Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2008., 15:21   #61
meni je pre-slat-ki......
__________________
Haikus are easy
But sometimes they don't make sense
Refrigerator.
kinara is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 19:57   #62
tako topla pirca...predobro..ne mozes da se ne raznijezis sav....a crtic prije njega- onaj zeko,ne sjecam se kad sam se zadnji put tolko smijao ...predobrooo
__________________
All we have to decide is what to do with the time that is given us
Twiggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 22:18   #63
Quote:
Twiggy kaže: Pogledaj post
tako topla pirca...predobro..ne mozes da se ne raznijezis sav....a crtic prije njega- onaj zeko,ne sjecam se kad sam se zadnji put tolko smijao ...predobrooo
Evo bas mi je drago da je netko spomenuo crtic prije filma. Naime, to je emocionalni trik koji sluzi da te glavni film dodatno raznijezi. Naime, taj crtic je poprilicno smijesan i sluzi da te opusti i (jako) nasmije. Onda pocne film koji te raznijezi. Emocije imaju amplitude - kada se jako smijes, da bi dosao u normalno stanje moras se i rasplakati ....
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 14:44   #64
nisam citao topic prije gledanja, ali sam si jucer prije projekcije rekao nesto slicno kao Vajta: Ne može to opet bit remek-djelo, ne može me opet toliko očarat, nije bolje od "Ratatouille"-a.

Najviše me ustvari zanimalo što dolazi prije, kad ono - "Presto". Koji lud scenarij, koji mozgovi su to morali napisat. Mislim da mi je to najbolji kratki još od "Chess Game" ili zaboravih vec kako se zove, Jan Pinkava je autor. Smiješno, izvrsno, zabavno, najbolje od najboljeg.

A onda "Wall-E".
suvišno je išta pisati. Sve je super. Fora s HAL-om je bila super, a čak ni Strauss nije bio previše. Davno nisam tako dobar ljubavni film gledao, da me toliko "uzme", a da opet ima i svega ostalog pomiješan. Malo mi je na početku smetalo arijanstvo, ali, budući da se radi o svijetu bez riže i pamuka, prihvatio sam i to da nema ni crnih ni žutih.
Duboko me potresao prizor svih onih ogavnih ljudi i zaista takvo društvo bez problema mogu zamislit u određenoj budućnosti, i stoga mislim da je ovo, osim što je prekrasan ljubavni film, uz to što je besprijekorni animirani, također i depresivan film o ljudskoj budućnosti.
Također mi je zanimljivo bilo gledati kako se, za razliku od "prošlosti" (ustvari našoj sadašnjosti ili barem bližoj prošlosti) u kojoj su se ljudi divili robotima i tehnologiji na ekranima, ovdje roboti divili ljudima i ljubavi na ekranima.

Divim se, klanjam i sve ostalo, ali moje srce je i dalje (a možda čak i dio razuma, jer ima nešto i u onoj finijoj, da ne kažem Giraudovoj "ligne claire" animaciji) na "Ratatouille"-u.
Pacificist is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 14:47   #65
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Iskreno, meni je poruka da planet Zemlja ne može bez ljudske rase u najmanju ruku dvojbena.
bez obzira na citat debelog kapetana, nisam siguran da je to "poruka" filma. Kad bi vec to morali definirat, prije bi bilo nesto tipa "za pravu se ljubav uvijek treba borit" ili "ljubav pobjeđuje sve" (vidi originalnosti) nego nešto sa Zemljom. Zemlja je u drugom planu.
Ali, cak i da samo o njoj govorimo, nisam ja to tako shvatio, vec upravo suprotno. Kako ljudska rasa ne može bez planete Zemlje (odnosno, može, u BNL varijanti koja bas i nije nesto sjajna).
A citirane rijeci onog kapetana mi se vise cine kao trenutak afekta nego stvarna zelja - ocaran je plesom, farmom i svim stvarima za koje nije ni cuo i, kako bi psihoanalitičari rekli, zbog svoje želje da to isto vidi uživo spreman je "stati u obranu cijelog svijeta" te predvoditi drustvo na putu doma. Debeli sebicnjak (Pizza food). Ok, ovaj odlomak sam cijeli posrao, naravno, ne shvatiti ozbiljno.
Kad bih morao komentirati baš tvoj citat, rekao bi kako Zemlja može bez ljudi, ali upravo onakva kakvom smo ju i vidjeli. Što istovremeno znači da bi mogla bez ljudi, ali da oni nikad nisu ni došli. A ne da dođu, naprave sranje i onda se svi čude da ona ne može bez njih. Ne može ona onda ni s njima ni bez njih (onaj happy-end je lijep, ali nije baš realan).


Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Inače, film je sladak i jedan od prvih koji afirmativno govori o suživotu Microsofta i Applea.

Ne zaboravimo da je biljka nađena u frižideru. Istom onom frižideru u kojem se Indiana Jones spasio od nuklearnog udara/radijacije?
izvrsno.


Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
A prije toga u filmu imaš kako iPluša danonoćno traži vegetaciju i nigdje je ne nalazi. Ovo preko brežuljka je po svemu sudeći niklo od sreće što su se ljudi vratili.
da, odnosno ne baš iz sreće nego na kraju odjavne animacije (prije početka odjavne "špice" u klasičnom smislu) vidi se da cijela ta slika (animacija) dolazi kao posljedica povratka one biljke na zemlju, budući da je zadnja sličica na animaciji (glupo zvuči) upravo biljka u čizmi koja je izrasla, a povezana je za ono iznad nje (novi stari svijet).
Pacificist is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 23:39   #66
Filmić je simpatičan i ništa više, pomalo nevješto ražiran. Sama priča ima neku poruku, al' brate, ljubav između dva robota...tipično za amerikenjce, to baš i nisam mogao probaviti. Za djecu je i više nego idealan. Tko voli nek' izvoli.
strasnomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 00:40   #67
A inače crtići odišu realnošću, svaki dan vidiš slonove kako lete koristeći samo svoje uši, ili govoreće aute koje se vole... Neka Pixar je jedini čiji mi filmovi uvijek mogu poboljšat dan
__________________
Question everything, everyone, everywhere
Mithrandir0806 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 14:14   #68
Predivan crtić. Ja i frendica smo oduševljene. Možda jest malo patetičan, ali meni se baš dopao.
__________________
She grew on him like she was a colony of E. coli, and he was room temperature Canadian beef.

Trenutno čitam: A Spell For Chameleon - Anthony, Piers
Parva Efferus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 18:08   #69
Quote:
Mithrandir0806 kaže: Pogledaj post
A inače crtići odišu realnošću, svaki dan vidiš slonove kako lete koristeći samo svoje uši, ili govoreće aute koje se vole...
To nema veze, čisto je stvar ukusa. Mogu probaviti slonića koji leti, pa i aute koji govore, ali ljubav između dva robota ne mogu. Eto. Vrlo jednostavno.
strasnomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 18:22   #70
Ja bi to išao gledati
__________________
"There are no unachievable goals, there are no unsaveable souls,
no legitimate kings or queens, do you know what I mean?"
Ozzy O.
Big Sexy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 18:33   #71
Nisam znao da nas ima tolko ovdje koji volimo animirane.

Inače sve te animirane žurim gledat u kino kad izađu.
Walle-a ipak preskačem u kinu, pričekat ću dvd/divx.
rossonero is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 00:43   #72
Jako slatki film, je

Ovo o poruci da Zemlja ne moze bez ljudi zvuci malo nategnuto. Posebno s obzirom da su ljudi sami sjebali Zemlju, tj. doveli je u situaciju gdje ne moze sama od sebe razviti vegetaciju.
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 09:50   #73
Quote:
Sudden Sid kaže: Pogledaj post
Ovo o poruci da Zemlja ne moze bez ljudi zvuci malo nategnuto. Posebno s obzirom da su ljudi sami sjebali Zemlju, tj. doveli je u situaciju gdje ne moze sama od sebe razviti vegetaciju.
da.

=

Quote:
Pacificist kaže: Pogledaj post
...Zemlja može bez ljudi, ali upravo onakva kakvom smo ju i vidjeli. Što istovremeno znači da bi mogla bez ljudi, ali da oni nikad nisu ni došli. A ne da dođu, naprave sranje i onda se svi čude da ona ne može bez njih. Ne može ona onda ni s njima ni bez njih (onaj happy-end je lijep, ali nije baš realan)..
Pacificist is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 11:41   #74
Mo and WALL•E-ah jedna od dražih scena..
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 17:30   #75
Ja mu se tako dugo veselim ali sad, kad sam skuzila da je sinkroniziran, odusevljenje mi je totalno splasnulo

Nista, cekati cu divix... steta

Sve da je i samo jedna recenica, nije mi to to
__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 17:40   #76
Quote:
Patagonija kaže: Pogledaj post
Ja mu se tako dugo veselim ali sad, kad sam skuzila da je sinkroniziran, odusevljenje mi je totalno splasnulo

Nista, cekati cu divix... steta

Sve da je i samo jedna recenica, nije mi to to

u pravu si, ali imaš još uvijek u Cinestaru jedan termin sa originalnim glasovima i titlom. Prošli tjedan je bio u 21:00, mislim da je ovaj negdje oko 18:00.
Pacificist is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 17:55   #77
Quote:
Pacificist kaže: Pogledaj post
u pravu si, ali imaš još uvijek u Cinestaru jedan termin sa originalnim glasovima i titlom. Prošli tjedan je bio u 21:00, mislim da je ovaj negdje oko 18:00.
Gle stvarno!

Nasla sam sad na sajtu, u 17.50 pocinje. Odnosno, ovaj cas je poceo

Thanks!
__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 18:20   #78
Quote:
Patagonija kaže: Pogledaj post
Ja mu se tako dugo veselim ali sad, kad sam skuzila da je sinkroniziran, odusevljenje mi je totalno splasnulo

Nista, cekati cu divix... steta

Sve da je i samo jedna recenica, nije mi to to
ma ssumnjam da je hr sinkornizacija problem. ima vrloooo malo ljudskog govora..
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 20:02   #79
Quote:
dr mladjo kaže: Pogledaj post
ma ssumnjam da je hr sinkornizacija problem. ima vrloooo malo ljudskog govora..
taman onoliko koliko treba da se stvar zajebe.
btw ponovnim gledanjem si i meni tu opciju bacio u uhu.
Pacificist is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 20:26   #80
ma sve dok su glasovi od robota isti ja ću bit zadovoljan.sad sam uzeo kao ispriku da i nečak hoče da gleda film za ponovno gledanje :-)
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:28.