Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2017., 00:27   #1
Zarada novca?

Pozz..Imam 16.god i sad imam pocetni kapital od cca tisucu kuna..Sad volio bih investirati u nesto ili naci nekaku zaradu..Sada ne mora biti neka ekstra zarada za pocetak ali da se kroz par mjeseci nade da krenem malo vise pa ako ima neko nekakih prijedloga . Lijep Pozdrav
Barikada321 is offline  
Old 22.04.2017., 05:15   #2
Relativno si mlad i dobro je razmišljati na ovakav način nego na "kako spiskati tih soma kuna na izlaske i biti faca pred društvom".

Jedno vrijeme nisam imao dobre prihode i morao sam "krpiti" budžet na bilo koji način. S minimalnim ulogom jer nisam mogao riskirati puno - odgovor je bio u mojem slučaju eBay, te amazon.com nešto kasnije. Kupovao pa prodavao za nešto više i uglavnom dok je trajalo donosilo mi je finu zaradicu sa strane. No, ja živim u SAD-u pa možda eBay i nije opcija ako si u Hrvatskoj, ali mislim da u Hrvatskoj postoji nekaj slično (je li to njuškalo ili nekaj drugo, ne bih znao...).
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Old 22.04.2017., 22:05   #3
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Relativno si mlad i dobro je razmišljati na ovakav način nego na "kako spiskati tih soma kuna na izlaske i biti faca pred društvom".

Jedno vrijeme nisam imao dobre prihode i morao sam "krpiti" budžet na bilo koji način. S minimalnim ulogom jer nisam mogao riskirati puno - odgovor je bio u mojem slučaju eBay, te amazon.com nešto kasnije. Kupovao pa prodavao za nešto više i uglavnom dok je trajalo donosilo mi je finu zaradicu sa strane. No, ja živim u SAD-u pa možda eBay i nije opcija ako si u Hrvatskoj, ali mislim da u Hrvatskoj postoji nekaj slično (je li to njuškalo ili nekaj drugo, ne bih znao...).
Ma nie prob s ebaya narucit imam ja karticu paypal sve ali ne znam bas sta da preprodajem ni kako razmisljao sam o tome ali tu jedino mogu u sk da preprodajem slusalice i tog tipa ali tu nevidim nesto sto bi trajalo
Barikada321 is offline  
Old 23.04.2017., 13:56   #4
Quote:
Barikada321 kaže: Pogledaj post
Pozz..Imam 16.god i sad imam pocetni kapital od cca tisucu kuna..Sad volio bih investirati u nesto ili naci nekaku zaradu..Sada ne mora biti neka ekstra zarada za pocetak ali da se kroz par mjeseci nade da krenem malo vise pa ako ima neko nekakih prijedloga . Lijep Pozdrav
Obrazuj se


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 23.04.2017., 13:59   #5
Quote:
Barikada321 kaže: Pogledaj post
Ma nie prob s ebaya narucit imam ja karticu paypal sve ali ne znam bas sta da preprodajem ni kako razmisljao sam o tome ali tu jedino mogu u sk da preprodajem slusalice i tog tipa ali tu nevidim nesto sto bi trajalo
Premali ti je ulog za faktično bilo što drugo, a i (pre)prodaja je nekakav početak. Možda spor, ali nekakav.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Old 23.04.2017., 14:03   #6
Quote:
Barikada321 kaže: Pogledaj post
Pozz..Imam 16.god i sad imam pocetni kapital od cca tisucu kuna..Sad volio bih investirati u nesto ili naci nekaku zaradu..Sada ne mora biti neka ekstra zarada za pocetak ali da se kroz par mjeseci nade da krenem malo vise pa ako ima neko nekakih prijedloga . Lijep Pozdrav
predlažem da tu lijepu sumu uložiš u financijske intrumente tipa obveznice i već nakon 30 godina pametnog ulaganja možda možeš imati i preko 1300 Kn

A to je ipak lijepa cifra, npr sa 300 Kn možeš otići na pizzu sa cijelom familijom
rolandus is offline  
Old 23.04.2017., 20:09   #7
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
predlažem da tu lijepu sumu uložiš u financijske intrumente tipa obveznice i već nakon 30 godina pametnog ulaganja možda možeš imati i preko 1300 Kn

A to je ipak lijepa cifra, npr sa 300 Kn možeš otići na pizzu sa cijelom familijom
Ne vidim zasto mi se sad ljudi od 25+ godina tu nasli smijati i rugat?Dobio sam tih milju kn i zelio bih uloziti u nesto i ne trazim nikaki profit ogroman..Ako nemate nekakih pametnih ideja zaobidite temu i to je to..
Barikada321 is offline  
Old 23.04.2017., 20:10   #8
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Obrazuj se


-Stipe
To ide nesto sa strane sam mislio..
Barikada321 is offline  
Old 24.04.2017., 01:09   #9
Quote:
Barikada321 kaže: Pogledaj post
Pozz..Imam 16.god i sad imam pocetni kapital od cca tisucu kuna..Sad volio bih investirati u nesto ili naci nekaku zaradu..Sada ne mora biti neka ekstra zarada za pocetak ali da se kroz par mjeseci nade da krenem malo vise pa ako ima neko nekakih prijedloga . Lijep Pozdrav
Obrazuj se, kao što kolega reče- ali usmjereno.
Znači, guraj nešto što ide danas i što vi mlađi mnogo brže učite nego mi stariji.
Programiranje i web development recimo.

Kada sam ja počeo ovo što sada radim, otprilike sam potrošio isto toliko novca samo za neku najosnovniju opremu, u biti samo za one dijelove koji su mi nadostajali.
Ostatak nakupljenih novaca sam ostavio da mi budu dostatni za život, jer sam idućih godinu dana samo učio, vježbao i probijao se.
Metal is offline  
Old 24.04.2017., 11:14   #10
Quote:
Barikada321 kaže: Pogledaj post
Ne vidim zasto mi se sad ljudi od 25+ godina tu nasli smijati i rugat?Dobio sam tih milju kn i zelio bih uloziti u nesto i ne trazim nikaki profit ogroman..Ako nemate nekakih pametnih ideja zaobidite temu i to je to..
tih 1000 HRK najbolje možeš potrošiti da nađeš neku "malu" i odvedeš je negdje na vikend, s takvom ponudom, u tvojim godinama, kandidata ti nebi smjelo faliti.

po meni jedino što možeš s tako malom količinom kapitala je pokušati s crypto valutama.
Nađi nekakav legit, half-legit coin (imaš gore temu pod "ostali oblici investiranja") i stavi u to.
iako je to više špekulacija nego investicija, ali ne mora nužno značiti.
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).

Zadnje uređivanje lee_chan : 24.04.2017. at 12:40.
lee_chan is offline  
Old 25.04.2017., 01:01   #11
Quote:
Barikada321 kaže: Pogledaj post
To ide nesto sa strane sam mislio..
Kapital kojega imaš je neadekvatan za oplođivanje za kakvo pitaš.

Što se novca tiče, imaš par stvari za zapitati se.
1) Što znaš raditi, a da znaš da netko nekome za to plaća. Baš da ti znaš, ne da se negdje priča, nego si osobno u to upućen.
2) Što bi mogao naučiti raditi, a da znaš da netko nekome za to plaća.

Drugo su sve honorarne sitnice (koje će ti redovito srediti netko stariji koga poznaješ), neko iskorištavanje iz oglasnika i tome slično; a bitnije od toga je obrazovanje, škola, i znanja koja stičeš.
Kad upišeš sljedeći stupanj obrazovanja, onda možeš po student servisu nastaviti s tim.

A ako ćeš za vrijeme obrazovanja razmišljati i dalje o ovome o čemu si počeo, pogledaj po statističkom ljetopisu, po mojposao portalu, i stranicama HZZ-a kakva se zanimanja traže.
To jest, malo istraži kakvi odgovori na pitanje "Tko je kome voljan platiti za neki posao" postoje.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 25.04.2017., 01:36   #12
Za te novce sumnjam da se tu ikakvo ozbiljno programiranje može naučiti, ali zato može se itekako usavršiti Excel ili strani jezik na određenoj razini.
To ti je ujedno uvjerljivo najbolja opcija.

Najveći eventualni prinos sa 1000 kn di možeš očekivati neke veće zarade bi još jedino bio na kladionici, što s obzirom da si očito pametan za svoje godine kad razmišljaš kako te novce ne spiskati nego uložiti, vjerujem da nećeš učiniti.
Inžinjer ekonom is offline  
Old 25.04.2017., 02:45   #13
Najbolji nacin za uloziti 1000 kuna, odi i zapij se s 10 najvecih strebera koje znas.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Old 25.04.2017., 10:08   #14
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Za te novce sumnjam da se tu ikakvo ozbiljno programiranje može naučiti, ali zato može se itekako usavršiti Excel ili strani jezik na određenoj razini.
To ti je ujedno uvjerljivo najbolja opcija.

Najveći eventualni prinos sa 1000 kn di možeš očekivati neke veće zarade bi još jedino bio na kladionici, što s obzirom da si očito pametan za svoje godine kad razmišljaš kako te novce ne spiskati nego uložiti, vjerujem da nećeš učiniti.
Treba mu točno 0 kn, zato jer google ima sve. I besplatne knjige, tutoriale, projekte, tečajeve. Probati naučiti programiranje može svatko tko ima pristup na internetu.

@Autor teme

Imaš 16g, moj savjet jest izvedi curu na večeru i kupi joj ružu.
X-Plosiv is offline  
Old 25.04.2017., 14:32   #15
Odi u KUNG LUN šoping centar na žitnjaku kupi ženske garderobe dronova nutri buleta i stavi na njuškalo oglas sa duplom cijenom koliko si platio i prodaj prek pošte pa opet nova runda zvat ce te ljudi iz vukojebina kojima nije blizu jeftin kineski šoping centar npr Špičkovine Vukovine Kistanja Gaćeleza Žedne glave, Hrvaca , Lenđerovine, Koteza Vileša, Bojske,Vukovskog, Zvirnjače itd oni to kupuju jer je jeftino a daleko im je dogodine bus imal milijun znaci budi klasican švercer kupi za dinar prodaj za dva, tri dinara lubenica, dva dinara grozd, pričekaj me mala moja i ja ću na voz opala

Pragmatika ristane, pragmatika ,tu je tajna
Loui is offline  
Old 25.04.2017., 19:07   #16
Koju srednju školu ideš?
hugovedran is offline  
Old 25.04.2017., 19:15   #17
Tema bez smisla. Closed
__________________
It's a basic fact of life that many things 'everybody knows' turn out to be wrong.
zabotinski is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:47.