Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2006., 12:16   #1
Vitamini i minerali u trudnoći

malo me zbunila novo nastala situacija, pa sam vam zaboravila rec da mi je mm neki dan isao kupiti twinlabov prenatal i nema ga u ljekarni. reko je tetama da nema beda i da imam jos malo pa nek ga nazovu na mob kad stignu. i veli teta da vec 2 mjeseca ga nema niti kod jednog dobavljaca
i sta sad da si covjek tu misli Pale je pisala o onom stetnom A vitaminu i to mi je prvo palo na pamet, ali mm veli da bi se to moralo dat u javnost isto kao i ona greska s aparatima za transfuziju i prije tri tjedna s aparaticima za mjerit GUK i sl. Ali ja sam jos uvijek malo zbunjena.
Ugl, teta nam mu je ponudila Vita Mom jer su ti kao najslicnija zamjena twinlabovih (a jos su i u plastici pa ne postoji opasnost kad mi ispadaju iz ruku po kupaoni ) Samo mi smrde za popiz....
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 12:20   #2
i jos nesto!
jucer mi je dokica rekla da moram piti zeljezo i c-vitamin, a znam da se od fe tesko kaka, pa me zanima, koje je ono bas kao za trudnjace, da odma ovu svoje opce prakse trazim da mi to napise
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 12:27   #3
evo nasla za zeljezo: "Dnevne potrebe žena za željezom su prosječno oko 15 mg /dan, dok trudnice i doilje trebaju dvostruko više. Tu povećanu količinu nemoguće je unijeti hranom pa se zato preporuča dodatno uzimanje željeza.
Željezo je neophodno u prijenosu kisika putem krvi , također pomaže rast , sprečava umor, te sudjeluje u obrani organizma od stresa i infekcija.
Osim za vrijeme trudnoće važno je da i za vrijeme dojenja žene uzimaju dovoljne količine željeza , jer one osim za zadovoljavanje vlastitih potreba trebaju stvoriti i hranu za dojenče.
Majka doilja koja sama nema dovoljno željeza ne može bebi osigurati potrebnu količinu željeza putem mlijeka. Međutim od iznimne je važnosti količina željeza koje dojenče primi bili preko majčinog mlijeka , bilo preko dječje hrane, jer manjak željeza u dojenačkom periodu ne može se ukloniti kasnijom nadoknadom."

i jos kaze: "Belupo je razvio novi proizvod Fersan forte formuliran baš za potrebe žena, trudnica i dojilja.
Fersan forte sadrži: 30 mg elementarnog (karbonilnog) željeza, 180 mg Vitamina C, 600 µg folne kiseline .
Elementarno (karbonilno) željezo u Fersan Forte tableti sigurno i djelotvorno nadoknađuje manjak željeza u organizmu, vrlo dobro se apsorbira iz probavnog trakta, a odlikuje se i dobrom podnošljivošću . U Fersan Forte tableti nalazi se i folna kiselina u baš preporučenoj dozi za trudnice i dojilje ( 600 µg ), a dodani vitamin C neophodan je za apsorpciju željeza i folne kiseline, te višestruko poboljšava iskorištavanje elementarnog željeza u organizmu."

ja bi to! a jel mogu ja trazit od dokice bas taj ili ona ima neka koja moze prepisat i gotovo?
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 12:30   #4
Mislim da se sve to kupuje bez recepta, samo su ljekovi na recept.
Tak da si možeš izabrat koji ti se sviđa i eventualno pitat dokicu što ona misli o tome.
A zašto ne kupiš Natural wealthov?
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 12:31   #5
Sama napiše temu i da odgovor
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 12:37   #6
di ti vidis odgovor ja jos uvijek cekam da mi se Pale javi jerbo sam lijena kopat po svim postovima i trazit di nam je vec o tome pricala, a ovak se bit na jednom mjestu
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 12:38   #7
Magic, fakat si si dala truda! Pohvalno!

Gle, ja sam ti 13 godina bila strašno anemična i pila sam po dvije kapsule željeza dnevno od 100 mg (znači 200 mg željeza dnevno ) i nije mi pomoglo, dobro to je druga priča...Ugl, htjedoh reći da se od željeza ne kaka teško (kakaš crno ), nego ti je to jako teško za želudac, pa ga rađe popij nakon jela, a ne natašte kak doktori preporučaju. Natašte mi je bila koma uzimati, bilo mi je muuuuuka.
Nakon mjesec dana uzimanja navikneš se ko pes na batine
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 12:38   #8
Quote:
mandy kaže:
A zašto ne kupiš Natural wealthov?
rekla teta da je ovaj slicniji twinlabovom, pa kao da ne mjesam
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 12:41   #9
Quote:
mandy kaže:
Sama napiše temu i da odgovor

Da, da, to samo Magična može

Dal je potrebno odgovarati, il su odgovori suvišni?
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 12:42   #10
Quote:
MaLo kaže:
Nakon mjesec dana uzimanja navikneš se ko pes na batine
koja utjeha
jedino mi nije jasno kako je ona meni to prepisala bez ikakvih krvnih pretraga, cak ni ne zna koliki mi je hemoglobin
a recimo mg mi nije prepisala, a dora je pricala kako su nju odmah frknuli na mg cim su joj neke komplikacije krenule

bas me zbunjuju ti doktori
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 12:43   #11
Quote:
magic blue kaže:
rekla teta da je ovaj slicniji twinlabovom, pa kao da ne mjesam
Vjerojatno je mislila da ima istu količinu vitamina A, kao i Twinlabov .
Ja isto preporučam natural wealthov
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 12:47   #12
Quote:
magic blue kaže:
koja utjeha
jedino mi nije jasno kako je ona meni to prepisala bez ikakvih krvnih pretraga, cak ni ne zna koliki mi je hemoglobin
a recimo mg mi nije prepisala, a dora je pricala kako su nju odmah frknuli na mg cim su joj neke komplikacije krenule

bas me zbunjuju ti doktori
Ne gleda ti se samo hemoglobin, nego i željezo u serumu i UIBC i TIBC.

I mogla ti je napraviti krvnu sliku zbog željeza, ali ovo koje ti je preporučila za uzimanje je u tak malim količinama da baš ništ ne škodi, dapače!
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 12:52   #13
ma citala sam kao da nedostatk fe moze uzrokovat preuranjeni porod i malu porodajnu masu, pa valjda zato. i bas kaj velis, u malim kolicinama ne mre skodit
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 12:57   #14
Quote:
magic blue kaže:
rekla teta da je ovaj slicniji twinlabovom, pa kao da ne mjesam
nećeš ih mješat jer nećeš piti više twinlabove, nije dobro piti par vrsti........ali to opet nisu ljekovi.

I ja čula da Mg daju za sprječavanje otvaranja i kontrakcija....

A ja imam još željezo u šumećoj tableti i popijem jednu tjedno (jer su
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 12:58   #15
Quote:
magic blue kaže:
ma citala sam kao da nedostatk fe moze uzrokovat preuranjeni porod i malu porodajnu masu, pa valjda zato. i bas kaj velis, u malim kolicinama ne mre skodit

Ma nemre nikak škoditi! Trebala bi ti jaaako puno željeza unjeti u organizam da bi škodilo.
Mislim da mi je doktorica jednom rekla da ako imaš viška željeza, da se može dogoditi avitaminoza. ne znam kak i zašto ,ali tak mi je ostalo u sjećanju. Al za to se moraš fakat jaaaako puno željeza nagutati
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 13:05   #16
a ne znam, bumo vidli za sat kad dokica pocne radit sta ce mi rec koje da uzmem.
ja mg pijem sumeci kad se sjetim navecer (citaj: kad me nesto pocne bolit il pikat)
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 13:30   #17
Vjerojatno ti je prepisala zeljezo zbog bebaca koji svo svoje zeljezo za prvih 6 mjeseci izvuce od tebe i ima u zalihi.
A mozda i zato sto skoro sve trudnice imaju manjak zeljeza, nemos toliko pojest - npr. 10 deka mesa ima jedva 1 mg zeljeza.

Kao trudnica ga mozes dobit na recept, ali mislim samo jednu (eventualno dvije) popisom lijekova propisanu vrstu. Onaj Plivin preparat, mislim.
Meni se zna malo mantat i slabost me hvata, pa samoincijativno uzimam DM sumece tablete zeljeza. U 2 tablete 14 mg zeljeza i 100 mg vitamina C (poboljsava iskoristavanje zeljeza).
Ne smetaju mi za probavu nis.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 13:41   #18
Cure, jel postoji mogucnost da se u trudnoci predozirate ili pretjerate sa odredjenim vitaminom?
Tipa, pijem Natural w. Prenatal, pa uzmem zeljezo posebno (npr. sumece tabl.), pa jos magnezij?
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 13:45   #19
mislim da ne možeš.
ja imam šumeće neke iz DM-a koje imajui vitamin C (jer se onda željezo bolje apsorbira) i u 2 tablete je preporučena dnevna količina a ja popijem 1 dnevnu i to tek onda kad se sjetim.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 16:32   #20
mislim da su povukli twinlab bas zbog tog stetnog vitamina A... a natural wealth ti ima 28 mg zeljeza dok je twinlab imao samo 20 mg... ja si jos tu i tam kupim onaj hippov sok sa zeljezom....
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:16.