Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2008., 13:18   #1
Exclamation Poliklinika Podobnik (pregledi, vođenje trudnoće, porodi)

Drage moje forumašice,

Evo privatno rodilište i poliklinika radi već godinu dana.

Ja svoju trudnoću vodim tamo, te vjerujem mnoge od vas zanima da li i kada jednog dana budu trudne uvjeti, način, pristup te sve sve o privatnim pregledima, vođenju trudnoće te poroda tamo...

Tamo su i pregledi neovisno o trudnoći, genetsko savjetovanje te sve što se nudi na web stranicama....

Svaki komentar na tu temu je dobrodošao te molim sve forumašice da iznesu sve svoje stavove i sugestije

Hvala najlijepša
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 13:20   #2
evo kopiram od 01.12.2008. godine novi cjenik:
pregled: 700,
vaginalni: 14.500,
porod u vodi 18.000,
carski 24.000,
epiduralna 2.000,
matične stanice 1.000,
Rh faktor i zaštita 500,
KG u slučaju žutice 200
i boravak supruga u bolnici 550 po danu..i na to sve se obracunava pdv...

Cijena pregleda je 500 kuna s tim ada izda R 1 i ide u poreznu olakšicu na kraju godine
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 13:48   #3
sve jako,jako lijepo,ali preskupo,mislim da je malo onih koji si mogu to priustit(mislim na to kad je porod u pitanju,a da ne govorim carski,itd.)
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 14:05   #4
Bilo bi super kad bi se javila neka forumasica koja je jednu bebu rodila kod Podobnika, a jednu u drzavnoj bolnici, pa da nam usporedi ta iskustva i kaze nam je li to vrijedno tolikog novca. S tim da nisu ni sve bolnice iste, naravno.

Ja sam rodila u Varazdinu pred 4 mjeseca i definitivno ne bi dala 14 500 kuna za vaginalni porod. Ne vidim tocno kakvu bi mi to oni tamo uslugu mogli pruziti koja bi opravdala tu cijenu. Dakle, u radjaoni sam imala svoju sobu, muz je cijelo vrijeme bio kraj mene, mogla sam setati, ici na wc (nisam imala kateter), nisu mi davali nista na sto nisam prethodno pristala..

Jedino sto bi mozda smatrala dobrom investicijom jest onih cca 500 kuna dnevno za neki apartman _nakon_ poroda gdje bi muz mogao prespavati uz mene i bebu. Ne radi komfora ( u vzu su novouredjene dvokrevetne sobe s vlastitim kupaonicama) , vec zato sto mi je falilo podrske u tim kriticnim prvim danima.
Dandelion_seed is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2012., 17:53   #5
pozzzz

Quote:
Dandelion_seed kaže: Pogledaj post
Bilo bi super kad bi se javila neka forumasica koja je jednu bebu rodila kod Podobnika, a jednu u drzavnoj bolnici, pa da nam usporedi ta iskustva i kaze nam je li to vrijedno tolikog novca. S tim da nisu ni sve bolnice iste, naravno.

Ja sam rodila u Varazdinu pred 4 mjeseca i definitivno ne bi dala 14 500 kuna za vaginalni porod. Ne vidim tocno kakvu bi mi to oni tamo uslugu mogli pruziti koja bi opravdala tu cijenu. Dakle, u radjaoni sam imala svoju sobu, muz je cijelo vrijeme bio kraj mene, mogla sam setati, ici na wc (nisam imala kateter), nisu mi davali nista na sto nisam prethodno pristala..

Jedino sto bi mozda smatrala dobrom investicijom jest onih cca 500 kuna dnevno za neki apartman _nakon_ poroda gdje bi muz mogao prespavati uz mene i bebu. Ne radi komfora ( u vzu su novouredjene dvokrevetne sobe s vlastitim kupaonicama) , vec zato sto mi je falilo podrske u tim kriticnim prvim danima.
evo,ja sam rodila prvo djete u drzavnoj bolnici a drugo kod prof.podobnika.mislim da ono sta oni nude ne samo kao privatna klinika nego imaju veliko znanje i uljevaju sigurnost sa svakim svojim pregledom .ja bi definitivno opet kod njih prosla porod i platila a u drzavnoj nebi vise nikad.
blanka zizak is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2012., 19:48   #6
Quote:
blanka zizak kaže: Pogledaj post
evo,ja sam rodila prvo djete u drzavnoj bolnici a drugo kod prof.podobnika.mislim da ono sta oni nude ne samo kao privatna klinika nego imaju veliko znanje i uljevaju sigurnost sa svakim svojim pregledom .ja bi definitivno opet kod njih prosla porod i platila a u drzavnoj nebi vise nikad.
ja sam prvo rodila kod podobnika, drugo u vinogradskoj.
jel vrijedi novaca? vrijedi. premda je meni i drugi put bilo ok, ali bilo je drugi put pa sam sve znala kako ide. i bio je znatno laksi porod.

prvi put je muz bio sa mnom od dobar dan do dovidjenja. on je odradio svaki trud sa mnom, pa doslovno i one pod tusem i na wcu. on je prvi hranio dijete, dizao ga za podrigivanje, presvlacio, kupao,... pazio na mene i bebu od prve minute.
drugi put sam dosla u rodiliste sa curecom plodnom vodom, trudovima na 3minute, pa sam svejedno cekala na hodniku skoro sat vremena i kad su me napokon shvatili ozbiljno ravno su me sa stola za pregled prebacili u rađaonu i za pola sata sam vec bila gotova. muz je jedva stigao unutra.
u usporedbi sa prvim putem, za njega grozno, vidio nas je 20tak minuta poslije poroda, ja sam poslije prelezala na pomocnom krevetu, onom uskom tako da nisam mogla ruku spustiti vec sam je morala drzati na sebi, nije bilo mjesta,.... muz je dijete vidio tek nakon 10dana (morali smo ostati duze), ja nisam dijete vidila tih deset dana nego 3puta na dan po 20minuta...
sa tog stajalista katastrofa!

prvi put bi svatko trebao imati uslugu kakvu ima privatno rodiliste jer bi za drugi porod bili spremni.
al opet, ja sam rađala u privatnom u samom pocetku, dok je bilo samo 5soba, tada smo u rodilistu bile samo ja i jos jedna mama i imale smo doslovno svaka svoju sestru za sebe i sestru za bebu.... bilo je to drugacije vrijeme i za privatno... drugacije nego sada...
Dancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 02:48   #7
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
evo kopiram od 01.12.2008. godine novi cjenik:
pregled: 700,
vaginalni: 14.500,
porod u vodi 18.000,
carski 24.000,
epiduralna 2.000,
matične stanice 1.000,
Rh faktor i zaštita 500,
KG u slučaju žutice 200
i boravak supruga u bolnici 550 po danu..i na to sve se obracunava pdv...

Cijena pregleda je 500 kuna s tim ada izda R 1 i ide u poreznu olakšicu na kraju godine
Cijena poroda je 14500 kn?! Premalo. Ja da sam na njihovom mjestu cijena poroda bi bila najmanje 145000 kn jer za te i takve koje nisu sposobne roditi bez privilegija i tretmana koji je namijenjen samo razmaženim i privilegiranim budućim majkama, 145000 stvarno nije puno.
forum2507 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 25.06.2016., 06:29   #8
Quote:
forum2507 kaže: Pogledaj post
Cijena poroda je 14500 kn?! Premalo. Ja da sam na njihovom mjestu cijena poroda bi bila najmanje 145000 kn jer za te i takve koje nisu sposobne roditi bez privilegija i tretmana koji je namijenjen samo razmaženim i privilegiranim budućim majkama, 145000 stvarno nije puno.
Malo smo ljubomorni, ha?

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
katalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 07:21   #9
Quote:
forum2507 kaže: Pogledaj post
Cijena poroda je 14500 kn?! Premalo. Ja da sam na njihovom mjestu cijena poroda bi bila najmanje 145000 kn jer za te i takve koje nisu sposobne roditi bez privilegija i tretmana koji je namijenjen samo razmaženim i privilegiranim budućim majkama, 145000 stvarno nije puno.
samo da te pitam nekoliko pitanja- jesi ti rađao/rađala (ne kužim jesi cura ili dečko)? i zašto netko ne bi smio roditi s posebnim tretmanima i privilegijama? samo onak, usput. ja i kad idem na more želim imati klimu. i blizinu plaže. i terasu s hladom. radim 12-15 sati dnevno, porodiljni sam odradila samo obavezni, spavam 5 sati noću a i to isprekidano jer dojim dijete već šest i pol mjeseci. i da, mislim da zaslužujem kao majka dojenčeta koja radi kao manijak u republici hrvatskoj POSEBAN TRETMAN na svim poljima. kad ga već ne mogu dobiti jer država zbog hdz-ovih domoljubnih lopova koji jako potiču rasplođivanje (na papiru i na misama, jel) u proteklih 25 godina nema para za to, onda ću si ga priuštiti.
luxemburg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 13:48   #10
Quote:
forum2507 kaže: Pogledaj post
Cijena poroda je 14500 kn?! Premalo. Ja da sam na njihovom mjestu cijena poroda bi bila najmanje 145000 kn jer za te i takve koje nisu sposobne roditi bez privilegija i tretmana koji je namijenjen samo razmaženim i privilegiranim budućim majkama, 145000 stvarno nije puno.

Apsolutno je grozno sto zene zele u najosjetljivijem trenutku zivota biti tretirane kao ljudi, i sto ne zele ovisiti o milosti bozjoj i polozaju zvijezda i moliti se svim silama univerzuma da ih kad ih uhvate trudovi u drzavnom rodilistu doceka netko tko nije ona sestra s kronicnim nadrkitisom ili jos gore onaj doktor kojeg boli kopulatorni organ za sve zivo i nezivo, rodjeno i nerodjeno.

Ako sam i privilegirana (sto dopustam, neki si zaista ni uz kredit ne mogu to priustiti), privilegirana sam jer sam sposobna i puno radim za kvalitetnog poslodavca pa sam za to i adekvatno placena.

Zato malo vise rada, malo manje hrvatskog jala.

Ono sto mi potrosimo za porod (hej, porod covjece, event o kojim ovise zdravlje ili cak zivot majke i djeteta) neki skucaju u kladionici u godinu dana.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 17:36   #11
Quote:
luxemburg kaže: Pogledaj post
Severina je radjala u Petrovoj?! Jao jbt jesam budala! Da sam barem to znala ranije, pokusala bih se i ja ugurati tamo! O_O wtf ti pricas, zeno. Svatko radja gdje hoce, i uopce nije tema nagovarati nekoga na Podobnik ili ne nego tvoje ludjacke lazi! Anesteziolozi su im na placi i to nekoliko njih te tamo 24/7, kao i pedijatrice, sestre i za djecu i za mame... Moj muz je spavao s nama stalno i doslovno su skakali da bi njemu donijeli kavu kad si zazeli a kamoli da cekas lijek


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nije u Petrovoj nego u novom Splitskom rodilištu gdje su cijeli jedan dio ispraznili za nju

Sigurna sam da bi to i za mene napravili da sam tamo htjela roditi

Quote:
forum2507 kaže: Pogledaj post
Cijena poroda je 14500 kn?! Premalo. Ja da sam na njihovom mjestu cijena poroda bi bila najmanje 145000 kn jer za te i takve koje nisu sposobne roditi bez privilegija i tretmana koji je namijenjen samo razmaženim i privilegiranim budućim majkama, 145000 stvarno nije puno.
Nije ti to nikakav poseban tretman, takav tretman bi sve rodilje svugdje u svim rodilištima trebale imati.
Zaista to mislim, svaka rodilja to zaslužuje a ne da joj se se na porodu obraćaju sa riječima: šta se sad dereš, dok si se jebala nisi se derala i slične stvari...

: spasimo dupine i mir u svijetu :
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 14:04   #12
čuj draga, slažem se, trenutno je monopol i jedno jedino ali složiti ćeš se sa željom da ih uskoro bude sve više i više te da jedan drugom budu konkurencija te i cijene će padati.

Jelda?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 14:09   #13
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
čuj draga, slažem se, trenutno je monopol i jedno jedino ali složiti ćeš se sa željom da ih uskoro bude sve više i više te da jedan drugom budu konkurencija te i cijene će padati.

Jelda?
nadam se,bilo bi dobro...
ne sumnjam da u privatnoj klinici nije osoblje ljubaznije,da se vise posvete,itd. ali zalosno da si to nemozemo bas priustit.tj. kako tko,ima ih i koji mogu,svaka cast..
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 14:12   #14
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
nadam se,bilo bi dobro...
ne sumnjam da u privatnoj klinici nije osoblje ljubaznije,da se vise posvete,itd. ali zalosno da si to nemozemo bas priustit.tj. kako tko,ima ih i koji mogu,svaka cast..
da, ponavljam to je veliki veliki novac, za prosječnog građanina i radnika.

Nekako ja sam se odlučila tamo samo zato što moje prebolno iskustvo prve trudnoće me je nagnalo na to da vrlo često me obuzme panika, strah, i tjeskoba te da mi doktor treba koji je stalno dostupan...

a ovi to jesu.

Nadalje, imaju vrhunsku UZV dijagnostiku a i konkretno profesor Podobnik je specijalizirao UZV dijagnostiku te zaista se trudi sve objasniti... pregled kod njega traje po sat i pol.

a oko 40 minuta samo UZV
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 20:53   #15
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
da, ponavljam to je veliki veliki novac, za prosječnog građanina i radnika.

Nekako ja sam se odlučila tamo samo zato što moje prebolno iskustvo prve trudnoće me je nagnalo na to da vrlo često me obuzme panika, strah, i tjeskoba te da mi doktor treba koji je stalno dostupan...

a ovi to jesu.

Nadalje, imaju vrhunsku UZV dijagnostiku a i konkretno profesor Podobnik je specijalizirao UZV dijagnostiku te zaista se trudi sve objasniti... pregled kod njega traje po sat i pol.

a oko 40 minuta samo UZV
vjerujem,i kazem svaka cast ko si moze priustit,da ja mogu i ja bih.i ja sam prosla pred tocno godinu dana,bas u ovo vrijeme lani kalvariju,ako mogu to tako nazvat,spontani,kiretazu....pa mi je muka od svega kako cujem da i na zivo kiretiraju zene,i ne ociste ih dobro pa nanovo,ma grozno,vazno je nekom pouzdanom doci u ruke a ako ne onda jadan ti.nisam iz zagreba pa ne znam bas puno o klinici podobnik,ono sta znam,znam iz novina,foruma,...ako si prosla svasta nije ni cudo da zelis bit kod nekog pouzdanog,znam kako ti je.
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2008., 20:22   #16
kada se uzmu u obzir loši uvjeti u bolnicama, činjenica da je velik broj raznih oštećenja ploda nastao upravo liječničkim nemarom i pogreškom onda se ni 14 tisuća kuna ne čini kao neki veliki novac. ako mogu dignuti kredit za svakakve gluposti, sigurno ću moći i za svoje dijete. to će biti jedan od bolje uloženih novaca za koji mi nikada neće biti žao.
da je za naše uvjete velik iznos, je, ali zdravlje djeteta nema cijene.
moja prijateljica ima brata koji je zbog liječničke pogreške pri porodu čitav život gluhonijem.. tako da..
nažalost, ni privatne klinike ni stopostotna pažnja ne mogu spriječiti neke komplikacije,ali ovako barem znaš da si sve pokušao.
jagodica_bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 11:18   #17
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
vjerujem,i kazem svaka cast ko si moze priustit,da ja mogu i ja bih.i ja sam prosla pred tocno godinu dana,bas u ovo vrijeme lani kalvariju,ako mogu to tako nazvat,spontani,kiretazu....pa mi je muka od svega kako cujem da i na zivo kiretiraju zene,i ne ociste ih dobro pa nanovo,ma grozno,vazno je nekom pouzdanom doci u ruke a ako ne onda jadan ti.nisam iz zagreba pa ne znam bas puno o klinici podobnik,ono sta znam,znam iz novina,foruma,...ako si prosla svasta nije ni cudo da zelis bit kod nekog pouzdanog,znam kako ti je.
ja sam isto prošla spontani, dijelom na SD, i hvala Bogu dijelom kod Podobnika. da ne detaljiziram previše, na SD mi je bilo koma iz više razloga: neljudski odnos nekog mladog specijalizanta prema meni u momentu kad me hitna dovezla i ja krvarim u bolovima, 1 (1!!!) UZV i potom uputa da ležim u bolnici par dana pa ćemo vidjet.. sutra uputa da idem doma (bez UZVa, uz krvarenje) i vratim se za 2 tjedna (!!!???). tamo bi mi radili klasičnu kiretažu bez obzira što sam već imala operaciju na maternici, i uz rizik da dodatno oštete već oštećenu sluznicu..
nakon 3 dana agonije doma, otišla sam podobniku. odmah su me stavili na UZV i zaključili da nije dobro, srce više ne kuca. bili su vrlo stručni (i on i Dr Gebauer), ali istodobno suosjećajni i puni razumijevanja.. tamo su mi napravili DVA odn, dilataciju i vakuum aspiraciju upravo zbog prethodne operacije. ono kako sam ih tada doživjela nema veze ni sa super čistom kupaonom, ni sa plazmom ni sa netom u sobi i sličnim trivijalama. njihov odnos prema meni bio je presudan da nastavim tamo ići. i znam da je taj odnos plaćen i to dosta, ali plaća se i puno drugoga, a ovo su momenti koji su meni jako bitni.
još samo nešto - trudnoća i dolazak bebe na svijet jesu nešto predivno i prirodno, nešto u čemu treba uživati svakim trenom. ali kod nekih žena to ne ide baš glatko, imaju problema, trebaju se liječiti itd itd.. tako da ne mislim da pravim studiju od zatrudnjivanja kako bi rekli neki, jer kod mene ostati trudna i jest studija, a iznijeti trudnoću je druga.. koliko god to bila prirodna prekrasna stvar, neke od nas su prinuđene potražiti pomoć koja im se čini najbolja, a onda tu pomoć često dodatno platiti..
nadam se da nisam previše oduljila i sve najbolje za Božić svima.
__________________
Feel the fear but do it anyway...
lollol
aleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 14:10   #18
čuj, vjerujem da će se vremenom javiti cure, ja samo znam da ima tu dosta cura koje su rodile i vodile trudnoću tamo...

Nije uvjet da se vodi trudnoća ako ćeš samo roditi ...to podržavam.

Ono što je mene dojmilo dostupnost doktora koji ti vodi trudnoću (ima ih oko 6-8) 0-24 sata na dan...

To je dosta dobro organizirano te mislim da daje jednu sigurnost trudnici da se uvjek može obratiti na svom matičnom mjestu gdje je sve počelo a i dobar je feeling jer opet znaš da te uvijek isti prati
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 14:16   #19
ja nisam trudna al sam kod profesora podobnika dugo godina. ne razmisljam o tome di cu rodit al bi svakako zeljela da bude on dio toga jer sam na miru kad me on pregleda i jako ga cijenim i digne mi ful raspolozenje
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 14:21   #20
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post

Nije uvjet da se vodi trudnoća ako ćeš samo roditi ...to podržavam.

Ono što je mene dojmilo dostupnost doktora koji ti vodi trudnoću (ima ih oko 6-8) 0-24 sata na dan...

To je dosta dobro organizirano te mislim da daje jednu sigurnost trudnici da se uvjek može obratiti na svom matičnom mjestu gdje je sve počelo a i dobar je feeling jer opet znaš da te uvijek isti prati
Ovo potpisujem - jako je bitno to da te prati jedan te isti doktor koji je uvijek dostupan. I to sam imala u Varazdinu gdje se dr Jukic stvarno jako jako trudi - ne smijem ga previse reklamirat, ionako je vec pre-popularan :-) Stvarno nisam nikad dozivjela, ni od jednog doktora, a pogotovo ne od ginekologa (a promijenila sam ih uslijed okolnosti 5 u trudnoci) da toliko paznje posvecuje pacijentici, nikad mu nije nista problem pojasnit, odgovorit na sva pitanja etc.

To vrijedi svake lipe!
Dandelion_seed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:42.