Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2008., 04:48   #41
Dosta popularne Yaz i Yazmine tablete imaju otjecanje nogu kao nuspojavu. Mozda mozes preci na druge hormone.
Svakako pokazat otok nogu svom doktoru!
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 09:53   #42
hvala na savjetima Sto se tableta tice - pijem Diane 35, a bas sam za Yasmine cula da smanuju zadrzavanje vode i oticanje nogu...postoji li jos neki prirodni lijek da se smanji oticanje i potakne izlucivanje vode? Citala sam da je caj od koprive dobar...
nemesiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 13:59   #43
Quote:
nemesiss kaže: Pogledaj post
Citala sam da je caj od koprive dobar...
da, taj caj pospjesuje izbacivanje viska tekucine... kao i - voda
mozda zvuci malo kontradiktorno, jer se ona i zadrzava, ali treba je piti sto vise, ni slucajno manje... i trebalo bi smanjiti unos soli, jer ona veze vodu... eto, toliko sam ja upoznata s time
macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 19:00   #44
Moze biti znak visokog tlaka, a ako jest visok to je opasno. Provjeri just in case!
 
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 22:22   #45
Quote:
nemesiss kaže: Pogledaj post
hvala na savjetima Sto se tableta tice - pijem Diane 35, .
E to je. ja sam od tih dobila vode u telu kolko hgoces, extra 10 kg i celulit na rukama. kada sam promenila pilule trebalo mi je jos godinu dana da izbacim svu vodu i vratim se na staro. sad sam ok.
dushica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 00:17   #46
Isto je i s Yasminkama... Kao imaju diuretički učinak... Al' u jagodama .
Ja pijem puuuno vode i nezašećerenog zelenog čaja, slano ne volim i vježbam, tako da nisam neki trut koji samo leži i opet sam naotečena. Nakon dužeg stajanja/hodanja gležnjevi mi doslovno nestanu.
Meni su apsolutno iste kao i Diane, samo sad imam i gljivice non-stop.
Osim odmora s nogama u povišenom položaju meni ništa ne pomaže.
__________________
I can resist everything except temptation
in spe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 12:25   #47
@in spe - ja sam na Dianama vec 4 godine, i primijetila sam pojacano zadrzavanje vode, no ne znam kako bi se ponasala na drugim tabletama jer su mi ove rijesile probleme sa PCOS. A vidim i da Yasmin opet nisu garancija da ce voda nestati.
No i prije sam imala problema sa otecenim nogama, najvise u donjem dijelu listova, to sto ti kazes - nakon nekog vremena, gleznjevi mi nestanu, noge mi izgledaju ko tabure. Pijem minimalno 2 litre vode dnevno, vjezbam, hodam, pazim sto jedem (trudim se), masiram se...no i dalje su ogromni, bas izgledaju neproporcionalno ostatku tijela
nemesiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 13:26   #48
Za grčeve pokušaj šumeći magnezij ili u tabletama.
Ja ponekad popijem fursemid da se izmokrim,ali svejedno noge cijelo ljeto su slonovske
bucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 13:32   #49
Quote:
bucek kaže: Pogledaj post
Za grčeve pokušaj šumeći magnezij ili u tabletama.
Ja ponekad popijem fursemid da se izmokrim,ali svejedno noge cijelo ljeto su slonovske
Imaš grčeve zbog Fursemida jer izmokravanjem izmokriš kalij čiji nedostatak je kriv za grčeve. Jedi banane, rajčice ili pij Kalinorm šumeće tablete.
Probaj i ti s Aspirin protectom. Mojoj mami je jako pomoglo.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 16:14   #50
Počelo prolječe..i meni noge otiču več sada
Uglavnom gležnjevi i stopala.Inače imam problema sa kilama (višak 30ak)
A sad zadnja tri dana me jako boli rist lijeve noge (jako me boli žila-kao da sam ju istegnula ali ne znam stvarno gdje) i otekli su mi čak i prsti i lagano je crveno...Što bi to bilo???Help!!!
ljubač is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 18:41   #51
Quote:
ljubač kaže: Pogledaj post
Počelo prolječe..i meni noge otiču več sada
Uglavnom gležnjevi i stopala.Inače imam problema sa kilama (višak 30ak)
A sad zadnja tri dana me jako boli rist lijeve noge (jako me boli žila-kao da sam ju istegnula ali ne znam stvarno gdje) i otekli su mi čak i prsti i lagano je crveno...Što bi to bilo???Help!!!
Uuu, ne želim te plašiti, ali simptomi koje imaš i činjenica da si pretila ukazuju da je moguća tromboza. Odi odmah kod dr. zlu ne trebalo.
Preporučujem ti da iz prevencije piješ Aspirin protect.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 24.04.2008. at 19:33.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 19:06   #52
dobro ti je rekla ,svi simptomi ukazuju na trombozu a tromboza je začepljenje krvne žile krvnim ugruškom koji ako se ne pije određena terapija se može odvojiti od stijenke krvne žile i završiti u plućima kao plućna embolija od koje se može lako umrijeti.pij ili aspirin ili andol 100 jer oni razgrađuju trombocite koji su stvorili ugrušak i to svaki dan poslije ručka po jednu a trebala bi odmah danas na hitnu ili sutra kod svoje dr.andol i aspirin je dobro piti jer mogu spriječiti i infarkt baš zato što razgrađuju trombocite do infarkta isto može doći rADi začepljenja koronarnih žila ugruškom,nesmiješ previše hodati,NE MASIRATI nogu nikako da se nebi odvojio krvni ugrušak,držati noge u povišenom položaju kad spavaš ili ležiš,nikad držati noge prekrižene,ta uputstva ti vrijede i za ubuduće i kad ćeš piti lijekove tako da nemisliš da se tromboza lako rješava i da kad počneš piti lijek da sve možeš po starom
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 10:41   #53
Oticanje nogu

Zašto dolazi do oticanja nogu oko gležnja? Imala sam to prije nekoliko godina neposredno nakon poroda carskim, ali je prošlo samo od sebe. Sada mi se isto počelo događati nakon ljeta, nakon čega je prva reakcija kolegica na poslu bila da se to često svima događa nakon što cijelo vrijeme provedemo u nekakvim sandalama. Međutim, to traje već cijelu jesen s promjenjivim intenzitetom (pojačano za vrijeme menzisa). Krvna slika OK, šećer nizak, sa srcem nemam nekih problema, sa cirkulacijom možda i imam s obzirom na kapilare koje mi se vide na nogama. Sunce mamino kaže da previše jedem. Istina, imam cca 10 kg previše.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 15:25   #54
Bubrezi, metabolizam, hormoni - jedno do to troje može biti..

Ja muku mučim sa tim već nekoliko godina unazad..i to u početku se tokom leta pogoršavalo..sada više nije važno dal je leto ili ne..I kao i ti, primetila sam da je veoma pojačano u toku ovulacije..

Zbog toga sam konačno otišla doktoru..Krvna slika oke, ali lipidna formula katastrofa..Holesterol 11, urea i kreatinin ne pitaj..A imam cca 52,53 kg..Jos sam se i udebljala..moja prosečna težina je 50kg..Dobila sam upute za urologa i internistu..Videćemo..Sve više sam sigurna da mi noge otiču od nepravilnog ili nedovoljnog rada bubrega..obzirom da sa hormonima i metabolizmom nemam problema..A što me ne bi čudilo, obzirom na to da sam godinama recimo pila litar cole dnevno, umesto vode..Samo kad na to pomislim..ništa više..Moram priznati da mi je frka šta će mi urolog reći..

Uglavnom, neprijatno je do besvesti..
__________________
S.A.R.S.
plawka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 14:29   #55
Pozdravljam sve sudionike ovog foruma. Ja također imam taj problem . Ima li možda nekog liječnika za preporučiti? moj me liječnik Opće prakse nije oduševio.

hvala unaprijed
luna13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 20:57   #56
kakav problem ti imaš? može malo opširiniji opis?
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 14:32   #57
Oticanje gležnjeva i stopala

Ok, jes da sam inače paranoik, al sad mi je stvarno frka.. imam par simptoma koji nisu nužno vezani, al ono..

Gležnjevi i stopala su mi već 3-4 dana otečeni toliko da imam noge kao slonica Nelica.. ne bole - samo su otečeni..

Desna - luđački me boli.. prepipala sam sve, čak sam i druge molila da prepipaju (neke s malo više gušta, neke s malo manje ) - nema kvržica.. samo je dvoje njih zaključilo da je na opip pretvrdo za normalno stanje.. al sad boli već toliko da jedva mičem ruku.. i čini mi se da se bol pomalo preslikava na lijevu.. ali puno manjeg intenziteta..

Koža mi se osula - sva sam neka flekava i točkasta.. lice, ramena, dekolte..

Kaj bi to moglo biti?

Lastane, molim te samo mi nemoj reći da idem doktoru, jer.. ne da mi se.
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 12:42   #58
Čudi me da nema ni jednog odgovora a i ja sam došla s istim problemom...
Nije problem otići doktoru, ali ja upravo zato jer nisam paranoik i hipohondar , želi prvo ovdje saznati kako se riješiti viška vode iz tijela..Naime, osjećam kako mi prsti stežu prsten, kako mi se sandale urezuju u kožu...a nisu mi male, no?


Ima li iko kakav savjet kako se riješiti vode prije nego li nas likari počmu trovati lijekovima....
__________________
Pjevaj kad ti ide loše.
Neka bude svjetlo! I bi....
Patria is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 19:33   #59
što se tiče noga....jedino što mogu preporučit je voltaren gel.... a što se tiče dojke....jedino što ti mogu reć, bez opipivanja jest....odi liječniku...
__________________
Ja volim leptire... i sunčeve zrake
daso is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 22:05   #60
Quote:
daso kaže: Pogledaj post
što se tiče noga....jedino što mogu preporučit je voltaren gel.... a što se tiče dojke....jedino što ti mogu reć, bez opipivanja jest....odi liječniku...
Hvala. Ovaj sam odgovor htjela izbjeći. Zapravo sam se nadala nekom narodnom lijeku, čaju ili tako nečem...
__________________
Pjevaj kad ti ide loše.
Neka bude svjetlo! I bi....
Patria is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:06.