Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2012., 16:15   #5621
Quote:
el oso kaže: Pogledaj post
hm, odi čuvati trudnoću, jebeš njih i raspored!
Quote:
wifi kaže: Pogledaj post
trazi izmjenu rasporeda jer takav tempo je ocito napravljen tako da te se izbaci iz takta i izbaci iz skole. Ukoliko zaduzeni (voditelj smjene vjerojatno) ne pomogne, idi u ravnatelja. U krajnjoj liniji, konzultiraj se sa nekim iznad njega, pa vidi sto ucinit, jer ovo ti je krajnje neprihvatljivo...
ovo je stvarno dobar, i to najozbiljnije mislim, bas dobar prijedlog, ali moras pitat knjigovodju (ne iz skole) koliko bi trebala bit u komadu zaposlena da bi primala punu naknadu (3 ili 6mj), inace padas na 1600kn misecno...
Quote:
charlizeos kaže: Pogledaj post
ovo je strašno, ali kao što je netko rekao, žele te otjerati iz škole i zato je takav raspored
obavezno pitaj svog sindikalno povjerenika, ili možda bolje, nazovi sindikalnu središnjicu u zagrebu i objasni svoj problem, tome se mora stati na kraj
kod mene ako netko ima 3 pauze po 1 sat tjedno prigovara
ja mislim da ti imaš pravo na održavanje trudnoće pa bi možda bilo pametno da to napraviš, ali opet se dobro raspitaj prije
Hvala vam na odgovorima!

Znam i ja da mi je najpametnije otići na čuvanje trudnoće, ali onda spadam na 830kn mjesečno jer nemam 6 uzastopno isplačenih plaća iza sebe. Znam da nije sve u novcu, ali opet, živcira me sve to jer sam sposobna za normalan rad, a i radi sebe bih voljela raditi.
Zanima me ima li možda igdje određeno koliko se rupa smije imati?
Gremblina is offline  
Old 14.01.2012., 16:17   #5622
mislim da to nigdje nije određeno, ali najpametnije ti je da nazoveš središnjicu u zg i raspitaš se
charlizeos is offline  
Old 14.01.2012., 16:32   #5623
Quote:
charlizeos kaže: Pogledaj post
mislim da to nigdje nije određeno, ali najpametnije ti je da nazoveš središnjicu u zg i raspitaš se
Ok, puno hvala!
Svakako javim ishod svega ovoga!
Gremblina is offline  
Old 14.01.2012., 19:25   #5624
Quote:
Gremblina kaže: Pogledaj post
Hvala vam na odgovorima!

Znam i ja da mi je najpametnije otići na čuvanje trudnoće, ali onda spadam na 830kn mjesečno jer nemam 6 uzastopno isplačenih plaća iza sebe. Znam da nije sve u novcu, ali opet, živcira me sve to jer sam sposobna za normalan rad, a i radi sebe bih voljela raditi.
Zanima me ima li možda igdje određeno koliko se rupa smije imati?
a koliko mjeseci radiš?
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Old 14.01.2012., 22:49   #5625
Pozdrav svima!
Imate li u školi radničko vijeće i tko obavlja taj posao? Netko od učitelja ili? Dobiva li satnicu za to i što zapravo radi?
curlcontour is offline  
Old 15.01.2012., 03:39   #5626
Quote:
alerim2 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Može li mi netko odgovoriti na sljedeće pitanje: primljena sam u srednju školu na zamjenu na određeno vrijeme; budući sam pripravnik, moraju li mi odrediti mentora ili to ovisi o vremenu koje cu provesti u skoli? Može li mi netko opisati proceduru?
Hvala...
prošla istu priču nedavno..PO ZAKONU SU DUŽNI prijaviti te kao pripravnika (tajnik prijavljuje jer mu je to posao, ravnatelj sve potpisuje)..mentor ne mora nužno biti u istoj školi!..detalji ti ovise o predmetu..
medotica is offline  
Old 15.01.2012., 04:45   #5627
Quote:
Nananan kaže: Pogledaj post
Ja ću Vam samo reći da je u današnje vrijeme teško biti prosvjetni radnik, ali nemojte se uopće žaliti!! I neka me popljuje ovdje tko god hoće!! Završila sam ekonomski faklutet u roku. Godinama sam tražila posao bezuspješno. Kada sam ga napokon našla, moj se život pretvorio u slijedeće: posao - kuća- posao - kuća. A tim da kući dođem samo prespavati. Odlazim od kuće u 6:30, vraćam se oko 18 ili 19. Svaka subota radna, ako ima posla i nedjelja. Godišnji nisam koristila jer svaki puta kada želim na godišnji dobijem odgovor od nadležnih tipa:"zar baš sad kada ima toliko posla? Ne možeš možda slijedeći tjedan?" Kad dođe slijedeći tjedan priča ista. Nemam vremena otići frizeru, a o kinu, šetnji sa suprugom i ostalom, neću niti sanjati. A vi ste 2 mjeseca preko ljeta slobodni kada možete otići na more, u inozemstvo i Vi možete svoje baterije napuniti. Ja to ne mogu. Neću reći gdje radim jer je poduzeće dosta poznato, ali znam da je tako većinom u svim privatnim poduzećima. A sa ekonomijom naći posao u državnoj firmi - mission impossible. Isto sam studirala kao i Vi na pedagoškima, svaki fakultet je težak na svoj način, ali imate jako puno prednosti. Znam da je rad sa djecom izuzetna žrtva, ali ljudi, Vi odradite s tom djecom 4-5 sati, dođete kući, imate vremena za odmoriti, za skuhatti obrok, za poigrati se sa svojom djecom. Pripreme, ispravljanje zadaće i ostalo možete kad želite. Ako Vam se da možete dok Vam se kuha ručak ili dok gledate omiljenu seriju. Ja ne pamtim kad sam zadnji puta ručak skuhala, jer ne stignem. Plaća mi je manja nego Vaša, a za Božićnicu sam dobila vrećicu suhomesnatih proizvoda! A regres.... Što je to?? Sama sam si kriva što nisam studirala nešto vezano za prosvjetu, ali hoću reći (Vama koji ste bacili kukavice) da ne znate koliko ste sretni!

gle..

..neću te pitat što si čitala tijekom tog "ekonomskog fakulteta" tijekom kojeg si "Isto studirala kao i Vi na pedagoškima"..(btw, muž mi je mag. ekonomije pa "otprilike" znam..)

..ali ono što ti hoću reći je..

"Those who educate children well are more to be honored than parents, for these only gave life, those the art of living well." - Aristotle


"By learning you will teach;
by teaching you will understand."
- Latin Proverb

..a o podebljanom navodu stvarno nemam komentara za jednu majku.
medotica is offline  
Old 15.01.2012., 04:48   #5628
(Vama koji ste bacili kukavice)

..ovo je iz usta ekonomista ili iz usta majke?!?
medotica is offline  
Old 15.01.2012., 11:24   #5629
Svima s takvim stavovima ja samo kazem da probaju radit moj posao tjedan dana pa da ih vidim. Samo tjedan dana.
Velika_kokos is offline  
Old 15.01.2012., 11:35   #5630
... nek se javi netko tko radi s psihičkim bolesnicima svaki dan pa da se onda obračunavamo kome je gore ???....

Na kakvo se nadmudrivanje ova tema svodi.... Zar nema pametnijih stvari za raspravljanje od toga?
Matahari is offline  
Old 15.01.2012., 12:07   #5631
...ako se fakultetsko obrazovanje svelo na to da se odrasli ljudi kao mala djeca svađaju po forumu čiji je posao teži ili lakši, onda većina nas stvarno živi predobro, naspram tisuća onih nezaposlenih, bolesnih, pred mirovinom, ljudi koji šljakaju po 10 ili 12 sati na dan i slično.
Matahari is offline  
Old 15.01.2012., 13:57   #5632
Ne svađamo se čiji je posao lakši ili teži. Već želim da se iskorijene neke predrasude koje ovo društvo ima prema profesorima, tj. barem jedna - da smo neradnici. Mislim da svoj ljetni godišnji odmor itekako zaslužim.
Velika_kokos is offline  
Old 15.01.2012., 15:20   #5633
Quote:
Velika_kokos kaže: Pogledaj post
Ne svađamo se čiji je posao lakši ili teži. Već želim da se iskorijene neke predrasude koje ovo društvo ima prema profesorima, tj. barem jedna - da smo neradnici. Mislim da svoj ljetni godišnji odmor itekako zaslužim.
potpisujem!
medotica is offline  
Old 15.01.2012., 16:52   #5634
Quote:
PeP kaže: Pogledaj post
na to sam i mislio, evo, ja nemam punu satnicu i za mene su tražili iz škole da me stave kao informatičara-administratora ali ništa.
koordinatorima državne mature satnica ovisi o broju četvrtih razreda u školi, tako da opet ovisi, negdje je više, negdje manje...
mislim da bi se slično moglo primijeniti i za nekoga tko će u školi biti informatičar administrator / informatička podrška ostalim profesorima s obzirom da se stalno nešto kvari i da informatičare svi ostali u zbornici stalno nešto "potežu za rukav"
u skoli je posao administriranja mreze i racunala potpuno omalovazen, tako da mi je stvarno kretenski da ljudi koji imaju posla tjedan dana (po novome) u citavoj sk.godini bivaju nagradjeni sa odgovarajucim satima, a s druge strane ovdje nula bodova.

Quote:
Hrc kaže: Pogledaj post
Razumijemo se naravno.
Znaš koji problem bi bio sa plaćanjem administratora? To što nitko normalan to nebi smio to raditi ispod 2 plaće učitelja.
A ovako će moći platiti održavanje nekoj vanjskoj firmi a stanje će biti identično i morati ćeš ti to raditi jer oni kao ne stignu
slazem se s tobom, ali isto tako nitko normalan vjerojatno nebi ni isa u skolu da je prilika takva da moze ic drugdi... nazalost, velika vecina poslova je centralizirana u zagrebu, i tu nema pomoci za one koji tu ne zive...

Quote:
zoks kaže: Pogledaj post
Ne vidim gdje se ono pominje dvostruka plaća, možda čitam krivi članak.

Također ne mogu pronaći radno mjesto administratora u sistematizaciji poslova.
hrc je (pretpostavljam) mislio da se takva placa odnosi na privatni sektor, i to stvarno tako i je... jedino u skoli to ne vrijedi...

btw, sad cu malo parafrazirat onaj film "Few good men" iltiga "Malo dobrih ljudi", kad Tom Cruise ispituje jednog od svjedoka pa pita "Pokazite mi u mornarickom prirucniku Guantanamo Bay-a na kojoj strani pise gdje se nalazi menza"... "Pa to ne pise u njemu"... "Zar vi ne jedete tamo"... "Naravno da jedemo"... "Pa kako je onda nadjete"... "Pratim druge za vrime obroka"

U prijevodu to izgleda ovako... "Pokazite mi u pravilniku o normi tko odrzava vasa racunala, mrezu i laboratorije"... "Pa to ne pise u njemu"... "Pa zar u vas nitko ne odrzava racunala"... "Naravno da odrzava"... "Pa tko vam to onda odrzava"... "Neki profesor racunalstva koji za to ni lipe nije placen"... "A zbog cega nije placen"... "Jer to nije u pravilniku"

Zadnje uređivanje wifi : 15.01.2012. at 16:58.
wifi is offline  
Old 15.01.2012., 17:29   #5635
Svakome se problemi drugoga čine lakšima jedino se informatičarima problemi drugih čine najlakšima. Zašto bi posao administratora trebao biti dvostruko plaćen? Zar je održavat blok sat hrvatskog jezika ili matematike u nekoliko razreda svaki dan nešto puno lakše? Ili posao pedagoga u nekim školama koji se brinu za kompletnu pedagošku dokumentaciju, procedure i razne druge stvari?
Preporučio bih takvim informatičarima da se lijepo zaposle u privatnika i problem riješen.
__________________
Podijelio bih s tobom otkrivenje koje sam ovdje doživio. Došlo mi je dok sam klasificirao vašu vrstu i shvatio sam...da vi zapravo niste sisavci. Svaki sisavac na ovom planetu nagonski razvija prirodnu ravnotežu s okolišem oko sebe. Ali vi ljudi ne. Dođete na neko područje i razmnožavate se...i razmnožavate dok ne potrošite sve prirodne resurse. Preživljavate jedino tako da se širite u novo područje. Na ovom planetu postoji još jedan organizam koji se isto ponaša. Znaš koji je to? Virus.
-doom is offline  
Old 15.01.2012., 17:36   #5636
Quote:
deonisa kaže: Pogledaj post
Ja sam Rumunjka i uskoro ću imati radnu dozvolu u Hrvatskoj.
Završila sam fakultet rumunjskog jezika u Rumunjskoj (imam i pedagoško metodičku naobrazbu). Također sam završila magisterij engleskog jezika koji je trajao dvije godine, u Španjolskoj,
Moje pitanje je: mogu li predavati engleski u hrvatskim školama? Moram li položiti neki ispit za hrvatski jezik?
Nobody?
deonisa is offline  
Old 15.01.2012., 17:43   #5637
Quote:
-doom kaže: Pogledaj post
Svakome se problemi drugoga čine lakšima jedino se informatičarima problemi drugih čine najlakšima. Zašto bi posao administratora trebao biti dvostruko plaćen? Zar je održavat blok sat hrvatskog jezika ili matematike u nekoliko razreda svaki dan nešto puno lakše? Ili posao pedagoga u nekim školama koji se brinu za kompletnu pedagošku dokumentaciju, procedure i razne druge stvari?
Preporučio bih takvim informatičarima da se lijepo zaposle u privatnika i problem riješen.
slažem se.

Quote:
deonisa kaže: Pogledaj post
Nobody?
u državnim školama nemaš nikakve šanse.u privatnim možda.
__________________
And now I know how Joan of Arc felt..
miseducata is offline  
Old 15.01.2012., 17:58   #5638
Quote:
Velika_kokos kaže: Pogledaj post
Ne svađamo se čiji je posao lakši ili teži. Već želim da se iskorijene neke predrasude koje ovo društvo ima prema profesorima, tj. barem jedna - da smo neradnici. Mislim da svoj ljetni godišnji odmor itekako zaslužim.
Ako je to nešto što moraš javno "braniti" na forumu, onda ti mišljenje nije baš stabilno. Uostalom svaki psiholog će ti reći da svatko misli da je baš njemu najteže u njegovoj koži.
Matahari is offline  
Old 15.01.2012., 18:00   #5639
Quote:
-doom kaže: Pogledaj post
Svakome se problemi drugoga čine lakšima jedino se informatičarima problemi drugih čine najlakšima. Zašto bi posao administratora trebao biti dvostruko plaćen? Zar je održavat blok sat hrvatskog jezika ili matematike u nekoliko razreda svaki dan nešto puno lakše? Ili posao pedagoga u nekim školama koji se brinu za kompletnu pedagošku dokumentaciju, procedure i razne druge stvari?
Preporučio bih takvim informatičarima da se lijepo zaposle u privatnika i problem riješen.
ka prvo, u skoli radim osim kao profesor i dezurna katica za sve, i zato znam kako je radit s dicom. s obzirom da radim i kao administrator, a za to lipe nisam placen, a bome nije ni u opisu posla profesora, onda imam puno pravo prigovarat. da mi je i to placeno, onda bi mi placa (skupa s onom za nastavu) doista i bila dvostruko veca, bas onako kako je u privatnika samo za administraciju (i tu ne mislim papirologiju). svako znanje i vrime se placa, a ovdje se uzima zdravo za gotovo. uostalom, da kao profesor tribas moje "usluge", onda bi ti itekako bilo vazno hocu li svoje vrime posvetit problemu s tvojim racunalom ili mrezom, ili bi ti samo reka, pa to ti je lako, bezvrijedno, mos to i sam(a). eto, s obzirom na obim posla, najbolje da se mijenjam sa ispitnim koordinatorom za drzavnu maturu, jer se takav posao valorizira poprilicnim satima "nastave", a ovo ne...
wifi is offline  
Old 15.01.2012., 18:18   #5640
Quote:
wifi kaže: Pogledaj post
ka prvo, u skoli radim osim kao profesor i dezurna katica za sve, i zato znam kako je radit s dicom. s obzirom da radim i kao administrator, a za to lipe nisam placen, a bome nije ni u opisu posla profesora, onda imam puno pravo prigovarat. da mi je i to placeno, onda bi mi placa (skupa s onom za nastavu) doista i bila dvostruko veca, bas onako kako je u privatnika samo za administraciju (i tu ne mislim papirologiju). svako znanje i vrime se placa, a ovdje se uzima zdravo za gotovo.
Moj post se više odnosio na Hrca koji niti radi u školi, (ili gdje drugdje ), a osjeća se pozvanim komentirati stanje u školi.
Vjerujem da se osjećaš iskorištenim, i ja sam odradio dobar dio posla džabe koji mi nije bio u ugovoru.
Ali ti imaš pravo odbit taj posao za koji nisi plaćen pa nek se u školi misle. To je problem koji se mora riješit sa ravnateljem/icom, znači ili povećanje satnice, ugovora o djelu ili snađi se druže. Znači, odaberi dobar tajming sa šefom/icom i kaži da ti taj posao nije po ugovoru plaćen, a oduzima ti toliko i toliko vremena. Ili ponovi ono boldano.
Ja tu ne vidim drugačije rješenje.
__________________
Podijelio bih s tobom otkrivenje koje sam ovdje doživio. Došlo mi je dok sam klasificirao vašu vrstu i shvatio sam...da vi zapravo niste sisavci. Svaki sisavac na ovom planetu nagonski razvija prirodnu ravnotežu s okolišem oko sebe. Ali vi ljudi ne. Dođete na neko područje i razmnožavate se...i razmnožavate dok ne potrošite sve prirodne resurse. Preživljavate jedino tako da se širite u novo područje. Na ovom planetu postoji još jedan organizam koji se isto ponaša. Znaš koji je to? Virus.
-doom is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:56.