Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2012., 23:23   #121
Jedan od prethodnih postova je uklonjen iz razloga što se u njemu iznose tvrdnje za koje nema znanstveno utemeljenih dokaza te implicitno potiče one koji čitaju da odustanu od terapije koju je propisao liječnik i koja je navedena u svim relevantnim smjernicama za liječenje dislipidemije, metaboličkog sindroma, kao sekundarna prevencija kardiovaskularnih bolesti itd.

Pdf Zdravlje temelji se na konvencionalnoj (službenoj) medicini i najstrože je zabranjeno indirektno ili direktno pozivati nekoga da odbaci propisanu terapiju, isticati da lijekovi koje je odobrila Agencija za lijekove "truju" ljude, iznositi nedokazane tvrdnje u cilju izazivanja straha i negativnih emocija prema medicinskoj struci i sl.

Zahvaljujem kolegi, dr. Hrvoju, na opservaciji.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 26.04.2012. at 23:34.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 10:02   #122
Quote:
racija kaže: Pogledaj post
molim vas izuciti ovaj blog. covjek je doktor i analizirao je i prikupio hrpu javno dostupnih studija u vezi kolesterola pa i diabetesa i ostalih modernih degenerativnih bolesti. jos uz to je i zanimljiv.

iznenadit cete se. sto se mene tice to nije nikakva alternativna medicina vec jednostavno analiza studija koje je provela mainstream medicina, analize studija koje su provele same farmaceutske kompanije nad svojim lijekovima itd. covjek ima sve reference i linkove na javno dostupne priznate i drzavne online medicinske servise itd. nista suludo.

http://high-fat-nutrition.blogspot.com/

ovo nije nikakva reklama, covjek nista ne prodaje, samo pise blog, nadam se da je dozvoljeno. u svakom slucaju je dobronamjerno. ispricavam se ako nije dozvoljeno.
Ja bih sada trebao zanemariti sve preporuke nadležnih agencija/društava i naših i stranih, na osnovu nekog bloga. Pa jeste vi pri zdravoj pameti
A drugo se ni nemože očekivati od nekoga tko je uzimao /najvjerojatnije ilegalne /supstance.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 11:23   #123
PubMed
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19691613

"Rosuvastatin treatment is associated with an increase in insulin resistance in hyperlipidaemic patients with impaired fasting glucose." - 46% povecanja. cemu to vodi? punokvrnom diabetesu tip 2. svi znamo kako diabeticari dobro funkcioniraju kardiovaskularno... samo studije statina ne traju toliko dugo da bi ubrale puni razvoj diabetesa.

takodjer ne traju dovoljno dugo da bi pokazale karcinogene efekte niskih razina kolesterola. za razvoj raka treba neko vrijeme. ipak ima nekih studija koje su to pokazale.

Journal of the American College of cardiologists:
http://content.onlinejacc.org/cgi/co...short/50/5/409

"However, the risk of cancer is significantly associated with lower achieved LDL-C levels. These findings suggest that drug- and dose-specific effects are more important determinants of liver and muscle toxicity than magnitude of LDL-C lowering. Furthermore, the cardiovascular benefits of low achieved levels of LDL-C may in part be offset by an increased risk of cancer. "


PubMed
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/en...ubmed_RVDocSum

"New cancer diagnoses were more frequent on pravastatin than on placebo (1.25, 1.04-1.51, p=0.020). "


PubMed
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1...t=AbstractPlus


Komentar sa hyperlipida koji ima fulltext:
Those men who's cholesterol level ended up between 200 and 219mg/dl had the lowest risk of dying. In fact if the value ended up anywhere between 180mg/dl and 259mg/dl the risk of dying was pretty much the same as in the lowest risk group. Anything above 260mg/dl was associated with increased mortality. Above 280mg/dl the effect was most marked. Mostly heart disease. I'll write about inherited familial hypercholesterolaemia another day.

Wow, cholesterol must be really bad for you! Except there were a number of men who developed cholesterol levels below 160mg/dl on this dose of drug. Now this is a cholesterol level which would might once have made a cardiologist very happy. I believe they are harder to satisfy nowadays. How good for your overall health is a cholesterol level below 160mg/dl? Well, in this study, by six years later you are considerably more likely to be dead than if your level had only dropped to 210mg/dl. In fact you are 2.76 times more likely to be dead. This is actually a marginally higher death rate than if you had failed to respond to the drug at all. But your cardiologist would still be happy because the excess death rate is not due to heart disease.

The men who dropped their cholesterol below 160mg/dl tended to died of cancer.


pa zatim jedna studija koja jasno pokazuje koliko je prednosti statina zapravo tesko uopce manufakturirati iz statistickih podataka

PubMed
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16449511

"In contrast to previous observational studies, this randomised controlled trial has shown that, despite reducing systemic inflammation and halving serum low density lipoprotein cholesterol concentrations, statin treatment does not have a major effect on the rate of progression of coronary artery calcification." - NO EFFECT tj. zapravo je placebo bolji (u placebo grupi su bila 2 diabeticara i 10 pusaca, u statin grupi samo 5 pusaca - kada bi se izvrsila korekcija zbog toga statini bi ispali jos losiji). steta sto nisu istrazivali i ostale markere da vidimo kad se prizbroji rizik od raka koliko terapija statinima izgleda super..


Eto kad je vec to tu bilo bi lijepo da netko iz medicinske branse prokomentira ove nealternativne medicinske studije na sasvim nealternativan medicinski nacin prihvatljiv za ovaj forum umjesto da se izbrise.



Zar je toliko cudno ocekivati da lijek koji spusta razinu kolesterola ispod one koju tijelo "zeli"(i samim time vjerojatno i treba) ima nuspojave?

Osim sto unistavanje tjelesnih zaliha kolesterola dovodi u pitanje integritet statica sto za posljedicu ima veci rizik od raka, djelovanje statina je medicinski priznato pogubno za misice. U principu to malo poboljsanje u smrtnosti od kardiovaskularnih bolesti se postize upravo naustrb unistavanja misica. (btw. srce je isto misic, studije za statin prate pacijente tek nekoliko godina(duze studije su pokazale porazne rezultate - napravili su ih par u japanu - J-LIT studije), a ostecenje misica pocne pokazivati svoju stranu tek nakon 5-10 godina i cesto se ne povezuje sa terapijom statinom)

analiza mehanike djelovanja statina - sasvim znanstvena i medicinska

http://people.csail.mit.edu/seneff/s...t_failure.html



[b] i na kraju grand finale [b]

PubMed
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/en...ubmed_RVDocSum

Reducing the serum cholesterol level with a diet high in animal fat.

"Multiple food allergies required a group of seven patients with elevated serum cholesterol levels to follow a diet in which most of the calories came from beef fat. Their diets contained no sucrose, milk, or grains. They were given nutritional supplements. This is the only group of people in recent times to follow such a diet. During the study, the patients' triglyceride levels decreased from an average of 113 mg/dl to an average of 74 mg/dl; at the same time, their serum cholesterol levels fell from an average of 263 mg/dl to an average of 189 mg/dl. At the beginning of the study, six of the patients had an average high-density lipoprotein percentage of 21%. At the end of the study, the average had risen to 32%. These findings raise an interesting question: are elevated serum cholesterol levels caused in part not by eating animal fat (an extremely "old food"), but by some factor in grains, sucrose, or milk ("new foods") that interferes with cholesterol metabolism?"

PubMed
[url]http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8569436url]

"Triglyceride levels, and consequently very low density lipoprotein levels, rose significantly on the LF, higher CHO diet compared to the levels found in the subjects on the HF diet (91.5 and 66.4 mg/dl respectively, P < 0.002). "



dakle finale je da promjena prehrane na zdrave masti proizvodi prirodno i bolje poboljsanje kolesterola od bilo kojeg statina. i to ne na nacin da inhibira kemijske procese u organizmu koji su od vaznosti za isti taj mehanizam....

moze se reci da odgovaram od terapije statinima. ja bi prije rekao da je dovodim u pitanje. ali ako vi promovirate tu "terapiju" mislim da imate odgovornost na ovoj temi(a ne alternativnoj medicini) odgovoriti na postavljene izazove u interesu svojih pacijenata i svoje prakse.

tretiranje laboratorijskih brojeva nije nuzno tretiranje pacijenta.
racija is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 27.04.2012., 22:05   #124
Quote:
racija kaže: Pogledaj post
.............................
Ja odustajem. Vi nastavite kako hoćete ,ali ja se s vama neću i neželim raspravljati jer nemam ni volje ni snage. Stav zacrtan i točka /vaš/.
Ako se El Gatu ili Treboru da nek s vama raspravljaju. Ovo je moja zadnja reakcija.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 01:50   #125
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Ja odustajem. Vi nastavite kako hoćete ,ali ja se s vama neću i neželim raspravljati jer nemam ni volje ni snage. Stav zacrtan i točka /vaš/.
Ako se El Gatu ili Treboru da nek s vama raspravljaju. Ovo je moja zadnja reakcija.
Neće se ni trebor a vjerojatno ni kolega El gnjaviti sa upisima...mislim u sadržajnom smislu jer ste vi Hrvoje saželi sukus priče u gore kvotanom i tu se nema što značajnog dodati.

@racija

ako čovjek pogleda samo vaših 10tak upisa ovdje kod nas na Zdravlju može zaključiti sljedeće:

- da ste profesor fiziologije na fakultetu
- da ste neurolog koji se bavi epilepsijom
- da ste specijalist nuklearne medicine koji već 40 godina liječi ljudi sa problemima štitnjače
- da ste endokrinolog sa užom specijalnošću šećerne bolesti s naglaskom na endokrinu funkciju gušterače
- da ste gastroenterolog sa užom specijalnošću iz područja debelog crijeva i jetre
- da ste prekaljeni nutricionist koji eto sve moguće bolesti uključujući vjerojatno i AIDS liječi redukcijama ugljikohidrata.
- da ste.....štoveć...valjda sve...

Isto tako, slikovito rečeno, ispada da ste iz svakog gornjeg područja dobili ako ne Nobela a onda makar katedere na svim medicinskim fakultetima u zemlji i većini europskih.

DA, reći čete da pokušavam biti sarkastičan/ciničan ili tako nešto i da mi baš ne ide....Mogu se i složiti s vama no sad je pol 2 ujutro i razumjet ćete da je razina dopamina i korizola u ovo doba dana prilično niska, da se navečer kasnije jelo i popilo Cole sa ugljikohidratima pa mi je već dopizdilo podrigivanje i žgaravica, a i nivo TSH, FT3 i FT4 u negativnoj povratnoj sprezi nije mi vjerojatno nešto za pohvaliti se....

Stoga ću skratiti jer idem spavat....molim vas da prilagodite svoj način pisanja ovdje i da izbjegavate ovaj način suptilne trolaže i nastupa autoriteta sa svih mogućih zdravstvenih područja. Naročito budite oprezni sa svojim stilom kod sugeriranja ( direktnog ili indikektnog ) nekome da prekida terapiju propisanu od strane liječnika ( bez obzira kako vi to nazivali ili kamuflirali ).

Kako i sami znate da ste medicinski potpuni laik sa doduše pristupom internetu i PubMedu sve ovo gore, složiti ćete se da možda sa aspekta našeg pdf-a i ima smisla.

I na koncu, a i to znate, da ste na više pdf-ova Foruma označeni kao spretan mega-troler koji se klati ( ili se klatio ) na rubu parcijalnih banova zbog svojih upisa...molim vas i vaše klonove da o ovim sugestijama nadalje malo razmisle i a kako bi izbjegli moguća nerazumijevanja i ovdje kod nas na Zdravlju za koje držimo da je
malkice osjetljiviji pdf od LJESa ili nekog drugog dijela foruma.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 22:49   #126
Povišen Kolesterol !

Ovako, imam 21 godinu i prije mjesec dana sam išao vaditi krv, povišen mi je S Kolesterol 6.4 ( Granica 5.0) i S LDL Kolesterol 4.0 ( Granica 3.0 ). Dali znate nekakav koristan prirodni lijek i nešto slično... pokušavam koliko mogu paziti na prehranu ( nisam u financijskom stanju da si mogu kupovati salatice i sl. nego jedem što se napravi za jelo ) i pokušavam se što više šetati... ako znate još kakav dobar savjet bio bih zahvalan...
ibme74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 16:18   #127
Kod velikog broja hipotireotičnih bolesnika prisutno je liječenje Euthyroxom , pa opet imaju povišeni kolesterol, tako da je neozbiljno zaključivati da levotiroksin rješava problem kolesterola.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 16:41   #128
Evo jedne koja ima hipotireozu i liječi se već godinama i ima uredne hormone zahvaljujući terapiji pa svejedno joj krv liči ko da se šopa sa hambićima 5 puta dnevno. A sve pravim lešo, na maslinovom, jer masno i začinjeno ne mogu jesti zbog želuca.

I nisam jedina, eno dosta je cura na temi o štitnjači pisalo da ih zeza kolesterol a piju uredno terapiju i hormoni su pod kontrolom.

Kak to objasniti sa ovim tvojime?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 19:04   #129
Quote:
ibme74 kaže: Pogledaj post
Ovako, imam 21 godinu i prije mjesec dana sam išao vaditi krv, povišen mi je S Kolesterol 6.4 ( Granica 5.0) i S LDL Kolesterol 4.0 ( Granica 3.0 ). Dali znate nekakav koristan prirodni lijek i nešto slično... pokušavam koliko mogu paziti na prehranu ( nisam u financijskom stanju da si mogu kupovati salatice i sl. nego jedem što se napravi za jelo ) i pokušavam se što više šetati... ako znate još kakav dobar savjet bio bih zahvalan...
Vrijednosti lipida nisu strašno poremećene. Možete probati neki preparat crvene riže.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 00:55   #130
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Vrijednosti lipida nisu strašno poremećene. Možete probati neki preparat crvene riže.
Hvala na odgovoru
ibme74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 21:46   #131
pomoc !!

meni je kolesterol 8

a ne znam od cega ne jedem masno , ni suhomesnate proizvode, ni sir, ni mlijeko, ni pomfrit nista , skoro, od zabranjenih namirnica.....jedino slatko tu i tamo

dali moze sta zeleni caj pomoci
sad ga pijem svaki dan
__________________
Prodaja robice
frkalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 22:13   #132
Jel ti netko u obitelji ima visok kolesterol? Ok, hrana utječe tu donekle al bome genetika radi svoj posao. Ja ih znam pretile koji imaju uredan kolesterol a i mršave koji baš paze šta jedu pa imaju visok.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 08:21   #133
evo me opet!
već sam na prvim postovima napisala da sam imala 9 i trigl.3,5
pa sam dijetom skinula na 6
onda sam par godina slavila sa kremastim kolačekima, jajima, jetricama
i sad imam 9,5 trigl.3,7
no, idealno vrijeme je za dijetu, povrća imam iz vlastitog vrta,
salate obožavam, jogurt, neoguljena jabuka prije ručka,
jedem 5 obroka dnevno. niš drugo nego repriza
imam normalnu težinu pa ću poslije te dijete krenut u manekenke oldtajmerice
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 11:34   #134
Quote:
nepta kaže: Pogledaj post
evo me opet!
već sam na prvim postovima napisala da sam imala 9 i trigl.3,5
pa sam dijetom skinula na 6
onda sam par godina slavila sa kremastim kolačekima, jajima, jetricama
i sad imam 9,5 trigl.3,7
no, idealno vrijeme je za dijetu, povrća imam iz vlastitog vrta,
salate obožavam, jogurt, neoguljena jabuka prije ručka,
jedem 5 obroka dnevno. niš drugo nego repriza
imam normalnu težinu pa ću poslije te dijete krenut u manekenke oldtajmerice
Kod vas je indicirana terapija statinima npr.atorvastatin-Torvas 20mg pp povisiti na 40mg,uz konzultaciju vaše dr.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 14:34   #135
Quote:
nepta kaže: Pogledaj post
evo me opet!
već sam na prvim postovima napisala da sam imala 9 i trigl.3,5
pa sam dijetom skinula na 6
onda sam par godina slavila sa kremastim kolačekima, jajima, jetricama
i sad imam 9,5 trigl.3,7
no, idealno vrijeme je za dijetu, povrća imam iz vlastitog vrta,
salate obožavam, jogurt, neoguljena jabuka prije ručka,
jedem 5 obroka dnevno. niš drugo nego repriza
imam normalnu težinu pa ću poslije te dijete krenut u manekenke oldtajmerice
Na dijeti ste i holesterol ne pada?? Moj savjet je uvijek prvo primarna prevencija. To znači mijenjanje životnih navika.(dijeta i umjerena fizička aktivnost). Ne trebate se baviti sportom. Bil bi dovoljna dnevna ubrzana šetnja od 30 min. Ako dijeta ne daje rezultate,onda treba uključiti statine.
Koliki vam je HDL i LDL? To su vrlo bitni podaci. Nije samo važan ukupni kolesterol. Ako vam je HDL nizak,a LDL visok onda bi razmišljao o uvođenju rosuvastatina (Roswera,Crestor) od 10 mg,pp povisiti na 20 mg
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević

Zadnje uređivanje zeusxl : 22.08.2012. at 15:36.
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 21:18   #136
prepisujem sa nalaza labosa što je doktorica podcrtala
Lipidi
Kolesterol 9,7
Trigliceridi 3,3

na dijeti sam tek 3 dana pa je valjda još rano za rezultate

mislite li da bi trebala još neke pretrage napraviti?
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 23:48   #137
Quote:
nepta kaže: Pogledaj post
prepisujem sa nalaza labosa što je doktorica podcrtala
Lipidi
Kolesterol 9,7
Trigliceridi 3,3

na dijeti sam tek 3 dana pa je valjda još rano za rezultate

mislite li da bi trebala još neke pretrage napraviti?
Osnovna greska je sto nije trazila HDL I LDL.
Nakon 3 Dana dijete Ti sigurno nece pasti kolesterol. Moj Ti je savjet dieta I fizicka aktivnost . Ponovi nalaze nakon 3 mj, a ako I dalje budu visoki treba tek onda razmisljati o uvodjenju statina.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 10:07   #138
hvala
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 13:13   #139
Kod mene su nalazi slijedeći:
kolesterol ukupni 3,94
HDL 0,63
HDL2 0,24
HDL3 0,39
LDL 1,72
VLDL 1,59

trigliceridi 5,98
Lipidogram (Fred.) 4


E sad ja kužim da su mi trigliceridi previsoki.Koliko je to kritično i što napraviti?Terapija mi je propisana Tricor 160mg 1 navečer.


Što je točno sve ovo (hdl,ldl,hr+dl1,hdl2,vldl)i koje bi trebale biti ref.vrijednosti.Nolim savjet!
mančina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 10:42   #140
Quote:
mančina kaže: Pogledaj post
Kod mene su nalazi slijedeći:
kolesterol ukupni 3,94
HDL 0,63
HDL2 0,24
HDL3 0,39
LDL 1,72
VLDL 1,59

trigliceridi 5,98
Lipidogram (Fred.) 4
.
VLDL-znači lioprotein vrlo male gustoće,ima veliko arterogeno djelovanje.
LDL-je lipoprotein male gustoće to je tzv. loš kolesterol,on izrazito veliko arterogeno djelovanje.
HDL je lipoprotein velike gustoće to je tzv. dobri kolesterol ,djeluje zaštitno na žile. HDL3,HDL2 su njegove podskupine dok veće djelovanje se pripisuje samo HDL2.
Te je lipidogram tipiziran po Fredricksonu tip /I,IIa,IIb,III,IV,V./
Ref. vrijensoti bi trebale pisati uz nalaz.
Ono što je definitivno odmah vidljivo je dosta snižen HDL te povišeni trigliceridi.
Hipertrigliceridemija se i liječi /prvenstveno/ fibratima preporuka je gemfibrozil,ali može i fenofibrat /koji je u vas dat/ povoljno djeluje na razinu fibrinogena u krvi koji je obično isto povišen kod metaboličkog sy.
Terapija je zadovoljavajuća,pratiti vrijednosti jetrenih enzima i bubrežne funkcije.

Obradu treba definitivno nadopuniti nalazima jetrenih enzima AST,ALT,GGT,ALP ,GUK,Hba1c,bubrežne funkcije-kreatinina,ureja.,urati,KKS,CRP,urin,elektrolitski status.
izmjeriti RR.
UZV abdoemna s osvrtom na jetru,EKG,.
Trebate se pridržaviti odg. dijete,POTPUNO PRESTATI PITI ALKOHOL. najbolje mediteranska prehrana,redukcija TT.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:57.