Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2010., 16:17   #1
Pramenovi

Tema Sve o farbama za kosu, bojanju, pramenovima... razdvaja se na tri teme - ovu o pramenovima te druge dvije o farbanju kose i bojama za kosu.
Dakle, ovdje možete pisati o svemu vezanom uz pramenove .
__________________
PPPP
Just a Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 17:44   #2
Bok! Imam pitanje-jel koja od vas stavljala crvene pramenove na tamno smeđu kosu? Kakva su vam iskustva? Moji su se jako brzo isprali, već nakon 3 pranja su bili bakreni Mislim, lijepi su i dalje, ali mi se crveni više sviđaju. Frizer me upozorio da se crvena boja ružno ispire, ali ja nisam htjela slušati
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 17:50   #3
Eh, da, još sam si kosu prala sa Keune šamponom za obojanu kosu i stavljala isti regenerator da produžim učinak, ali niš
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 13:33   #4
ej cao
mene zanima da li se pramenovi mogu farbati,da li ce farba primiti na blajhane pramenove? ( svijetlo smedja boja na zlatno npr)

ako napravim tako da na tamno farbanu kosu, izvucem pramenove na kapu, i odmah ofarbam u boju koju zelim..
da li ce se kosa ostetiti puno ili moram cekati neko vrijeme pa farbati ?
jer na najtamniju smedju kosu ne mogu staviti svijetle pramenove ..bezzvezz...
ono sto ja zelim jeste da se stopi boja pramenova s tamno smedjom
VilaRaviojla is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 11:44   #5
Quote:
VilaRaviojla kaže: Pogledaj post
ej cao
mene zanima da li se pramenovi mogu farbati,da li ce farba primiti na blajhane pramenove? ( svijetlo smedja boja na zlatno npr)

ako napravim tako da na tamno farbanu kosu, izvucem pramenove na kapu, i odmah ofarbam u boju koju zelim..
da li ce se kosa ostetiti puno ili moram cekati neko vrijeme pa farbati ?
jer na najtamniju smedju kosu ne mogu staviti svijetle pramenove ..bezzvezz...
ono sto ja zelim jeste da se stopi boja pramenova s tamno smedjom
Ja koliko znam odmah poslije blajhanih pramenova stavi se preljev.A farba ce naravno primiti ako koristis farbu na svjetlije pramenove.Ako zelis posvjetliti pramenove farbom -to ne pali
Neuhvatljivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2010., 13:51   #6
Quote:
Neuhvatljivaa kaže: Pogledaj post
Ja koliko znam odmah poslije blajhanih pramenova stavi se preljev.A farba ce naravno primiti ako koristis farbu na svjetlije pramenove.Ako zelis posvjetliti pramenove farbom -to ne pali
onda ja očito nemam sreće-nakon što su mi se isprali pramenovi stavila sam crvenu farbu s 3% hidrogena da si baš ne skurim kosu. Da, uhvatilo je super, ali se sa svakim pranjem ispire i vide se pramenovi.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2010., 18:44   #7
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
onda ja očito nemam sreće-nakon što su mi se isprali pramenovi stavila sam crvenu farbu s 3% hidrogena da si baš ne skurim kosu. Da, uhvatilo je super, ali se sa svakim pranjem ispire i vide se pramenovi.
Zato sto se crvena farba uzasno ispire a jos ako je blajh ispod(a pramenovi su ti radjeni blajhom)mora izvirivati.Nema te farbe koja ce ti prekriti trajno pramenove dok ne izrastu.Uvjek ce izbijati odnekud iz kose
Neuhvatljivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2010., 19:29   #8
Quote:
Neuhvatljivaa kaže: Pogledaj post
Zato sto se crvena farba uzasno ispire a jos ako je blajh ispod(a pramenovi su ti radjeni blajhom)mora izvirivati.Nema te farbe koja ce ti prekriti trajno pramenove dok ne izrastu.Uvjek ce izbijati odnekud iz kose
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2010., 18:58   #9
imala sam prije pramenove onak svijetlo plave, al to se ispralo. i imala sam jedan crniii pramen ali i on je ošo prilikom farbanja xD
Amyicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2010., 21:07   #10
Evo meni kose sada


Uploaded with ImageShack.us
Neuhvatljivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 13:50   #11
Quote:
Neuhvatljivaa kaže: Pogledaj post
Evo meni kose sada


Uploaded with ImageShack.us
p r e d i v n o
izgleda potpuno prirodno
:zovemfrizera:
ljubaznagospodja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 11:16   #12
Quote:
ljubaznagospodja kaže: Pogledaj post
p r e d i v n o
izgleda potpuno prirodno
:zovemfrizera:
Hvala ti
Neuhvatljivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 12:36   #13
imam plavu kosu.
par puta sam pokušavala staviti svjetlo-smeđe pramenove, kako bi kosa izgledala prirodnija, tj mejšano plavo-smeđa(sa tankim smeđim pramenovima).
do sad mi njedan frizer to nije uspio naprraviti , onako kako sam si ja zamišljala.
iz jednog frizerskog salona , sam izašla plačući , a platila sam masne pare.
naime, ono što se dogodi, je ovako ni meni pokažu paletu boja i kažu koju će mi stavini na foliju.
izaberu uvijek tamno smeđu,jer da će ta kad se stavi na plavu jedva uloviti, kad ono čudo, ona ulovi identično onako tamno smeđe kakva je u paleti.
i onda bude to kao jako tamno smeđe-sivo,mišje, meni preružno.
pa šta zaista nije moguće na plavu kosu nanjeti svjetlo smeđe-med pramenove, pa makar oni ne držali 2 mj, barem da malo osvježe boju čistoplave kose.??
pastirica007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 10:52   #14
bok imam par pitanja kao totalni laik, naime 2 puta u zadnje vrijeme sam stavljala pramenove (izblajhane na tamnosmeđu kosu)
1. zašto moja frizerka radi pramenove 1 cm od korijena kose, tako da otpočetka izgleda kao lagani izrast (pramenovi na "Foliju") jel to tako mora ili?
2. sad su prošla skoro 3mj od zadnjeg stavljanja pramenova, oni se još sasvim ok drže (koristim Keune) ali što sa izrastom, treba li opet stavljati pramenove na cijelu dužinu ili?
Anne Elliot is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 18:25   #15
Quote:
Anne Elliot kaže: Pogledaj post
bok imam par pitanja kao totalni laik, naime 2 puta u zadnje vrijeme sam stavljala pramenove (izblajhane na tamnosmeđu kosu)
1. zašto moja frizerka radi pramenove 1 cm od korijena kose, tako da otpočetka izgleda kao lagani izrast (pramenovi na "Foliju") jel to tako mora ili?
2. sad su prošla skoro 3mj od zadnjeg stavljanja pramenova, oni se još sasvim ok drže (koristim Keune) ali što sa izrastom, treba li opet stavljati pramenove na cijelu dužinu ili?

1. Iz mog iskustva, normalno je da bude MALI razmak od korijena kose, zbog nagiba kad se stavi folija ispod, pa se baš i ne može uvijek doći do samog korijena, ali to ne bi trebalo biti baš 1 cm, nego eventualno par milimetara. Pramenove imam već 10ak godina, zadnjih 4-5 kod iste frizerke, i ni ona mi ne uspije svaki put baš identično napraviti, ali ako se odmah vidi takav lagani izrast, ja bih se probala ili žaliti ili tražiti novu frizerku.

2. Ne treba na cijelu dužinu, time bi si samo uništila kosu, sad je dovoljno samo na izrast.
maestranza is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 12:48   #16
Quote:
maestranza kaže: Pogledaj post
1. Iz mog iskustva, normalno je da bude MALI razmak od korijena kose, zbog nagiba kad se stavi folija ispod, pa se baš i ne može uvijek doći do samog korijena, ali to ne bi trebalo biti baš 1 cm, nego eventualno par milimetara. Pramenove imam već 10ak godina, zadnjih 4-5 kod iste frizerke, i ni ona mi ne uspije svaki put baš identično napraviti, ali ako se odmah vidi takav lagani izrast, ja bih se probala ili žaliti ili tražiti novu frizerku.

2. Ne treba na cijelu dužinu, time bi si samo uništila kosu, sad je dovoljno samo na izrast.

puno hvala na odgovoru, tako sam si i mislila, a moje prigovore je frizerka uspješno ignorirala, žao mi je mijenjati jer je cura inače stvarno ok, ali za izrast ima da sluša ili
Anne Elliot is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 15:47   #17
Quote:
maestranza kaže: Pogledaj post

2. Ne treba na cijelu dužinu, time bi si samo uništila kosu, sad je dovoljno samo na izrast.
Oprosti, ali meni je moja frizerka rekla da nije moguce farbati izrast pramenova,jer ne moze svaki pramen da se potrefi u korenu, jako je tesko kad imas mnogo sitnih pramenova, pa mi je preporucila da ih obnavljam na 6 mjeseci po cijeloj duzini.
metropolitan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 17:26   #18
Quote:
metropolitan kaže: Pogledaj post
Oprosti, ali meni je moja frizerka rekla da nije moguce farbati izrast pramenova,jer ne moze svaki pramen da se potrefi u korenu, jako je tesko kad imas mnogo sitnih pramenova, pa mi je preporucila da ih obnavljam na 6 mjeseci po cijeloj duzini.
Istina je da se ne može pogoditi svaki pramen u korijenu, ali bar koliko mi se čini, ne mora ih se ni sve po cijeloj dužini kose farbati. I sama imam upravo te sitne pramenove, i to jako puno njih jer imam i gustu kosu. Na gornjem sloju mislim da mi radi po cijeloj dužini jer uz plavu boju ubacujem i svijetlo smeđe pramenove da mi ne ispadne preplavo, ali su ostali pramenovi toliko sitni da se to sve ionako stopi (pa se i ne skuži ako ne uspije pogoditi baš svaki pramen identično kao prije).

Ovo što kažeš 6 mjeseci po cijeloj dužini, znači li to da unutar tih 6 mjeseci uopće ne obnavljaš pramenove ili da obnoviš izrast pa onda svakih 6 mjeseci po cijeloj dužini? Jer nema šanse da bih ja izdržala s izrastom od 6 mjeseci, jedva sam preživjela 4 mjeseca kad jednostavno nisam stigla do frizera od obaveza.
maestranza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 01:50   #19
Quote:
maestranza kaže: Pogledaj post

Ovo što kažeš 6 mjeseci po cijeloj dužini, znači li to da unutar tih 6 mjeseci uopće ne obnavljaš pramenove ili da obnoviš izrast pa onda svakih 6 mjeseci po cijeloj dužini? Jer nema šanse da bih ja izdržala s izrastom od 6 mjeseci, jedva sam preživjela 4 mjeseca kad jednostavno nisam stigla do frizera od obaveza.
Da, da, 6 mjeseci bez pramenova uopce. Znam da je to problem, medjutim jednom sam se zaj.... pa otisla da ih "osvjezim" po cijeloj duzini nakon 3 mjeseca i ispala sam skroz plava sto mi se uopce nije svidjelo
metropolitan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 19:17   #20
Quote:
metropolitan kaže: Pogledaj post
Oprosti, ali meni je moja frizerka rekla da nije moguce farbati izrast pramenova,jer ne moze svaki pramen da se potrefi u korenu, jako je tesko kad imas mnogo sitnih pramenova, pa mi je preporucila da ih obnavljam na 6 mjeseci po cijeloj duzini.
Meni ih frizerka daje samo na izrast inače zadnji put mi ih je davala po cijeloj dužini jer sam htjela svjetlije. Teško je ali može se, meni se to sve nekako stopi.
miska is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:38.