Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2010., 13:52   #41
za pojavu strija ipak će najviše ovisiti o genima,ali možda kremice ipak mogu poboljšati stvari i usporiti neke procese,probala sam chicco kremu i ne vidim neku raliku od one dm-ove.Krema koju su mi najviše trudnica savjetovalo kako najbolju je Niveino mlijeko za tijelo sa bademovim uljem za vrlo suhu kožu...zadovoljna sam...mislim i sa ove prve dvije..bitno je da se pazi što se stvalja na kožu jer sve to prodire,zato što prirodnije,ako je to danas uopće moguće...
__________________
14.09.-stigao mamin anđeo
osvojena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 13:55   #42
Nikakva krema nije mogla spriječiti mog velikog bebača da mi ne rasturi stomak od 38 tjedna pa na dalje... A do tad niti jedne strijice...A onda kad je krenulo cijeli stomak i donji dio leđa :tužni:
tina06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 15:21   #43
bučino ulje curke, bučino ulje (najbolje hladno prešano, iako ga nažalost kod nas po trgovinama nema za kupiti)

bučino ulje - za strije i celulit
Mazilymaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 15:41   #44
pozdrav,ja sam se u prvoj trudnoći mazala fissan kremom protiv strija i nisam dobila niti jednu striju,mazala se i poslije poroda-udebljala se 13kg.e,sada sam ponovno trudna i nikako ne mogu nabaviti tu kremu i već sam luda od toga jer me kpža strašno svrbi,a nema što nisam probala trudna sam 22 tjedna,tu kremu mogu nabaviti samo u Austriji ili Njemačkoj,ali nažalost meni nema više tko to donijeti.pa ako ima netko tko može doći do toga neka mi se javi jer sam već očajna
mijuška is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 15:51   #45
Quote:
osvojena kaže: Pogledaj post
za pojavu strija ipak će najviše ovisiti o genima,ali možda kremice ipak mogu poboljšati stvari i usporiti neke procese,probala sam chicco kremu i ne vidim neku raliku od one dm-ove.Krema koju su mi najviše trudnica savjetovalo kako najbolju je Niveino mlijeko za tijelo sa bademovim uljem za vrlo suhu kožu...zadovoljna sam...mislim i sa ove prve dvije..bitno je da se pazi što se stvalja na kožu jer sve to prodire,zato što prirodnije,ako je to danas uopće moguće...
kreme sa polica u dućanu uglavnom niti ne prodiru u kožu nego se zadrže na vanjskom djelu kao neki sloj. Neću sad generalizirat .. vjerovatno ima i dobrih krema al osobno mislim da sve što u sebi ima konzervans i sintetičke i kemijske dodatke te nije rađeno od bio sirovina nije prirodno nimalo.
A sve što stoji na polici duže od 30 dana ima konzervans.
A bojim se da u većini krema u vodenoj fazi nisu hidrolati nego voda a i masna faza koja sadrži ulja i maslace je daleko od idealne jer ti isti uglavnom nisu organski i nerafinirani.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 17:40   #46
Kupila i probala babylove mama ulje protiv strija i ajme meni, kako to SMRDI...sva si smrdim po maslinovom ulju, ma čak ni po tome, nego po običnom biljnom ulju za kuhanje...a tek kako je to masno i kako se slabo upija, UŽAS! Namazala se jutros i morala puder stavljat na kožu da ne zaprljam robu i da si ne smrdim, jer nisam imala vremena se ići istuširat.
Eto, iz ovog sam naučila da se definitivno isplati dati više novca za prirodna nerafinirana ulja/maslace ...i čim budem pri novcima idem u biljnu ljekarnu po kokosov maslac i bademovo ulje.
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 18:51   #47
pa nije ti to tako skupo ...

mislim ovisi što smatramo skupim

bio bademovog ulja od 50 ml ima već od 25 kn a kokos maslac ima za 50 kn 100 g ...

takve stvari ti se više isplati gledati u Kemigu ili nekoj aromateci
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 18:56   #48
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
pa nije ti to tako skupo ...

mislim ovisi što smatramo skupim

bio bademovog ulja od 50 ml ima već od 25 kn a kokos maslac ima za 50 kn 100 g ...

takve stvari ti se više isplati gledati u Kemigu ili nekoj aromateci
Kokosov maslac koji sam potrošila neki dan je koštao 100kn, ako ne i malo više, a bademovo ulje je isto 100kn bočica (od ne znam koliko)...200kn naspram 20kn,koliko je babylove mama ulje, je puno...meni..
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 19:09   #49
kažem ti ovisno gdje kupuješ i čije kupuješ

Ja sam dosad kupovala Oshadi koji je skuplji nešto al ovo što sam ti gore rekla sam gledala konkretno na web shopu centra cedrus a oni imaju u ponudi i skuplje brendove i jeftinije s time da ne drže nikakvo smeče nego stvarno ok stvari. U kemigu je možda i jeftinije ... To se ne isplati kupovati u ljekarnama.

Imaš par brendova koji su stvarno ok al mislim da to baš nema u ljekarnama ili možda onim boljima. Evo recimo Oshadi bademovo od 200 ml košta 137 kn. A ni 200 ml nije malo. A to je kao među skupljima.
Ok, za 20 kn nažalost mislim da nema nigdje, barem da ja znam al ovo gore u prvom postu što sam ti napisala i nije prestrašno u odnosu na 200 kn
A bio je i nerafinirano.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 19:15   #50
ali zašto kupujete bademova ulja od raznih marki, kad u svakoj apoteci ima prirodno bademovo ulje koje oni sami pakiraju, cijena je oko 20-ak kuna, čisto ulje, bez dodataka....
__________________
Ayla
Arya
Runa
Tihi-vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 19:21   #51
ja konkretno kupujem ono što ima certifikat da je bio

Kod oshadija, pranaroma , florihane i sl znam da ima to i da je kvalitetno. iako sam nedavno kupovala u kemigu neko njihovo koje imaju u rinfuzi i oni pune i bila sam zadovoljna.
Za ljekarne ne znam kaj prodaju ... a kako kupujem i druge stvari onda ljekarne nisam ni gledala u potrazi za bademovim.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 19:24   #52
Bademovo nisam kupovala, samo sam pitala cijenu. A kokosovo sam kupovala u ljekarni jer je jedino tamo bilo prirodno ne rafinirano kokosovo ulje, tj. maslac...i bila sam njime zadovoljna, koristila sam ga i za kuhanje kad sam radila neke kreme za torte i namaz od kokosa i slično...i htjela bi opet to isto kupit.
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 19:33   #53
ma u biti tog kokosovog imaš svakakvog ovisno koji je "brend". Ne znam što si točno kupila u ljekarni al i ovo što sam ti rekla u npr. centru cedrus je stvarno super maslac a cijena je prihvatljiva. Mislim da oni stvarno ne prodaju ništa što je loše a sve ostalo su nijanse. Meni je evo oshadi super al su mi poprilično skupi pa kombiniram i moram reći da sam zadovoljna i sa jeftinijim stvarima dok god su bio i nerafinirane. Vidim da si U Ri pa jedino ne znam gdje i dal se to može kod vas nabaviti, ovo sve je nažalost u Zg iako vidim da svi imaju dostave.
Mogu eventualno staviti par linkova tih aromateka koje znam ako nekog zanima i ako je u skladu sa pravilima pdfa

Može jedna preporuka ... kokos je super al meni osobno je puno bolji shea maslac i mislim da ga trudnice bez problema smiju koristiti.

edit: jedino mislim da nije za kuhanje
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 19:41   #54
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
Vidim da si U Ri pa jedino ne znam gdje i dal se to može kod vas nabaviti, ovo sve je nažalost u Zg iako vidim da svi imaju dostave.
hehe, e baš to...u zg ima svega i svačega, ovdje sam ja jedva našla ovu jednu ljekarnu u kojoj su mi rekli da imaju baš taj prirodni maslac i taj sam uzela. Još znam da postoji Aromatica, ali njihovi proizvodi su isto većina rafinirani.

Šta nije shea maslac nešto masniji? Nekako mi se čini da je, kad se sjetim lush-ovih masažnih pločica koje imaju u sebi shea maslac. Ovaj kokosov mi je super jer mi ga je koža jako brzo upijala i nisam se osjećala masno i zagušeno, a to mi je jako bitno sada kada će krenut toplije temperature. Po ljeti mi npr.Lush-ove masažne pločice ni obična parafinska ulja uopće ne odgovraju jer su jako masne i imam osjećaj da mi koža ne diše. A koža mi je jako osjetljiva, pa mi hidratantne kreme nisu dovoljno dobre, iako su po ljeti puuno ugodnije.
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 21:48   #55
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
Kupila i probala babylove mama ulje protiv strija i ajme meni, kako to SMRDI...sva si smrdim po maslinovom ulju, ma čak ni po tome, nego po običnom biljnom ulju za kuhanje...a tek kako je to masno i kako se slabo upija, UŽAS! Namazala se jutros i morala puder stavljat na kožu da ne zaprljam robu i da si ne smrdim, jer nisam imala vremena se ići istuširat.
Eto, iz ovog sam naučila da se definitivno isplati dati više novca za prirodna nerafinirana ulja/maslace ...i čim budem pri novcima idem u biljnu ljekarnu po kokosov maslac i bademovo ulje.
Babylove mama ulje su sad nedavno promijenili. Ja sam na početku trudnoće kupovala ulje koje je po sastvau bilo mješavina bademovog, jojobinog i vitamina E, a onda je to ulje nestalo i došle su malo drugačije bočice na kojima piše da je ulje sa maslinovim uljem, i više se spominje ni bademovo ni jojobino ulje. Prvo ulje je bilo gušće i bolje je mirisalo, ja sa ovim maslinovim nisam uopće zadovoljna. Probala sam i bademovo ulje od Olivala, koje mi je puno bolje odgovaralo, gušće je dosta od Babylove-a, a kad se preračuna ispadne odprilike duplo skuplje od Babylove-a, pakiranje od 125ml u DM-u dođe nekih 30-ak kn ako se dobro sjećam.
Inače kad smo kod strija, meni nije ništa pomoglo, mazala sam se redovno, ali sam svejedno popucala, nisam po trbuhu, nego sa strana struka, i po nogama koje sam zaboravila mazati. Ali ja sam strije i očekivala, jer ih imam već od prije, pa bi se živa pojela da sam potrošila čitavo bogatstvo na nekakvu Mustelu ili nešto slično, jer sam sigurna da bi svejedno popucala. Moja mama je nas dvoje rodila, nije se mazala uopće i nema ni jednu jedinu striju, ja mislim da je to puno više do genetike nego do mazanja.
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 22:53   #56
Quote:
Nessych kaže: Pogledaj post
Babylove mama ulje su sad nedavno promijenili. Ja sam na početku trudnoće kupovala ulje koje je po sastvau bilo mješavina bademovog, jojobinog i vitamina E, a onda je to ulje nestalo i došle su malo drugačije bočice na kojima piše da je ulje sa maslinovim uljem, i više se spominje ni bademovo ni jojobino ulje. Prvo ulje je bilo gušće i bolje je mirisalo, ja sa ovim maslinovim nisam uopće zadovoljna. Probala sam i bademovo ulje od Olivala, koje mi je puno bolje odgovaralo, gušće je dosta od Babylove-a, a kad se preračuna ispadne odprilike duplo skuplje od Babylove-a, pakiranje od 125ml u DM-u dođe nekih 30-ak kn ako se dobro sjećam.
Inače kad smo kod strija, meni nije ništa pomoglo, mazala sam se redovno, ali sam svejedno popucala, nisam po trbuhu, nego sa strana struka, i po nogama koje sam zaboravila mazati. Ali ja sam strije i očekivala, jer ih imam već od prije, pa bi se živa pojela da sam potrošila čitavo bogatstvo na nekakvu Mustelu ili nešto slično, jer sam sigurna da bi svejedno popucala. Moja mama je nas dvoje rodila, nije se mazala uopće i nema ni jednu jedinu striju, ja mislim da je to puno više do genetike nego do mazanja.
Ja se moram mazat jer me koža užasno svrbi nakon tuširanja, pa kad se već moram mazat nečim, nek se mažem s nečim što je kao protiv strija.
Iako ih očekujem PUNO PUNO , jer sam puna stija po bokovima i grudima koje sam dobila sa 13godina kad sam naglo izrasla.
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 23:30   #57
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
Ja se moram mazat jer me koža užasno svrbi nakon tuširanja, pa kad se već moram mazat nečim, nek se mažem s nečim što je kao protiv strija.
Iako ih očekujem PUNO PUNO , jer sam puna stija po bokovima i grudima koje sam dobila sa 13godina kad sam naglo izrasla.
Ma daleko od toga, i ja sam se mazala jer mi je tražila koža, prije trudnoće se nisam nikada mazala jer mi koža nije nikada bila suha,ali kako se trbuh počeo rastezati počelo me svrbiti i točno sam osjetila kako je suha koža, i jako mi je pasalo ulje, kreme mi nisu odgovarale.
A ne mora značiti da ćeš dobiti puno strija, moja kuma je prije trudnoće imala strija, a u trudnoći nije dobila ni jednu, mazala se nekim običnim uljima. Ona radi u ljekarni i uvijek me odgovara od skupih preparata, jer misli da su puno prerazvikani i precjenjeni.
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 23:47   #58
Quote:
tiki-vz kaže: Pogledaj post
ali zašto kupujete bademova ulja od raznih marki, kad u svakoj apoteci ima prirodno bademovo ulje koje oni sami pakiraju, cijena je oko 20-ak kuna, čisto ulje, bez dodataka....
Potpisujem, ja se s ovim mažem od početka i nije uopće skupo - 100% čisto bademovo ulje, bez ikakvh dodataka; 20-tak kuna bočica, meni traje cca 20-tak dana jer se stvarno stalno trackam (ujutro i navečer i ako osjetim tijekom dana da me koža zateže), bez mirisa, gusto i odlično se upija
Stvarno ne vidim razlog zašto bih stavljala bilo što drugo kada sve drugo ima umjetne dodatke.
__________________
"Racionalni um je sluga intuitivnom umu. Mi smo zaboravili na kraljevski dar i dali smo počast sluzi."
Zaraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 08:51   #59
Quote:
Zaraa kaže: Pogledaj post
Potpisujem, ja se s ovim mažem od početka i nije uopće skupo - 100% čisto bademovo ulje, bez ikakvh dodataka; 20-tak kuna bočica, meni traje cca 20-tak dana jer se stvarno stalno trackam (ujutro i navečer i ako osjetim tijekom dana da me koža zateže), bez mirisa, gusto i odlično se upija
Stvarno ne vidim razlog zašto bih stavljala bilo što drugo kada sve drugo ima umjetne dodatke.

ovo je super info....do sada sam koristila o chhica kremu ali je cca 90 kn a bas da sam nesto primjetila i nisam...danas idem pravac apoteka po ovo njihovo prirodno bademovo ulje...
slušam dalje prijedloge...
neka preporuka iz lasha? ili Rituala??
__________________
....naš život je započeo kada je naša Paula Anđela došla među nas....
NikolinicaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 10:48   #60
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
Šta nije shea maslac nešto masniji? Nekako mi se čini da je, kad se sjetim lush-ovih masažnih pločica koje imaju u sebi shea maslac. Ovaj kokosov mi je super jer mi ga je koža jako brzo upijala i nisam se osjećala masno i zagušeno, a to mi je jako bitno sada kada će krenut toplije temperature. Po ljeti mi npr.Lush-ove masažne pločice ni obična parafinska ulja uopće ne odgovraju jer su jako masne i imam osjećaj da mi koža ne diše. A koža mi je jako osjetljiva, pa mi hidratantne kreme nisu dovoljno dobre, iako su po ljeti puuno ugodnije.
Da ti odgovorim za shea iz svog osobnog iskustva... dakle ne znam koji postotak te pločice iz lusha imaju shea al nekako uvijek dok sam ih gledala mi se i jesu činile dosta masne. Barem za mene koja imam uglavnom mješovitu kožu, možda malo suhiju po tijelu nego licu. Ja sebi sheu u kremu stavljam otprilike o nekom omjeru četvrtine ili trećine i to mi je ok. Po zimi sam se mazala nekim miksom ulja gdje sam stavljala trećinu shea. I to mi je bilo super al sam miješala sa biljnim uljem makadamije i lješnjakom koji se turbo brzo upijaju pa mi je koža odmah sve upila. I moj savjet je da kad se mažeš sa uljem da ga nanosiš na mokru kožu jer tako ćeš u biti samim nanošenjem na neki naćin stvarati kemu na svom tijelu i lakše će se to ulje upiti.
Dakle ja bih na tvom mjestu rastopila za početak npr.30 % shea maslaca u 70% bademovog ulja. S obzirom da je shea krut to će ti se čak i malo onak očvrsnuti tj neće biti tekuće a mislim da ti ne bi trebalo biti masnjikavo. A ako i bude samo nadodaš bademovog još i opet rastopiš. Ili mažeš samo bušu i kritične dijelove tijela
Mislim generalno je vama van Zg problem jer nemate gdje nabaviti te sirovine a u ljekarnama drže cijenu i treba paziti što točno prodaju. Ako naručuješ dostavu opet ne znam koliko se isplati zbog poštarine.
A i meni je recimo bio problem kad sam prvi puta kupovala sve što sam htjela što nije baš jeftino tj. puno više se isplati uzimati u večim količinama al to onda znači i više novaca u startu iako kad to raspodjeliš i podjeliš ispadne u globalu povoljnije.
I da .. shea ima taj neki miris, u biti ne smradi al nije baš ni da miriši Mene onak asocira na maslinovo ulje samo kaj nije ni približno tak intenzivno ko maslinovo pa bi ti možda to moglo malo smetat ako si osjetljiva na mirise.


Nikolinica ako si u Zg super ulja i maslace a povoljno možeš kupiti u kemigu ili centru cedrus iako i oni uglavnom nabavljaju od kemiga al u cedrusu možeš pitati i za savjet pa ja ako u neš nisam sigurna radije odem tamo a i vincek je blizu pa padne i slatkać
Lush i Rituals volim al njihove stvari u sebi nažalost imaju nešto kemije i konzervansa a i nekako mi se čine skuplji od toga da si ja sama pomiješam ulja.
I curke pazite kod ulja jer nisu sva ulja pogodna za trudnice, mislim da je bademovo ok al neka druga je bolje pitati nekoga tko zna.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:13.