Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2013., 20:50   #21
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Inžinjeri imaju skoro pa istu DNK kao i ljudi tako da nema problema oko hrane.
Valjda imaju neke alien konzerve.
Svidjela bi mi se ideja da na brodu uopće nema hrane, ali ima Inžinjera u krio snu, pa da Shaw mora ubiti Inžinjere, odlediti ih, ispeći i klopati.
u jebote mislim da si na tragu nečeg, najozbiljnije ti govorim to mi zvuči kao fantastičan skript.

jel se itko slaže da su inžinjeri bili strašniji nego sami "Alieni". Jednostavno je sve jezivo u vezi njih, kako gledaju, kako uopće ne govore i kako su jednostavno fizički snažniji i inteligentniji od bilo kojeg čovjeka.

možda će cijeli film bit dok ona putuje u beskonačnom svemiru a grupa inžinjera se probudi na nekoj skrivenoj lokaciji i onda pokušavaju preuzet brod dok David u tajnosti komunicira sa njima i onda izda Shaw! ajme meni naježio sam se!!!

kaj mislite oče bit tak nekak?

Zadnje uređivanje Sotonus : 11.06.2013. at 21:00.
Sotonus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 20:56   #22
Super mi ovo ''Coming soon''... samo kaj film jos nije ni u pred-produkciji ni nicem
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 23:29   #23
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
koja crna deus ex machina? david?

umjetna inteligencija. 2093. very possible.
Kad se ne zna o čemu se govori onda je sve very possible. Tako otprilike taj Lindelof i funkcionira. Međutim, ni nije bilo govora o mogućnosti umjetne inteligencije, nego o mogućnostima jednog androida koje se mogu izvlačiti iz šešira po potrebi, kad logika u priči zaškripi.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 23:43   #24
Quote:
Stronger Free kaže: Pogledaj post
Kad se ne zna o čemu se govori onda je sve very possible. Tako otprilike taj Lindelof i funkcionira. Međutim, ni nije bilo govora o mogućnosti umjetne inteligencije, nego o mogućnostima jednog androida koje se mogu izvlačiti iz šešira po potrebi, kad logika u priči zaškripi.
uz glavnu radnju, kroz film se provlači i taj uzajamni i paralelni odnos između čovjeka i androida, odnos koji je postao toliko kompliciran, kao da hoda po samom rubu.

pa to je barem očigledno, i to je sve isplanirano i s namjerom.
nema tu govora o nekakvoj improvizaciji, uostalom treba biti strpljiv, pa imamo paradise kao prostor za mnoge odgovore.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 17:53   #25
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
mislim da je pobrala sve namirnice i medikamente iz onog Lifeboat-a.
a david pilotira, on se kuži u sve, u njenim je rukama
je kurac, paradajz, špek, luk i sir, moš si mislit
ultraoptimizam is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 18:59   #26
Koji je u biti smisao otvaranja ove tema tako rano, bez ikakvih čvrstih činjenica o konkretnoj realizacije nastavka? Nisu se pomakli godinu dana s nule, za sada.
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 19:45   #27
Quote:
Bumboslav kaže: Pogledaj post
Koji je u biti smisao otvaranja ove tema tako rano, bez ikakvih čvrstih činjenica o konkretnoj realizacije nastavka? Nisu se pomakli godinu dana s nule, za sada.
Da se piše isto ono što se piše i na prvoj temi. Dupla doza. Ja sve čekam da netko baci neki info, ali koliko vidim, niti je film igdje krenuo, niti je Ridley uopće prikačen kao redatelj. Pa je ovo zanimljiva tema, korisnici će sami iskonstruirati cijeli film.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 20:00   #28
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Da se piše isto ono što se piše i na prvoj temi. Dupla doza. Ja sve čekam da netko baci neki info, ali koliko vidim, niti je film igdje krenuo, niti je Ridley uopće prikačen kao redatelj. Pa je ovo zanimljiva tema, korisnici će sami iskonstruirati cijeli film.
I to ne bude prvi puta .
Na prvoj temi, na prvih sto stranica su samo tlapnje, gatanje iz kave i graha i solidna doza maštanja nekolicine forumaša na temu što bi u filmu moglo biti, a što ne, zašto da i zašto ipak ne, kako bi mogla teći radnja, koji su likovi, koja je fabula, pa analitički traktati pisani na osnovi par fotki sa seta, pa ovo pa ono. Sve u svemu, napromašivali su se do iznemoglosti. Nesuvislo ali ipak zabavno za pročitati.

Mada, mora se priznati da su tamo, u gomili "što bi moglo biti ako bi bilo ..." ponekad iznešene i vrlo interesantne ideje na račun mogučeg scenarija koje su na kraju balede ispale puuuuno suvislije, zanimljivije i intrigantnije nego Lindelofov prihvačeni i realizirani mega proser od scenarija.

Ova tako duga tišina oko nastavka ne sluti na dobro, čudno da se toliko oteže sa inicijacijom realizacije nastavka filma koji je pobrao solidnu sumu na blagajnama.
Nije da ga željno isčekujem, ali je čudna ta učmalost oko najavljenog projekta.
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 20:08   #29
Quote:
Bumboslav kaže: Pogledaj post
Ova tako duga tišina oko nastavka ne sluti na dobro, čudno da se toliko oteže sa inicijacijom realizacije nastavka filma koji je pobrao solidnu sumu na blagajnama.
Nije da ga željno isčekujem, ali je čudna ta učmalost oko najavljenog projekta.
Pa i nije baš. Novi A Nightmare on Elm Street je svojedobno dobio zeleno sjetlo za nastavak, čak i da bude u 3D, pa je nastao mali zastoj, a onda je cijeli projekt otišao u nepovrat jer je pokupio same loše kritike. A zaradio je baš finu sumu kešovine, pa je takav potez odluka koja me iznenadila. A i Ridley zna isto tako raditi hype, pa odšetati. Kad se sjetim Robina Hooda i svih onih priča kako će raditi epsku priču u dva dijela, pa je zašutio brzinom svjetlosti kad je film popi nezdrave kritike, pa čak ni to što je bio hit (veći od Prometeja) nije pomoglo da se nastavak pokrene.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 22:01   #30
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Kad se sjetim Robina Hooda i svih onih priča kako će raditi epsku priču u dva dijela, pa je zašutio brzinom svjetlosti kad je film popi nezdrave kritike, pa čak ni to što je bio hit (veći od Prometeja) nije pomoglo da se nastavak pokrene.
Moglo bi to potrajati par godina, ako se ovako nastavi, i to sa neizvjesnim završetkom. Ni mogučnost stavljanja na led do daljnjeg nije isključena ako zaključe da su zašli u slijepu ulicu.

A Robin Hood je jedan od rijetkih filmova kod kojeg sam izašao sa projekcije, i to nekih 15 minuta prije kraja, ona parodija sa invazijskim snagama koje se iskcravaju me dotukla.
Prometheusa sam ipak izdržao odgledati do kraja.

Ne sjećam se više, ali zar nije bilo rečeno da je scenarij za drugi dio več dobrim dijelom okvirno razrađen zajedno sa scenarijem prvog dijela Prometheusa? Ako je to točno, onda je tim čudniji ovaj očiti zastoj.
Ili ipak nije ni toliko čudno? Možda su shvatili da bi to priču odvelo u jedno veliko ništa, u crnu rupu, pa sada traže elegantan izlaz iz zatečenog stanja.

Kako bilo da bilo, milijarde fanova širom planete nestrpljivo isčekuju da vide nastavak te grandiozne mega-uber-epske priče, a kritički nastrojeni gledatelji (nas nekolicina u Europi i još dvoje troje u svijetu) jedva čekaju vidjeti da li i koliko će novi scenarist(i) uspjeti izvuči fabulu iz ponora u koju je dovedena Lindelofovim nesuvislim piskaranjem.
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 22:46   #31
nema nikih problema, čeka se samo ridleyev zvižduk i parnjača zvana prometheus 2 će se pokrenuti. jebiga, treba joj malo vremena da starta, da se pokrene, al kad se jedanput zalaufa braco moj, gdje ta prođe tu trava ne raste

ne, sad bez zajebancije, ja vam kažem da je ridley sad na konju. logistika, kostimografija, setovi, uigranost kompjuterskog tima je uhodana, sve je uhodano. dvoje glavnih glumaca bitnih za nastavak isto čekaju spremni ko zapete puške.

znači ridley je tu stekao određenu vremensku rezervu i sad se razrađuje scenario u detalje, do perfekcije.
poslje je sve samo stvar tehnike.

Zadnje uređivanje Ajutokintumi : 12.06.2013. at 22:52.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 22:52   #32
Film je samo u najavi, a ništa nije započeto. O svemu smo mogli pisati i na "Prometheusu".
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 01:16   #33
nekakva intuicija mi govori da će se u sequelu paralelno odvijati dvije radnje/priče. jedna će se još uvijek odvijati na LV-223 (weyland corp. će zasigurno poslati još jednu ekspediciju da istraži događaje)>>>DEACON!!! , a druga će pratiti shaw i davida u svojim putešestvijama. čak mislim da će se i na kraju povezati te dvije radnje na neki način, netko će krenuti sa LV-223 za davidom i shaw, al je sad samo pitanje tko? ili još bolje što?
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 01:45   #34
Gospodo... tema je tu s određenom svrhom (stoji joj u naslovu). Ako je preveliki problem držati se iste te svrhe, slobodno se izjasnite da je obrišem. Zahvaljujem na pažnji. Slobodno nastavite dalje.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 15:27   #35
prometheus-2-officially-confirmed

Quote:
“Ridley is incredibly excited about the movie, but we have to get it right. We can’t rush it,” says Fox president of production Emma Watts, who also has overseen the successful reboots of the X-Men and Planet of the Apes franchises. A Prometheus sequel would be released in 2014 or 2015.
sve jasno ko pita
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 22:30   #36
Ne mislis li da je zaletavanje sa diskusijom o filmu ciji se naslov jos ni ne zna? Jer cisto sumnjam da ce se doticni zvat Prometheus 2, s obzirom da je to bilo ime broda iz proslogodisnjeg prequela koji je zavrsio unistenjem.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 22:35   #37
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Ne mislis li da je zaletavanje sa diskusijom o filmu ciji se naslov jos ni ne zna? Jer cisto sumnjam da ce se doticni zvat Prometheus 2, s obzirom da je to bilo ime broda iz proslogodisnjeg prequela koji je zavrsio unistenjem.
Možda će se zvat Hades
Sotonus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 22:39   #38
zvat će se paradise, al zbog lakšeg i bržeg praćenja se piše još i dodatno - prometheus 2.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 22:58   #39
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Ne mislis li da je zaletavanje sa diskusijom o filmu ciji se naslov jos ni ne zna? Jer cisto sumnjam da ce se doticni zvat Prometheus 2, s obzirom da je to bilo ime broda iz proslogodisnjeg prequela koji je zavrsio unistenjem.
Najlakše bi bilo reći- poslati će brod koji se zove Prometheus 2 da otkrije što je bilo sa Prometheusom 1. Tako bi to riješili u 80-ima.
Ali šef kompanije čija je opsesija bila da postane kao Prometej je poginuo, a ne vjerujem da bi upravni odbor odobrio slanje još jedne tako skupe ekspedicije.
Daj zamisli koliko je to koštalo. Mislim da su u kompaniji odahnuli kada je stari nestao.

Obzirom da na kraju Shaw leti sve dalje od ljudske rase i to super brodom kojega nijedan ljudski brod ne može stići, baš me zanima kako ubaciti još ljudi u dvicu.
Riješenje bi bilo da se radnja podijeli na, kako je Ajuto rekao:

1) brod na planeti koji se bavi sa deaconom i
2) Shaw koja je sama u svemiru ileti na planet Inžinjera.

Ali to je bezveze ideja jer se radnja 1 i 2 nikako ne bi mogle spojiti i to bi bilo kao da imaš dva potpuno odvojena filma u jednom.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 01:23   #40
Predviđam vrlo brzo rikavanje ovog topica, tu se za sada nema o ćemu pisati, i takvo će stanje još duuuugo potrajati.

We can’t rush it,” says Fox president of production Emma Watts.

Vjerojatno se iza tog "objašnjenja" krije višemjesečno uzaludno koprcanje u slijepo ulici, bez suvisle ideje kako se iz nje izvuči. Jebeš ga, oni za sada ne znaju kao suvislo nadograditi i razviti radnju i nastaviti tu priću, pa se skrivaju iza navodnog temeljitog promišljanja o scenariju, a u sebi u stvari vrište od nemoći.

Vidimo se na ovoj temi za godinu dana, pa će se vidjeti tko je imao bolju kristalnu kuglu, kvalitetnije bacao grah i uspješnije gatao iz soca od kave.
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:00.