Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2007., 19:27   #1
Menga,pilule za dan poslije

cura ima tj. imamo problem...

Imala je mengu, dobila ju 27.11 a trajala do 3.12

2.12 u 8 h smo imali odnos, 2.12 u 11 h je popila pilule za dan poslije i navecer jos dvije.

Bilo sve ok do jutros 8.12 kada je vidjela da krvari, onako tamno dosta, nema puno i boli ju kao i svaki put kada ima mengu.

Ali napominjem, dosta je tamna krv.

Kaj je to???
mariod is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 19:56   #2
Quote:
mariod kaže: Pogledaj post
cura ima tj. imamo problem...

Imala je mengu, dobila ju 27.11 a trajala do 3.12

2.12 u 8 h smo imali odnos, 2.12 u 11 h je popila pilule za dan poslije i navecer jos dvije.

Bilo sve ok do jutros 8.12 kada je vidjela da krvari, onako tamno dosta, nema puno i boli ju kao i svaki put kada ima mengu.

Ali napominjem, dosta je tamna krv.

Kaj je to???
Vjerojatno probojno krvarenje. Kad vam se dogodi ovakva situacija da neposredno nakon menge, zapravo za vrijeme trajanje menge, se prasnete, jako je mala šansa da je bila ovulacija, posebno ako cura ima redovite menge u intervalima između 25 i 30 dana, i bolje je da ne uzima te day after pilule. To su takve užasne hormonalne bombe da u ovoj situaciji ima više štete (jetra posebno) nego koristi. Sad joj je totalni kaos od hormona i vjerojatno se i ta menga koja je bila pri kraju malo poremetila. Day after se pije u slučaju da vam se ovo dogodi negdje na pola ciklusa, kada je i veća vjerojatnost za ovulaciju tj. plodni su dani. Ako se nećete štititi kondomima, bolje je da pije AB pilse koji su u tim redovitim malim dozama manje štetni nego takvo šikanje day aftersima. Inače, taj day after se ne preporučuje više od 2x godišnje.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 20:05   #3
hvala na pomoci!

Pa mengu dobiva svak 30-32 dan. Tako joj oduvijek.

kad bi mogla sad dobit mengu sljedecu. kak da sad izracuna?
mariod is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 20:06   #4
Quote:
mariod kaže: Pogledaj post
kaj je to???
savršeno dobar povod i uzrok da ode kod liječnika koji joj je dao pilulu za dan poslije da ih popije za vrijeme trajanja menstruacije
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 20:09   #5
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Kad vam se dogodi ovakva situacija da neposredno nakon menge, zapravo za vrijeme trajanje menge, se prasnete, jako je mala šansa da je bila ovulacija, posebno ako cura ima redovite menge u intervalima između 25 i 30 dana, i bolje je da ne uzima te day after pilule.
ako išta u mom tijelu funkcionira kak treba, onda je to kak bi rekli ukratko reproduktivni organi
cilus od 28 dana, može se vura riktat po njemu

kao netko tko je uspio zatrudnit zadnji dan menge savjetovala bi da ako se ne želite zabavljat s djecom, pazite kaj delate
naravno da u to ne ulazi "day after"
draga djeco, grad je prepun kioska, dućana, apoteka,... i u njima ima na tone krasnih šarenih gumica za sitno novaca
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 20:34   #6
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
ako išta u mom tijelu funkcionira kak treba, onda je to kak bi rekli ukratko reproduktivni organi
cilus od 28 dana, može se vura riktat po njemu

kao netko tko je uspio zatrudnit zadnji dan menge savjetovala bi da ako se ne želite zabavljat s djecom, pazite kaj delate
naravno da u to ne ulazi "day after"
draga djeco, grad je prepun kioska, dućana, apoteka,... i u njima ima na tone krasnih šarenih gumica za sitno novaca
Kupili i potrosili.
Odsad cu morati 2 paketa kupiti.
ovo nam je bila skola i drugi puta cemo pametnije.

Samo nek ovo prode bez posljedica.

Bez kondoma se vise ne priblizavam a kamo sto drugo
mariod is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 00:07   #7
Mi moze samo netko reci od kojeg dana da racuna kad ce drugu mengu dobiti?
mariod is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 00:13   #8
kod dvije za koje znam da su pile day after se dosta pošemerilo, tek nakon 3 mjeseca je sve sjelo na svoje mjesto

možda ti se tko javi sa osobnim iskustvom
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 14:53   #9
Quote:
mariod kaže: Pogledaj post
Mi moze samo netko reci od kojeg dana da racuna kad ce drugu mengu dobiti?
Od prvog dana menge računaš 25-30 dana, ovisi kakav ti je ciklus. Na pola +-3 dana bi trebala biti ovulacija. Unutar 24 sata od ovulacije mora doći do oplodnje jajne stanice kako bi se ostalo u drugom stanju, dakle, unutar tih 24 sata potrebno se prasnuti.

Polly ti si iznimka koja potvrđuje pravilo. Naravno da uvijek postoji šansa, jer dovoljna je jedna mala prehlada da se malo poremeti ciklus i da ovuliraš neposredno nakon menge. Treba se štititi i educirati (ovo ne ide tebe , nego cure koje su debelo zagazile u svoj spolni život, a još ne znaju što znači ciklus, kako se on računa i kad je otprilike ovulacija)
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 15:52   #10
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Od prvog dana menge računaš 25-30 dana, ovisi kakav ti je ciklus. Na pola +-3 dana bi trebala biti ovulacija. Unutar 24 sata od ovulacije mora doći do oplodnje jajne stanice kako bi se ostalo u drugom stanju, dakle, unutar tih 24 sata potrebno se prasnuti.
evo sad mi kaze cura da joj jako jako curi. kolko traje to probojno krvarenje?
mariod is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 16:57   #11
Quote:
mariod kaže: Pogledaj post
evo sad mi kaze cura da joj jako jako curi. kolko traje to probojno krvarenje?
Dok joj se ne uravnoteže hormoni. Ako obilno krvarenje ne prestane kroz 3 dana neka ide kod dr obavezno
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 19:40   #12
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post

Polly ti si iznimka koja potvrđuje pravilo.
onda odeš roditi i shvatiš da postoji jako, jako puno iznimaka koje potvrđuju neko pravilo
zato je ipak bolje pripaziti

ma meni je bilo svejedno, bilo je tak i tak namjerno i planirano
e sad kaj to meni uvijek uspije od prve je već neka druga priča
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 14:30   #13
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Dok joj se ne uravnoteže hormoni. Ako obilno krvarenje ne prestane kroz 3 dana neka ide kod dr obavezno

Od kad joj je prestalo to probojno krvarenje(12.12), jos nije dobila mengu.

imali smo odnos 29.12 i pukao nam kondom.osjetio sam i odmah sam ga izvadio. niam svrsio.

pod stahom je velikim....a menga joj ne dolazi.

inace joj menga dolazi svakih 33-40 dana, brojeci od zadnje kad joj pocne.


jel trudna ili joj se hormoni jos nisu ustabilili od onih mengi?
mariod is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 16:37   #14
Thumbs up

ne razumijem kako možeš toliko izdržati u brigi a da ništa ne poduzmeš. ja spadam među onaj mali postotak ziheraša koji uzima u obzir da ništa nije sigurno 100% tako da uvijek pazim 200%.

zašto jednostavno ne odeš u prvu ljekarnu, kupiš 2 testa (ne jedan jer ni oni nisu 100% sigurni) i daš curi da napravi jedan odmah ako nemožeš ćekat(mada je najbolje ujutro na prvu mokraću) a drugi iduće jutro ili dva dana kasnije. ako su oba negativna vjerojatnost da je trudna je recimo zanemariva.

što se tiće izračunavanja plodnih dana imaš zgodan site:
http://www.mef.hr/if/alati/racunala/.../k_koncep.html

ne želim pametovati ali ne razumijem više mjesec dana si u brigi a nisi mogo malo proguglat i nešto naučit.

nadam se da će sve sretno završit. pozz
S60R is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 16:46   #15
Quote:
mariod kaže: Pogledaj post
Od kad joj je prestalo to probojno krvarenje(12.12), jos nije dobila mengu.

imali smo odnos 29.12 i pukao nam kondom.osjetio sam i odmah sam ga izvadio. niam svrsio.

pod stahom je velikim....a menga joj ne dolazi.

inace joj menga dolazi svakih 33-40 dana, brojeci od zadnje kad joj pocne.


jel trudna ili joj se hormoni jos nisu ustabilili od onih mengi?
Kad joj je bila zadnja menstruacija?
Zaista mislim da bi tvoja djevojka trebala razmisliti o korištenju oralne kontracepcije. Danas ima jako laganih tabletica tipa Yasmine i Yasminelle, pa neka ode kod ginekologa na pregled i neka se posavjetuje. Osim što štite od trudnoće, ab pilule znatno umanjuju rizik na vrlo zloćudni karcinom jajnika
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 17:14   #16
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Kad joj je bila zadnja menstruacija?
Zaista mislim da bi tvoja djevojka trebala razmisliti o korištenju oralne kontracepcije. Danas ima jako laganih tabletica tipa Yasmine i Yasminelle, pa neka ode kod ginekologa na pregled i neka se posavjetuje. Osim što štite od trudnoće, ab pilule znatno umanjuju rizik na vrlo zloćudni karcinom jajnika
dobila ju 27.11 a trajala do 3.12, A 8.12 je to probojno krvarenje bilo i trajalo do 12.12.07

Ma znam da ispada da smo nemarni, ali zaista nije tako, nevjerovatno kako uvijek neki problem ispadne.
Neznam sto da radim zaista.

Hvala!
mariod is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 17:22   #17
Quote:
S60R kaže: Pogledaj post
ne razumijem kako možeš toliko izdržati u brigi a da ništa ne poduzmeš. ja spadam među onaj mali postotak ziheraša koji uzima u obzir da ništa nije sigurno 100% tako da uvijek pazim 200%.

zašto jednostavno ne odeš u prvu ljekarnu, kupiš 2 testa (ne jedan jer ni oni nisu 100% sigurni) i daš curi da napravi jedan odmah ako nemožeš ćekat(mada je najbolje ujutro na prvu mokraću) a drugi iduće jutro ili dva dana kasnije. ako su oba negativna vjerojatnost da je trudna je recimo zanemariva.

što se tiće izračunavanja plodnih dana imaš zgodan site:
http://www.mef.hr/if/alati/racunala/.../k_koncep.html

ne želim pametovati ali ne razumijem više mjesec dana si u brigi a nisi mogo malo proguglat i nešto naučit.

nadam se da će sve sretno završit. pozz
Ja vise u nista nisam siguran.nemam nista protiv trudnoce ali u vom trenutku je to nemoguce. katastrofa...
Hvala kolega na savjetu!
mariod is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 17:38   #18
Quote:
mariod kaže: Pogledaj post
dobila ju 27.11 a trajala do 3.12, A 8.12 je to probojno krvarenje bilo i trajalo do 12.12.07

Ma znam da ispada da smo nemarni, ali zaista nije tako, nevjerovatno kako uvijek neki problem ispadne.
Neznam sto da radim zaista.

Hvala!
Ufff, znaš šta, ako je ono probojno bila nova isprovocirana menga i ako joj se cijeli ciklus nije zbrčako zbog one bombe, moguće je da je ovulirala oko 29, jer je to točno na pola ciklusa (onog ako ima svakih 40 dana).
Pošto je od sveg ovog nastala prava pašta, ja bih na njenom mjestu otišla kod ginekolga na pregled i ispričala cijelu priču.
Šta je tu je, a di je- reći će joj najbolje ginekolog, nema pametnije druge. Ako je sve ok, neka odmah ide na sve potrebne pretrage kako bi se odredili ABpilsi koje može piti, jer ćete oboje ovako izluditi do daske. Ovi njeni ciklusi od 33-40 dana su dosta nezgodni kad treba odrediti ovulaciju i to baš i nije uredan menzes, a pilsi će ga ustabiliti.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 18:21   #19
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ufff, znaš šta, ako je ono probojno bila nova isprovocirana menga i ako joj se cijeli ciklus nije zbrčako zbog one bombe, moguće je da je ovulirala oko 29, jer je to točno na pola ciklusa (onog ako ima svakih 40 dana).
Pošto je od sveg ovog nastala prava pašta, ja bih na njenom mjestu otišla kod ginekolga na pregled i ispričala cijelu priču.
Šta je tu je, a di je- reći će joj najbolje ginekolog, nema pametnije druge. Ako je sve ok, neka odmah ide na sve potrebne pretrage kako bi se odredili ABpilsi koje može piti, jer ćete oboje ovako izluditi do daske. Ovi njeni ciklusi od 33-40 dana su dosta nezgodni kad treba odrediti ovulaciju i to baš i nije uredan menzes, a pilsi će ga ustabiliti.
Kupit cemo sutra test za trudnocu.

a sto mislis jel bi mogla biti trudna?
mariod is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 18:27   #20
Quote:
mariod kaže: Pogledaj post
Kupit cemo sutra test za trudnocu.

a sto mislis jel bi mogla biti trudna?
Moguće je iako imam špurijus da se zbrčkala s onom bombom. Nije baš tako jednostavno ostati trudna, iako se to ponekad tako čini.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:32.