Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2017., 12:53   #81
Pomalo se pitam jesu li neki od vas uopće pogledali film
__________________
Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike
Omega Phoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 08:30   #82
Što ti je život. "Arrival" dobiva lovorike, a radi se o nevjerojatno precjenjenom filmu. "Pasengers" s druge strane je gotovo pa pokopan od kritike, a radi se o vrlo dobrom filmu. Jednostavan, bez suvišnih skrivenih zapleta i scenarističkih akrobacija za koje će kasnije svi na internetu govoriti da su ih "odmah skužili". Ide mu u prilog i to što ima dobre glumce, često je to ono što izvuče film. Puno gledljiviji film od mnogih koje sam gledao u posljednje vrijeme.
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 08:36   #83
Passengers je bolji od Arrivala, ali je loš, mogao je biti puno bolji. Oba.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 08:36   #84
Quote:
Omega Phoenix kaže: Pogledaj post
Film solidno počinje, ima veliki potencijal, i onda čim se JL pojavi sve kreće nizbrdo. U primarni plan dolazi njihova romansa, a to što oni putuju i kam putuju KBKK. Iako, bilo je to za očekivati, ipak je to svemirski ljubić Za moj ukus puno previše idealistički i plitak. Nemam pozitivno mišljenje o viđenom, ali da se pogledati reda radi.
Mislim da tebi, a ni mnogima drugima nije baš jasno koja je tema filma. Ne koja bi tema filma trebala biti, nego koja jest. Putnici se nađu u situaciji gdje ne mogu utjecati na gotovo ništa, jednostavno moraju odabrati kakav život žele živjeti u tim okolnostima i ima li on smisla u tim okvirima.
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 08:40   #85
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Passengers je bolji od Arrivala, ali je loš, mogao je biti puno bolji. Oba.
Ne kažem da je film za 10/10, ali nije pretenciozan. Ima jedno moralno "raskršće" s kojim se baš svaki gledatelj filma može poistovjetiti. Kasnije dinamika odnosa dva glavna lika ovisi u potpunosti o tom jednom odabiru i to meni funkcionira sasvim ok.
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 08:55   #86
zanima me kako bi se odvijala radnja da on nju probudi a da ne izgleda kao Pratt već da je nizak, žgoljav i proćelav. Mislim da bi ga ona ubila i išla probuditi nekog hot
A i on je išao buditi najzgodniju žensku
Sve se bojim da bi išta prčkao oko nje da ne izgleda tako kako izgleda
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 08:57   #87
Quote:
Grupa Queen kaže: Pogledaj post
Mislim da tebi, a ni mnogima drugima nije baš jasno koja je tema filma.
Film bi trebao sam sebe objasnit, a ne da dobiješ uz njega knjigu s uputama.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 11:16   #88
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Film bi trebao sam sebe objasnit, a ne da dobiješ uz njega knjigu s uputama.
Pošto je ovo jedan od najjasnijih filmova u zadnje vrijeme, valjda je također jasno i da se nema baš puno za objašnjavati. Problem je što neki od filma očekuju da bude nešto drugo, da radnja treba ići u nekom drugom smjeru. Pa tako i Simpsolina postavlja glupa pitanja jer je Jim probudio Auroru isključivo zato jer se zaljubio u nju, a počela ga je neka stvar češati.
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 11:24   #89
Quote:
Grupa Queen kaže: Pogledaj post
Jim probudio Auroru isključivo zato jer se zaljubio u nju, a počela ga je neka stvar češati.
Zaljubio se jer mu je bila lijepa (i zasvrbilo ga) a ne jer je bio zadivljen njenim laprdanjem o životu i pisanju romana

Sve se bojim da bi npr išao buditi onu primalju koju su gledali dok su pogađali ko je šta po zanimanju. Nju ne bi ni dva puta pogledao u tom ležaju (možda da je jedina žena) a kamoli da bi išao gledati njen intervju i čitati o njoj
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 11:44   #90
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
Zaljubio se jer mu je bila lijepa (i zasvrbilo ga) a ne jer je bio zadivljen njenim laprdanjem o životu i pisanju romana

Sve se bojim da bi npr išao buditi onu primalju koju su gledali dok su pogađali ko je šta po zanimanju. Nju ne bi ni dva puta pogledao u tom ležaju (možda da je jedina žena) a kamoli da bi išao gledati njen intervju i čitati o njoj
To ti je nešto čudno? Ne vidiš to oko sebe, da se ljudi prije zaljubljuju u ljepše, pa ti to smeta baš u filmu?
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 11:51   #91
ne smeta mi
ali bi mi bilo zanimljivije da nisu oboje hot
da vidim kako bi se odvilo kad ona skuži da će vječnost provesti sa niskim žgoljavim gnomom
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 12:03   #92
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
ne smeta mi
ali bi mi bilo zanimljivije da nisu oboje hot
da vidim kako bi se odvilo kad ona skuži da će vječnost provesti sa niskim žgoljavim gnomom
U tom slučaju ne bi bilo polovice filma jer je radnja zamišljena tako da simpatije budu obostrane, sa tajnom u pozadini.
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 12:54   #93
A koja je tajna?
Onaj kvar?
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 13:26   #94
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
ne smeta mi
ali bi mi bilo zanimljivije da nisu oboje hot
da vidim kako bi se odvilo kad ona skuži da će vječnost provesti sa niskim žgoljavim gnomom
Aha, jer žene ne trpe da su one ružnija polovica u vezi
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 14:03   #95
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
A koja je tajna?
Onaj kvar?
Ne.
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 15:45   #96
Quote:
Grupa Queen kaže: Pogledaj post
Što ti je život. "Arrival" dobiva lovorike, a radi se o nevjerojatno precjenjenom filmu. "Pasengers" s druge strane je gotovo pa pokopan od kritike, a radi se o vrlo dobrom filmu. Jednostavan, bez suvišnih skrivenih zapleta i scenarističkih akrobacija za koje će kasnije svi na internetu govoriti da su ih "odmah skužili". Ide mu u prilog i to što ima dobre glumce, često je to ono što izvuče film. Puno gledljiviji film od mnogih koje sam gledao u posljednje vrijeme.


Passengers ni po cemnu nije bolji od Arrival-a.
Film ima totalno suplju i nerealnu pricu.
Moze se pogledati.. ali da je nesto imalo kvalitetnije ostvarenje - nije.

U biti, ono sto je zalosno u vezi Passengersa je sto film ima stvarno toliko neiskoristenog potencijala - i mogao je biti stvarno vrhunski film.
Ali.... nije.
Nick76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 23:27   #97
SPOILER ALERT ⚠

Sama radnja filma mi se i nije dopala koliko kemija glavnih likova,toliko da i nisan doživljala radnju 😂 Jennifer je odlično odglumila Auroru, a da ne pričam o onoj sceni kad je saznala da ju je on probudio, skoro sam i ja počela plakat, kako se samo ufurala, svaka joj čast

Poslano sa mog F3111 koristeći Tapatalk
jodulina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 18:49   #98
U odnosu na Arrival ovo je filmcina po svim aspektima. Odusevio me definitivno. Arrival je solidan i zanimljiv, ali ovo je ono pravo SF ostvarenje.
fijesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 19:20   #99
Kak se ono company zove što organizira sve?
Mene to izgleda kao novi Weyland Yutani!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 20:18   #100
Quote:
Grupa Queen kaže: Pogledaj post
Mislim da tebi, a ni mnogima drugima nije baš jasno koja je tema filma. Ne koja bi tema filma trebala biti, nego koja jest. Putnici se nađu u situaciji gdje ne mogu utjecati na gotovo ništa, jednostavno moraju odabrati kakav život žele živjeti u tim okolnostima i ima li on smisla u tim okvirima.
Pa dobro, u pravu si sa sljedećim komentarom nakon quotanog da sam jedan od onih koji je očekivao nešto drugo od filma, ali nije da sam nezadovoljan viđenim zbog toga što je film nešto što nisam htio da bude, već načinom prikaza toga o čem je film zapravo i bio (ovo što ti veliš, jelte). Ispao mi je onakav kako sam prokomentirao i to je to.
__________________
Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike
Omega Phoenix is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:01.