Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2017., 23:17   #881
Toliko sam se naslušala o filmu da bi me gledanje ostavilo poprilično hladnom, da ne duljim sad, reći ću da se provukao za nanometar od mediokretitske sredine zahvaljujući....pa ne znam tačno čemu

Meni je ovaj film mnogo zanimljiviji kao prikaz posla jedne briljantne lingvistice, ono na početku je vidimo da počinje predavanje o medijevalnom portugalskom, onda tijekom filma isplivava da zna farsi i mandarinski? Jel stvarno postoje osobe na ovoj planeti koje znaju toliko raznovrsnih jezika? Pa to su po meni pravi vanzemaljci
dalal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 08:51   #882
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
mogli su naći neki sofisticiraniji način a ne se ukazati kao prijetnja
Ljudi su ih doživjeli kao prijetnju, njihov problem
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 14:18   #883
Odličan film

Spor, a napeto do boli, pogotovo prva polovica, to silno iščekivanje, atmosfera, soundtrack, maestralno osmišljeno.
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 11:36   #884
Quote:
Tempion kaže: Pogledaj post
Ljudi su ih doživjeli kao prijetnju, njihov problem
ali čekaj malo, ako ja dođem k nekom, ako nešto istražujem, i ako naletim na nekakav oblik života, civilizacije, valjd je onda logički da se ja kao napredniji prilagodim onomu kom sad došao.

ovdje je obratno, vanzemaljci očekuju da se mi prilagodimo njima

to je kao da su pioniri divljeg zapada očekivali od indijanaca da se oni prilagode njima, u onim prvim kontaktima.

pa valjd im je onaj prvi kauboj pokazao flašu s vatrenom vodom i nategnuo je, pokazavši im da je to nešto za piti
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 11:42   #885
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
to je kao da su pioniri divljeg zapada očekivali od indijanaca da se oni prilagode njima, u onim prvim kontaktima.

pa valjd im je onaj prvi kauboj pokazao flašu s vatrenom vodom i nategnuo je, pokazavši im da je to nešto za piti
Što si ti sad napisao?
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 11:46   #886
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Što si ti sad napisao?
he he, pa opisao sam prvi kontakt kauboja i indijanaca. znači krećeš s nekim osnovnim koracima, a ne ko ove lignje, samo šaraju li šaraju nekakve krugove i sad se ti jebi, snalazi kako znaš i umiješ
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 11:51   #887
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
he he, pa opisao sam prvi kontakt kauboja i indijanaca.
AJde jednom - jednom - probaj razmisliti prije nego nešto napišeš. Prvi susret kauboja i indijanaca?
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 12:05   #888
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
AJde jednom - jednom - probaj razmisliti prije nego nešto napišeš. Prvi susret kauboja i indijanaca?
pa da, obrazac je praktički uvijek isti, onaj koji je kakti "napredniji", onaj koji istražuje nešto, bi se trebao prilagoditi onom kojeg istražuje, krenut se nekakvim najosnovnijim oblicima komuniciranja u onim prvim kontaktima. koristiti ono što se kaže i ruke i noge u govoru, primjenjivat predmete slike i sl. pizdarije kako bi se ostvarilo razumjevanje,

ovi majstori su pičili po svome i baš ih briga, ljudi snalazite se kak znate i umjete
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 12:16   #889
čak je u neku ruku i logički da smo ih shvatili kao prijetnju
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 18:50   #890
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
AJde jednom - jednom - probaj razmisliti prije nego nešto napišeš. Prvi susret kauboja i indijanaca?
Kako sam samo mogao pomisliti da su Ajutovi biseri rezervirani samo za Promašaj i Alienš: Fail number 2 .
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 22:26   #891
Pametno je napisao, samo što se zezno s kaubojima. Nijsmo na podforumu lektorstvo.
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 11:57   #892
Quote:
leMONZoo kaže: Pogledaj post
Pametno je napisao, samo što se zezno s kaubojima. Nijsmo na podforumu lektorstvo.
Dosta toga je fulao, a ako on lekturira, bar onda neka ima smisla. To ko da usporedjujem sraz amera i SSSR-a a zamijenim jednom nacijom sa kambodziom recimo.

Pise bzvz, a i fulao je poantu filma.
__________________
Success is never final. Failure is never fatal. It’s courage that counts
Ndreca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 11:51   #893
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
pa da, obrazac je praktički uvijek isti, onaj koji je kakti "napredniji", onaj koji istražuje nešto, bi se trebao prilagoditi onom kojeg istražuje, krenut se nekakvim najosnovnijim oblicima komuniciranja u onim prvim kontaktima. koristiti ono što se kaže i ruke i noge u govoru, primjenjivat predmete slike i sl. pizdarije kako bi se ostvarilo razumjevanje,

ovi majstori su pičili po svome i baš ih briga, ljudi snalazite se kak znate i umjete
Pa to i je bila poanta....da se ljudi nauče "misliti" na njihovom jeziku, jer je to posljedično dovelo do sposobnosti viđenja budućnosti bla bla....
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 11:55   #894
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
ali čekaj malo, ako ja dođem k nekom, ako nešto istražujem, i ako naletim na nekakav oblik života, civilizacije, valjd je onda logički da se ja kao napredniji prilagodim onomu kom sad došao.
Ali oni nisu došli istraživati, oni su došli s jasno određenim ciljem....

I nije ti neka usporedba. Kad se to ikad "napredniji" čovjek prilagodio? Porobljavanjem robova, gotovo potpunim uništenjem crvene rase...da ne nabrajam dalje...?
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 12:47   #895
Quote:
Tempion kaže: Pogledaj post
Pa to i je bila poanta....da se ljudi nauče "misliti" na njihovom jeziku, jer je to posljedično dovelo do sposobnosti viđenja budućnosti bla bla....
Što je možda prikladno za bajke, ali sa SF-om veze nema.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 13:07   #896
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
pa da, obrazac je praktički uvijek isti, onaj koji je kakti "napredniji", onaj koji istražuje nešto, bi se trebao prilagoditi onom kojeg istražuje, krenut se nekakvim najosnovnijim oblicima komuniciranja u onim prvim kontaktima. koristiti ono što se kaže i ruke i noge u govoru, primjenjivat predmete slike i sl. pizdarije kako bi se ostvarilo razumjevanje,

ovi majstori su pičili po svome i baš ih briga, ljudi snalazite se kak znate i umjete
Fulao si poantu, jer su SPOILER:

Quote:
su htjeli da ljudi u otkrivanju komunikacije počnu surađivati (da bi spojili one slike odnosno mape jel). Nisu htjeli "oruđe" odnosno jezik dati samo jednoj strani odnosno nejedinstvenim ljudima.
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 16:08   #897
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Što je možda prikladno za bajke, ali sa SF-om veze nema.
Salis se jel'l tak?
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 17:13   #898
Ha čuj, inteligentni život u svemiru sigurno postoji (gledano čisto matematički, šanse da ne postoji su praktično nikakve tj. ne vjerujem da smo toliko posebni), a kad bi mogli doći do nas to bi značilo da su ekstremno napredniji, no uvijek se u filmovima nekako pretjera u njihovim sposobnostima.
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 11:00   #899
Quote:
Tempion kaže: Pogledaj post
Salis se jel'l tak?
Zašto bih se šalio?

Ljudski mozak jednostavno ne može tako funkcionirati, kraj priče. To je bajka, to nema veze sa znanstvenom fantastikom.

Isto tako su vanzemaljci mogli podučiti ljude da levitiraju snagom volje ili da žive bez hrane i vode, samo od buljenja u sunce.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 11:29   #900
Koliko se ja sjećam filma za aliene nema jučer, danas, sutra, vrijeme im nije linearno nego se prošlost, sadašnjost i budućnost isprepleću. Njihov jezik je prilagođen takvoj percepciji vremena. Ljudski nije, i ljudi ne kuže uopće takav koncept sve dok se ne počnu koristiti jezikom aliena. Kad se počnu koristiti jezikom aliena to i kod njih otključava sposobnost prevladavanja linearnog vremena -> alieni su ih reprogramirali/apgrejdali. Brijem da je to moguće. I mi danas možemo simbolima i riječima isprati nekome mozak.

Sve kritike na račun aliena tipa mogli su ovako ili onako su besmislene, jer alieni vide istovremeno i prošlost i sadašnjost i budućnost i ne nagađaju nego točno znaju što je najbolje.
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:50.