Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2017., 17:08   #2321
Pozdrav,
Zanima me kako je u nedjelju u Budimpešti jer kao nedjeljom ne rade dučani po centru? Ima li gužve ili je prazno? Što pogledati u popodnevnim satima?
Hvala
jukinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 20:28   #2322
Quote:
hrovje kaže: Pogledaj post
Nismo se razumijeli, hotel Kristal je u Pragu, a naveo sam da smo s Global travel hotel saznali u završnom pismu kada smo putovali u Prag
Aha sorry, krivo smo se shvatili.
Ima i hotel Villa Kristal u Budimpešti.


Quote:
asdfjklč-ri kaže: Pogledaj post
Usporedi Bravu i Elisu pa ćeš vidjeti da li ima kakve razlike u cijeni, što se tiče programa putovanja on je pretpostavljam isti... Mi smo preko Elise dobili neki popustić za first minute pa smo se odlučili za njih

Bili smo od petka do nedjelje i bili smo smješteni u hotelu Ibis odmah kraj Trga heroja... Kao što su već i spominjali hotel s trenutno renovira jer imaju u 7. mjesecu europsko ili svjetsko u plivanju, pa ga za tu priliku malo šminkaju... Recepcija je neka mala privremena i pregrađena najlonima, ali sobe su super. Nema buke i apsolutno mi nije smetalo to renoviranje... Ionako si u hotelu samo kad spavaš jer po cijele dane lutaš po gradu

Uglavnom, ja sam bila zadovoljna sa svime, nemam nikakvih zamjerki.... A Budimpešta mi je toliko lijepa da me nikakve nebitne sitnice nebi ni mogle izbaciti iz takta

Idi i uživaj, bit će ti super
Nema nekih velikih razlika između Bravo i Elise što se tiče cijene, a program kad čitam, čini mi se identičan do u slovo

Hvala na pomoći i lijepim željama
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 20:30   #2323
Ima li tko iskustva s cekanjem da netko otkaze putovanje preko Jungle Tribe, pa da se moze prijaviti? Htjela sam ici na dvije ture, ali sam zakasnila s prijavom i sad sam na listi zainteresiranih, pa ne znam isplati li mi se cekati ili da trazim dalje :-/
Wanderlust666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 20:33   #2324
amoma.com

Quote:
bego kaže: Pogledaj post
Ima li tko iskustvo s tom agencijom, mislim pošto joj nije sjedište u Hrvatskoj ?
oni su ista stvar kao i booking.com, ja sam preko njih rezervirao hotel u pragu za doček nove, bilo je sve super
Brle-mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 13:46   #2325
Quote:
asdfjklč-ri kaže: Pogledaj post
Teško je ovo odgovoriti kad se ne zna kakav te aranžam zanima (avion ili bus, hotel ili hostel...). Svi ovi uvjeti jako diktiraju cijenu...
Evo jedan prijedlog koji se meni jaaako sviđa. čini mi se sasvim ok cijena u odnosu na sva mjesta koja će se posjetiti i dane koliko se ostaje... Ali opet kažem, ne znam da li te privlači takav vid putovanja
Evo link:
http://azimut-travel.hr/tours/moje-k...ko-ljetovanje/

Kopaj malo, sigurna sam da ćeš naći nešto super za sebe
joj pa da, kasnije sam skužila da nisam skoro niš bitno napisala.
U obzir dolaze Španjolska i/il Portugal. Avion. Dosta je daleko, a i ne zelim bas duze od 5 dana. Cca. 5 dana dakle.
Kopala sam...međutim, ne odgovaraju mi termini.
Termin polaska...nemaju baš neki ponudu preko ljeta.
Muž mi ima godišnji od cca. 27.7. - 15.8. A uglavnom su agencijski termini ranije u 6. Ili početak 7.mjeseca.
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 11:16   #2326
Pozdrav! Zna li netko u kojem roku agencija Alga vraća novac ukoliko dođe do otkaza putovanja s njihove strane?

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Lilith88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 18:53   #2327
Quote:
Lilith88 kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Zna li netko u kojem roku agencija Alga vraća novac ukoliko dođe do otkaza putovanja s njihove strane?

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Može i iskustvo s bilo kojom drugom agencijom.

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Lilith88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 21:35   #2328
Meni su vratili kroz par dana. Ne Alga.
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 10:14   #2329
samo jedan mali osvrt na turističku agenciju IDEA PUTOVANJA (ideaputovanja.hr).
pošto kad sam ja tražio nije puno o njima pisalo na forumima pa možda nekom pomogne.

znači, 3 dana, Venecija i otoci lagune.

ocjena 5+

bus: Jakopić prijevoz, odlican mercedesov bus, udoban, sve 5.
vodić: gospođa Tanja, starija iskusna vodičica, zaista zna brdo toga o italiji.
hotel: Base, ok hotel, uređen u ikea stilu.
doručak: koma, svakom pecivo i snita salame. ali na to i računamo kad su putovanja u cijeni u kojoj jesu.

sve u svemu, jako zadovoljan, sto piše na ponudi to i dobijes.

Lp
caschpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 14:19   #2330
Ja sam nedavno putovao u Krakow.

Zadnje uređivanje mboma8 : 22.04.2017. at 15:06. Reason: Ispravak posta
mboma8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 07:12   #2331
Ima li tko iskustva sa vracanjem novca od azur toursa?
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 13:21   #2332
Jesu li na kraju ovi koji su trebali putovati u Budimpeštu tijekom travnja - i bili na putovanju? Ako da, možete dati opservacije?
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 19:06   #2333
Alga Travel Prag-Telč-Beč 27.04 - 01.05

Evo sumiranog dojma putovanja.

pozitivno
-stručan vodič koji grupu nije upoznao samo sa povijesnim već i aktualnim činjenicama lokacija te uputio gdje je povoljna i kvalitetna hrana, kako se snalaziti po gradu, mali naputci koje se ne bi sjetili pitati itd. Simpatičan stariji gospodin za kog se vidi da ima više desetljeća iskustva.

-pedantni vozači koji se nisu gubili po ruti. Bili su dovoljno uslužni te dodatno stali kad ih se to zamolilo

-osebujan iako malo prenatrpan program koji prikazuje zaista sve relevantno u Pragu

-ugodan hotel Krystal se nalazi desetak minuta do metroa što znači da ste za sveukupno 20min u samom centru. Raznovrstan i kvalitetan švedski stol za doručak. Pogled sa 11og kata je senzacionalan

negativno
-autobus je stari Čazmatransov koji ste mogli vidjeti na rutama do Bjelovara, Požege i ostalih međugradskih destinacija. Za rute do dva sata podnošljivo, no pošto se na ovom putovanju provede 12h u jednom i 12h u drugom smjeru, NIJE u redu da sa krovnog prozora kaplje voda po putnicima, NIJE u redu da nije moguće bar malo ispružiti noge pa ste stalno skvrčeni, NIJE u redu da bus ronda i škripi toliko da vas budi iz sna čak ako ste čudom uspjeli malo zaspatil. NIJE u redu da se znojite ili smrzavate pošto klima nije u mogućnosti održavati temperaturu.

Sa vrlo sličnim komentarom sam kontaktirao Algu i dobio odgovor da je autobus visoke turističke klase iz 2015te. Da li je to dezinformacija ili laž mi nije poznato.
Ne treba mi wifi niti LCD TV u busu, no očekujem da se zadovolje neke apsolutne osnove ugodnosti te da agencija to barem afirmira.

Evo pogleda iz hotela
harsh_noise is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 19:31   #2334
Quote:
mikica m kaže: Pogledaj post
Ljudi pozdrav!! Ne znam dali ste pisali o agenciji Jungle Tribe.... Imaju super cijene za dosta dugacke boravke u različitim zemljama... Dali ima tko iskustva sa njima... Opet mi je to čudno da su toliko jeftiniji od drugih?!??!?
Dvaput sam putovao s njima i oba puta isti scenarij:

1. Putovanja su jeftina pa ocekuj hrpu klinaca kojima je jedina atrakcija napiti se i tulumariti. Drugim rijecima: 80% autobusa su debili.

2. Jeftin smjestaj.

Vodici mi nisu toliko vazni, samo da budu logicni sto se tice pauza pa tu necu nista reci.

Konkretno, putovanje u Krakow prije 3-4 godine, debil i kreten iz Rijeke pusi u busu i vodic i vozaci nista. Putovanje u Italiju, salju vodica koji ne zna talijanski, a Talijani ne pricaju engleski. Savrseno. Nije kriv vodic, kriva je glupa agencija.

Ili putovanje u Italiju sa Srbima, klincadija pusta narodnjake i maltretiraju cijelu bus. Maturalci, to je JT, na zalost.

Ili recimo, od agencije ocekujem da zna kud nas salje, u koje hotele i hostele, e ne da agenciji smjestaj preporucuje posrednici posrednika. Onda imas situacija da si smjesten u hotelu koji ima WIFI koji ne radi nigdje. Ili tri zvjezdice u Italiji nije isto kao 3 zvjezdice u Hrvatskoj. U Hrvatskoj su tri kao tamo 4+. Ocekujem neke natruhe izvrnosti u necijem radu, a ne prosjecnost i ispod toga. Do JT sam dosao preko fejsa jer masu mojih frendova ima lajkan JT. JT zvuci kul, neobicna putovanja, fotke, ovo ono, u stvarnosti nema nista neobicno kod njih, sve je vrlo obicno, uzmu ti pare za zbilja prosjecno putovanje. Vodici kad ih pitas gdje se dobro jede, nemaju blage veze.

Tako se posao ne radi.

Zadnje uređivanje Zli Mali Medo : 02.05.2017. at 20:03.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 19:44   #2335
Ako ste isli u Grčku na ljetovanje s kojom agencijom ste isli? Dojmovi?
parfemic1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 16:35   #2336
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Jesu li na kraju ovi koji su trebali putovati u Budimpeštu tijekom travnja - i bili na putovanju? Ako da, možete dati opservacije?
Evo, ja ću dati opservaciju za 1.5. Potočki travel. Počet ću s onim što je bilo ok.
Cijena (preko ponude dana za jednodnevni izlet u Budimpeštu na 1.5. 190 kn je i više nego dobra. Jako malo agencija ima preko godine jednodnevne u Budimpešte, svi više forsaju dvo ili trodnevne. Što mi onda dođe preskupo i predugo. A pogotovo jer smo mi već bili za jedan Advent u Budimpešti pa nešto smo već i vidjeli.
Vozači - super voze, bio je Siniša i Darko, ako sam dobro zapamtila. Glatko, bez cukanja, ni prebrzo ni presporo. Pauza dovoljno i staje se ako je nekome jaaaako sila na wc bez problema. Bus ok, iako za moju visinu nisu mi odgovarale one ručice za naslon lakta, to je bio neki jako čudan bus jer su te ručice bile skroz nisko. No, dobro, manji minus.

Veliki minus je vodič Dino. Iako je Dino jako potkovan u povijesti i aktualnostima vezanim za Mađarsku i Budimpeštu, i većina toga meni osobno jest bila zanimljiva, on nema mjere u pričanju i količini informacija koje servira ljudima. Dakle, on je 2, 2 i pol sata pričao, pričao i pričao. A u busu sjedi 58% sredovječnih ljudi, 2% staraca, 30 % mlađih parova i 10 % klinčadije/tinejdžera.
Mi smo kasnili sa svime jer su nas zadržali na granici, a onda su se desili i organizacijski problemi za one koji su htjeli ići na ručak. Jer nismo po danu stigli obaviti cijeli Budim.
Tako da, što se tiče njih, mogu ih preporučiti, ali samo ako vodič nije taj. Ipak se neki problemi trebaju bolje rješavati u hodu, te manje priče zbog same klijentele - babci ili tinejdžeri koje sigurno ne zanima cijela povijest. A to dobar vodič mora znati procijeniti.
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 20:08   #2337
za jungle tribe mogu reći da su jeftiniji od ostalih agencija, ali nikako i jeftini
autobus podosta neudoban, vodič nezainteresiran, ne zna ni osnove o destinaciji, nego sve čita s papira, daje krive informacije, ture gradom su bile još veća smijurlija, smještaj katastrofa i predaleko od centra..
na kraju preskupo s obzirom na dobiveno
možda su im daleke destinacije bolje, ali nakon ovog iskustva ne bi im dala da me ni do karlovca vode
__________________
She is watching the detectives..
I am not a number, I am a free man..
VaVaVoom is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 19:54   #2338
Ima li netko iskustva sa Jungle tribe dalekih putovanja,tipa Japan ili Meksiko? Jer ovo sve što pišete se vidim odnosi na jeftinija europska putovanja.
natalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 22:58   #2339
Jeste kada išli u Budimpeštu agencijom Azur Tours i ako da kakva su iskustva sa njima u Mađarskoj?
__________________
"Since we cannot change reality, let us change the eyes which see reality."
StephanieM is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 10:31   #2340
Idem s Bravom na putovanje zapadna Europa: Njemačka- Nizozemska-Belgija-Francuska-Engleska.

Do sada su uvijek bili korektni. ali je li netko išao na ovu turu?
Čini se super, 9 dana za 5000 kuna.
decec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:23.