Blue Corsair is offline  
Old 25.10.2012., 01:11   #8569
probaj austrijance na k26, ovih dana jake propagacije zbog atmosferskih strujanja (sjeverni vjetrovi, magla, vlaga itd.) pa idu mnogima
DeeJay Dee is offline  
Old 25.10.2012., 01:45   #8570
na njima sam dost živaca zgubio još prije, ne bi ponovio

znam, nekaj sam čitao al to je samo trenutno, i onda opet mrak do tko zna kad..pa imamo dvb-s/s2 i ključice za cijeli orf(hd) tak da ovo sa dvb-t nema neke svrhe,ne..
Blue Corsair is offline  
Old 25.10.2012., 09:47   #8571
ma nema, da, al čisto dx gušta radi.. a i ono, kao, pumpanje ega šprehom ekipi "znaš, ja ti lovim esterajhere na običnu antenicu i komad drota.."
DeeJay Dee is offline  
Old 25.10.2012., 10:06   #8572
,... nema, nema, očito trenutne atmosferalije (magla, vlaga, niski oblaci,...) pogoduju signalu sa Shockla (igral se i ja sa Fagor-ovom pojasnom yagicom K21-37) al bez trajnijih rezultata (Zagreb-zapad).
KD electronic is offline  
Old 25.10.2012., 11:15   #8573
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Malo pojasni, jel imate kabelsku preko nekog od kabelskih operatera (npr B.net-a) ili imate zajednicki antenski sustav, sta bi gledali preko mpg4 koje programe.

iamo magic telekom al više manje ide u mpg 4 i imamo posebno atenski sustav na zgradi...al su više manje kodirani iza mpg 2.
mario 05 is offline  
Old 25.10.2012., 15:52   #8574
..teško je s tim K26 i austrijskim dvb-t..čak i sa odličnim antenama kao kaj je naveo KD, mislim i da s onom čuvenom Kathrein AOS 32 koja ima i čuvenu cijenu nije ziher da će bit stabilan prijem..
Blue Corsair is offline  
Old 25.10.2012., 15:57   #8575
a ne, ne, u ZG to ne ovisi toliko o dobroj anteni koliko i samo o mikrolokaciji (poput npr. zapruđa, borongaja, dubrave, sesveta itd.).

znam ekipu koja ih stabilno i stalno ima i na običnim šp logicama, a tak je i kod mene na propagacijama slučaj, najvulgarisnija uhf/vhf loga na smjeru sleme.
DeeJay Dee is offline  
Old 25.10.2012., 16:03   #8576
ofkors, mikrolokejšn može bit značajna, al opet netko recimo kupi ovu AOS 32 i iskešira 120€ i ujutro može ostat bez signala..po meni riskantno, jedino onak kak si naveo..stavit neku jeftiniju i čekat propagacije
Blue Corsair is offline  
Old 25.10.2012., 23:06   #8577
Talking

da vas pitam...dali je moguće na jedan daljinski upravljač uštimati da upravlja dvijema stvarima, znači da upravlja tv-om i resiverom??
ako nije, kako da univerzalni daljinski upravljač podesim da služi samo za resiver??? u uputama ima samo kako daljinski podesiti da služi samo za tv, dvd i tako to, za resiver ništa ne piše.. unaprjed hvala
Andrijana92 is offline  
Old 25.10.2012., 23:21   #8578
pogledaj kodove pod "set-top box" ili "sat"...

koje sve selekcije imaš na daljincu (TV, DVD...a dalje?)
MytByte is online now  
Old 26.10.2012., 10:31   #8579
@Andrijana: Pretpostavljam da misliš na DVB-T(S) receiver (a ne neki audio receiver) za kojeg ne možeš pronaći "kod",... o kojem se univerzalcu radi?,... probaj sa opcijom automatskog pretraživanja selektirajući navedene (@Myt) uređaje pa i ostale (dvd, vcr, aux,... koje imaš na izbor).
KD electronic is offline  
Old 26.10.2012., 18:21   #8580
Molio bih pomoć u trilemi:
Infinity 8000 HD PVR
SYNAPS THD-2855
STRONG SRT-8102 PVR

Hvala!
Claudie is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:04.