Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2019., 15:17   #1
Gama zračenje (γ-radijacija) mobitela

Najamnje o vaše zdravlju brinu općenito Xiaomi, OnePlus i Apple jer njihovi mobiteli zrače najviše:



Najviše o vašem zdravlju brinu općenito Samsung i LG jer njihovi mobiteli zrače najmanje:

Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2019., 15:21   #2
Jedna stvar u kojoj su LG mobiteli pri vrhu
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2019., 15:39   #3
Mah koliko sam vidio neke su mjerili na 5 mm a neke na 10 mm udaljenosti
antonio545 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2019., 15:42   #4
Sve to stoji ali ovo je pokazatelj koliko je Samsung human i koliko mu je stalo do svojih klijenata i njihovog zdravlja. Dok s druge strane Kinezi i iPhone ne brini.
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2019., 16:15   #5
A gle duplo veca udaljenost, zracenje opada na kvadrat

A xiaomi mi6 ima zracenje 0.47 sto je u zelenoj zoni
Tak da sve je to relativno, nemozes bas po proizvodjacu vec se bas treba gledati model
Ali opcenito se zna da iphone ima enormne kolicine izmjerenih zracenja

Takodjer, treba znati da vecina kineza ima dual sim sto takodjer u mjerenju povecava zracenje, ali ako ugasis jedan sim i zracenje se smanjuje tak da i to treba imati u obzir, to nigdje ne pise na papiru
antonio545 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2019., 22:16   #6
Quote:
Caeruleus kaže: Pogledaj post
Najamnje o vaše zdravlju brinu općenito Xiaomi, OnePlus i Apple jer njihovi mobiteli zrače najviše:
to što su ispred applea još htc i google nije bitno. to ćemo ignorirati. apple je ma nagori i nehuman.

i sad kaži, što bi ti napravio s takvim forumašem da si u koži moderatora? što? i ovo ti nije prvi put da naočigled lažeš o podacima koje si sam postavio.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2019., 00:57   #7
Duba postavio sam listu sa svim proizvođačima, napomenuo sam one važnije kojih ima na hr. tržištu. Ja koliko znam Google-a službeno nema, a HTC je na izdisaju. Tu su od važnijih igrača svakao Xiaomi, Huawei i Apple. A u okviru mog posta je slika tih proizvođača. Nisam ništa slagao. Ako ti išta znači lako je spomenuti i HTC i Google, ali moje mišljenje je da je nepotrebno. Slika govorio dovoljno.

Jesam nešto sad pogriješio?
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2019., 11:25   #8
Gama zračenje (γ-radijacija) mobitela

1) stavio si statistiku bez linka. da si statistiku sam napravio to bi bilo ok. no kad ju preuzimaš s interneta, stavljaj izvor. to se odnosi na sve (članke, slike i dr.), ne samo na statistike. i to znaš i opet ignoriraš.

2) nigdje nije bilo spomena o mobitelima koji su najzastupljeniji na našem tržištu. lupio si sliku i komentirao ju na način koji ne odgovara onome što slika/statistika prikazuje. to se ne radi! ujedno, već sam ti jednom (nedavno) napisala: forum nije tabloidni portal, a ti nisi "novinar" (pod navodnicima jer naši tabloidi nemaju novinare. imaju google prevoditelje.) koji u njemu radi. ovdje nam ne trebaju bombastične netočne izjave (a ni clickbait naslovi s čime si također bio pokušao).

3) prestani se ponašati kao Samsungov CEO, glasnogovornik i šef marketinga u jednoj osobi. OK je preferirati jedan brand ali pretjeruješ u svojim izjavama i izazivaš kontraefekt što zna dovesti do flejmanja topica.

cijenim tvoju neumornu posvećenost mobitelima i novostima u tom svijetu te će mi zato biti žao ako nastaviš (i nakon više upozorenja) na isti način te završiš u hlađenju na neko vrijeme. a kako upozorenja i pojašnjenja preko pp očito ne postižu rezultat, sad te i javno molim da se malo skuliraš.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2019., 13:38   #9
Ok Duba, ali stvarno volim Samsung iako ga nikad ne bih kupio sam od sebe dok je god LG-a.

Nego evo link: https://www.bfs.de/SiteGlobals/Forms..._Formular.html
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2019., 22:40   #10
Ti si takav kralj to internet nije (dugo) vidio. Ne kuzim kako te ekipa toliko trpi. Stavis sliku, a ne znas sto prikazuje. Barem mjernu jedinicu... 1.3 cega? Gama zracenje, jbt, krepali bi jos jucer da je to kako ti kazes

Specific absorption rate is a measure of the rate at which energy is absorbed by the human body when exposed to a radio frequency electromagnetic field.

Micem te sa ignore liste, ovo bi moglo biti fun.

Sent from my SM-N960W using Tapatalk
__________________
♕ Keep calm and fastboot oem unlock. ♕
xlr is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2019., 23:40   #11
Moram biti iskren s tobom, slabo se razumijem u zračenje. Samo znam da su mobiteli općenito opasni i izazivaju rak zbog svoje radijacije. Ne znam šta znače ove brojke gore. Eto stavio sam link na njemačku stranicu ima svaki uređaj. Ja znam kao mali kad bih s prijateljima s biciklima išao na brdo do predajnika ili repetitora (neki je đavo, uglavnom je tv signal) gore bi bio gospodin u kontejneru i tjerao nas od te antene kada bi se približili jer navodno previše radijacije. Njegov kontejner je bio zaštićen od te radijacije. Kasnije su na moj neboder u kojem živi ljudi iz telekoma instalirali antenu i to dobro veliku. Za mobilni signal. Više ne živim u tom neboderu, ali znam da i dan danas na mjesečnoj bazi plaćaju stanarima dva haustora te zgrade za naknadu štete povodom zdravstvenih poteškoća od radijacije. Ljudi su preko kućnog vijeća u jednom haustoru sačuvali tu lovu i promjenili su lift od prijeratnog u moderni novi. Znači nakupi se te love. Onda sam skužio da pored antena zrače i mobiteli a koliko je sve to štetno vrijeme će pokazati.
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2019., 01:30   #12
O bože. Gama.
granny-smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2019., 14:06   #13
Gama zračenje iz mobitela možda kad bi imali plutonijumsku umjesto obične baterije
Ekšuli, to bi bila dobra ideja, mobitel s trajanjem baterije 10 godina
__________________
...lurking in the dark...
raliSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2019., 21:48   #14
Quote:
Caeruleus kaže: Pogledaj post
Moram biti iskren s tobom, slabo se razumijem u zračenje. Ne znam šta znače ove brojke gore.
Ovo su jedine točne rečenice u čitavom postu.

Quote:
Caeruleus kaže: Pogledaj post
Samo znam da su mobiteli općenito opasni i izazivaju rak zbog svoje radijacije.
Postoji sumnja da bi mogli biti opasni, ali ne postoje dokazi da jesu. Svi modeli koji govore o tome na koji način bi mogli uzrokovati rak su pali u vodu, epidemiološka studija ne pokazuje jaku korelaciju između učestalosti raka i korištenja mobitela, tako da je ta klasifikacija tek mjera opreza.

Quote:
Caeruleus kaže: Pogledaj post
Ja znam kao mali kad bih s prijateljima s biciklima išao na brdo do predajnika ili repetitora (neki je đavo, uglavnom je tv signal) gore bi bio gospodin u kontejneru i tjerao nas od te antene kada bi se približili jer navodno previše radijacije. Njegov kontejner je bio zaštićen od te radijacije.
Prije će biti da je plašio mulariju da ne bi šta uništila, išarala, zapišala.

Quote:
Caeruleus kaže: Pogledaj post
Kasnije su na moj neboder u kojem živi ljudi iz telekoma instalirali antenu i to dobro veliku. Za mobilni signal. Više ne živim u tom neboderu, ali znam da i dan danas na mjesečnoj bazi plaćaju stanarima dva haustora te zgrade za naknadu štete povodom zdravstvenih poteškoća od radijacije. Ljudi su preko kućnog vijeća u jednom haustoru sačuvali tu lovu i promjenili su lift od prijeratnog u moderni novi. Znači nakupi se te love.
Ta lova se ne plaća za zdravstvene poteškoće, jer istih nema, čak antena najmanje i zrači direktno ispod, što znači da bi u slučaju zdravstvenih poteškoća trebali plaćati stanarima okolnih zgrada, a ne one na kojoj su antene. Lova se plaća zbog najma prostora, modifikacijama na zgradi, a vjerojatno i za struju, ako nema odvojeno brojilo.

Vjerovao ili ne, dobru lovu dobijaš i ako je bazna stanica na tvojoj zemlji, pa makar se radilo o neobradivom kršu u sred ničega.



P.S. molim te da promijeniš avatar, sramotno je da za avatar ima sliku atoma netko tko lupeta ovakve neznanstvene gluposti.
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2019., 22:43   #15
Koliko ima tu ne znalica. Misle da antena instalirana iznad njihove zgrade, odnosno iznad glave najjače zrače. A istina je naravno da antene najmanje zrače ispod sebe jer su to usmjerne antene. Znači radio signal putuje u vodoravnom položaju, a ne u okomitom.

https://kesatnet.me/mne/wp-content/u...station620.jpg
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:12.