Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2017., 18:43   #1
Što bi napravili s većim dobitkom ?

Neznam jel ova tema već bila,ali s obzirom da su ova komentiranja bez nekih konkretnih mjera,ajmo jednu "zabavnu" temu kao one virtualne dionice BMW-a i pa trgovanje istima.

Odmah da napomenem,nisam ništa osvojio (nisam ni mogao kad nisam odigrao),a da jesam već bi bio na pješčanoj plaži negdje

Recimo,da ste dobili (igre na sreću ili neko iznenadno nasljedstvo) 20 milijuna kuna.

Kako bi izašli na kraj s time?

Da lijepo živite,a da traje to jako dugo.
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 19:18   #2
Uživao... i fino i ugodno živio svaki dan do kraja života.

20 milijuna kuna da raspodijelim, recimo na 40 godina bilo bi 500.000kn godišnje iliti 41.666kn mjesečno što je, recimo, malo bolja menadžerska plaća u Hrvata.
To nije iznos za nekakav superluksuzan život i kupovinu velikih vila i jahti te skupljanje kolekcije superautomobila no to me ionako niti ne zanima.
No za vrlo dobar život i putovanja po Europi i svijetu svakako.
I ono što je najvažnije, za život bez stresa.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 19:31   #3
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Uživao... i fino i ugodno živio svaki dan do kraja života.

20 milijuna kuna da raspodijelim, recimo na 40 godina bilo bi 500.000kn godišnje iliti 41.666kn mjesečno što je, recimo, malo bolja menadžerska plaća u Hrvata.
To nije iznos za nekakav superluksuzan život i kupovinu velikih vila i jahti te skupljanje kolekcije superautomobila no to me ionako niti ne zanima.
No za vrlo dobar život i putovanja po Europi i svijetu svakako.
I ono što je najvažnije, za život bez stresa
.
uf, kako ovo potpisujem..
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 19:35   #4
dio na štednju, jedan dio uložio u apartmane na moru i stanove u Zagrebu, iznajmljivanje+ostatak dobitka bi trošio na život
runaway88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 19:44   #5
Odselio sa svojom djecom iz ove vukojebine od države.
Pa bi tamo razmislio šta bi sa lovom.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 20:18   #6
Uživao. Jednostavno,to je dovoljna količina novca za provesti ostatak života bez briga. Nebih skroz prestao raditi jer volim posao i branšu u kojoj jesam,ali bi prešao na neko kreativnije radno mjesto,makar i za manju plaću. Čisto da imam hobi. Možda upisao još jedan fakultet vani. Putovao po svijetu. Jednom kad novac i egzistencija postanu osigurani,onda se čovijek može posvetiti u potpunosti stvarima koje voli. Ukratko,živio životom prave više srednje klase po zapadno eurposkom standardu.
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 20:34   #7
Otprilike pola u potpuno pasivni portfolio od 50 dionica s kojim imamo prosjecne prinose oko 25% godisnje u zadnjih 10-ak godina

Cetvrtinu u aktivni portfolio.

Cetvrtinu raspodijelio na iducih 5 godina dok ne vidim kako ce ostale tri cetvrtine proci na trzistu.
Hecky3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 20:52   #8
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Uživao... i fino i ugodno živio svaki dan do kraja života.

20 milijuna kuna da raspodijelim, recimo na 40 godina bilo bi 500.000kn godišnje iliti 41.666kn mjesečno što je, recimo, malo bolja menadžerska plaća u Hrvata.
To nije iznos za nekakav superluksuzan život i kupovinu velikih vila i jahti te skupljanje kolekcije superautomobila no to me ionako niti ne zanima.
No za vrlo dobar život i putovanja po Europi i svijetu svakako.
I ono što je najvažnije, za život bez stresa.
I ja bi ovako.
__________________
Promeniću svet do kraja pesme.EKV
hrvatina_i_po is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 22:30   #9
poslao todi da makar vrati dio dugova...sve za konzum...konzum nizasto
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 22:38   #10
Ja bi otvorio tvornicu mobitela kak Huawei i mlatio pare
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 23:20   #11
što i dosada (ok, ovu godinu sam odlučio šljkakati na sjevernom dijelu amerike, da ne moram dirati spremljenu lovu, neko vidjeti kako će ići s nekim dijelom kojeg zaradim ), putovao, šlakuckao pomalo i zajebavao se
vjerojatno bi uzeo projek ili dva koje imam u glavi u realizaciju samostalno, ali ništa što bi me previše opterećivao
1/5 bi kupio zlato, čisto da se nađe i da ga mogu spremiti na sigurno negdje
KILLERDOG is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 23:47   #12
Donirao bih sve HDZ-u za predizbornu kampanju.
__________________
Veni, Vidi, Vici
stupidus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 23:57   #13
Kupio bih katamaran i uživao ploveći dok mi ne dopizdi: http://www.boatshop24.com/hr/lagoon-...seilbat/619578

Ja mislim da pitanje nije dobro sročeno jer bi svi samo uživali.
Trebalo bi da ovako bude pitanje: Dobili ste 3 miliona dolara na lutriji Bil Gatesa.
Ali ta 3 miliona dolara smijete isključivo samo uložiti u biznis. I u ništa drugo.
U što biste uložili ?
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 07:04   #14
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Kupio bih katamaran i uživao ploveći dok mi ne dopizdi: http://www.boatshop24.com/hr/lagoon-...seilbat/619578

Ja mislim da pitanje nije dobro sročeno jer bi svi samo uživali.
Trebalo bi da ovako bude pitanje: Dobili ste 3 miliona dolara na lutriji Bil Gatesa.
Ali ta 3 miliona dolara smijete isključivo samo uložiti u biznis. I u ništa drugo.
U što biste uložili ?
Pa uložio bih u predizbornu kampanju HDZ-a.
__________________
Veni, Vidi, Vici
stupidus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 09:52   #15
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Kupio bih katamaran i uživao ploveći dok mi ne dopizdi: http://www.boatshop24.com/hr/lagoon-...seilbat/619578

Ja mislim da pitanje nije dobro sročeno jer bi svi samo uživali.
Trebalo bi da ovako bude pitanje: Dobili ste 3 miliona dolara na lutriji Bil Gatesa.
Ali ta 3 miliona dolara smijete isključivo samo uložiti u biznis. I u ništa drugo.
U što biste uložili ?
U eksploataciju rudnog bogatstva Afrike. I ne zajebavam se. Dio za opremu,dio za mito,dio za plaćenike kao osiguranje. Radna snaga je ionako jeftilen dole. Ukratko,ono što Kinezi sad rade po Africi. Kupuju rudnike i parcele za malu lovu i polako ju koloniziraju.
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 10:18   #16
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
U eksploataciju rudnog bogatstva Afrike. I ne zajebavam se. Dio za opremu,dio za mito,dio za plaćenike kao osiguranje. Radna snaga je ionako jeftilen dole. Ukratko,ono što Kinezi sad rade po Africi. Kupuju rudnike i parcele za malu lovu i polako ju koloniziraju.
To ne može svatko. Možda bi to mogao napraviti KLEMM ili pak general Zagorac.

Quote:
stupidus kaže: Pogledaj post
Pa uložio bih u predizbornu kampanju HDZ-a.
Ali i to je rizik. HDZ je u svojoj povijesti 2 puta izgubio izbore !
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 13:50   #17
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
U eksploataciju rudnog bogatstva Afrike. I ne zajebavam se. Dio za opremu,dio za mito,dio za plaćenike kao osiguranje. Radna snaga je ionako jeftilen dole. Ukratko,ono što Kinezi sad rade po Africi. Kupuju rudnike i parcele za malu lovu i polako ju koloniziraju.
Jedna riječ - Zair i Katamba ... ali za tamo doći i uletiti bi ti trebali pripadnici svih vojski iz Balkanskih ratova , jer bi bilo jebeno do zla boga - ali moguće , ako imaš dovoljno opreme i ljudi i pod uvjetom da imaš Američki blagoslov (žmirim i ne vidim ništa).

Ipak je sigurnije uložiti , zapravo donirati sve HDZ-u (na donacije se ne plaća PDV-e) za predizbornu kampanju - i stavit im na donaciju kamatu od 20% mjesečno. Zemlja, uhljebi , natječaji - sve primam.
__________________
Veni, Vidi, Vici
stupidus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 15:30   #18
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
U eksploataciju rudnog bogatstva Afrike. I ne zajebavam se. Dio za opremu,dio za mito,dio za plaćenike kao osiguranje. Radna snaga je ionako jeftilen dole. Ukratko,ono što Kinezi sad rade po Africi. Kupuju rudnike i parcele za malu lovu i polako ju koloniziraju.
Premalo je to love za to.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 19:47   #19
Pa ne ideš odmah na veliko. Malo po malo. Ima ljudi koji idu dole,traže nalazišta dijamanata i ostalog dragog kamenja. To je dovoljno za jednu solidnu eskpediciju. Ako nađeš nešto kvalitetno,lako se nađe investitor i "tihi" partner. Afrika je zapravo zadnja velika divljina koja je pošteno bogata. Da se međusobno ne genocidiraju,s onim što im leži pod nogama bi moglo biti dosta jako prosperitetnih država tamo.
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 19:52   #20
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
Pa ne ideš odmah na veliko. Malo po malo. Ima ljudi koji idu dole,traže nalazišta dijamanata i ostalog dragog kamenja. To je dovoljno za jednu solidnu eskpediciju. Ako nađeš nešto kvalitetno,lako se nađe investitor i "tihi" partner. Afrika je zapravo zadnja velika divljina koja je pošteno bogata. Da se međusobno ne genocidiraju,s onim što im leži pod nogama bi moglo biti dosta jako prosperitetnih država tamo.
Jesi li ikad bio u Africi majstore , ja dole bez SDO-a za 30 dana , borbenog kompleta od 300 okvira sa 9000 metaka 7.62mm , AP M-70AB2 , TT-ejca sa 1000 metaka , Prsluka , jednog "šarca" 7.9mm sa 500.000 metaka - ne bih išao, čak niti u posjetu
__________________
Veni, Vidi, Vici
stupidus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:40.