Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2010., 00:29   #121
Quote:
annarella kaže: Pogledaj post
A jeste li pregled nuhalnog nabora radile kod svoje-g gina ili ste išli u bolnicu ili privatno? Čitala sam da za to trebaju imati posebni certifikat tj dozvolu svjetske ili europske organizacije? Ja bih to napravila da budem smirenija. Jel moram tražiti od dr da me pošalje ili to automatski rade?
BTW idem na pregled u 13. tjednu. Kad prestaju vaginalni UZV, a počinju abdominalni???

tnx
moja šalje mjerenje nuhalnog i morfologiju na uz u bolnicu, mislim da je stvar do onog njezinog uz...
Nakon 12, mislim...meni je zadnji vag. rađen u 11tjednu.
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 16:27   #122
Ja svoje preglede radim isto kod socijalnog ginekologa:

- gin. pregled svaka 4 tjedna (provjera da li sam zatvorena, pipa maternicu...)
- prije svakog pregleda dam urin u laboratoriju na kontrolu
- vaganje
- izmjeri mi sestra tlak

1. uzv i pregled sam napravila kad sam bila u 7. tjednu... ali mi jos nije otvorila trudnicku... dala mi da napravim sve one pretrage krvi na toksoplazmu, hepatitis... provjera krvne grupe, Rh faktora, i sve sta ide s tim..
prvi pravi pregled - 11. tjedan (kad mi je otvorena trudnicka)
prvi pravi uzv - 13. tjedan (mjerenje BPD, FL)
drugi gin. pregled sa 15+6, i radila sam anomaly scan kod dr. Kosa u polikl. Vili u Zg sa 18+5.. tako da smo vidjeli da je deckic, i da je sve u redu sa bebicom..

..odbila sam raditi sve one pretrage (probir, nuhalni nabor...)

Sad cekam sljedeci pregled sa 20+1, u cetvrtak
__________________
03.11.2010. Mali Princ F
11.01.2014. Mali Princ K
Mory is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 16:36   #123
Idem kod privatnika koji prima i socijalno,super je to što ima i color dopler.
Čim dođem upadam,trudnice ne čekaju i :
1.prvo dajem urin
2.mjerenje tlaka-moja noćna mora
3.mjerenje otkucaja srca bebe
4.mjerenje tbuha metrom
5.vaganje
Ulazak kod doktora
1.razgovor šta ima novoga
2.na kozlić da vidi da li sam zatvorena
3.ultrazvuk preko trbuha
4.preporuke
Ne mjeri uvijek sve one mjere i pregled ultrazvuka nije dug,ali ja idem svka 2 2i pol tjedna,tako da mislim da bi to trebalo biti ok.
__________________
14.09.-stigao mamin anđeo
osvojena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 23:26   #124
Meni ništa, ako ne tražim uputnice za kaj mislim da mi treba, pitao bi me a šta ti tu radiš?
IVF trudnoća, nisam bila na uzv već 6 tj.
Danas kada sam došla pitao me šta trebam, ja mu izbiflala, željezo uputnice te i te i kada sam išla doma, molila sam sestru da mi izmjeri tlak...Još sam ga pitala jel bi mogla napraviti OGTT?
Što reći, trudnoća kao prije 100 godina, prirodna da nemre biti prirodnija.
Da nisam na bolovanju i da mi ne treba dokumentacija za komisiju, što sam tražila prije 2 tjena, ne bi imala niti trudničku knjižicu, niti bilo kakav papir...
Vodim si sama trudnoću preko neta, imam doma tlakomjer, a ako me malo zabolii, a već dugo nisam bila kod gin, odem na hitnu, pa mi bar naprave kks.
kaaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 23:34   #125
Quote:
kaaj kaže: Pogledaj post
Meni ništa, ako ne tražim uputnice za kaj mislim da mi treba, pitao bi me a šta ti tu radiš?
IVF trudnoća, nisam bila na uzv već 6 tj.
Danas kada sam došla pitao me šta trebam, ja mu izbiflala, željezo uputnice te i te i kada sam išla doma, molila sam sestru da mi izmjeri tlak...Još sam ga pitala jel bi mogla napraviti OGTT?
Što reći, trudnoća kao prije 100 godina, prirodna da nemre biti prirodnija.
Da nisam na bolovanju i da mi ne treba dokumentacija za komisiju, što sam tražila prije 2 tjena, ne bi imala niti trudničku knjižicu, niti bilo kakav papir...
Vodim si sama trudnoću preko neta, imam doma tlakomjer, a ako me malo zabolii, a već dugo nisam bila kod gin, odem na hitnu, pa mi bar naprave kks.
A,gdje nađe takvog majko mila,pa što ga ne promijeniš,misli na sebe i dijete...pogotovo ako kažeš da si paničar(na drugoj temi),ja bi se živa pojela,i ovako strepim svaka 2 tjedna...
__________________
14.09.-stigao mamin anđeo
osvojena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 01:12   #126
Quote:
kaaj kaže: Pogledaj post
Meni ništa, ako ne tražim uputnice za kaj mislim da mi treba, pitao bi me a šta ti tu radiš?
IVF trudnoća, nisam bila na uzv već 6 tj.
Danas kada sam došla pitao me šta trebam, ja mu izbiflala, željezo uputnice te i te i kada sam išla doma, molila sam sestru da mi izmjeri tlak...Još sam ga pitala jel bi mogla napraviti OGTT?
Što reći, trudnoća kao prije 100 godina, prirodna da nemre biti prirodnija.
Da nisam na bolovanju i da mi ne treba dokumentacija za komisiju, što sam tražila prije 2 tjena, ne bi imala niti trudničku knjižicu, niti bilo kakav papir...
Vodim si sama trudnoću preko neta, imam doma tlakomjer, a ako me malo zabolii, a već dugo nisam bila kod gin, odem na hitnu, pa mi bar naprave kks.
kakav je to doktor?
mijenjaj ga
ollie25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 11:47   #127
Quote:
kaaj kaže: Pogledaj post
Meni ništa, ako ne tražim uputnice za kaj mislim da mi treba, pitao bi me a šta ti tu radiš?
IVF trudnoća, nisam bila na uzv već 6 tj.
Danas kada sam došla pitao me šta trebam, ja mu izbiflala, željezo uputnice te i te i kada sam išla doma, molila sam sestru da mi izmjeri tlak...Još sam ga pitala jel bi mogla napraviti OGTT?
Što reći, trudnoća kao prije 100 godina, prirodna da nemre biti prirodnija.
Da nisam na bolovanju i da mi ne treba dokumentacija za komisiju, što sam tražila prije 2 tjena, ne bi imala niti trudničku knjižicu, niti bilo kakav papir...
Vodim si sama trudnoću preko neta, imam doma tlakomjer, a ako me malo zabolii, a već dugo nisam bila kod gin, odem na hitnu, pa mi bar naprave kks.

Jesus... stvarno.. di ga nadje?
__________________
03.11.2010. Mali Princ F
11.01.2014. Mali Princ K
Mory is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 12:13   #128
E, curke, jel vas boli vaginalni pregled? meni sam kaj suze ne poteku, a pojavi se i malo sukrvice koja brzo prestane...dr. mi kaže da je to normalno, ali meni je fakat nelagodno i kad se sjetim sljedećeg pregleda, sva se stisnem.....
Knjižničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 12:20   #129
Ja nisam imala niti jedan vaginalni pregled (tu se to ne prakticira ako trudnoca ide ok, tako mi je receno) pa ne mogu reci, ali moram priznati da me sto se poroda tice, najvise strah tih vaginalnih pregleda na porodu... cujem da to grozno boli.. pa ne mogu vjerovati da ne postoji neki humaniji nacin da se vidi jel si otvorena i koliko
__________________
veliki gmiz
beba gmiz
meow is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 12:29   #130
Quote:
meow kaže: Pogledaj post
cujem da to grozno boli.. pa ne mogu vjerovati da ne postoji neki humaniji nacin da se vidi jel si otvorena i koliko
pa logika nalaže da je najpouzdaniji način za to ipak doktorova ruka...ali koliko god vidiš da se trudi bit nježan...ouchhhhh!!!!!! ali sve za mucice male
Knjižničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 13:41   #131
Nažalost ovo je najbolje kaj ima u zagorju i okolici...drugdje samo još gore. Po principu ak si sam ne pomogneš neće ti nitko...
kaaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 13:48   #132
Ja slijedeći pregled imam i vaginalno i UZV...do sada me niti jednom nije vaginalno pregledao,ali mi je radio 3D/4D svaka tri tjedna...
Valjda je sad došlo vrijeme i za taj horor
__________________
...život mi se promijenio 02.11.2010.
Amric is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 13:55   #133
da je jedini i takav ne bi išla kod njega
mora postojat nešto bolje,ima ovdje još cura iz zagorja pa nijedna nije pričala o nečem takvom
inače,moj gin je preko 200 km od mene
ollie25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 13:58   #134
Quote:
meow kaže: Pogledaj post
Ja nisam imala niti jedan vaginalni pregled (tu se to ne prakticira ako trudnoca ide ok, tako mi je receno) pa ne mogu reci, ali moram priznati da me sto se poroda tice, najvise strah tih vaginalnih pregleda na porodu... cujem da to grozno boli.. pa ne mogu vjerovati da ne postoji neki humaniji nacin da se vidi jel si otvorena i koliko
Pa naravno da boli.
Porod boli.
Nije lako roditi se.
Kako da provjere otvorenost,uzv-om?
Bole i trudovi i izgon,pregled glede otvorenosti je prema tome proljetni lahor.
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 14:27   #135
mene svaka 4 tjedna naručuje i pregledava me i vaginalno (da vidi cerviks, ph rodnice itd) i uzv preko trbuha i vaginalni uzv
__________________
9.12.2010. upoznali smo svoj smisao života, našeg Ernesta <3
twisted.x.siste is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 14:34   #136
Quote:
osvojena kaže: Pogledaj post
Idem kod privatnika koji prima i socijalno,super je to što ima i color dopler.
Čim dođem upadam,trudnice ne čekaju i :
1.prvo dajem urin
2.mjerenje tlaka-moja noćna mora
3.mjerenje otkucaja srca bebe
4.mjerenje tbuha metrom
5.vaganje
Ulazak kod doktora
1.razgovor šta ima novoga
2.na kozlić da vidi da li sam zatvorena
3.ultrazvuk preko trbuha
4.preporuke
Ne mjeri uvijek sve one mjere i pregled ultrazvuka nije dug,ali ja idem svka 2 2i pol tjedna,tako da mislim da bi to trebalo biti ok.
sta bi ga to bilo..sta ako lezis na ledjima ne vidi jesi li otvorena na onom obicnom stolu-sta li je vec
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 14:42   #137
Quote:
kaaj kaže: Pogledaj post
Nažalost ovo je najbolje kaj ima u zagorju i okolici...drugdje samo još gore. Po principu ak si sam ne pomogneš neće ti nitko...
Ja ne vjerujem da se ne možeš jednom mjesečno zaletit u neko veće selo tipa ZG i obavit pregled kako spada.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 14:45   #138
Quote:
kaaj kaže: Pogledaj post
Meni ništa, ako ne tražim uputnice za kaj mislim da mi treba,

pitao bi me a šta ti tu radiš?


IVF trudnoća, nisam bila na uzv već 6 tj.
Danas kada sam došla pitao me šta trebam, ja mu izbiflala, željezo uputnice te i te i kada sam išla doma, molila sam sestru da mi izmjeri tlak...Još sam ga pitala jel bi mogla napraviti OGTT?
Što reći, trudnoća kao prije 100 godina, prirodna da nemre biti prirodnija.
Da nisam na bolovanju i da mi ne treba dokumentacija za komisiju, što sam tražila prije 2 tjena, ne bi imala niti trudničku knjižicu, niti bilo kakav papir...


Vodim si sama trudnoću preko neta, imam doma tlakomjer, a ako me malo zabolii, a već dugo nisam bila kod gin, odem na hitnu, pa mi bar naprave kks.

Citam i ne vjerujem

I ne mogu se nacuditi napisanom
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 14:50   #139
Quote:
smucek kaže: Pogledaj post
Pa naravno da boli.
Porod boli.
Nije lako roditi se.
Kako da provjere otvorenost,uzv-om?
Bole i trudovi i izgon,pregled glede otvorenosti je prema tome proljetni lahor.
Ma znam da boli i da porod boli i da nije lako ni roditi a ni roditi se
Kako drugacije provjeriti? Pa ne znam, zato pitam Nije da bas mozes birati sad vise, sto treba napraviti, treba napraviti, samo sam se, eto, pitala...
__________________
veliki gmiz
beba gmiz
meow is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 15:47   #140
Quote:
meow kaže: Pogledaj post
Ma znam da boli i da porod boli i da nije lako ni roditi a ni roditi se
Kako drugacije provjeriti? Pa ne znam, zato pitam Nije da bas mozes birati sad vise, sto treba napraviti, treba napraviti, samo sam se, eto, pitala...
sad vidjeh da si u norveškoj
brijem da se tamo baš i ne trebaš mnogih stavri vezanih uz porod bojati
mislim da je humanija nota i pristup
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:13.