Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Kuhinja bez mesa

Kuhinja bez mesa Vegetarijanstvo, veganstvo, makrobiotika i ostala bezmesna prehrana

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2015., 22:50   #1
Anketa za vegane i one koji vole zdravu hranu, molim Vas sudjelujte :)

Ovako, neki od Vas se mozda sjecaju nekih mojih fiks ideja o otvaranju vege ducana o kojima sam pisala na forumu prije par godina. Buduci da su cijene veganske/zdrave/bio hrane jos uvijek bezobrazno visoke, jos uvijek me nije napustila ta ideja o otvaranju malog vege ducancica.

Slozila sam neku malu anketicu cisto da vidim kako ljudi trenutno disu po tom pitanju. Anketa ima samo 10 pitanja, ali ima dosta mjesta za Vase komentare, i moram priznati da ce mi to biti najdragocjeniji info. Bila bih Vam super zahvalna kad biste mi ucinili uslugu i ispunili anketu. Takodjer mozete dijeliti link s drugim ljudima koji nisu na forumu. Nije striktno za vegane, moze za sve ljude koji vole zdraviju, organsku itd. hranu.

Hvala puno svima!

Evo link:

https://www.surveymonkey.com/s/DBQSVCM
veganomicon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 10:03   #2
sretno, sretno, sretno!!!!
bartleboom is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 14:35   #3
Ispunila anketu, sretno!😉
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 18:01   #4
Hvala puno, bartleboom i afra.

Puno, puno hvala svima koji su ispunili anketu. Bilo mi je zaista super citati odgovore, prijedloge itd. Par puta sam se i nasmijala nekim komentarima. Apsolutno me ne zanima nikakva alternativa, tako da necete vidjeti nikakve chakre, pozitivno nastrojene boce vode, kristale, i tako to.

Takodjer, vidjela sam po nekim odgovorima da svi vegani ne preferiraju nuzno zdravu hranu. Totalno razumijem – iako se trudim jesti zdravo, obozavam vegan junk s vremena na vrijeme (vegan mac and cheese, anyone?). Jednostavno sam se tako izrazila, jer se odredjeni dio ‘zdrave’ hrane preklapa s veganskom hranom, a trudim se ne limitirati trziste iskljucivo na vegane, jer cemo tu biti samo ja i jos vas 5-6 s foruma.

Meni je primarni cilj nabaviti vegansku hranu po relativno normalnim cijenama, sebi i ljudima oko sebe. Zaista mi profit nije nesto zbog cega pokrecem ovu inicijativu, jer iskreno ja zaista mislim da ideja nije bas najpametnija u ovakvom gospodarskom okruzenju , ali pojest cu se ako ne pokusam. Radim puno radno vrijeme i zaradim dovoljno za zivot, ali kad sam skuzila koliko mi novca ode samo na hranu, sokirala sam se. Tako da, ja bih bila presretna ako bi mogla to furati paralelno s poslom ispocetka, i biti na pozitivnoj nuli. Kasnije, ako mi to postane full time thing, onda bi bilo lijepo da mi ostane za neke osnovne zivotne potrebe. Zaista nisam zahtjevna. 

Takodjer sam stavila konkretno pomaganje zivotinjama kao nesto na sto zelim potrositi dio dobiti (ako sto ostane ), jer iskreno bila sam jako razocarana dosadasnjim iskustvima s raznoraznim udrugama u Splitu i Zagrebu. Zelim raditi konkretne stvari, zelim vidjeti di idu moji novci. Ako treba, sama cu ici okolo i loviti mica mace za sterilizaciju ili pokusati udomiti napustene pse.

Eto, toliko od mene za sad. Tko zna, mozda skuzim da je zaista zeznuto nabavljati vegansku hranu i da su cijene zapravo razumne s obzirom na okolnosti. U tom cu slucaju, kako se ono kaze, pojesti svoj sesir, i pokunjeno se vratiti Bio&Bio (nevah!).

Jos jednom Vas molim da dijelite link za anketu, jer mi vasi komentari puno pomazu u tomu koga kontaktirati, sto naruciti itd. Mozete i komentirati tu na ovoj temi i privatnim porukama, kako god.

Hvala do neba i natrag ! 
veganomicon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 10:36   #5
Evo, ispunila anketu i jako se veselim otvorenju!! Nadam se da će zaživjeti.

Jeste vi možda sa stranice na fejsu MaunaMauna?
Saireen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 13:32   #6
Hvala puno, Saireen! I ja se nadam.
Nisam, nemamo jos nikakav fejs. Idem ih skicnuti.
veganomicon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 20:34   #7
Jooj, ja bi stalno tamo kupovala! Cijene žitarica su prenapuhane (no pun intended) po dućanima, mislim 500 g pira 20 kn a tek tofu... Ako otvoriš i ako ćeš imati pristupačne cijene (i blizina naravno igra ulogu) bit ću redovit kupac Anketa je ispunjena.
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 16:31   #8
Svaka cast! Bas sam slicno predlagao jednom prijatelju (al on nema bas ni novaca ni volje za to)


Ja bi volija imat mogucnost lakog i jeftinog kupovanja organskog voca i povrca. Sad mi je opcija Bio-bio (preskupo) ili pazar (di se moze nac svega).


Uglavnom, samo naprijed!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 21:39   #9
@ hvala ti puno, draga pcelice. potrudit cu se.

@ ayin13

Hvala. Pa iskreno, meni to isto to nepojmljivo, da se ne moze kod nas kupiti domace voce i povrce iz prirodnog uzgoja. Jesi siguran da je ono sto kupujes na pazaru bio? Bar u Zagrebu, ne vjerujem onim kumicama s placa. Mislim da ih pola pokupuje robu u Konzuma, pa ih onda ide tu prodavati. Ja nekad znam kupiti u Intersparu bio limun ili jabuke, ali je ponuda nikakva a cijene visoke. :S

Jos jednom puno hvala svima. Dobila sam masu odgovora i komentara, ali vas molim sherajte dalje, svaki, ama bas svaki feedback mi dobro dodje.
veganomicon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 09:12   #10
Quote:
veganomicon kaže: Pogledaj post
Jesi siguran da je ono sto kupujes na pazaru bio? Bar u Zagrebu, ne vjerujem onim kumicama s placa.
Znam to za Zagreb, npr. na Britancu su bakice kupovale salatu u Konzumu i onda prodavale na standu


A u Splitu je situacija bolja (iako i tu svega ima). S vremenom upoznas proizvodjace i vodis se nekom svojom logikom sta je zdravo, a sta nije (iako nikad ne mozes biti 100% siguran). Npr. ako nadjem crva u zelenju ili je crv zagriza jabuku - to mi je okej, ako crv oce jesti, ocu i ja
Druga stvar je sta su domaci proizvodi nesavrsenog oblika i razlicitih velicina (voce npr. ima peteljku ostavljenu, koji list, nije pakirano u kutije). Uvozni su svi vise manje jednako izgledaju. Mislin da su domaci proizvodi od malih proizvodjaca puno manje spricani (ako uopce). A osim toga, puno su boljeg okusa.
A trece ... sprijateljim se sa ljudima, nasmijem im se , malo popricam s njima, pitam ih di imaju zemlju, dal se kora moze za kolace radit ... i tako. Izvucem neku informaciju koja mi kaze dal su proizvodjaci ili preprodavaci i da li je tretirano.


Znam da moje metode nisu savrsene, al eto, snalazim se
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 20:51   #11
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Npr. ako nadjem crva u zelenju ili je crv zagriza jabuku - to mi je okej, ako crv oce jesti, ocu i ja (...)
Mislin da su domaci proizvodi od malih proizvodjaca puno manje spricani (ako uopce). A osim toga, puno su boljeg okusa.
Redovno nađem puževe u kelju iz trgovačkog centra. A nekak sumnjam da je "bio" kelj. A to da kumice i kumeki ne špricaju... ne bih se kladila. Čast izuzecima, al postupanje sa zaštitnim sredstvima, izračuni koncentracija i poštivanje karence, to se kod naših seljaka prečesto olako shvaća.
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 22:11   #12
Smile

Nadam se da ce se ducancic vrlo brzo otvoriti.
Kroz deset godina cu pokusatI isto. :
__________________
And that too shall pass.
The storm is beautifull when you feel no cold, sun is terrifying when you stand too close. Everything is a matter of perspective, and that cannot be fully trusted.
PinkBarbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 09:31   #13
Quote:
peronja kaže: Pogledaj post
A nekak sumnjam da je "bio" kelj.
Meni sve sta te male bestije oce pojest je dovoljno dobro. Nikad nemosh imat nesto 100% cisto, cak ni da sam uzgajas (kisa, zrak ... sve je danas zagadjeno u odredjenom obujmu). Cak i ta "organska" hrana nije 100% cista, samo triba upast u odredjene norme sta se tice pesticida, toksina i cega vec ne.

Ja se osobno ne zamaram previse s tim, mislim da tijelo ima sposobnost rjesavanja toksina samo mu treba dat priliku za to (redovit post, odlazak u sumu, joga, meditacija, itd.).

Quote:
peronja kaže: Pogledaj post
A to da kumice i kumeki ne špricaju... ne bih se kladila.
Kako ko. Znam par ljudi koji uzgajaju u staklenicima i prodaju na pazaru, a sigurno ne spricaju (ne u Splitu, al to je nebitno).
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 18:35   #14
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post


Ja bi volija imat mogucnost lakog i jeftinog kupovanja organskog voca i povrca. Sad mi je opcija Bio-bio (preskupo) ili pazar (di se moze nac svega).
Imas u Splitu Grupu solidarne razmjene Bioniri. Oni ti imaju samo organsko od lokalnih proizvođača. Čirni malo na internetu imaju grupu na google i fb stranicu.
Maldives is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 22:58   #15
Odlicno, fala na informaciji
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 23:25   #16
Nema na čemu. Samo računaj nisu baš jeftini. I vidim sad se plaća neka članarina (valjda godišnja) od 70 kn.
Maldives is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 07:45   #17
Quote:
Maldives kaže: Pogledaj post
Samo računaj nisu baš jeftini.
Jesu jeftiniji/skuplji od Bio-bio?

Jel imaju voca za prodat?
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:14.