Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2010., 09:38   #381
Quote:
Bilobrkster kaže: Pogledaj post
Isteklo mi je dopunsko. Hoće li mi HZZO poslati nove uplatnice automatizmom ili moram ići do njih po to?
I mene to zanima... mami u 1.mj ističe dopunsko, da li će dobiti uplatnice/neku obavijest poštom, ili se moramo sami prošetati do hzzo-a ponovno ju nekako prijaviti za dopunsko?
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 15:13   #382
Vezano uz upite da li uplatnice za dopunsko stižu "automatizmom":
- na iskaznici dopunskog osiguranja pogledajte da li je upisan datum do, odnosno prestanak važenja iskaznice i police dop.osiguranja
- ukoliko tog datuma nema, ušli ste u kategoriju tzv. obnovljivih polica i ne mijenja se niti iskaznica niti poziv na broj za uplatu premije
- ukoliko na iskaznici piše datum prestanka važenja, nova će polica i iskaznica početi važiti tek nakon proteka vakacijskog roka od 30 dana.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 15:40   #383
OK tati mi ne piše datum, tu nema problema

Mami piše datum, i što to znači? Da treba ići napraviti novu policu?
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 15:50   #384
Quote:
bubicaa kaže: Pogledaj post
OK tati mi ne piše datum, tu nema problema

Mami piše datum, i što to znači? Da treba ići napraviti novu policu?
Ako mami piše Vrijedi od xxx i vrijedi do xxx mora u HZZO.

Ako piše Vrijedi od xxx ne mora nigdje.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 15:57   #385
OK znači idući mjesec ju šaljem u HZZO

Hvala na odgovoru
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 18:27   #386
Quote:
bubicaa kaže: Pogledaj post
OK znači idući mjesec ju šaljem u HZZO

Hvala na odgovoru
Pazi, treba ići u HZZO 30 dana prije isteka, a ne kad istekne dop.osiguranje!

I još nešto: HZZO ne šalje uplatnice, već uz iskaznicu i policu dobijete dopis na kojemu piše broj računa i poziv na broj za uplatu premije, kao i datumi dospijeća premije.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 19:08   #387
E sad sam provjerila, nekim čudom i mama ima karticu bez roka važenja (od tog i tog datuma, bez do)

Ne sjećam se kad je to dobila i zašto nema končan rok
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 21:49   #388
To je dobila početkom ove godine (datum na iskaznici od).

Kao šta je već prethodno napisano, od siječnja 2010. slala se nova ponuda koja se automatski produžuje svaku godinu i počele su se slati iskaznice bez roka važenja (valjda su skužili da im je to trošak ). Tom ponudom se polica obnavlja, ali broj i iskaznica ostaju isti.
boky1979 is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 23:34   #389
Ahaa zato sam i ja dobila tu novu karticu bez roka... iako, to je logičnije, a ne svakih 12 mj hodočastit u hzzo...
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 23:44   #390
Upravo tako! Iskaznica je ista, a jel polica važeća, može se u bilo koje vrijeme provjerit na netu...
boky1979 is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 01:11   #391
pozdrav svima, imam jedno pitanje vezano uz dopunsko

Istjece mi dopunsko osiguranje u 3 mjesecu 2011, i sada mi je na kucnu adresu doslo pismo HZZO-a u kojem pise "neke promjene zakona bla bla", isao sam u HZZOi rekao gospodji da da sam nezaposlen i da nemam primanja, a ona je rekla da trebam nekakav dokument, potvrdu, da nemam primanja za produziti dopunsko zdravstveno, e sad gdje se diže ta potvrda?
lifemetall is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 13:16   #392
Po novom zakonu gledaju se prihodi po članu obitelji. Ne dobiva se dopunsko automatski besplatno ako si nezaposlen kao što je bilo prošle godine. Uglavnom ako su prihodi po članu obitelji manji od 1500 kn jedino onda imaš pravo na besplatno dopunsko. I za to moraš donijeti potvrdu u područni ured HZZO. Ako su prihodi po članu obitelji veći od 1500 kn onda ćeš imati dopunsko jedino ako ga sam plaćaš i to 80 kn mjesečno.

U HZZO se ne mora ići mjesec dana ranije. Ja sam išla 22.9. jer mi je staro besplatno dopunsko za nezaposlene vrijedilo do 30.9. i tada sam 22.9. sklopila novu policu dopunskog koju plaćam 80 kn mjesečno. Ovo novo dopunsko mi je počelo vrijediti odmah 1.10.2010., a staro dopunsko sam koristila do 30.9.2010. U ovom slučaju je to nastavno dopunsko osiguranje i nema čekanja od 30 dana da počne vrijediti novo dopunsko. Mogla sam i kasnije doći u HZZO po novu policu, ali mora se napraviti nova polica najkasnije u 30 dana od kada istekne stara polica jer onda vam novo dopunsko vrijedi od dana sklapanja nove police. Recimo da sam ja išla po novo dopunsko 1.11.2010. ili još kasnije meni bi tek u tom slučaju dopunsko počelo vrijediti tek nakon 30 dana od dana sklapanja nove police, odnosno vrijedilo bi mi tek od 1.12.2010. To pravilo piše i na web stranici HZZO-a.

Uplatnice više ne šalju na kućnu adresu. Ali pošalju vam novu policu i upute kako ispuniti uplatnicu. Uplatnice sami kupite u Narodnim novinama. I na svaku uplatnicu od 80 kn plaća se još i provizija od 5 kn bilo da plaćate u pošti, u FINI je provizija oko 4,50 kn. Mislim da i nema mogućnosti da se plati negdje rata za dopunsko bez provizije.

Zadnje uređivanje prilika : 27.12.2010. at 13:22.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 14:09   #393
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
...
ok, samo gdje se dize dokument gdje bi se vidilo prihodi po clanu obitelji?

Zadnje uređivanje lili p. : 27.12.2010. at 20:09. Reason: quote fix
lifemetall is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 22:20   #394
Doneseš od svih članova potvrde o priljevima, dalje oni rade... Ako su članovi na zavodu, potvrda sa zavoda o primicima, umirovljenici potvrdu sa mirovinskog...
boky1979 is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 08:24   #395
Quote:
lifemetall kaže: Pogledaj post
ok, samo gdje se dize dokument gdje bi se vidilo prihodi po clanu obitelji?
Quote:
boky1979 kaže: Pogledaj post
Doneseš od svih članova potvrde o priljevima, dalje oni rade... Ako su članovi na zavodu, potvrda sa zavoda o primicima, umirovljenici potvrdu sa mirovinskog...
Mislila sam da se to ide u poreznu i da oni izdaju potvrdu o tome.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 11:51   #396
Mojim starcima nisu tražili ništa od porezne nego potvrdu za HZZa i HZMOa.
boky1979 is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 09:32   #397
Znači tražili su podatak o visini njihove penzije? Meni je to sasvim bez razloga da su za nezaposlene ukinuli besplatno dopunsko. Pa nismo mi krivi da teško možemo naći novi posao. Zašto bi nezaposlene roditelji u penziji uzdržavali, oni to nisu niti dužni raditi s obzirom da nezaposleni nisu maloljetna djeca. Sasvim je u redu sam plaćati dopunsko dok čovjek radi i ima plaću svaki mjesec. Možda se to i nešto promijeni krajem slijedeće godine, s obzirom na nove izbore i vjerojatnu promjenu vlasti.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 11:56   #398
Quote:
Orleanska I. kaže: Pogledaj post
Mislila sam da se to ide u poreznu i da oni izdaju potvrdu o tome.
Iz porezne u svrhu dopunskog zdravstvenog donijeti:
Potvrdu o primanjima za prošlu godinu
Porezno uvjerenje

Priložiti preslike zdravstvenihi osobnih iskaznica članova obitelji

Sve to predati mjesec dana ranije nego ističe dopunsko.
__________________
Anđele moj mili, svojom snagom me zakrili.
albaharija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 20:52   #399
-bio danasu HZZo zbog dopunskog, gužva do boli, nemaš koga pitati, oni što čekaju u redu nemaju pojma zašto čekaju ali čekaju : PITANJE ...
-starci su mi dobili policu dopunskog osiguranja 13.01.2010. na osnovu dohodovnog cenzusa (mala mirovina ) znači za koji dan prođe godina, kako se obnavlja polica tj. što mi treba od papira (bio u poreznoj da mi da dohodak za 2010 kaže ne može do 3 mjeseca ) znači samo odem u mirovinski i izvadim kolika im je mirovina za 2010 i šta još !!!
bradac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 11:44   #400
dobrovoljno zdravstveno osiguranje

zanima me optimalna polica dobrovoljnog zdravstvenog osiguranje - kod koje kuce* sto ukljucuje? sto u slucaju ako moras u bolnicu?i koliko kosta...cackam malo po netu ali mi sve nedovoljno receno...

trenutacno sam nezaposlena-placam si dopunsko osiguranje kod HZZO-a...ali pitam se cemu ponekad jer kod zubara moram cekat i kad sam narucena sat vremena..kod ginekologa i kod dr.opce prakse...uzas....sve gore vrijeme dolazi
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:06.