Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2007., 16:05   #1
Mercedes A klasa

Što mislite o Mercedesu a klase. Novi model je već jedno tri godine u prodaji. Kakvi su dojmovi i koje slične automobile preporučujete.
jasho is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 16:42   #2
hehehoho is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 17:02   #3
Quote:
hehehoho kaže: Pogledaj post

Može pojašnjenje i neke alternative
jasho is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 18:36   #4
po meni... "A klasa" nije mercedes...
__________________
On meni nema BOSNE !!!
Nisam zgodan al sam neophodan
AmADin_gospo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 18:49   #5
Quote:
AmADin_gospo kaže: Pogledaj post
po meni... "A klasa" nije mercedes...
Mene ne zanima jeli po tebi mercedes A klase mercedes,nego koje su mu loše strane i koje su mu dobre.
jasho is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 06:40   #6
Quote:
jasho kaže: Pogledaj post
Mene ne zanima jeli po tebi mercedes A klase mercedes,nego koje su mu loše strane i koje su mu dobre.
dobro zgleda .....ali samo to.....najviše me hebe, a nisam košarkaške visine ulazak....zbog luka A stupca a malih vrata čak i meni (1,75 m) treba "žlica za obuvanje" da sjednem u njega, moram se sav iskriviti a to moja leđa ne podnose na duži rok
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 10:20   #7
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
dobro zgleda .....ali samo to.....najviše me hebe, a nisam košarkaške visine ulazak....zbog luka A stupca a malih vrata čak i meni (1,75 m) treba "žlica za obuvanje" da sjednem u njega, moram se sav iskriviti a to moja leđa ne podnose na duži rok

Ja sam visok 1,95 m što znači da ću imati problema kod učaženja (dodano na listu minusa ). Ovih dana ću napraviti testnu vožnju pa ću staviti moje viđenje automobila
jasho is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 10:28   #8
Po mom osobnom misljenju auto namijenjeno za curice i male decke, koji trebaju auto za po gradu. I naravno za one koji pate za statusnim simbolima. Sta vozis? MERCEDESA! Wow! NE kazem da je auto los ali najveca mana mu je sto je jako nepovoljan za ekipu vecu od nekih 185 cm. Ja sam ga par puta imao kao sluzbeni automobil (imamo 2 komada u voznom parku) i rekao sam nikad vise. Osim toga za one koji nemaju inspekcije ukljucene u cijeni prilikom kupovine- oderat ce vas kao zeca. Iako je to "mali" Mercedes, svi poslovi se naplacuju kao da se vozi puno veci Mercedes. Tko voli nek izvoli, ja necu...
Icemen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 02:43   #9
Quote:
jasho kaže: Pogledaj post
Ja sam visok 1,95 m što znači da ću imati problema kod učaženja (dodano na listu minusa ). Ovih dana ću napraviti testnu vožnju pa ću staviti moje viđenje automobila
I ja sam preko 190cm, nisam primjetio nikakve probleme pri ulasku. Dapace, osjetim kako se lako ulazi u povisen auto. Moja je preporuka 5 vrata, pogotovo u gradu jer je puno lakse izlazit iz auta (vrata su kraca pa ih mozes sire otvorit bez da lupis susjedni auto). A i ljepsi mi je s 5 vratiju i naravno funkcionalniji.
 
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 02:40   #10
Quote:
jasho kaže: Pogledaj post
Mene ne zanima jeli po tebi mercedes A klase mercedes,nego koje su mu loše strane i koje su mu dobre.
Dobre strane su ocite (prostranost, funkcionalnost, velicina, poviseno sjedenje (kome pase) i sigurnost, slabo gubi vrijednost, kvaliteta...), mane su rekao bih relativno velika tezina (zbog dvostrukog dna) za gradski auto kao i povecana potrosnja kod krstarenja na autoputu (unatoc faktoru od malenih 0,31 je auto visok pa je otpor pri brzinama jako velik), sto je zapravo steta jer je auto osim tog otpora vrlo prikladan za autoput udoban (relativno velik medjuosovinski razmak), relativno tih (barem benzinci koje sam ja vozio). Auto je iznutra vrlo prostran (ne bi nikad rekao da se vozis u 3.8m dugackom autu) ali je zvog toga valjda i vrlo sirok za gradski auto sto ponekad zna bit problem. Na volan se treba naviknut jer je po meni jako osjetljiv. Na ovjes se covjek brzo navikne. Ono sto povremeno "svrbi" je cinjenica da se radi o ulaznom modelu tako da je Mercedes (kao i ostali) radi diverzifikacije namjerno uskario neke funkcije. na pamet mi trenutno doduse pada samo to da nema prikaza trenutne potrosnje no mozda bi se sjetio jos poneceg kada bih vise razmisljao.

Po meni puno bolja kupovina nego B klasa.
 
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 12:25   #11
Quote:
AmADin_gospo kaže: Pogledaj post
po meni... "A klasa" nije mercedes...
a nego sta je, opel?
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 18:48   #12
Dobra je A klasa pogotovo ako gledaš malo rabljenu cca 1god staru možeš nači dosta ispod cijene novoga a auto je korektno napravljen. Uz to Mercedesi koji su kupljeni kod nas imaju IPS (besplatni servisi i materijal do 80,000km) nije ni to mala stavka....
Po veličini je dugačak kao Yaris ali iznutra i po širini je daleko veći.
Od motora meni je zanimljiv A 180CDI 109PS ili A 170 116Ps.
Jako dobro izgledaju u Avangarde opremi...
Neznam koju gledaš novu ili rabljenu i koji motor...
denkooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 18:54   #13
Quote:
denkooo kaže: Pogledaj post
Dobra je A klasa pogotovo ako gledaš malo rabljenu cca 1god staru možeš nači dosta ispod cijene novoga a auto je korektno napravljen. Uz to Mercedesi koji su kupljeni kod nas imaju IPS (besplatni servisi i materijal do 80,000km) nije ni to mala stavka....
Po veličini je dugačak kao Yaris ali iznutra i po širini je daleko veći.
Od motora meni je zanimljiv A 180CDI 109PS ili A 170 116Ps.
Jako dobro izgledaju u Avangarde opremi...
Neznam koju gledaš novu ili rabljenu i koji motor...
Taman gledam godinu dana staru A 180 CDI , 1.9 109 KS. Da li se često kvari , kakva su iskustva korisnika ako ga itko ima.
jasho is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 19:19   #14
Ma to je super auto...kada sjedneš unutra i vidiš izradu odmah vidiš da je to visoka klasa...
Taj 180 CDI je odličan motor i uz to ima i 6 brzina...250Nm naj isplatljiviji motor u ponudi...
a sa A klasom nema problema niti nekih specifičnih kvarova...
Ima prijatelj A 200 136ps benzinac i prezadovoljan je sa njom... dosta putuje i motor je taman skoro kao neka jurilica.. potrošnja je njemu u prosjeku 7-8,5lit
Prodaje se jedna A200 CDI 2005,g 140ps u elegance opremi 40,000km za 17,500eura...to je korektna cijena nova je koštala preko 30,000eura
denkooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 20:53   #15
Auto stvoren za sponzoruše.

Iako, moram skromno priznati, i meni se sviđa. Usprkos tome što nisam sponzoruša.

Možda jedna A klasa s CVT mjenjačem za po gradu.
Tomek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 12:42   #16
ima jedan tip brabusa A klasu na parkiralištu i auto je više nego mercedes. Auto je opasno dobar.
mirkec_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 13:25   #17
Quote:
mirkec_23 kaže: Pogledaj post
ima jedan tip brabusa A klasu na parkiralištu i auto je više nego mercedes. Auto je opasno dobar.
Je Mirkec, ali koliko kosta ta "A" klasa???
Brabusova naljepnica je jeftina ali kompletni Brabusov paket (eto za primjer E-Klasse) vrlo brzo udupla i premasi cijenu novog automobila. Znaci to su dva potpuno razlicita svijeta.
P.S. imao sam se priliku voziti u jednoj takvoj zvijerki (suvozac). 7.3 litre zapremnine su jedinstven dozivljaj. Ali Mirkec znas i sam kako ide- to je za odlikase sine (zato sam bio samo suvozac ....
Icemen is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 15:45   #18
Ove kojima se nesviđa A klasa bi lo mogli preporučiti automobil iste klase do 20 000 eura
jasho is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 16:23   #19
Dosta sam vozio novu A klasu, najviše 180CDI, a nešto manje A200 i moram reći da se Mercedes nema čega sramiti kod ovog auta. Možda je prethodna generacija (W168) bila kako konstrukcijski tako i materijalima i izradom ispod razine Mercedesa, ali W169 je definitivno auto na kojem se osjeti da je to premium brand auto koji je napravljen vrlo ozbiljno i kvalitetno, bez štednje na materijalima. OK, auto ima neke nazovimo ih mane zbog svoje koncepcije i konstrukcije, a najviše se to osjeti na dosta bezosjećajnom upravljaču i ovjesu koji nije najbolji na našim neravnim cestama. Ali kada je asfalt OK, a cesta brza, A klasa je odlična. Vrlo je udobna, tiha, mirna i sa 180CDI se na autocesti vozi stvarno kraljevski. Vidim da se žale visoki ljudi da nisu našli dobar položaj za upravljačem, ali vjerujem da sjednu u A klasu koja ima podešavanje sjedala po visini i podešavanje upravljača po dubini da bi bez problema našli udoban smještaj. Malo treba vremena za se naviknuti da ste dosta odmaknuti od ceste, a da je zbog sandwich sustava podnica jako visoko, pa se stvarno sjedi dosta nisko i opruženo kao u nekom sportskom autu. Inače je auto skup, ali kada se uračuna dosta dobra oprema (ESP i klima serijski) i ISP, mislim da i nije tako strašno, normalno uvijek uz uvjet da A klasu gledate kao premium kompakt što stvarno i je, a ne kao gradksi auto što bi dimenzije sugerirale. Mala napomena uz ISP. To je integrirani servisni paket kojeg dobivaju svi auti kupljeni u Hr preko ovlaštene mreže. Vrijedi 80.000km/4g za benzince ili 100.000km/5god za diesele. ISP pokriva samo materijal i rad za tvornički predviđene fiksne radove održavanja, dakle zamjenu ulja, ostalih tekućina, filtera ulja, filtera zraka, goriva, klime i sl... Intervali su na temelju Assyst sustava koji je u startu podešen na 20.000km. Napominjem da ISP ne pokriva habajuće djelove kao pločice kočnica i sl.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 13:44   #20
Quote:
jasho kaže: Pogledaj post
Ove kojima se nesviđa A klasa bi lo mogli preporučiti automobil iste klase do 20 000 eura
Onda vama kojima se nesviđa a klasa možete li preporučiti neke druge automobile do 20 000 €.
jasho is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:53.