Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2003., 10:45   #21
hmmm...

čuj... meni to opće nije dosadna priča...
mislim, zavisi kak gledaš na to... recimo sam majstor veli da njega zanimaju oni dijelovi drugih filmova između scena glavnog scenarija... mislim da rijetko ko može napravit tak simpatičnu karakterizaciju likova i da ti ih tak približi da se osjećaš ko da ih poznaš...
__________________
da je onda dosudil, eee... ko zna buraz... možda bi sad bilo bolje...
brajtner i štilike is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 14:26   #22
Ma, lose sam se izrazio. Da mi je neko grubo prepricao radnju filma, ne bih ga ni pogledao. A likovi jesu fenomenalni. A obozavam onu foru sa Eddiejevim dobrim i losim predosecajem.
le coq sportif is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2003., 10:09   #23
hehe...

meni je strašno dobro kad ih izbace s partije pokera... hehe...
__________________
da je onda dosudil, eee... ko zna buraz... možda bi sad bilo bolje...
brajtner i štilike is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2003., 09:45   #24
Jarmusch

Pojavio se osamdesetih a najbolji film iz tog perioda je po meni DOWN BY LAW (1986) .. devedesetih radi otprilike svakih 4-5 god. po jedan film, NIGHT ON EARTH (1991), DEAD MAN (1995) - njegov daleko najjači film, GHOST DOG (1999) te osim 10-minutnog THE TRUMPET (2002) više ništa..

Koji vam je njegov najbolji film ?

moj izbor:

1. DEAD MAN
2. DOWN BY LAW
3. MYSTERY TRAIN
Jesus Quintana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2003., 11:21   #25
meni je :

1. mystery train
2. dead man
3. down by law

ma iako mi je to malo bezeze ..ali eto
baš sam gledao prije par dana ovaj ghost dog ..o.k. je film ..ništa baš sad fenomenalno ali baš o.k. ..sviđa mi atmosfera
 
Odgovori s citatom
Old 20.12.2003., 15:51   #26
Down by law Night on Earth
Force is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2003., 00:58   #27
Quote:
kozz kaže:
K tomu, još je i prava faca. Onako sijed, crne obrve, sa raščupanom friskom, cigareta u ustima. Zakon su mi njegove cameo i slične uloge ( Sling Blade, Dim u lice...).
mmmmmmm, pokusavam da ga se sjetim u sling blade, ali mi nesto ne ide. znam da je bio tu, ali nikako da ga se sjetim. mozda zato sto mi je bbt sludio pamet u tom filmu, tako je dobro odigrao.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2003., 04:41   #28
svakako da je Dzim Dzarmus jedan od boljih reditelja u ovo nase vreme...

Meni se osobito svideo "Down by law" sa Beninjiem, Vejtsom i Lorijem (Roberto Benigni, Tom Waits i John Lurie), u fazonu film-noir komedije, sa izuzetno dobrom muzikom (inace Waits i Lurie su oba odlicni muzicari)

Drugi njegov film-komedija koji gotivim je "Jedna noc na zemlji" - i tu se stvarno slazem sa onim sto je gorepomenuto po pitanju Dzarmusevog gradjenja i opisa karaktera u filmu...

i ostali njegovi filmovi (Samuraj, Dead Man) su na mojoj top-listi filmova
mr.hyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2003., 11:05   #29
umphh, gledao baš jučer/prekjučer 'dead man'.
majko sveta, uspio sam prožvakati 'gerry', i zbog toga se smatram izuzetno tolerantnom i strpljivom osobom, ali ovo - unatoč prisustvu Boga glavom+bradom, deppu - je aaaargh dosadno.

do-sad-no.
aaaargh.

da je film još mrvicu sporiji, izvodio bi se unatrag.

ima simpatičnih segmenata - poput onog plaćenika koji spava sa teddy bearom, tee-hee - ali sve u svemu, not my cup of tea.


možda da ga probam gledati na fast forward, iako sumnjam da bi to poboljšalo trenutni dojam.
__________________
... to je zato što vrijeme ide.
paški sir i vrhnje is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2003., 13:15   #30
A u kojoj videoteci ima za posuditi Jarmuscha?
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2003., 16:19   #31
Quote:
Sudden Sid kaže:
A u kojoj videoteci ima za posuditi Jarmuscha?

Ma u svakoj. Uđi u bilo koju videoteku i pitaj za filmove Jarmuscha. Ljubazna i jako lijepa videotekarka sa zavidnim filmofilskim znanjem odmah će pred tebe izvaditi SVE njegove filmove, i to u DVD i VHS obliku da možeš izabrati ono što želiš. Ako uzmeš odjednom dva ili više njegovih filmova, dobit ćeš na dar malu knjižicu s njegovom biografijom i intervjuom.
Force is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2003., 14:16   #32
Force, divim se tvom smislu za sarkazam, ali pomogao si mi koliko i Bush Iračanima.
Jedini Jarmuschev film koji sam vidio u lokalnoj videoteci na Trešnjevci je bio "Ghost dog" i to je sve. Gdje se moze ista nabaviti?
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2003., 14:19   #33
Quote:
Sudden Sid kaže:
Force, divim se tvom smislu za sarkazam, ali pomogao si mi koliko i Bush Iračanima.
Jedini Jarmuschev film koji sam vidio u lokalnoj videoteci na Trešnjevci je bio "Ghost dog" i to je sve. Gdje se moze ista nabaviti?

imam većinu njegovih filmova na VHS-u, no snimka nije najbolja
Jesus Quintana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2004., 13:04   #34
Dobra vest za sve ljubitelje filmova Dzima Dzarmusa: novi film uskoro dolazi na velika platna. Da ne bi puno pisao o onome sto je vec napisano, evo prenosim vest sa Serbian Cafe: Diskusije: Film :

Quote:
"Coffe And Cigarettes" -
- Jim Jarmush - Dec 27, 2003 07:31 (*.interbusiness.it)
Godina - 2003
Produkcija - USA
Zanr - groteskan
Cast - Roberto Benigni, Steve Buscemi, Tom Waits, Alfred Molina, Bill Murray, Cate Blachett, Iggy Pop
Ne znam za ostatak sveta, a u Italiju dolazi tek 05/03/2004

Rec je o 3 kratkometrazna filma koji su ranije realizovani, prezentirani na raznim festivalima, ali nikad distribuirani; prvi iz 1986., scenario i interpretacija - Roberto Benigni, sa njegovim maccheroni english; drugi iz 1989., interpretacija - Steve Buscemi; treci iz 1993. - Iggy Pop i Tom Waits. Pojavljuju se i White Stripes.
Jarmush kaze da svaka sekvenca filma govori o raznim likovima, koji sedeci za stolom pijuckaju kafu, puse cigarete, vodeci surealnu diskusiju o argumentima koji se protezu od zavere u vezi Elvisove smrti do exaktnog pripremanja engleskog caja, od pronalazaka Nikole Tesle do imanigarnog rock benda SQURL, od Pariza iz 20-tih godina do koriscenja nikotina kao insekticida. Film je u crno-belom, kao sto su i "Dead Men" i "Dawn by Law".
Belo je u odnosu na crno, kao dim u odnosu na kafu. Film je zabavan zbog autoironije protagonista, zbog originalnosti projekta. Fenomenalan je dijalog izmedju Iggy Pop-a i Tom Waits-a.
Soundtrack: svaki kratkometrazni deo obradjuje posebnu scenu, pracenu posebnom pesmom. Tu su Iggy Pop i Tom Waits, zatim americka muzika iz 60-tih. Od jazz-a do instrumentala.
Na pitanje novinara: "Koji je Vas izvor inspiracije?", Jarmush je rekao: "Ne znam, mozda previse kafeina.".

Mislim stvarno, koja ekipa...
mr.hyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2004., 20:36   #35
Quote:
mr.hyde kaže:
Dobra vest za sve ljubitelje filmova Dzima Dzarmusa: novi film uskoro dolazi na velika platna. Da ne bi puno pisao o onome sto je vec napisano, evo prenosim vest sa Serbian Cafe: Diskusije: Film :




Mislim stvarno, koja ekipa...

FAK FAK FAK FAK FAK FAK
JAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaao
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2006., 19:42   #36
koja vam je najbolja pričica (hm, ne baš točna riječ...) iz kafe i cigareta?

(o jarmuschu: )
__________________
"Nothing is always absolutely so".
deep in the sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2006., 21:58   #37
Ona sa Molinom mi je jedina dobra(tj.sjajna),ostale su debilna prenemaganja.
Inače,najbolje što je Jarmusch napravio jest prva priča iz Tajanstvenog vlaka(iako je i cijeli film ok).Mitsuko i Jun.
androlog is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2006., 22:15   #38
The way of the samurai mi nekak najmanje "lijeze" od njegovih uradaka, mada daleko od toga da mi nije dobar. Broken Flowers definitivno odlican film, skroz me iznenadio. Murray zbilja briljira posljednjih godina, ne mogu zamislit da bi to neko drugi mogao bolje odglumit.
__________________
"... and I'll be put in a box, and all I'll need is a tiny glass of water and lots of tiny pieces of pizza and the box will have wings like an airplane." And you ask, "Where will it take you?" "Home." I say.
clone is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2006., 23:30   #39
Kava i cigarete dosadno, a mozda sam samo bila umorna i nedovoljno fan one dvojice pjevaca. Dead Man jako lijepo. Ostalo, on mi je jako pomijesan s Wimom Wendersom, pa mu nezasluzeno pripisujem i druge lijepe slike. A Broken Flowers isto jako lijepo, zapamtila sam to zapravo kao Wendersov film. Hm, zapravo Wenders je u to doba napravio onaj Don't come knocking, isto ugodan film.
Jezerska djeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 05:12   #40
Quote:
androlog kaže:
Ona sa Molinom mi je jedina dobra(tj.sjajna),ostale su debilna prenemaganja.
Inače,najbolje što je Jarmusch napravio jest prva priča iz Tajanstvenog vlaka(iako je i cijeli film ok).Mitsuko i Jun.
i meni s molinom najbolja, s tim da mi ostale nisu debilna prenemaganja.
/ah, kako volim riječ prenemaganje /.
dobra mi je i zadnja, i prva, i s waitsom, i s blanchetticom, i s murrayjem, i s teslom.. pa ne mora sve nužno imati pouku, čak niti poantu, jel.

imao je djarmuš, seems, otprilike spiku - inače je u filmovima sve "ko na filmu", ko iz pičke ide, jel, situacije, odnosi, replike - a on se tu fokusirao na neugodne situacije, tišine, praznine, zakrečenja, mimoilaženja..meni je dobro to odradjeo.
a i vizualno mi je lijep film. a i glazbeno. a i glumački.
dobro, priznajem, ja sam i mrcu nekritična prema jarmuschu, naročito nakon pročitanih 5-6 intervjua s njim
__________________
"Nothing is always absolutely so".
deep in the sun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:28.