Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2016., 12:26   #6981
Ako ideš do Wembleya, tamo je i London Designers Outlet. Isplati se bacit oko, nađe se dobrih stvari za malo para.
nukac is offline  
Old 20.07.2016., 12:34   #6982
super, hvala svima!
i pitanjce ako netko zna (iako raspitam se na TFL desku na aerodromu) imam jednu 15-g koja ide sa mnom - da li ima kakav popust na 7d oyster? Za mlađu od 10 znam da uz moj oyster ide free...
Frenky08 is offline  
Old 20.07.2016., 12:42   #6983
sve imaš na tfl-u
https://tfl.gov.uk/fares-and-payment...ter-photocards
skrolaj dolje na 11 - 15 godina - How to apply - Live outside the UK
( You need to apply online for a Zip Oyster photocard. We can't send Zip Oyster photocards overseas, so you'll need to collect it from a Visitor Centre.
You must apply at least four weeks before the date you want to collect the Zip Oyster photocard and select which Visitor Centre you want to collect it from. You can apply up to three months in advance of your chosen collection date.)
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Old 20.07.2016., 12:59   #6984
prekasno ... mislim da ću uzeti young discount opciju (tako nekako) ..ali budem provjerila na desku ..napišem kad se vratimo možda nekome tko putuje sa teenagerom zatreba info :-)
Frenky08 is offline  
Old 20.07.2016., 15:26   #6985
Još jedno pitanje za iskusne - gledam vlak do Windsora i cijena povratne karte na interentu za nas 4 bi bila oko 30GBP - da li je cijena na željezničkoj stanici viša ili bi bila ista? Nisam sigurna koji dan bi točno išli pa da ne kupujem unaprijed...thx!
Frenky08 is offline  
Old 22.07.2016., 15:38   #6986
easyHotel London Old Street / Barbican 19.9. do 23.9. 190 funti sve ukupno za 2 osobe...btw ne preko bookinga već na njihovu stranicu odite jeftinije su cijene...
marjanVu is offline  
Old 26.07.2016., 00:17   #6987
Pozdrav svima, planiramo odlazak prvi put u London Prema vasim preporukama, pogledala sam easyHotels, datumi koje sam gledala su od 10.09 do 14.09 ili 15.09. ili od 15.09. do 18.09.
Neke od cijena koje mi se cine ok su za easyHotel London Old Street / Barbican,easyHotel London South Kensington, easyHotel London Earls Court te easyHotel London Croydon(za koji mislim da sma procitala da treba vlak tako da nije bas idealan). Koji od ovih bi vi preporucili? Zna li tko mozda kolika je razlika izmedu small i standard room
I zadnje pitanje za vas iskusne u Londonu - 4 ili 5 dana? I vjerujem da to nije dovoljno za istraziti sve, ali barem za dobiti okus grada..
Hvala puno unaprijed!
Jinx2107 is offline  
Old 26.07.2016., 09:05   #6988
Quote:
Jinx2107 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, planiramo odlazak prvi put u London Prema vasim preporukama, pogledala sam easyHotels, datumi koje sam gledala su od 10.09 do 14.09 ili 15.09. ili od 15.09. do 18.09.
Neke od cijena koje mi se cine ok su za easyHotel London Old Street / Barbican,easyHotel London South Kensington, easyHotel London Earls Court te easyHotel London Croydon(za koji mislim da sma procitala da treba vlak tako da nije bas idealan). Koji od ovih bi vi preporucili? Zna li tko mozda kolika je razlika izmedu small i standard room
I zadnje pitanje za vas iskusne u Londonu - 4 ili 5 dana? I vjerujem da to nije dovoljno za istraziti sve, ali barem za dobiti okus grada..
Hvala puno unaprijed!
5 dana.
Old Street je meni bio ok. Metro nije daleko a ni Liverpool station.
Ovo za sobe nemam pojma, znam samo da su male i basic. Ali dovoljno za prespavati, ne ideš u London zbog hotelske sobe.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Old 26.07.2016., 09:20   #6989
Provjeri i Travelodge hotele. Možda se Bethanal Green nađe za male pare.
nukac is offline  
Old 26.07.2016., 09:43   #6990
Otvaraju i Finsbury park hotel uskoro (blizu Emirates Stadiona) koji će također biti jako povoljan.
A na Picadilly liniji je
VK Girl is offline  
Old 26.07.2016., 14:19   #6991
preporuke i za travelodge hackney, svekiji bili. dobro povezano overgroundom (par stanica do lpl stanice i par stanica do victoria line). imaju sobe i za 40-50 funti.
ja sam bila u premier inn hackney, meni je to isto odličan dio londre za jeftiniji smještaj a ipak dobru povezanost.
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Old 26.07.2016., 14:46   #6992
Quote:
Frenky08 kaže: Pogledaj post
prekasno ... mislim da ću uzeti young discount opciju (tako nekako) ..ali budem provjerila na desku ..napišem kad se vratimo možda nekome tko putuje sa teenagerom zatreba info :-)
Pazi, nemas svugdje desk s ljudima, samo na vecim stanicama.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Old 26.07.2016., 14:49   #6993
Quote:
me in honey kaže: Pogledaj post
preporuke i za travelodge hackney, svekiji bili. dobro povezano overgroundom (par stanica do lpl stanice i par stanica do victoria line). imaju sobe i za 40-50 funti.
ja sam bila u premier inn hackney, meni je to isto odličan dio londre za jeftiniji smještaj a ipak dobru povezanost.
Dosta je daleko od javnog prijevoza, odnosno od tubea tako da moras overground. A to znaci gubitak vremena.

Koji kilometar juznije imas travelodge u Bethnal greenu za 10-ak funti visu cijenu, a 100 metara je od Central line.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Old 26.07.2016., 14:53   #6994
Quote:
Jinx2107 kaže: Pogledaj post
I zadnje pitanje za vas iskusne u Londonu - 4 ili 5 dana? I vjerujem da to nije dovoljno za istraziti sve, ali barem za dobiti okus grada..
Hvala puno unaprijed!
Prvi i zadnji dan zbog aviona eliminiras (pretpostavljam da ides na Stansted), sto znaci da ti ostaje 3 ili 4 puna dana. I jedno i drugo je premalo za dobiti neku sliku Londona (minimalno cca 7 dana), ali definitivno 4 dana jer je to ekonomski isplativije. Uvijek gubis jedno nocenje bezveze zbog aviona, pa sto dulje ostanes, to je trosak po danu provedenom u londonu u stvari manji.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Old 26.07.2016., 15:03   #6995
Quote:
Frenky08 kaže: Pogledaj post
Još jedno pitanje za iskusne - gledam vlak do Windsora i cijena povratne karte na interentu za nas 4 bi bila oko 30GBP - da li je cijena na željezničkoj stanici viša ili bi bila ista? Nisam sigurna koji dan bi točno išli pa da ne kupujem unaprijed...thx!
Preko neta je uvijek nesto jeftinije, no nije skuplje ni na stanici. Evo gledam za polazak upravo sada, 10 funti povratna karta. Vazno je samo uzeti off-peak return jer je izvan rush hour cijena dosta niza.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Old 26.07.2016., 15:08   #6996
Quote:
OliviaPope kaže: Pogledaj post
E baš sam i ja to mislila, ali veli muž nisu baš jako povoljno preračunali, posebno American.. Nukac, na koje kartice misliš?
American obracunava na vrlo cudan nacin funte i to nakraju ispadne nepovoljnije nego mjenjacnica ili dizanje casha. American prvo funte pretvori u eure, a zatim eure u kune, i pri svakoj konverziji gubis.

Kod dizanja casha pak nikada ne znas koliku ce ti proviziju zaracunati. Sada imas opciju da ti konverziju direktno vrsi banka vlasnik bankomata, ili da ti to napravi hrvatska banka kasnije.

Meni je ove godine na kraju sve jako dobro ispalo jer sam otisao u London bas nekoliko dana nakon sto se funta strmoglavila zbog Brexita
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Old 26.07.2016., 15:13   #6997
Ako nekoga zanima, mogu napisati dojmove sa ovogodisnje posjecenih znamenitosti koje su malo izvan ciljeva prosjecnog posjetioca Londona, pa da ne pisem bezveze:
- Highgate cemetery
- Eltham palace
- Banqueting house
- Wallace collection
- Wellcome collection
- Courtauld Institute
- Brighton & klifovi Seven sisters
- Greenwich Docklands international festival
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Old 26.07.2016., 18:33   #6998
Ekipo, ne mogu naci link na besplatne atrakcije u londonu. Imala sam ga i sad ga vise nemam
Bio je to dugacak popis pa ako ga netko zna, molim link
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Old 26.07.2016., 18:38   #6999
Quote:
El Tomo kaže: Pogledaj post
Dosta je daleko od javnog prijevoza, odnosno od tubea tako da moras overground. A to znaci gubitak vremena.

Koji kilometar juznije imas travelodge u Bethnal greenu za 10-ak funti visu cijenu, a 100 metara je od Central line.
meni nije predstavljalo nikakav problem (premiere inn u hackneyju). primjer: jednu noć sam od hotela do oxford circus stanice došla za 20 min kombinacijom overgrounda od dalston kingsland i tube od highbury & islington. meni je to ok skroz. baš sam bila zadovoljna s položajem hotela, ali opet to mi je drugi put bio u londonu i dosta lako sam se snalazila.

što se tiče travelodge hotela u hackneyu, tu su bili svekiji koji su stariji ljudi i prvi put u london išli i oduševljeni su bili. dosta brzo su dolazili na sve planirano, nisu mi se posebno žalili na presjedanja i dužinu puta.
plus, prošle godine su povezali hackney downs i hackney central (koja je odmah do travelodga) stanice s pješačkom stazom (walkway, kako god se prevodi ) pa se brzo dođe od jedne do druge, ovisno koja ti treba.
e da, i hackney/dalston su odlično povezani s centrom busevima.
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Old 26.07.2016., 18:44   #7000
Quote:
El Tomo kaže: Pogledaj post
Ako nekoga zanima, mogu napisati dojmove sa ovogodisnje posjecenih znamenitosti koje su malo izvan ciljeva prosjecnog posjetioca Londona, pa da ne pisem bezveze:
- Highgate cemetery
- Eltham palace
- Banqueting house
- Wallace collection
- Wellcome collection
- Courtauld Institute
- Brighton & klifovi Seven sisters
- Greenwich Docklands international festival
mene zanima sve , ali ajde najviše podebljano.
ostalo možeš barem ukratko, preporučaš ili ne.
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:09.