Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2017., 22:33   #12141
francuski film s valjda kraja 80tih - lik trči preko planine, penje se (čini mi se curi) u stan u free climbing stilu?
Aries_71 is offline  
Old 16.04.2017., 03:45   #12142
Quote:
Essegi kaže: Pogledaj post
Tražim ime jednog filma domaćeg. Zapravo ne znam je li baš film ali sigurno nije serija jer je bila samo jedna epizoda ako se dobro sjećam...

Film je snimljen 80-ih, u Dubrovniku(moguće je i ranije, ali je film u boji i izgleda mi kao iz 80-ih). Radi se o staroj curi i pomorskom kapetanu. Oni postanu par u filmu. Sva se radnja odvija u starom gradu Dubrovniku. Kapetan i ta njegova su oboje stariji, oko 40-50 godina. Ta stara cura ima jednu prijateljicu koja je udana... Cijeli je film na jakom dubrovačkom dijalektu. Ne znam jel baš film jer je po svemu ličilo više na predstavu, iako je sniman vani.

Gledao sam ga prije par godina na HRT 3 ja mislim.
Našao, hvala nebesima...



Quote:
U ovoj predstavi dubrovačkog kazališta "Marin Držić", snimljenoj 1983. godine, pratimo sudbinu ne više tako mlade Mare (Žuža Egreny) i kapetana (Martin Bahmec) čiji susret nakon dugo godina prerasta u ljubav. Ali, ne bi bilo drame da nema zavisti i okrutnosti najuže okoline. Lina (Branka Lončar) i Lukre (Desa Begović), najbolje Marine prijateljice, udane su, ali usprkos tome, ili baš zato, ljubomorne na romansu koja se stvara između stare frajle i kapetana koji se u jesen života došao skrasiti u Dubrovnik. Vjera u ljubav na kraju pobjeđuje, nasuprot ispraznostima, uzaludnostima i besciljnostima, kaže se u komentaru komada koji je napisao Jozo Lovrić Jadrijev. Redatelj, a ujedno i scenograf i kostimograf ovoga komada, jest Eduard Tomičić.
Divna TV-drama.
Essegg is offline  
Old 18.04.2017., 13:47   #12143
U filmu je glavna tema vjenčanje. Na kraju filma, otac (možebit) misli da će kćerka otići bez pozdrava kad se ona vrati da za zagrli....
To je sve šta mi pada na pamet, jer sam mislila da je u pitanju Otac moje nevjeste, pa neku večer gledam film, čekam tu scenu, kad ono - ćorak... i sad se mislim iz kojeg je to onda filma....
Majadl is offline  
Old 18.04.2017., 14:14   #12144
Ima i Otac nevjeste 2

Poslano sa mog K4000_PRO koristeći Tapatalk
ycancer is offline  
Old 18.04.2017., 21:31   #12145
Quote:
ycancer kaže: Pogledaj post
Ima i Otac nevjeste 2
Noup, nije to... u drugom dijelu nema vinčanja
Majadl is offline  
Old 18.04.2017., 23:24   #12146
Da nisi pomiješala s scenom iz Moj dečko se ženi, kad Julia čeka oproštaj?
__________________
"Four weddings and a funeral, where's the difference?"
tomi is offline  
Old 19.04.2017., 23:28   #12147
Quote:
Majadl kaže: Pogledaj post
Noup, nije to... u drugom dijelu nema vinčanja
Ozbiljno? Davno sam ih gledao, ali mi se čini taj film...
ycancer is offline  
Old 20.04.2017., 00:19   #12148
Ma u prvom dijelu Steve čeka kćerku radi oproštaja, ali se ona ne pojavljuje.

Ne bih se ni ja sjetio da neki dan nije bio film na TV-u
__________________
"Four weddings and a funeral, where's the difference?"
tomi is offline  
Old 20.04.2017., 15:14   #12149
Quote:
tomi kaže: Pogledaj post
Da nisi pomiješala s scenom iz Moj dečko se ženi, kad Julia čeka oproštaj?
Hebemu, nemam pojma... moglo bi biti.
Ima danas da provjerim!! Hvala!!
Majadl is offline  
Old 20.04.2017., 17:34   #12150
Neka curica koja se ubila tako da je s kisobranom skocika s krova zgrade? Mislim da je imala sestru i nekog susjeda mladog decka koji ih je strasio u podrumu.. ?

Sent from my T06 using Tapatalk
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Old 23.04.2017., 19:13   #12151
Nije film, ali nadam se da je ok topic Sjeća li se netko kako se zvao show koji se prikazivao iza ponoći na novoj ili rtl-u prije nekoliko godina gdje se snimalo poker turnire. Gledatelji bi vidjeli karte svakog igrača tijekom igre, neki komentatori bi komentirali strategije itd.
Imagine is offline  
Old 23.04.2017., 22:25   #12152
poker stars je to vjerovatno..
__________________
"The difference between stupidity and genius is that genius has its limits" Albert Einstein
sheldooon is offline  
Old 24.04.2017., 11:05   #12153
Tražim ime crtanog filma

Crtani je na francuskom. Radnja je smještena u Francuskoj vrijeme prvog svjetskog rata čini mi se. Radi se o ocu i sinu koji žive u nekoj začaranoj šumi iz koje ne smiju izaći. Kao tabu je izaći, no otac se razboli ( u crtiću je to ogroman lik naspram dječaka koji je malen) i on ga u tačkama odveze u selo. A tamo su vojnici vojna bolnica prvi svjetski rat čini se... Bio je prije nekog vremena na nekom B-net kanalu no nisam ga mogao gledati do kraja i nisam uhvatio naziv filma. Crtež malo vuče na manga crtiće no nije.

Zna li tko kako se zove ovaj crtani ?
levijatanus is offline  
Old 24.04.2017., 18:57   #12154
Tražim dva dokumentarca:
1.) Skandinavski dokumentarac (švedski?) koji je bio na HRT-u prije nekoliko mjeseci u kojem istražuju tko stoji iza lažnih trolovskih profila na internetu, pa istraživanjem dolaze do stanova tih trolera itd...
2.) Engleski dokumentarac - redatelj je intervjuirao mlade Londončane (?) od nekih 20 godina o tome gdje su, što rade itd; pa opet za nekoliko godina i tako nekoliko puta. Dal sam vidio parodiju na tog redatelja u Simpsonima ili negdje drugdje, ne znam, ali ne mogu naći nikako...
markvite is offline  
Old 24.04.2017., 19:06   #12155
Quote:
markvite kaže: Pogledaj post
Tražim dva dokumentarca:
1.) Skandinavski dokumentarac (švedski?) koji je bio na HRT-u prije nekoliko mjeseci u kojem istražuju tko stoji iza lažnih trolovskih profila na internetu, pa istraživanjem dolaze do stanova tih trolera itd...
Nedavno je bilo na HRT-u, a stvarno nije teško izguglati, Lovci na trolove

http://www.imdb.com/title/tt4569848/?ref_=fn_al_tt_1
__________________
"Four weddings and a funeral, where's the difference?"
tomi is offline  
Old 24.04.2017., 19:38   #12156
Quote:
Aries_71 kaže: Pogledaj post
francuski film s valjda kraja 80tih - lik trči preko planine, penje se (čini mi se curi) u stan u free climbing stilu?
zna li slučajno netko o kojem je filmu riječ?

sjećam se samo ove gore dvije scene: u prvoj lik pretrči nekakvu planinu (u stilu današnjih Trail-trkača), a u drugoj se preko balkona popenje curi u stan na 4-5 kat (u free climbing stilu)?
Aries_71 is offline  
Old 25.04.2017., 10:44   #12157
Quote:
tomi kaže: Pogledaj post
Nedavno je bilo na HRT-u, a stvarno nije teško izguglati, Lovci na trolove

http://www.imdb.com/title/tt4569848/?ref_=fn_al_tt_1
E to to! Fala mnogo puno!
markvite is offline  
Old 26.04.2017., 13:18   #12158
Quote:
Garbinada kaže: Pogledaj post
Tražim naslov jedne francuske ratne drame s elementima komedije.

Grupica dječaka pobjegne iz svog mjesta pred sam kraj II. svjetskog rata. Na putu doživljavaju razne nezgode i proživljavaju smiješne situacije. Pred kraj filma nađu se u selu gdje nikoga nema. Sljedećeg jutra pronađu sve mještane pobijene u crkvi...
Nisam ranije vidio poruku, ali riječ je o "Après la guerre" iz 1989.g. Bio je na HTV3 prije neke 3-4 godine.
LordSauron is offline  
Old 29.04.2017., 22:59   #12159
Ako neko zna, treba mi naziv jednog francuskog filma.

Radnja je sljedeća: čovjek se nalazi u sobi za ispitivanje u kojoj ga inspektor muči i prisiljava da prizna neki zločin za koji on tvrdi da ga nije počinio. Cijelo vrijeme on insistira na tome da nema pojma zbog čega je tu i da je nevin. Na kraju se ispostavi da je ipak kriv.
Znači cijela radnja filma se odvija u toj sobi.

I ne radi se o filmu Čista formalnost, pošto je tematika slična.
nistanovo1 is offline  
Old 29.04.2017., 23:26   #12160
Saslušanje ?
dalal is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:06.