Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2007., 20:30   #1
komprimiranje

dakle frendu moram slat brdo muzike na cdima i mogu li ja to nekako skomprimirati da vise tog astane na dvde? pa da si on to otpakira. nesto tipa winzip- winrar. koliko se uopce isplati komprimirati divx file i mp3?
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 20:49   #2
Quote:
osbourne kaže: Pogledaj post
dakle frendu moram slat brdo muzike na cdima i mogu li ja to nekako skomprimirati da vise tog astane na dvde? pa da si on to otpakira. nesto tipa winzip- winrar. koliko se uopce isplati komprimirati divx file i mp3?
.zip i .rar najbolje rezltate daju pri kompresiji tekstualnih datoteka, tako da njihovim korištenjem nećeš postić bogzna kakve rezultate.

za sažimanje audio zapisa ja koristin Monkeys audio losless kompresiranje čime se podatci sažmu i do 50 %, s tim da nema gubitka kvalitete podataka.

jedino šta sa Monkeys prihvaća samo .wav fileove pa ćeš ako se odlučiš za loseless kompresiju morat prebacit .mp3 u .wav
torca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 21:39   #3
Glupost je konvertirati mp3 u wav i onda u monkeyaudio.

Monkeyaudio zauzima više mjesta, a dobitka na kvaliteti u ovom slučaju nema.

Mp3 i divx/xvid datoteke su već komprimirane, pa daljnje komprimiranje nema nekog efekta.
__________________
Koj@net
Koj@net is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 23:42   #4
dakle da pustim....
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 23:45   #5
Quote:
osbourne kaže: Pogledaj post
dakle frendu moram slat brdo muzike na cdima i mogu li ja to nekako skomprimirati da vise tog astane na dvde? pa da si on to otpakira. nesto tipa winzip- winrar. koliko se uopce isplati komprimirati divx file i mp3?
ma neisplati se .
radje kupi 3-4 dvd-a i poprzi sve gore
nisu vise tako skupi
__________________
Mini Me is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:59.