Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2012., 15:40   #81
Quote:
Rufio kaže: Pogledaj post
Ima još takvih firmi po Hrvatskoj. Što je najbolje i u hrvatskom su vlasništvu. U mojoj je firmi prosjek iznad 9 somova neto
Ja sam vlasnik male IT firme 4 zaposlenika, uključujući mene. Zastupamo jednog proizvođača softvera. Dva inženjera, komercijalist i ja. Svi imamo iste plaće (14 x 12.000,00 kn neto), radno vrijeme 8:45 -16, petkom 8:45 - 12:30 s tim da jedan ostaje do 16 sati dežuran na telefonu. Dobit dijelimo u omjeru 51:49 posto u moju korist. Ja imam pravo koristiti službeni Berlingo u privatne svrhe, a dečki dolaze na posao vlastitim automobilima. Službeno se voze u firminim Chervolet Sparkovima (dva komada). Firma postoji već 14 godina a zadnjih devet smo u ovom sastavu. Prvih nekoliko godina sam glavninu prodajnih poslova odradio sam a sada 70% prodaje obavi komercijalist samostalno, a inženjeri odrade 100% implementacije i održavanja). Ja uprihodim oko 300.000 kn godišnje (plaća + dobit) i to mi je draže nego zarađivati 500 tisuća pa biti s zaposlenicima na ratnoj nogi.
PeroOrlić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 15:46   #82
Quote:
PeroOrlić kaže: Pogledaj post
Ja sam vlasnik male IT firme 4 zaposlenika, uključujući mene. Zastupamo jednog proizvođača softvera. Dva inženjera, komercijalist i ja. Svi imamo iste plaće (14 x 12.000,00 kn neto), radno vrijeme 8:45 -16, petkom 8:45 - 12:30 s tim da jedan ostaje do 16 sati dežuran na telefonu. Dobit dijelimo u omjeru 51:49 posto u moju korist. Ja imam pravo koristiti službeni Berlingo u privatne svrhe, a dečki dolaze na posao vlastitim automobilima. Službeno se voze u firminim Chervolet Sparkovima (dva komada). Firma postoji već 14 godina a zadnjih devet smo u ovom sastavu. Prvih nekoliko godina sam glavninu prodajnih poslova odradio sam a sada 70% prodaje obavi komercijalist samostalno, a inženjeri odrade 100% implementacije i održavanja). Ja uprihodim oko 300.000 kn godišnje (plaća + dobit) i to mi je draže nego zarađivati 500 tisuća pa biti s zaposlenicima na ratnoj nogi.
Svaka cast prijatelju.
Ovo je lipo procitati i zelim Vam jos duplo da zaradite...
Ja vjerujem da ovakvih firmi ima jos dosta kod nas al mi smo proklet narod,nikad sretni i zadovoljni.
Mogao si i ti sebi nabiti 30.000 njima po 7.000 i kada gledas i to je dosta pa nisi.....

Ovo tipa tvoga treba pustati na TV i novine al njih to ne zanima.
Da ne platis par mjeseci onda bi te staviilo u novine....

I taj DM, svaka cast, pa sta mislis da ce te neko placati da sviras kur...u
,imas dobru placu RADI....u cemu je problem....nekuzim.....

Nevjerujem da bi se niko iz DM mjenjao da radi u Konzum ili Kerum, toga nisam upoznao.....al mi Hrvati filozofi i u jajetu dlaku nadjemo zato nam i je kako je....
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 10:40   #83
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Tako je! I takvi će još iznositi vani dobit, mjesto da ovdje kupuju Majbahe i dvorce!
Evo još jednog problema: kad pričamo o solidarnosti očekujemo da se ljudi solidariziraju s nama ali nismo spremni solidarizirati se sa prodavačima Maybacha i dvoraca.
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 12:21   #84
DM-ov model jedino je rješenje za postojeću strukturu tržišta rada. Jedino što će još dugo trebati poslodavcima da to shvate. A i radnicima. Logično bi bilo da se na rutinskim poslovima zarađuje najviše, jer su najmanje atraktivni. Znači, ja bih posao u struci radila i za 3000 kn, a u početku i besplatno. S druge strane, neki "menial job" radila bih za minimalno 20 000 neto. Sudeći prema sve većem broju visokoobrazovanih izvrsno informiranih ljudi, bit će potrebno restrukturirati tržište rada na taj način.
odile is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 15:08   #85
Quote:
PeroOrlić kaže: Pogledaj post
Ja sam vlasnik male IT firme 4 zaposlenika, uključujući mene. Zastupamo jednog proizvođača softvera. Dva inženjera, komercijalist i ja. Svi imamo iste plaće (14 x 12.000,00 kn neto), radno vrijeme 8:45 -16, petkom 8:45 - 12:30 s tim da jedan ostaje do 16 sati dežuran na telefonu. Dobit dijelimo u omjeru 51:49 posto u moju korist. Ja imam pravo koristiti službeni Berlingo u privatne svrhe, a dečki dolaze na posao vlastitim automobilima. Službeno se voze u firminim Chervolet Sparkovima (dva komada). Firma postoji već 14 godina a zadnjih devet smo u ovom sastavu. Prvih nekoliko godina sam glavninu prodajnih poslova odradio sam a sada 70% prodaje obavi komercijalist samostalno, a inženjeri odrade 100% implementacije i održavanja). Ja uprihodim oko 300.000 kn godišnje (plaća + dobit) i to mi je draže nego zarađivati 500 tisuća pa biti s zaposlenicima na ratnoj nogi.


Boldano je sukus svega.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 17:10   #86
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Nevjerujem da bi se niko iz DM mjenjao da radi u Konzum ili Kerum, toga nisam upoznao.....al mi Hrvati filozofi i u jajetu dlaku nadjemo zato nam i je kako je....
Ja poznam, ali doduše prešla je u Muller raditi za plaću od 4500kn

Već sam napisao na jednoj drugoj temi:
DM iste kvadrature prodajnog porostora u jednoj smjeni rade njih 3, a preko puta njih Muller u jednoj smjeni radi njih cca 14 koliko sam izbrojao jednom prilikom.

Pametnom dosta razglabanja oko plaće 8kkn vs 4,5kkn tko voli nek izvoli.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 18:09   #87
Quote:
PeroOrlić kaže: Pogledaj post
Ja sam vlasnik male IT firme 4 zaposlenika, uključujući mene. Zastupamo jednog proizvođača softvera. Dva inženjera, komercijalist i ja. Svi imamo iste plaće (14 x 12.000,00 kn neto), radno vrijeme 8:45 -16, petkom 8:45 - 12:30 s tim da jedan ostaje do 16 sati dežuran na telefonu. Dobit dijelimo u omjeru 51:49 posto u moju korist. Ja imam pravo koristiti službeni Berlingo u privatne svrhe, a dečki dolaze na posao vlastitim automobilima. Službeno se voze u firminim Chervolet Sparkovima (dva komada). Firma postoji već 14 godina a zadnjih devet smo u ovom sastavu. Prvih nekoliko godina sam glavninu prodajnih poslova odradio sam a sada 70% prodaje obavi komercijalist samostalno, a inženjeri odrade 100% implementacije i održavanja). Ja uprihodim oko 300.000 kn godišnje (plaća + dobit) i to mi je draže nego zarađivati 500 tisuća pa biti s zaposlenicima na ratnoj nogi.
Super . Baš me razveseli kad ovak nekaj pročitam. Možda da sad preumeš i DM pa da ove izrabljivane ženske s 8000 kn dođu do 12 i slobodan petak .
William Morgan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 20:09   #88
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Ja poznam, ali doduše prešla je u Muller raditi za plaću od 4500kn

Već sam napisao na jednoj drugoj temi:
DM iste kvadrature prodajnog porostora u jednoj smjeni rade njih 3, a preko puta njih Muller u jednoj smjeni radi njih cca 14 koliko sam izbrojao jednom prilikom.

Pametnom dosta razglabanja oko plaće 8kkn vs 4,5kkn tko voli nek izvoli.
Znam ,al neznam sta bi ti rekao iskreno.....dali 4,500 ili 8,000 kn....u danasnje vrime...
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 23:51   #89
Neka rade i zarađuju. Sve pet.

Malo je pretjerivanje da padaju s nogu 8 sati dnevno.

Na nekim frekventnijim mjestima i pred blagdane možda da, no konkretno u mom DM-u ima iks slučajeva kad je dućan manje-više prazan.
__________________
"Željeti je da se preko Une i Save stvori država koja bi svojim životom živjela." F. Rački
Ostoja Grubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 00:10   #90
Quote:
PeroOrlić kaže: Pogledaj post
Ja sam vlasnik male IT firme 4 zaposlenika, uključujući mene. Zastupamo jednog proizvođača softvera. Dva inženjera, komercijalist i ja. Svi imamo iste plaće (14 x 12.000,00 kn neto), radno vrijeme 8:45 -16, petkom 8:45 - 12:30 s tim da jedan ostaje do 16 sati dežuran na telefonu. Dobit dijelimo u omjeru 51:49 posto u moju korist. Ja imam pravo koristiti službeni Berlingo u privatne svrhe, a dečki dolaze na posao vlastitim automobilima. Službeno se voze u firminim Chervolet Sparkovima (dva komada). Firma postoji već 14 godina a zadnjih devet smo u ovom sastavu. Prvih nekoliko godina sam glavninu prodajnih poslova odradio sam a sada 70% prodaje obavi komercijalist samostalno, a inženjeri odrade 100% implementacije i održavanja). Ja uprihodim oko 300.000 kn godišnje (plaća + dobit) i to mi je draže nego zarađivati 500 tisuća pa biti s zaposlenicima na ratnoj nogi.
Ne brini,hrvatski zakoni će i tebe primorati na propast i zatvaranje firme kad tad,zato jer si mali i nemaš kuma u poreznoj.
fiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 11:50   #91
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Ja poznam, ali doduše prešla je u Muller raditi za plaću od 4500kn

Već sam napisao na jednoj drugoj temi:
DM iste kvadrature prodajnog porostora u jednoj smjeni rade njih 3, a preko puta njih Muller u jednoj smjeni radi njih cca 14 koliko sam izbrojao jednom prilikom.

Pametnom dosta razglabanja oko plaće 8kkn vs 4,5kkn tko voli nek izvoli.
ja radim za novac
tko ne zeli raditi, neka lijepo ostane kod kuce i nece ga nitko izrabljivati
uz to, puno je bolje i ljepse kad se radi 8 sati, nego sjedi i bleji u zid i moli svaka pojedina minuta da prode
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 12:10   #92
Apsolutno.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 16:51   #93
Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
to bi valjalo i potvrdit kakvim brojkama?
DM je dokazao da todorić može sa svojom bipom (ili kako se već zove) plaćati radnike 6500kn neto i dobro poslovati jer ima iste marže kao i DM, ali neće zato jer je cigan koji bi u normalnoj državi bio iza rešetaka
danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 17:00   #94
već na par mjesta vidim da spominjete bipu uz todorićevo ime. bipa je billina, al se slažem s ostatkom posta, danijel!
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 17:05   #95
Quote:
danijeld kaže: Pogledaj post
DM je dokazao da todorić može sa svojom bipom (ili kako se već zove) plaćati radnike 6500kn neto i dobro poslovati jer ima iste marže kao i DM,
pa jel imaš neki izvor o toj marži?

Quote:
danijeld kaže: Pogledaj post
ali neće zato jer je cigan koji bi u normalnoj državi bio iza rešetaka
krivo. u normalnim zemljama se čovjeku koji zapošljava ljude čestita i pokušava potaknut da zaposli još više. u nenormalnim poput naše ga sav narod mrzi i navija za njegovu propast.
splićo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 21:52   #96
Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
pa jel imaš neki izvor o toj marži?



krivo. u normalnim zemljama se čovjeku koji zapošljava ljude čestita i pokušava potaknut da zaposli još više. u nenormalnim poput naše ga sav narod mrzi i navija za njegovu propast.
Normalno kad ljudi rade 250 sati mjesečno za 2800 kn...
coopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 21:56   #97
taj dm postao kao zet
diaz0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 00:16   #98
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
ja radim za novac
tko ne zeli raditi, neka lijepo ostane kod kuce i nece ga nitko izrabljivati
uz to, puno je bolje i ljepse kad se radi 8 sati, nego sjedi i bleji u zid i moli svaka pojedina minuta da prode
A tek šihta od 7 -22. Dinamičan i zanimljiv posao na kojem zaradiš ozljedu na radu. Ma glavno da nije dosadno.

Bubba Zanetty is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 14:01   #99
Quote:
Bubba Zanetty kaže: Pogledaj post
A tek šihta od 7 -22. Dinamičan i zanimljiv posao na kojem zaradiš ozljedu na radu. Ma glavno da nije dosadno.

Ja te ne kužim, ajde pojasni, ne boj se

Meni je koncept DMa odličan, žene imaju odlična paket primanja, uvjeti rada su ok, potrebna prethodna znanja nula.

Sad to kaj treba raditi pa je to mana- hrvatski je san, gdje je uvaliti se u firmu i bez imalo srama primati plaću za nerad i skrivanje.
I da ljenjivci time ne škode društvu, ne bi ja ništa rekla- ali škode.
Jer kako imaju puno vremena i love umisle si da su filozofi (jer jedino filozofi smiju tako ), pa onda dekonstruiraju majku logiku i planetu uopće
vita_jela is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 14:25   #100
Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
krivo. u normalnim zemljama se čovjeku koji zapošljava ljude čestita i pokušava potaknut da zaposli još više. u nenormalnim poput naše ga sav narod mrzi i navija za njegovu propast.
Štima, čovjek zapošljava i tu je onda državno interesantan, ali meni je DMov koncept, i socijalno i ekonomski, bolji.

Čak sam i promjenila mišljenje o Todoriću jer on tim masovnim zapošljavanjem radi uslugu vlasti, a sebi za biznis štetu jer mu vjerojatno toliko ljudi možda ni ne treba, ili da ne ispadnem naivna , možda je malo te dohotke krivo rasporedio.
vita_jela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:45.