Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2015., 00:33   #961
bok svima ima li ovdje netko registriran na švedskom sajtu tradera?
zvučat ću blesavo, ali tamo sam našla jednu haljinu koju tažim već godinama, a ne mogu se registrirati i kupiti jer moram biti građanin švedske

ako ima netko tko može suosjećati s ovako banalnim problemom, najljepše bih molila da mi se javi u inbox aukcija traje do 2.8.
__________________
::moj album::
topshop, miss selfridge, benetton, fred perry, zara :)
amiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 08:55   #962
Otišao bih u Goteburg na nekoliko dana, postoji mogućnost da preko frendove familije imam smještaj, pa me zanima kao turist koji prvi put dolazi u Švedsku nekoliko stvari:

1. Nemam iskustvo leta avionom, ali imam nešto ušteđevine pa bih išao avionom, gdje krenuti, imate koju aviokompaniju za preporučiti?
2. Kako se kreću cijene povratne karte i da li kupovati mjesecima unaprijed ako se ulovi popust kakav tako?
3. Imate preporuku gdje jesti da nije skupo a ok i što jesti da se mora probati gore? :-D
4. Ne znam uopće s kojom svotom novaca moram raspolagati za ovakvo malo putovanje?
5. Osim Goteburga koji još grad/mjesto posjetiti?

Idem dakle ciljano turistički u razgledavanje...pa Vas molim za bilo kakav savjet.

Hvala!
crni_sam is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 09:32   #963
Quote:
crni_sam kaže: Pogledaj post
Otišao bih u Goteburg na nekoliko dana, postoji mogućnost da preko frendove familije imam smještaj, pa me zanima kao turist koji prvi put dolazi u Švedsku nekoliko stvari:

1. Nemam iskustvo leta avionom, ali imam nešto ušteđevine pa bih išao avionom, gdje krenuti, imate koju aviokompaniju za preporučiti?
2. Kako se kreću cijene povratne karte i da li kupovati mjesecima unaprijed ako se ulovi popust kakav tako?
3. Imate preporuku gdje jesti da nije skupo a ok i što jesti da se mora probati gore? :-D
4. Ne znam uopće s kojom svotom novaca moram raspolagati za ovakvo malo putovanje?
5. Osim Goteburga koji još grad/mjesto posjetiti?

Idem dakle ciljano turistički u razgledavanje...pa Vas molim za bilo kakav savjet.

Hvala!
Kaj se tiče aviona imas ryanair iz Zadra, još malo pričekati i bude se našla povratna aviokarta za cca 50 ojra
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 19:59   #964
Ima li tko da radi kakav posao tamo...kakav...kakva je placa?
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 16:20   #965
Quote:
sasa90 kaže: Pogledaj post
Ako idete metro ili gradski voz u Stockholmu preporucujem svercanje, a bus i tramvaj se mora placati.
tipiš balkaniš
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2015., 14:06   #966
Sljedeći tjedan putujem u Malmo (poslom) i imat ću prema rasporedu jedno slobodno popodne. Smještaj mi je u strogom centru grada, pa slušam preporuke što se isplati/stigne pogledati u jedno popodne/većer.

Može li se plačati u € ili moram razmijeniti novce u njihovu valutu (SEK) krune?
Putujem avionom do kopenhagena pa vlakom za Malmo, kartu za vlak se može platit u € ili moram imat dansku valutu?

Nisam toliko lijen, koliko sam na knap s vremenom...
__________________
Besplatno hranim trollove
Loborek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2015., 15:23   #967
Plaćaj kreditnim karticama, boli te briga za eure u krune.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2015., 16:13   #968
Nigdje ti neće trebati manje gotovine nego u skandinavskim zemljama, tamo se i kava plaća maestrom .
Ako već želiš plaćati gotovinom, onda to možeš u lokalnoj valuti.

Za jedno popodne ti je najbolje se prošetati užim centrom. Imaj u vidu da je trenutno dan kraći nego kod nas.
Meni se jako svidio Kraljev park (Kungsparken), u njemu je simpatična vjetrenjača, jedan od simbola grada.



Ima i jedan dio posvećen organskom uzgoju biljaka, kao i kafić gdje ti nude prerađevine iz tog vrta.
Prošeći se centrom, uživaj u arhitekturi, evo par mojih fotki:






Luka


twisted torso, još jedan od simbola grada
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2015., 16:56   #969
Quote:
Prolaznica kaže: Pogledaj post
twisted torso, još jedan od simbola grada
Yep, još jedan fascinantni Calatrava.

Uzgred, na Islandu sam bio nekih 4-5 dana, domaću valutu nisam ni vidio. Vrhunac je bio kad sam ulaz u WC platio Masterom.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2015., 09:01   #970
Hvala za informacije. Jasno mi je da kartica može odraditi većinu plaćanja, no ipak volim kod sebe imati nešto i "papira" za svaki slučaj. Znači euri ne vrijede nego moram mijenjati u švedske krune.
Moram vidjeti u banci jel uopće moguće kod nas kupiti krune.
__________________
Besplatno hranim trollove
Loborek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2015., 09:20   #971
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
Ides u Kopenhagen tako sto iz Brusselsa letis za Budimpestu pa za Malmo?

Odlicno. Tako sam i ja 2003 za par eura isao preko Trsta i Londona za Malmo.

Malmo nije velik grad, i mos u pol dana prosetat po centru, otic do plaze Ribersborg, i pici za KPH do Christianie.
e jebatga, ja sad gledam letove iz BG za Malmo i rađe bi dao 60 eur nego se zajebavao gore dolje.

kontam da mi 3 sata života vrijedi više od 60 eur. ustvari radeći 3 sata mogu sigurno zaradit 60 eur.

e sad, ako toma može radit na tom putovanju onda
jure.motovilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2015., 09:26   #972
Jure, odgovaraš na dvije godine star upis.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2015., 10:57   #973
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Jure, odgovaraš na dvije godine star upis.

Pa Goldie je uvijek tu...
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2015., 10:58   #974
MALMO - Švedska

Quote:
Loborek kaže: Pogledaj post
Hvala za informacije. Jasno mi je da kartica može odraditi većinu plaćanja, no ipak volim kod sebe imati nešto i "papira" za svaki slučaj. Znači euri ne vrijede nego moram mijenjati u švedske krune.

Moram vidjeti u banci jel uopće moguće kod nas kupiti krune.

Traži u mjenjačnicama, naravno da možeš - ne znam odakle se ali u ZG se mogu naći sve valute na određenim mjestima.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2015., 15:50   #975
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Jure, odgovaraš na dvije godine star upis.
misloiš da goldie sad zaradi 60 eur za 3 sata

i ja
jure.motovilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 11:07   #976
Sjeca li se tko koliko cesto vozi Flygbussarna od grada prema Skavsti? Koliko kuzim polasci s aerodroma su vezani za letove. A oni iz grada? Trenutno imaju online samo raspored za ove zimske mjesece, mene zanima za kolovoz...
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 11:41   #977
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Sjeca li se tko koliko cesto vozi Flygbussarna od grada prema Skavsti? Koliko kuzim polasci s aerodroma su vezani za letove. A oni iz grada? Trenutno imaju online samo raspored za ove zimske mjesece, mene zanima za kolovoz...
Lei, idem i ja za Stockholm, samo 5 mjeseci prije tebe (za uskrs) pa ti mogu javit svoja iskustva.
Poznavajući ažurne Švede, stavit će oni na vrijeme i ljetni raspored, don't worry
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 13:14   #978
Moze

Ma znam da ce bit na vrijeme sve objavljeno al sam znatizeljna, ne mogu si pomoci Imamo prije toga barem jos dva putovanja koja treba isplanirati al sto god krenem gledat zavrsim na Stockholmu
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 12:55   #979
Ima li netko preporuku za smještaj u Štokholmu, 3 osobe, 3 dana? Poželjno s parkingom ili preporuka za jeftin parking, idealno free.

Može i preporuka za odlazak na jedan dan oko grada autom, neki lijep komad prirode bi bio idealan. Možda bi opcija bila i izlet brodom na Arlandske otoke? Ili se možda čak zaletit u Helsinki, Viking Line plovi za samo 43€ po 4-krevetnoj kabini što mi se čini kao super cijena jer provedeš dvije noći na brodu što je jeftinije nego ostati u Štokholmu. Išao netko ovako Viking Line-om?
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 09:24   #980
Quote:
gileg kaže: Pogledaj post
Ima li netko preporuku za smještaj u Štokholmu, 3 osobe, 3 dana? Poželjno s parkingom ili preporuka za jeftin parking, idealno free.

Može i preporuka za odlazak na jedan dan oko grada autom, neki lijep komad prirode bi bio idealan. Možda bi opcija bila i izlet brodom na Arlandske otoke? Ili se možda čak zaletit u Helsinki, Viking Line plovi za samo 43€ po 4-krevetnoj kabini što mi se čini kao super cijena jer provedeš dvije noći na brodu što je jeftinije nego ostati u Štokholmu. Išao netko ovako Viking Line-om?
Evo ja zivim u sthlm, probacu ti objasniti
Ali ne kuzim od 3 dana u Stockholmu 2 bi proveli na brodu?
Te cijene Vikingline zavisi od dana u tjednu i perioda. Kad uopce planirate?

Isla sam ja vise puta sa Vikingline, ako je ruzno vrijeme to je strava i uzas. Osim toga meni je malo predosadno provesti 34 sati na brodu (putovanje je 17 sati u jednom smjeru).

Ako hoces obilazak autom mogu ti preporuciti jednu rutu okolo Stockholma, preko ostrva, sto ukljucuje prevoz trajektima (besplatnim). Kao i par finih izletista, npr dvorac Drottningholm

Ne znam sta zelis od smjestaja, ali najpovoljnije ti je stan preko Air B'n'B
https://www.airbnb.se/s/Stockholm--S...s_tag=MLZidEm8

Javi se ako te nesto jos zanima
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:43.