Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2016., 17:32   #1
Hacksaw Ridge (2016)



IMDB

WWII American Army Medic Desmond T. Doss, who served during the Battle of Okinawa, refuses to kill people, and becomes the first man in American history to win the Medal of Honor without firing a shot.

trifrtaljac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 17:35   #2
Ništa originalno, ali zato dosta patetično i na trenutke dosadno. U prvih sat vremena se ne događa u biti ništa posebno, režiser je to vrijeme odlučio posvetiti Dossovom djetinjstvu, mladosti i veći dio obuci u kampu te sukobima s kolegama i nadređenim zbog odbijanja da nosi oružje.

Kad je napokon krenula sama akcija, ličila je na početak Saving Private Ryan: kiša metaka, kaos i velik broj mrtvih ranjenih, da bi zadnji juriš oborio svjetski rekord po patetičnosti dodatno podcrtan presugestivnom vrlo glasnom glazbom jer naravno bez bolničara heroja Dossa nema morala kod vojnika, a gdje nema morala nema ni pobjede. I dakako Amerikanci odmah potom nakon što su se uspeli na liticu u zadnjem jurišu s ruba provalije (bez topničke pripreme?) počiste Japance kao od šale, Iste te Japance koji su njih ranije počistili na isti način uhvativši ih ujutro (?) nepripremljene.

Prekid između dvije borbe noću, na grebenu najlošiji je dio filma: dosadni dijalog dva (ne)prijatelja Dossa i njegovog glavnog ugnjetavača iz kasarne nije niti trebao biti snimljen.

Vaughn iritantan, rođeni negativac. Garfield korektan. Film za široke narodne mase. 2.9/5
trifrtaljac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 18:52   #3
Meni generalno jako dobar film. Svakako preporuka za pogledati.

Al mi nije jasno jedno: Kad su ih Japanci potjerali dolje, zašto nisu presjekli onu mrežu za penjanje koju su ovi koristili? Nego su u zadnjem dijelu filma ponovo koristili tu istu mrežu i pobjedili.
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 19:28   #4
Quote:
Boki000 kaže: Pogledaj post
Al mi nije jasno jedno: Kad su ih Japanci potjerali dolje, zašto nisu presjekli onu mrežu za penjanje koju su ovi koristili? Nego su u zadnjem dijelu filma ponovo koristili tu istu mrežu i pobjedili.
Vidiš nisam o tome razmišljao. Da, totalno nelogično. A meni nije jasno kako su oni betonski bunkeri nakon topničke pripreme s američkih bojnih brodova ostali netaknuti? Pa to je tako tuklo da nije mogao kamen na kamenu ostat, ti su topovi bili kalibra između 200-300 mm, mogao si bit siguran jedino u podzemnim tunelima. A drugi pokušaj osvajanja uzvisine bez topničke pripreme i sve ih pometu?

Po meni žešće patetičan i nelogičan film.
trifrtaljac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 22:37   #5
Alo ekipa tako je bilo jeste gledali dokumentarac?

Ekipa odite pogledat filmcinu , nemojte slusat ove komentare, jedan od naj ratnih filmova svih vremena, remek djelo režije..
Gibsonu kapa dole i moj naklon...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Flo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 23:16   #6
Dobar film.Radi se o istinitoj priči,tako da sve ove teorije gore napisane padaju u vodu.Onako kako je prikazano u filmu tako je i bilo.Naravno da će bit patetike,pa takvi su ljudi i bili u to vrijeme,patetični,lol,i naravno vjerski fanatici.Film realno pokazuje to razdoblje,sve grozote rata i čuda koja je Doss napravio u toj makljaži.Što se tiče neoriginalnosti,ne pada mi na pamet da je prije ovoga snimljen ratni film o vojniku koji ne želi ubijati u ratu i ne želi uzeti oružje.Lik je bio bolesni religiozni fanatik,al ono što je napravio je fascinantno..Još je toga bilo al nisu to ni snimili,naima kako piše negdje:
"They left some parts out of the movie fearing that the audience would find it more unbelievable. As he was getting carried away on a stretcher, he saw another man writhing in pain on the ground so he rolled off his stretcher to help the other man. He gave up his stretcher to the other man and told his men to come back for him later. IN the meantime a sniper shot him in the leg! Then as he was getting lowered off the ridgeone of the japanese soldiers had Doss in his sites and tried to shoot him multiple times, but each time he tried to shoot Doss his gun jammed! And these were items LEFT OUT OF THE MOVIE!!!"

Meni je ovo po kvaliteti kad su Gibsonovi filmovi u pitanju na trećem mjestu.Prvi je naravno podcjenjeno remek djelo Apocalypto,slijede Braveheart,Hacksaw,Pasija pa The man whitout a face.Hugo Weaving razvalio,Garfield dosta dobar.Nadam se da će ovaj film biti uspješan pa da Mel napokon počne snimat epski spektakl o Vikinzima.To se čeka!

Zadnje uređivanje THE GANT : 17.11.2016. at 23:31.
THE GANT is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 01:08   #7
odličan film...obavezno pogledati
starman100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 05:12   #8
Iako ne volim kometirati tudji ukus, ovdje moram
Quote:
trifrtaljac kaže: Pogledaj post
Ništa originalno, ali zato dosta patetično i na trenutke dosadno. U prvih sat vremena se ne događa u biti ništa posebno, režiser je to vrijeme odlučio posvetiti Dossovom djetinjstvu, mladosti i veći dio obuci u kampu te sukobima s kolegama i nadređenim zbog odbijanja da nosi oružje.
Kako ti je to bilo dosadno? I sta je bilo pateticno?
Quote:
Kad je napokon krenula sama akcija, ličila je na početak Saving Private Ryan: kiša metaka, kaos i velik broj mrtvih ranjenih, da bi zadnji juriš oborio svjetski rekord po patetičnosti dodatno podcrtan presugestivnom vrlo glasnom glazbom jer naravno bez bolničara heroja Dossa nema morala kod vojnika, a gdje nema morala nema ni pobjede. I dakako Amerikanci odmah potom nakon što su se uspeli na liticu u zadnjem jurišu s ruba provalije (bez topničke pripreme?) počiste Japance kao od šale, Iste te Japance koji su njih ranije počistili na isti način uhvativši ih ujutro (?) nepripremljene.
Konstantno znam cuti nekakve usporedbe, kao izgledao je kao ovaj film ili kao ovaj, a ustvari su svi neorginalni. I sta po tvome nema kraja borbi? U nijednom trenutku netko ne moze steci prednost?
Quote:
Prekid između dvije borbe noću, na grebenu najlošiji je dio filma: dosadni dijalog dva (ne)prijatelja Dossa i njegovog glavnog ugnjetavača iz kasarne nije niti trebao biti snimljen.
Ako zelis napucavanje od prve do zadnje minute, upali si vidio igrice. Uspostavljanje likova ne moze biti lose, a bas ta scena je jedna od "kljucnih". Makar je bilo ocito od prve sekunde kako ce biti bestici, ostalo je vjerjatno i previse realno prikazano.


Ja bi ga svakom preporucio, pogledah ga sa bas losom pratnjom/drustvom. No svejedno bi mu dao 9/10. Morao bi jos koji put pogledati.
__________________
Success is never final. Failure is never fatal. It’s courage that counts
Ndreca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 07:27   #9
Nema sumnje da je Mel vrhunski redatelj, unatoč onoj Pasiji, potvrđuje to i ovim odličnim filmom. Glumci su vrhunski odradili svoje uloge - Hugo Weaving uništio, šteta što ga nije bilo više, Vince Vaughn iznenađujuće odličan - duhovit kad treba biti, ozbiljne scene isto dobro odradio, jest da mu je lik malo klišej drill seargent viđen x puta ali ne smeta, Garfield fantastično cijeli film nosi, a ona ženskica je zgodna (ona je ono, tu da bude, eto), Sam Worthington isto jako dobar, vidi s da može kad hoće i kad radi s kvalitetom. On ostalih vojnika istakao se Luke Bracey, jedva sam našla kako se lik zove.
Akcijsko ratne scene predobre i brutalne, puno pucanja puno iznutrica, ima i onaj dio kad je glavni lik sam protiv svih pa je dosta napeto, cijela priča je nevjerojatna i vrlo fascinantna.
Kad smo izašli iz kina neki prijatelju su se žalili kako film previše udara po nosu kršćanstvom i religijom, što se ne slažem, takva su tad bila vremena i ljudi su bili religiozni, ali ovo je više o uvjerenjima jednog čovjeka i kako ih se držao da bi mogao živjeti sa sobom unatoč tome što su mu svi govorili i radili drukčije, mogao je on vjerovati u boga a mogao je vjerovati u komad grančice, priča bi bila ista.

Minusi su, iako ne smatram da je sam lik udaranje religijom po glavi, Mel ne može protiv sebe i ima neki Isus-kadrova koji nisu toliko suptilni, ljubavna priča tj dijalozi djeluju dosta otrcano, iako se i to da oprostiti jer su bila takva vremena i tako se pričalo, a kao par su bili dosta zabavni i simpatični pa im se to da oprostiti. Hoću reći, film nema puno minusa ili negativnih stvari, ali oni koji to žele sigurno će ih naći.

Film je inače nevjerojatno emotivan, dugo se nisam tako osjećala kod gledanja filma, skoro kao Braveheart.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 15:35   #10
meni je 8/10
__________________
If you love life, don't waste time, for time is what life is made up of.

Bruce Lee
vknez is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 22:57   #11
gibson se sad poigrava s akademijom, jer ovo je škola filma.
prokušana formula koja uvijek pali, kao u braveheartu, familijarno-ljubavni uvod kao podloga/temeljac za rokenrol, i opet sam na tom prijelazu suzu pustio kao i u braveheartu tamo davne 95-te.
casting perfektan, kao i početak, sredina i kraj.
da nema ovakvih ljudi svijet bi odavno ošo u tri krasna kurtza.

Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 23:51   #12
Pa ti rasplači ajuta, Gibsone Mele
__________________
That's a very fine chardonnay you're drinking. I want you to clean your vagina.
Sportivo24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 01:26   #13
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
casting perfektan
Mogao je proći i bez Vincea i Worthingtona...Premda mi na kraju njih dvojica nisu uspjeli pokvariti film.
The Great Duck is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 08:27   #14
Quote:
Sportivo24 kaže: Pogledaj post
Pa ti rasplači ajuta, Gibsone Mele
onaj osjećaj kad suze teku iz oba oka a ja ih iz stida ne mogu obrisat
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 08:30   #15
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Mogao je proći i bez Vincea i Worthingtona...Premda mi na kraju njih dvojica nisu uspjeli pokvariti film.
ma svi su odabrani onako taman, kao realni likovi realnog izgleda.
mrzim filmove u kojima glavne uloge glume manekenčići zbog svog izgleda.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 08:43   #16
Quote:
Boki000 kaže: Pogledaj post
Meni generalno jako dobar film. Svakako preporuka za pogledati.

Al mi nije jasno jedno: Kad su ih Japanci potjerali dolje, zašto nisu presjekli onu mrežu za penjanje koju su ovi koristili? Nego su u zadnjem dijelu filma ponovo koristili tu istu mrežu i pobjedili.
To sam se isto pitala tijekom cijele borbe, osim ako nije služila i Japancima za nešto...
Cupka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 13:04   #17
Quote:
Cupka kaže: Pogledaj post
To sam se isto pitala tijekom cijele borbe, osim ako nije služila i Japancima za nešto...
Evo nekih pojašnjenja vezano za to,nije mi se dalo prevodit:

"The ropes were put up by American soldiers. Doss, in real life, was one of the soldiers who climbed the ridge and secured cargo ropes. Presumably, he did so after they had been cut / shot through previously. He was NOT in the first group to climb the ridge, but it is true he secured cargo nets at the top of the face at some point.
Japanese had the high ground. They were there to fight on their high ground. Their intention was to kill and win.

In some ways, it makes perfect sense to allow enemy soldiers to pop up in your own shooting gallery... in the way you are prepared for them to pop up. The ridge was just about the only way up... and the Japanese were prepared. (Not brilliantly so, as history shows, but it was certainly a bloodbath).

No one ever said war was sophisticated or that battles, and the way they were fought, made much sense to anyone looking back.

As others have said, thick cargo rope is difficult bro cut. Also, it forced the allied soldiers all into a specific choke point which made them easy targets. The allied soldiers took the ridge multiple times, but they were such sitting ducks that they were pushed back over and over, with substantial losses. For the Japanese to cut the rope would have caused them significant casualties and made the allied troops harder to get at.

People don't realize that the Japanese left them up on purpose...by allowing the Americans to get up the cliff they trapped them between their line and the cliff face, making it hard for the Americans to get enough equipment or men up to launch an effect assault. It was basically a turkey shoot for the Japs by allowing the Americans to climb up. The idea was they would inflict so many American casualties they would win the battle."

Pokazalo se na kraju kao pogrešna taktika Japanaca.
THE GANT is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 13:32   #18
Fora je što u filmu imamo jednog tipa koji je ne baš pretjerano pametan, zaljubljen u sebe i ispostavit će se na ratištu - pičkica.

E da, nadimak mu je Hollywood.



Meni se film dopao. Uvijek se sjetim epizode South Parka. Ono, mo'š reći o kurvinom sinu što ho'š, o Melu, jelte, ali zna što je story structure. Nije mi to baš na razini Apocalypta, ali blizu je.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 15:04   #19
Quote:
THE GANT kaže: Pogledaj post
Pokazalo se na kraju kao pogrešna taktika Japanaca.
tu vojnu mrežu užadi nisam vidio brat bratu preko 35 godina i onda ih mel gibson izvadi iz naftalina
vratilo me u mladost kad sam čitao ratne stripove superstrip biblioteke i sl.
to je bilo prepoznatljivo sredstvo za kolektivno petranje.

u filmu mi je stala knedla u grlu kad su prikazana prvi puta

po tome vidiš kakva su to vremena bila i kakva je to vojska bila
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 03:04   #20
Izvrsno.
Drago mi je da se Gibson vratio iako ga nekako potajice sakrivaju

Sama priča je inspirirajuća, pogotovo kaa sanaš da su izbacivali stvari iz filma jer su mislili da neće izgledati uvjerljivo. Stvarno je poseban bio taj Desmond Doss.

Scene borbe su brutala, prikazuju rat u onom najgorem obliku bez uljepšavanja, baš kako i treba. Cijelo kino se treso od zvučnih efekata.

Bojli film snimio bi samo Ridley Scott.
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:50.