Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2015., 11:32   #1
Inside Out/Izvrnuto obrnuto (2015)

Kažu kritičari povratak Pixar animacije koju svi znamo i volimo, i što je najvažnije dobre priče kakvu pamtimo od Up-a i Toy Story 3. Izgleda nakon osrednjih filmova poput nastavka Auta, Čudovišta i neinovativne Meride koja je obećavala te u vrijeme kada je Disney uzeo primat od Pixara te zavladao sa svojom animacijom (Frozen, Wreck-it Ralph, Big Hero 6), pravi Pixar se vraća svojim korijenima.

Premijera u Hrvatskoj 18.6.

Prije filma prikazivat će i odlični [i izrazito emotivni] short, Lava, tj. riječ je o mini mjuziklu.
https://www.youtube.com/watch?v=EqZVHEDLeaM
!hej is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 12:22   #2
Disney i Pixar su ista kuća od 2006. Animatori i pisci im se i miješaju od projekta do projekta. Uostalom, poster sve govori:
pseto kaiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 12:51   #3
Trailer
Luis Wu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 13:09   #4
Quote:
pseto kaiba kaže: Pogledaj post
Disney i Pixar su ista kuća od 2006. Animatori i pisci im se i miješaju od projekta do projekta. Uostalom, poster sve govori:
hm, bez obzira što su dio Disneyja (Disney kompanije), i što iznad oba studija vedri i oblači Lasseter, a on je Pixarov čovjek, stoga Pixar oduvijek ima autonomiju u odnosu na WDSA/Walt Disney Studios Animation i obrnuto, stoga ni redatelji ni pisci filmova iz ova dva studija se nikada nisu miješali, zna se tko režira što, čak ni glavni animatori (ili supervizor animatori) jer oba studija su nezavisni i imaju svoja sjedišta, prostore i dr., ustalom moguće je da se koriste neki ljudi na oba projekta čiji značaj u filmu je manji, isto tako što zajednički koriste sve softvere koje su do sada iznjedrili ne bi li imali što inovativniju i bolju animaciju

Zadnje uređivanje !hej : 12.06.2015. at 13:28.
!hej is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 01:27   #5
Cek cek jesu oni ovo stvarno preveli kao Izvrnuto obrnuto il je to @!hej izmislio?
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 09:52   #6
da, to je službeni hrvatski naslov
!hej is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 02:11   #7
majko moja koje sve prijevode necemo dozivit al morate priznat nije bas ni lako za prevest.
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 02:36   #8
Unutra vani.
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 09:09   #9
Čuo sam za taj crtić... Prije godinu dana... S najava imdba... Kad sam googlao pjesmu od DotEXEa istog naslova... Baš me zanima na šta to liči... Samo se nadam, da ako će bit sinkronizacije, da neće bit kao prijevod naslova...
__________________
I want you to know that you're awesome! Have a nice day!
MATRIXcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 12:25   #10
Sinkronizacije uvijek budu super. Prijevodi naslova ne.
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 17:06   #11
Šta je moguće da nema nigdje original verzija?

Prijevod naslova mogao je bit: Zbrka u glavi ili Ludilo u glavi, tako nešto. Kakve veze ima Izvrnuto/obrnuto s filmom? Na prvi pogled nikakve.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 19:04   #12
Božem' prosti... Nedavno je Tomorrowland bio "Sutrozemlja", sad ovo Izvrnuto/obrnuto, a uskoro stiže i "Astralna podmuklost, treće poglavlje". Ehm... Insidious :Chapter 3
chemical brother is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 19:12   #13
šteta što se može pogledati samo sinkronizirana verzija...

i vremena predstava su očajna... valjda misle da će samo djeca ovo gledati
__________________
MovieLand - Planet filma
MovieLand is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 19:22   #14
Šta stvarno neće biti orginalna verzija?
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 19:32   #15
Quote:
Pajkic kaže: Pogledaj post
Šta stvarno neće biti orginalna verzija?
Netko bi trebao pisat Cinestaru.
Nakon dugo godina (Mislim UPa), mislio dam pogledati animirani film jer je navodno i za odrasle.

Čekaj malo: astralna podmuklost? Ti to mene zajebavaš?!

Gledao sam i Cinestar i Cineplex i svugdje je sinkronizirano.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 19:35   #16
Da, i ja sam htio pogledati orginalnu verziju.
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 19:52   #17
Eto, to meni nije jasno,
kad već imamo dva suparnička lanca, šta nije bar jedan mogao stavit original verziju da pokuša privuć bar dio ljudi koje sinkronizacija ne zanima?
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 20:17   #18
Quote:
facersplaca kaže: Pogledaj post

Čekaj malo: astralna podmuklost? Ti to mene zajebavaš?!
Moguće da je to ipak samo srpski "prijevod". Iako IMDB kaže drugačije :
http://www.imdb.com/title/tt3195644/...=tt_dt_dt#akas
chemical brother is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 21:50   #19
Ljudi, pustite sinkronizaciju jer film je super i ajte trkom u kino, gledao danas i uopće "sinkronizacija" nije loša strana filma. Nećete ni pomisliti o glasovima tijekom filma.

Što reći - izvanredno, pametno i briljantno. Vrijedilo je čekati koju još godinu više za ovaj film. Već se premišljam bih li ovo smatrao najboljim Pixar filmom, odnosno što je bolje - Nebesa ili Inside Out.

Kasnije veća recenzija.

Lava prije, malo remekdjelo, tko je emotivan - tu bi već trebao zaplakati prvi put

Zadnje uređivanje !hej : 18.06.2015. at 22:02.
!hej is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 21:56   #20
Quote:
facersplaca kaže: Pogledaj post
Netko bi trebao pisat Cinestaru.
Nakon dugo godina (Mislim UPa), mislio dam pogledati animirani film jer je navodno i za odrasle.
Ovo je film za sve generacije, osobito za one koji su odrastali uz Pixar. Ovo je odrasliji film od bilo kojeg "action" blockbustera i sl. Ali vidim narod se sramoti ići gedati "crtiće" u kino, istina i ja bih se sramotio ići gledati Madagaskar 8 nastavak ili ono Ledeno doba ili Transformerse, Igre gladi, vampire i sl. bljuvotine

ali ako je u pitanju koji Disney klasik ili Pixar originalni film - to je spektakl za sve generacije, osobite "odraslije" i to se ne propušta
!hej is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:15.