Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2010., 13:35   #81
Meni Down by law najbolji, slijede ga Night on earth i Dead man..Kava i cigarete mi je nekako najbezvezniji.

Baš si kanim skinut Limits of control, nadam se da se neću razočarat.
Inače, Jarmusch faca i pol
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 15:30   #82
Jučer sam opet pogledao Dead mana, onako schillan fino I da, definitivno najdraži film ikad. Pravi trip...
mojo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 15:53   #83
Genijalan film definitvno. Mozete li preporuciti jos slicnih filmova? Ne moraju biti westerni, vec imati elemente egzistencijalizma, alegorije, mistike itd..
shoei is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 16:47   #84
Baci oko na opus Jodorowskyog, El Topo i Holy Mountain. Onda recimo Bunuel i Exterminating Angel pa ako nađeš Cremaster 3 od Barneya, a osjećaš se posebno hrabar. Jučer je na RTL2 bio Haneke i Das Weise Band. A od Jarmuscha bi još izdvojio Mystery Train. Tu je i recimo Seraphim Falls, koji se mnogima nije svidio, meni sasma o.k.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 18:01   #85
Quote:
Stronger Free kaže: Pogledaj post
Baci oko na opus Jodorowskyog, El Topo i Holy Mountain. Onda recimo Bunuel i Exterminating Angel pa ako nađeš Cremaster 3 od Barneya, a osjećaš se posebno hrabar. Jučer je na RTL2 bio Haneke i Das Weise Band. A od Jarmuscha bi još izdvojio Mystery Train. Tu je i recimo Seraphim Falls, koji se mnogima nije svidio, meni sasma o.k.
Ispravka netočnog navoda. Film je bio na HRT 3, jedinoj oazi za filmofile u Lijepoj Našoj.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 12:38   #86
novi Jarmusch o vampirima.

Only Lovers Left Alive (2013)

Only Lovers Left Alive Movie CLIP #1
giallomovies is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 12:57   #87
Quote:
Wild Horses kaže: Pogledaj post
Ispravka netočnog navoda. Film je bio na HRT 3, jedinoj oazi za filmofile u Lijepoj Našoj.
Moja isprika.

Quote:
giallomovies kaže: Pogledaj post
Izgleda zanimljivo. Vidim da glumi i mlada Wasikowska koja se izgleda profilira u glumicu za netipične filmove.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 15:49   #88
Drag mi je Jarmusch i jako volim sve njegove starije filmove (Down by Law, Night on Earth, Stranger than Paradise ), dok ovi noviji poput Broken Flowers i Limits of Control mi nisu ni približno toliko dobri. Daju se pogledati i još uvijek postoji taj njegov prepoznatljivi stil, ali ipak dosta slabiji.
Ghost Dog je jedini koji još uvijek iz nekog razloga nisam pogledala, no svakako namjeravam kad-tad.
Što se tiče ovog najnovijeg, malo sam skeptična, a i ta vampirska tematika me inače ne oduševljava pretjerano, no mislim da ću mu ipak dati priliku, nikad se ne zna, možda me oduševi.

Zadnje uređivanje Physalia : 02.07.2013. at 16:17.
Physalia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2016., 19:58   #89
najbolji ciklusi srijedom... sad sam se s Dead Manom podsjetio kolko me osvježavaju uvijek iznova... Neil Youngov soundtrack mi ne izlazi iz glave...

A Only lovers left alive sam pogledao u filmu i nije mi toliko sjeo odmah koliko su mi ostale neke scene nekoliko dana kasnije... a psihodelična glazba iz kolaboracije lutnjista Van Wissema daje štih stonerskog filma... kaj je na neki način zanimljiviiji pogled na temu moderne romantike s vampirima. narkići kulta krvi

kak uvijek pogodi, i s random dijalozima, zbunjenim i naizgled flegmatičnim likovima koji se uvijek upuste u neku avanturu protiv njihove volje...

a super mi je njegova pojava u ulozi fast food prodavača u filmu Sling Blade...
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2016., 23:47   #90
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
najbolji ciklusi srijedom... sad sam se s Dead Manom podsjetio kolko me osvježavaju uvijek iznova... Neil Youngov soundtrack mi ne izlazi iz glave...

A Only lovers left alive sam pogledao u filmu
Misliš u kinu
Zaigrana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2016., 23:49   #91
Quote:
Zaigrana kaže: Pogledaj post
Misliš u kinu
ovaj, ovoga... da tnx na primjećivanju
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2016., 14:20   #92
ipak je samo danas, Only lovers left alive na trećem. nema reprize ko za dead mana prošli tjedan.

Stonerski film o modernoj ljubavi depresivnih vampira first vampire problems.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2016., 22:57   #93
Dobar, ali u konkurenciji sa recimo Lynchom i Kubrickom dobio bi trijeće mjesto kod mene.
PatriotSLO is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2016., 23:13   #94
Quote:
PatriotSLO kaže: Pogledaj post
Dobar, ali u konkurenciji sa recimo Lynchom i Kubrickom dobio bi trijeće mjesto kod mene.
pa ja ih ne bi uopće uspoređivao.

Jarmusch je po meni posebna kategorija u kojoj si kao redatelj daje priliku da se tema koju si zada sama istraži bez suvišne intervencije. uvijek drugačiji žanr, slični flegmatični ili depresivni likovi, koketiranje s filozofskim (najčešće egzistencijalističkim) temama, žanrovske odrednice samo u točkama. odlični i zanimljivi dijalozi, dead pan i situacijski humor, otvorena forma, početak in medias res i nedefinirani, nezaokruženi završetci.

za razliku od tipičnog hollywooda, Jarmusch je jednostavna i iskrena pojava s kojom nikad ne znaš kako će radnja teći i završiti.

on si odabere temu koju odluči istražiti i izvede kak ju već izvede, skupi ekipu i krene snimat. kako prođe turneja i predstavljanje jednog filma, nikad ga poslije ne pogleda niti se u intervjuima ne referira samoinicijativno na svoje filmove.

Tom Waits je jednom izjavio da je Jim rano osijedio i osjetio se otuđenim od svijeta u kojem živi, i da je to vjerojatno konstantna tema u svim njegovim filmovima. s čim se isto mogu složiti. rekreativno, meditativno, duhovito, rekao bih čak, i podosta improvizirano... sve u finoj dozi. to je Jarmusch
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 19:35   #95
"Nellie - dobitnica nagrade Palm Dog na ovogodisnjem Cannesu za ulogu Marvina u Jarmuschevu 'Patersonu'."



juuuj kak slatko

Kod mene dolazi 28.4. kaj je odmah i prilika za novo otkrivanje novijeg Jarmuscha. Istinabog, propustio sam Gimme Danger, al to stignem...

Uglavnom Paterson, kao i obično, običan život, neobični likovi, neobičan zaplet i ostalo.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 20:35   #96
Preslatko. Čestitke dobitnici.
Krekushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 20:58   #97
Paterson je opravdao renome jarmuschovskog filma a sa potonjim i filmom "Only Lovers Left Alive" režiser je pokazao svu svoju vitalnost i magiju i u ovim, za kinematografske stvaraoce, poznim godinama.
Paterson odiše poetikom u svakoj sceni filma, prikazujući život na jedan određeni način bez preterano dramatičnih obrta svojstvenim filmovima ne samo američkih autora. Ipak je to trademark Jima Jarmuscha da od određenih marginalnih i flegmatičnih ličnosti napravi interesantne pojave koji vas drže budnim kroz ceo film. Bez sumnje jedan od najboljih filmova godine.
Pridružujem se posthumnim čestitkama za buldoga Nellie.
suburbian is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 11:58   #98
Pa meni je Peterson možda i najbolji jarmuschov film.
PatriotSLO is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 20:02   #99
Meni nije, ali je svakako lijep doprinos cijelokupnom opusu. Jarmusch je vjeran samom sebi i više-manje se zna kaj se od njega očekuje. Više sam napisao u temi Filmpresije, ali čisto je ok istaknuti da je Paterson svakako lijep film koji običnu i dosadnu rutiniranu svakodnevicu čini itekako zanimljivom.

Da razmislim o nekoj eventualnoj top 5 listi, izgledala bi ovako:

1. Dead Man
2. Down By Law
3. Broken Flowers
4. Only Lovers Left Alive
5. Coffee And Cigarettes

Ne bi bili daleko od fiktivnog šestog mjesta, uključujući i Patersona; filmovi Ghost Dog, Mystery Train i Night On Earth.

Jedino dokumentarce Gimme Danger i Year of the Horse nisam gledao.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 22:20   #100
Night On Earth i Down By Law po meni najbolji valjda zato što su najzavaniji. Dead Man mi nikada nije sjeo kao i Broken Flowers. Ghost Dog i Paterson zauzimaju 3. i 4. mjesto, veoma dobri. Ostale nisam gledao.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:28.