Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2003., 17:57   #1
Posao u inozemstvu - opća pitanja i rasprava

Vec dugo si premisljam da li da idem i odlucila sam probati, znam par cura koje su bile i kazu da im je bilo super, mada sve ovisi o obitelji u koju odes. Ima li neko neke informacije, detalje, na šta da se pazi i to.
Bilo koja informejsn ce mi dobro doci.
__________________
If, after flushing,
The flow of water fails to stop,
Please give the handle A short, sharp jerk
Bercana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2003., 19:00   #2
Pa dobro, svjetski putnici, zar niko nema neku informaciju?
__________________
If, after flushing,
The flow of water fails to stop,
Please give the handle A short, sharp jerk
Bercana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2003., 19:42   #3
Ocito znas vise od nasJA osobno ne poznam nikoga tko je otisao na tu foru.JA sam tu i tam znala pricuvat klince od frendova tu u US,i znam dosta koji od toga zive ali drugo je to tu i kad si vec ovdje nego ovo prek razno aznih agencija i zivljenja u familiji itd.O tome nemam pojma
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2003., 19:56   #4
Ma vraga znam, tj. znam kako i gdje se prijaviti, i znam da ti i treba malo srece da uletis u normalnu obitelj, zanima me, ako je iko upucen u to, na sto obratiti paznju, hints & tricks, cega se paziti i to. Anyone?
__________________
If, after flushing,
The flow of water fails to stop,
Please give the handle A short, sharp jerk
Bercana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2003., 01:34   #5
Glupo mi je pisati, jer ja osobno nisam nikad nigdje putovala kao baby-sitter, ali dosta mojih frendica je. Vec je bio topic o tome na Turizmu, probaj prokopati, da se ne ponavljam.
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2003., 21:55   #6

Dobro, dobro, bash ste mi iscrpni.
E kad odem tamo onda cu vas maltretirat s pitanjima.
__________________
If, after flushing,
The flow of water fails to stop,
Please give the handle A short, sharp jerk
Bercana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2003., 11:26   #7
Evo sam ja znao jednu curu (sa studija) koja je bila tako godinu dana u Londonu u jednoj familiji gdje su dva klinca svirala violinu, te bi krenuli vjezbati u 6 ujutro...

Kako je doticna "bujna", tako su ju klinci zvali "velike sisetine"...

Good luck!
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2003., 12:49   #8
Jako je tesko generalizirati kad se govori o tome - ja sam isla kao au-pair u Englesku, ali ne u London. Puno ovisi o tome u kakvu ces obitelj upasti. Sve to zvuci OK u opisu na papiru, al nemozes bas unaprijed znati kakvi ce biti. Ja sam prvo isla u obitelj sa jednom curicom i bilo mi je super. Ona je bila cijeli dan u skoli, a ja sam za to vrijeme morala pospremiti kucu, kaj i nije bilo tak strasno. Imala sam puno slobodnog vremena za koledj, za bauljanje po gradu.... Navecer, ako oni nisu isli van (izlazili su dva-tri puta tjedno, obavezno petkom) ja sam imala slobodno. Onda sam preselila u drugu obitelj, koji su imali 3 djece, i bilo je grozno. Klinci su bili OK, ali su roditelji bili odvratni. U principu su ocekivali da budem cistacica. Ajde, imala sam dosta slobodnog vremena (jer ti kao au-pair smijes raditi samo 5 sati dnevno, s tim da imas 2 dana u tjednu slobodno), ali njihov odnos prema nama (imali su uvijek 2 cure iz HR) je bio grozan.
Najvaznije ti je da TOCNO znas koje su tvoje obaveze, i da se tog drzis, tj. da nikad ne radis nista vise od onog kaj trebas. Tvoje obaveze bi trebale ukljucivati brigu oko djece (pomoc kod spremanja u skolu, ispracaj u skolu/iz skole), LAGANE kucanske poslove i babysitting kad oni izlaze navecer. Iako jedno od mojih iskustava nije bilo bas sjajno, ja sam jako sretna sto sam isla, i ucnila bih to opet, jer mi je to bilo fantasticno iskustvo u zivotu. Isto kak obitelji kad traze curu provjeravaju sve o njoj, vazno je da i ti imas sto vise informacija o njima.
Ak te jos nesto zanima, javi se.
Sretno!
Sandiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2003., 21:07   #9
Thanks. Moram priznati da sam se opasno zagrijala, jedva cekam da ispunim taj formular, moram samo novi pasos izvadit prije. Znam da je to sa obiteljima pitanje srece, vjerujem da ako nisi zadovoljan mozes odustati ili traziti novu obitelj?
Ne znam sta bih te pitala, reci mi sto god ti padne na pamet, zapamtit cu ovo za 5 sati rada, ee, da sam znala prije...
Puno ti hvala na informacijama, bilo kaj je dobro doslo.
__________________
If, after flushing,
The flow of water fails to stop,
Please give the handle A short, sharp jerk
Bercana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2003., 21:08   #10
Quote:
Originally posted by Putnik92
Evo sam ja znao jednu curu (sa studija) koja je bila tako godinu dana u Londonu u jednoj familiji gdje su dva klinca svirala violinu, te bi krenuli vjezbati u 6 ujutro...

Kako je doticna "bujna", tako su ju klinci zvali "velike sisetine"...

Good luck!
uh, onda sam nayebala
__________________
If, after flushing,
The flow of water fails to stop,
Please give the handle A short, sharp jerk
Bercana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2003., 21:14   #11
Ako zelis dobar provod svakako je bolje ici u London nego izvan. Ali je London jako skup i pitanje je koliko ces se moci uzdrzavati tamo.
Jako je bitno da NEJDES preko agencije iz Hrvatske jer ce te odrapiti za lovu. Bolje bi bilo ako znas bilo koga iz Engleske da ti posalje e-mail ili broj telefona neke agencije od tamo.
Placa ovisi o mogucnostima obitelji u koju upadnes.
Nemoj ocekivati da ce te smjestiti u bogatasku obitelj jer oni uzimaju skolovane nanny.
Pogledaj malo i po netu, imas otvorene poslove, mozda upecas nekoga tko hoce cekati da ti dobijes vizu i dodjes tamo.
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 13:29   #12
Quote:
Issa kaže: Pogledaj post
Ako zelis dobar provod svakako je bolje ici u London nego izvan. Ali je London jako skup i pitanje je koliko ces se moci uzdrzavati tamo.
Jako je bitno da NEJDES preko agencije iz Hrvatske jer ce te odrapiti za lovu. Bolje bi bilo ako znas bilo koga iz Engleske da ti posalje e-mail ili broj telefona neke agencije od tamo. Placa ovisi o mogucnostima obitelji u koju upadnes.
Nemoj ocekivati da ce te smjestiti u bogatasku obitelj jer oni uzimaju skolovane nanny.
Pogledaj malo i po netu, imas otvorene poslove, mozda upecas nekoga tko hoce cekati da ti dobijes vizu i dodjes tamo.
Ovo je tolko pogrešno da ne može biti pogrešnije! Nipošto to ne činiti! Obavezno ići preko hrvatske agencije. RAdi tisuću, dvije kuna manje više se ne isplati riskirati vlastitu sigurnost, vjerujte mi! Preko hrvatske agencije osoba ima kakvu takvu sigurnost, a preko engleske sve strance tretiraju kao osobe nižeg reda i nemate apsolutno nikakvu zaštitu. Obitelj vas doslovno može i pretuči i onda pozvati policiju i policija će vas zatvoriti a ne njih! Vjerujte, iskusila sam na svojoj koži!

Preko hrvatske, ona će vam uvijek pomoći i imate se kom obratiti, a preko stranih će vam uzeti pare i priuštiti pakao. To se desilo meni. Mislite da će vam pomoći? No way! Njima je samo i isključivo do para. Više mi se ne da djeliti nikom na forumu neke lekcije, upute i pričati o mojim iskustvima budući to ljudi najčešće niti ne slušaju, ni ne trpe i onako učine po svojem pa to nema smisla, ali nakon mojeg paklenog iskustva s londonskom lopovskom agencijom radi uštede koje tisuće kuna jako patim što sam htjela štediti. Na kraju su me opljačkali gadno i stavili u obitelj iz pakla. ( Eto kad štedimo na svemu, dobimo ono najgore. Ne kaže se zalud - Koliko para toliko muzike. A u ovom slučaju kad čovjek ide u stranu zemlju ne isplati se nikom riskirati.)
BlueMarine is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2003., 21:43   #13
Quote:
Originally posted by Issa
Ako zelis dobar provod svakako je bolje ici u London nego izvan. Ali je London jako skup i pitanje je koliko ces se moci uzdrzavati tamo.
Jako je bitno da NEJDES preko agencije iz Hrvatske jer ce te odrapiti za lovu. Bolje bi bilo ako znas bilo koga iz Engleske da ti posalje e-mail ili broj telefona neke agencije od tamo.
Placa ovisi o mogucnostima obitelji u koju upadnes.
Nemoj ocekivati da ce te smjestiti u bogatasku obitelj jer oni uzimaju skolovane nanny.
Pogledaj malo i po netu, imas otvorene poslove, mozda upecas nekoga tko hoce cekati da ti dobijes vizu i dodjes tamo.
Da, Issa, imas pravo.

Bercana, bilo bi dobro da nadjes agenciju iz UK - oni naplacuju obitelji to trazenje cura, dok nase agencije, lopovi, pljackaju cure.

Evo ti nekoliko linkova pa pogledaj, ako nista drugo, dat ce ti neku sliku o tome:

http://www.englishaupair.co.uk/
http://www.cinderellaaupairs.co.uk/
http://www.aupair1.com/
http://www.academyagency.co.uk/
Sandiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 13:38   #14
Quote:
Sandiko kaže: Pogledaj post
Da, Issa, imas pravo.

Bercana, bilo bi dobro da nadjes agenciju iz UK - oni naplacuju obitelji to trazenje cura, dok nase agencije, lopovi, pljackaju cure.

Evo ti nekoliko linkova pa pogledaj, ako nista drugo, dat ce ti neku sliku o tome:

http://www.englishaupair.co.uk/
http://www.cinderellaaupairs.co.uk/
http://www.aupair1.com/
http://www.academyagency.co.uk/
U kako se varate. Naša agencija - lopovska, a oni su tamo sunca. Zna se da je Engleska kolijevka modernog kapitalizma, a u Londonu žive najveći lopovi pod kapom nebeskom. Ne kažem da je tako i u svim gradovima Engleske, budući su u drugim gradovima ljudi normalniji i znaju se čak i nasmijati, a u Londonu žive takvi lopovi smrknuti koji su me oplindrali jedno 5 puta u tjedan dana kaj sam bila tamo.
U Hrvatskoj ima isto lopova, ali s našima izađeš na kraj nekako budući čovjek zna hrvatski. A probaj ti tamo s lopovima izaći na kraj i to pogotovo ako ne rasturaš engleski pa ti se još smiju kad staneš vikati da su te opljačkali. Smijati će ti se bezobrazno u facu. Nemam baš dobro mišljenje i o našima više budući vidim da se većina odala nevjerojatnom kapitalizmu, ali o ovima! Ovi naši ljudi su isto sve više ludi za novcem i to im je glavno, ali u Londonu... Pa to tamo ako ne buš bio opljačkan barem 3 puta u kratkom vremenu si fantastično prošao.


( Ok, ne znam kako bi to bilo da sam išla u nekoj grupi ili s prijateljima pa da imam neku zaštitu, ali sam išla sama, a kad ženska ide sama i to čak i bez zaštite hrvatske agencije, nego traži preko njihove - tak prođe.) Dobro da sam izvukla živu glavu i došla doma. Kad sam stala na hrvatsko tlo, skoro sam ga poljubila od sreće i počela puno jače cijeniti Hrvatsku do tad! Dobro iskustvo da čovjek dođe pameti!

Tako da Tko hoće nek vjeruje, a tko neće ne mora idite preko hrvatske agencije, budući ćete imati zaštitu, a zaštita u Londonu vam je više nego potrebna!!!!!!! Više nego potrebna. Kaj mislite da vi ko solo žensko možete tamo raditi kaj hoćete, a ljudi će vam pomagati uslužno i činiti sve za vašu zaštitu? Haha. A ako se pobunite slučajno, bu došla njihova policija koja je policija iz noćne more. Tak da njihov sistem je, ako si već došao tamo, pusti da te opljačkaju i nasmij se tome, nemoj tražiti nikog za pomoć, a ako sam probaš nešto riješiti budeš završio u zatvoru! Eto ga na! A ako idete preko naše agencije, ljudi osim što su inteligentniji neće vas stavljati u opasan položaj, jer je naša zemlja mala i vijesti se brzo prošire! Duboko žalim sve strance koji žive u Londonu! Nemaju tamo gotovo nikakva prava! Tretirani su kao osobe ne trećeg, nego četvrtog reda. A da ne pričam koliko će ti netko na tužne i lijepe oči i tužnu sudbinu dati neki posao. Imaju suosjećanja kao električna turbina.

Zadnje uređivanje BlueMarine : 09.02.2010. at 14:01.
BlueMarine is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 13:50   #15
http://www.bapaa.org.uk/displaypage.asp?page=32

Iz ovoga gore mi se čini da se do daljnjega ova tema može zatvoriti za sve one koji imaju samo hrvatsko državljanstvo...
__________________
-
"There is no love sincerer than the love of food."
o-killed is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 17:01   #16
Jel ima negdje popis nasih agencija preko kojih bi se moglo nac ovakav tip posla ( ne nuzno London)?

HVALA!
prunella is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 21:55   #17
I mene to zanima!
Ja sam sa 19 isla preko Uspinjace, ali iskreno nemam dobro iskustvo s njima. Meni se desilo to da sam morala platiti agenciju, povratnu kartu za UK, pripremila se da cu ostati tamo barem godinu dana, a otisla sam ca nakon 3 ipo mjeseca jer mi je ta obitelj kod koje sam bila nakon misec dana rekla da se ona seli u Dubai hahaha i tako svasta sam ja prozivila tamo, ali fala Bogu nitko me nije seksualno zlostavljao ili tome slicnom. Mislim da te hrvatske agencije znaju opljackati tako da treba znati preko koje agencije ici, koja je dobra.
Pčelica12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 22:04   #18
Quote:
o-killed kaže: Pogledaj post
http://www.bapaa.org.uk/displaypage.asp?page=32

Iz ovoga gore mi se čini da se do daljnjega ova tema može zatvoriti za sve one koji imaju samo hrvatsko državljanstvo...
Da, izgleda da je tako :-(
a sto je s vizom za privremeni rad?
Pčelica12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2003., 12:28   #19
E vidis, znaci imam i ja nesto mozga u glavi, bas sam cackala po netu i odlucila se za njihove agencije, posto ovim nasim ne vjerujem nista. I to sam nasla bas ovu prvu na koji si link dala. Super.
Naravno, ne ocekujem da cu uc u najbogatiju obitelj, ali bi svejedno htjela biti bas u Londonu. Sta to i nije bas izvedivo ? Mislim, sto se love tice?
I ako odem sad, i sve prodje ok (a vjerujem da hoce) imam li kakvih prednosti ako se odlucim opet tamo raditi?
__________________
If, after flushing,
The flow of water fails to stop,
Please give the handle A short, sharp jerk
Bercana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2003., 16:23   #20
Bok Bercana, nis se ne javljas ... jesi odlucila ici? Ako jesi, gdje? Kada?
Sandiko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:42.