Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2011., 17:38   #1
Dijabetes, dijabetičko stopalo i alternativa

Za ozbiljnije diskutante imam pitanje.

Uglavnom netko blizak mi ima vec niz godina problem s dijabetesom, vec su mu amputirana dva ili tri prsta na nogama.

E sad ej najzadnje dobio jedan žulj s gornje strane stopala, a kod dijabeticara se top rpetvori u ranicukoja ne zarasta i pravi probleme. Bojims e da je sad cijelo stopalo u opasnosti, a suvremena medicina, kada i obrati pozornost na bolesnika, iam po tim pitanjima cini mis e prilicno neuspjesan pristup (da ga sad ne opisujem).

Koji biste alternativni tj komplementarni oblik lijecenja preporucili?
Dakle ocito je poblem s cirkulacijom u nogama, i cini mi se prokrvljenoscu u nogama, stopalima.
Mozda bi imalo ucinka neko sredstvo koje jako pojacava cirkulaciju. Nekako nemam povjerenja da bi nekakvi čajevi tu imali neki dostatni učinak.

Bi li mozda dodir koprive po koži djelovao na cirkulaciju i da li bi to mozda bilo opasno, da ne dodje do nekave dodatne infekcije? Jer na stopali su dosta slabi osjeti, boja je vec tamna, rijec je o starijoj osobi, 60-ak godina. Pa mislim da bi bilo dobro da se malo opeče koprivom (OK recite mi ako sam bedast ), da se malo barem nesto osjeti i da malo procirkulira, možda.

Bi li akupunktura mozda djelovala??

Mozete usput podijeliti i druge savjete i još bolje iskustva oko dijabetesa i alternative.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 22:21   #2
Eee, mislim da je to je prealternativno za tu osobu
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2011., 10:48   #3
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Eee, mislim da je to je prealternativno za tu osobu
eh ako osoba nije voljna suradivati onda joj nema spasa niti ce toj osobi pomoci bilo koji doktor ili alternativac
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2011., 16:29   #4
Jedino sto mogu sa sigurnoscu tvrditi na osnovu istrazivanja (budici sam nedavno bio na konferenciji na jednom od vecih indijskih medicinskih instituta povodom tih istrazivanja) jest da yoga daje odredjene rezultate kao komplementarna metoda u ljecenju diabetisa.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2011., 16:33   #5
yoga?
Mislim kakva yoga, bhakti yoga?
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2011., 20:51   #6
Akupunktura sigurno pomaže kod cirkulacije.
Za dijabetes sam čitala da je odlična čičoka i gorki kakao.

Ljekovito djelovanje
- Bitno djelovanje inulina kod dijabetičara je da smanjuje razinu šećera u krvi, giht i reumatske bolesti
- bolesti želuca i crijeva kao dobar detoksikant i antibakterik, jer izvrsno regulira probavu i odnos bakterija u crijevnoj mikroflori
- u raznim dijetama za osteoporozu i kardiovaskularne bolesti
- jača imunitet (izvrsna dijetalna namirnica za one koji pate od anemije, srčanih oboljenja, a smanjuje i razinu kolesterola i triglicerida
- afrodizijak i spermatogenik
- dobar je antioksidant u prevenciji raznih infekcija i zloćudnih oboljenja crijeva
- pomaže kod alergija, naručito na hranu
- antisklerotik
- pomaže kod bolesti krvi i krvnih sudova te kod visokog tlaka
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2011., 01:20   #7
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Za ozbiljnije diskutante imam pitanje.

Uglavnom netko blizak mi ima vec niz godina problem s dijabetesom, vec su mu amputirana dva ili tri prsta na nogama.

E sad ej najzadnje dobio jedan žulj s gornje strane stopala, a kod dijabeticara se top rpetvori u ranicukoja ne zarasta i pravi probleme. Bojims e da je sad cijelo stopalo u opasnosti, a suvremena medicina, kada i obrati pozornost na bolesnika, iam po tim pitanjima cini mis e prilicno neuspjesan pristup (da ga sad ne opisujem).

Koji biste alternativni tj komplementarni oblik lijecenja preporucili?
Dakle ocito je poblem s cirkulacijom u nogama, i cini mi se prokrvljenoscu u nogama, stopalima.
Mozda bi imalo ucinka neko sredstvo koje jako pojacava cirkulaciju. Nekako nemam povjerenja da bi nekakvi čajevi tu imali neki dostatni učinak.

Bi li mozda dodir koprive po koži djelovao na cirkulaciju i da li bi to mozda bilo opasno, da ne dodje do nekave dodatne infekcije? Jer na stopali su dosta slabi osjeti, boja je vec tamna, rijec je o starijoj osobi, 60-ak godina. Pa mislim da bi bilo dobro da se malo opeče koprivom (OK recite mi ako sam bedast ), da se malo barem nesto osjeti i da malo procirkulira, možda.

Bi li akupunktura mozda djelovala??

Mozete usput podijeliti i druge savjete i još bolje iskustva oko dijabetesa i alternative.
Koji tip dijabetesa? Koliko dugo traje? Koliko traje terapija? Postoje li još neke druge bolesti poput arterioskleroze? Neke neuropatije i slično?
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2011., 07:43   #8
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
yoga?
Mislim kakva yoga, bhakti yoga?
Hatha.

Ali to govorim generalno, na zalost ostao sam bez fotoaparata u kojemu sam stranicu po stranicu snimio dokumentaciju sa istrazivanja (tj konferencije na kojoj je prezentirano vise istrazivanja) koju je institut dobio buduci je sudjelovao. Tako da nemam detalje jer rezultati nisu bili jednaki za sve vrste i "razine" problema kao niti za sve prakse, neke su se pokazale cak i stetnim.

+ to je samo preliminarno, postoji nekoliko problema kod takvih istrazivanja (prilicno tesko izolirati placebo u usporedbi sa istrazivanjem lijekova, problem u dugorocnom pracenju ruralne indijske populacije, nedostatak financija za obimnije i time relevantnije istrazivanje itd..), no daje odredjene ohrabrujuce smjernice, u vecini se slucajeva potreba za lijekovima primjetno smanjila, odnosno popravila krvna slika. Uvijek pri tome postoji gaus, razumje se.

Samo treba uzeti u obzir da su programe vodili instituti koji se bave specificno yoga terapijom i vecina instruktora koji sudjeluju u tim istrazivanjima su doktori medicine (voditelji istrazivanja naravno su uglavnom sa znanstvenih i medicinskih instituta, najesce sami nisu prakticari). Koliko je kod nas dostupan kvalitetan terapijski rad ne bih znao
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 22:04   #9
Baro komora, isprobano i dosta djelotvorno pogotovo ako su u pitanju več otvorene rane....
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2011., 15:18   #10
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Za ozbiljnije diskutante imam pitanje.

Uglavnom netko blizak mi ima vec niz godina problem s dijabetesom, vec su mu amputirana dva ili tri prsta na nogama.

E sad ej najzadnje dobio jedan žulj s gornje strane stopala, a kod dijabeticara se top rpetvori u ranicukoja ne zarasta i pravi probleme. Bojims e da je sad cijelo stopalo u opasnosti, a suvremena medicina, kada i obrati pozornost na bolesnika, iam po tim pitanjima cini mis e prilicno neuspjesan pristup (da ga sad ne opisujem).

Koji biste alternativni tj komplementarni oblik lijecenja preporucili?
Dakle ocito je poblem s cirkulacijom u nogama, i cini mi se prokrvljenoscu u nogama, stopalima.
Mozda bi imalo ucinka neko sredstvo koje jako pojacava cirkulaciju. Nekako nemam povjerenja da bi nekakvi čajevi tu imali neki dostatni učinak.

Bi li mozda dodir koprive po koži djelovao na cirkulaciju i da li bi to mozda bilo opasno, da ne dodje do nekave dodatne infekcije? Jer na stopali su dosta slabi osjeti, boja je vec tamna, rijec je o starijoj osobi, 60-ak godina. Pa mislim da bi bilo dobro da se malo opeče koprivom (OK recite mi ako sam bedast ), da se malo barem nesto osjeti i da malo procirkulira, možda.

Bi li akupunktura mozda djelovala??

Mozete usput podijeliti i druge savjete i još bolje iskustva oko dijabetesa i alternative.
Pozdrav, ja mislim da sam i ja imao te probleme na stopalu iako na kratko i ono sto mi je pomogle bez sumnje je arginin, magnezium i aromaterapije.
Arginin(L-Arginine) je aminska kiselina koja je neophodna za cirkulaciju i vasoidilaciju krvnih sudova koja ima brojne druge efekte protiv diabetesa, kao smanjenje krvnog pritiska, hormon rasta, sinteza proteina, proizvodnja insulina, detoksifikacija jetre ...
Magnezium je isto neophodan za insulin ali i za smanjenje stresa
Aromaterapije i neophodna biljna ulja imaju brojne efekte na snizenje stresnih hormona koji prave diabetes i na protok krvi .

Ovo sve se moze kupiti preko interneta i po boljim cijenama .
Vlado2020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 17:05   #11
dragi moji, slucajno imam muza dijabeticara pa sam tu doktorirala. na inzulinu je vec nekih 17 godina. terapija: novorapif flexpen ( penkalice) pola sata prije svakog obroka, neke 18-24 jedinice, zavisno koliko je visoka razina secera u krvi. tijekom dana, ako se vrijednosti secera ne povecavaju-sjajna situacija. nakon vecere a prije spavanja pika se lantusom, nekih 48 jedinica, da se tijekom noci razina secera drzi pod kontrolom. glucometer je neophodna igracka u zivotu svakog dijabeticara.

popratne divote uzrokovane diabetesom? paaaaaaaaa, ovak. kronicna upala gusterace ( jako bolna i opaka boljetica), niz razno-raznih kardiovaskularnih pizdarija tipa kronicne fibrilacije i da ne nabrajam dalje, slaba prokrvljenost ( cirkulacija otisla u vrazju mater), bubrezi, vid,dementnost a secer znam prepoznati kad ga pogledam u oci. i ajmo na inzulin.

sto se stopala i njege istih tice-nema rezuckanja noktiju sami. za to postoje medicinski pedikeri. obavezna njega stopala, masaze, struganje mrtvih stanica koze, obavezne pamucne carape i nikakva plastika od cipela vec iskljucivo koza.

secer svakodnevno mjeriti, spomenuh glucometer, pikati se inzulinom a najvaznije od svega sto nitko nije spomenuo ISPRAZNITI FRIZIDER I ZALJEPITI FLASTER NA USTA. ne se prezderavati, izbaciti totalno iz prehrane kruh, tesku hranu, minimizirati obroke,rasporediti unos hrane na 5-6 manjih obroka, ne jesti velike kolicine voca jer sadrze secer, izbaciti gazirana pica i sokove, ne konzumirati alkohol, zivjeti zdravo. i najvaznije od svega-kretati se. dijeta, adekvatna terapija, fizicka aktivnost i secer se moze drzati pod kontrolom a to su; donja granica od 5 pa do gornje koja smije maksimalno biti 10. sve ispod i iznad ne valja. cuvati gusteracu, zuc. dijabeticari znaju biti jako zlocesti, nervozni, odurni. gadno zvuci ali to vam je tak. s njima strpljivo.

i ne zaboravite, diabetes je tihi ubojica. ne boli, ne znas da ga imas a kad ga otkrijes moras zivjeti gospodski. cuvati stopala bolesniku. i najvaznija stavka-osobni higijenu drzati na visokoj razini.

zeli li netko dijabeticku dijetu - stojim mu na raspolaganju.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 19:35   #12
Posljedice dijabetesa nastaju usljed nepravilnog tretmana bolesti,
I vrlo je tesko organizam normalizirati.
Poslijedice su i [pankreas i dijabeti cko stopalo, i krvotok i srce i neuropatija i nefropatija.....] .

Sta raditi u takim slucajevima , ;
Sto vise vrsiti oksidaciju i detoksikaciju organizma,
Znaci piti ljekovito bilje [caj]. Normalno je da se mora znati nacin i metod i sastav ljekovitog bilja. I dijelovanje na organizam.Vijerujem da ima uspjeha

Ja pisem iz iskustva a ne cula , rekla , kazala u lijecenju dijabetesa.
--------------------------------------------------------------------
. Najvaznije je lijeciti UZROK dijabetesa
[Dijabetes 2- [da] li je izljeciv [hipo,hiper, hipo-hiper glikemija]
Da li je izljeciv dijabetes 1 ako - vrlo vazna uloga hromozom6-autozom- bazni parovi- dnk =da li je nasljedan


---------------------
Tema diabetes [kako izljeciti i konrolirat ljekovitim bilkama].Da
fito is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 17:10   #13
Tema hipoglikemija [ nizak nivo secera=padanje u komu]--Da li je izljeciva , da li se moze kontrolirat ljekovitim biljem[izljeciti].


-Sve poslijedice dijabetesa [neuropatija , stopalo , krvotok ....], dijabeticka koma je najtezi oblik bolesti .U toku dana moze doci od jedan do vise puta do padanja u komu. Posljedice kome su i po nervni i po zivot opasne .

Gdje je Uzrok toga kome [dijabeticka].
--uzrok je Hipofiza -hromozom6-autozom-bazni parovi

--Kazu, pankreas,ili ugljenohidrati -proteini- masti ili nacin ishrane, ili nedovoljno inzulina ,ili terapija

Osobno vijerujem da nije tako ,

I vjerujem samo da kod dijabetesa ispidusa[otkazuje hipofiza , dolazi do izmokravanja tecnosti, otkazuju bubrezi, velike kolicine ketonskih tijela ,, nije izljeciva .]..........

-----------------
Tema dijabetes
fito is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 22:59   #14
lijecenje dijabetesa 1 i 2[hipo, hipo-hiper glikemija, hiperglikemija]

Da li je izleciv diabetes 2
u lecenju diabetesa 2 ima mnogo teorija a u praksi ostaju samo poslijedice po organizam.
POsljedice su poznate od krvotoka jetre pa do najtezih oblika hipo ili hiper glikemije.I uvjek isto bez obzira na visinu secera u krvi da li je 8,9, 10, 11 12, ....
sta slijeduje poslije inzulin i opet posljedice.

Citalac ce isto misliti da i ja pisem neke teorije ili neistine . Citaocu ostavljam pravo da sam zakljuci o cemu se radi ili da postavi pitanja .


U lecenju dijabetesa 2 i izlecenju i kontroli bolesti bez upotrbr drugih sredstava za lijecenje sta je najvaznije znati.\normalno ljekovito bilje i djelovanje na organizam.
Biljni ljek je je lijek koji moze da izljeci bolest . Biljni ljek NE moze biti suplement.A sta znaci suplement - dodatak jelu ,hrani .Suplementi su i zelena salata, orasi ,kruske itd.

I sto je Najvaznije da dijabeticar vidi dijelovanje biljnog lijeka kontrolom krvi .

I vrjeme dijelovanja kako kod hipoglikemije tako i kod dijabetesa 2

-----------
tema diabetes2
fito is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 01:17   #15
lijecenje dijabetesa 1 i 2[hipo, hipo-hiper glikemija, hiperglikemija]

U mom pisanju o dijabetesu citaocu ce mozda biti nejasno , sta je napisano , ali vjerujem da ima odgovor, samo pazljivo da cita.Jer ja nepisem standardnim nacinom [a to znaci cuo rekla kazala]. Ja pisem iz iskustva u
lecenju diabetesa ljekovitim biljem samo iz iskustva---------------------
-----------------------------------------------

Bez obzira da li je u pitanju diabetes 2i 1
Druge metode nespominjem , zato sto mislim da svako ima pravo da pita ili da cita , ili da postuje tu metodu lecenja .Ja imam svoj metod i nacin lecenja diabetesa-ljekovitim biljem.

U lijecenju dijabetesa 2 ili kod hipoglikemije[ mislim nizak nivo secera ili koma.]Najtezi oblik. Osoba koja jedan ili vise puta dnevno pada u predkomna stanja. Da li postoji mogucnost izlecenja sto znaci da oboljela osobe ne pada vise u kome dijabeticke .

Kazu kolicina ugljenohidrata igra ulogu ili moras mjeriiti nivo secera nekoliko puta, ili moras uzimati slatko .... Vjerujem da nije tako.Sta interesuje oboljelu osobu -normalno da nema vise predkomna stanja i strah od dijabeticke kome.

A drugo su sve teorije i price .A zasto ovo kaze normalno da ima razlog.

Koji godj sajt forum citas uvjek je sve isto , samo pisci drugi .[pisanja o dijabetesu,lijecenje dijabetesa].A kada obican citalac pita uvjek isti odgovori.

------------
Tema dijabetes [nastavicemo]
fito is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 23:33   #16
lijecenje dijabetesa 1 i 2[hipo, hipo-hiper glikemija, hiperglikemija]

Preddijabetes je izljeciv ljekovitim biljem bez upotrebe drugih sredstava.
-----------------------------------------------------------
Nastavicemo teme o oksidaciji detoksikaciji i ljecenju dijabetesa
fito is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 18:10   #17
lijecenje dijabetesa 1 i 2[hipo, hipo-hiper glikemija, hiperglikemija]

tema diabetes 2 hipoglikemija [nizak nivo secera, predkomna, koma.


Da li je moguce izljecenje

-- naucna medicina[danasnja]
simtomi- preznojavanje lupanje srca, mucnina ,kod nekih tahikardija,

kontrola ugljenohidrata, mjerenje secera.....

Uzimati slatko,cokolada, sok .....

Ali problem uvjek ostaje , strah, napetost , i posljedici po nervni , i vegetativni sistem.,mozak. srce, krvotok...



Fitoterapija[ljekovito bilje]

Da , fitoterapijom ljekovitim biljem moze se rijesiti problem niskog secera

i da oboljela osoba nema vise straha od kome i predkomnih stanja

Znaci koristenjem bilja ljekovitog dolazi do kontrole i izljecenja i nema vise simtoma od preznojavanja do kome.Secera se vraca u normalu.

Bez obzira koliko su puta dnevno imali takva stanja od 1 pa vise puta.
---------------------------------------------------------------------------------------
tema diabetes 2 hipoglikemija [nizak nivo secera, predkomna, koma.


Da li je moguce izljecenje

-- naucna medicina[danasnja]
simtomi- preznojavanje lupanje srca, mucnina ,kod nekih tahikardija,

kontrola ugljenohidrata, mjerenje secera.....

Uzimati slatko,cokolada, sok .....

Ali problem uvjek ostaje , strah, napetost , i posljedici po nervni , i vegetativni sistem.,mozak. srce, krvotok...



Fitoterapija[ljekovito bilje]

Da , fitoterapijom ljekovitim biljem moze se rijesiti problem niskog secera

i da oboljela osoba nema vise straha od kome i predkomnih stanja

Znaci koristenjem bilja ljekovitog dolazi do kontrole i izljecenja i nema vise simtoma od preznojavanja do kome.Secera se vraca u normalu.

Bez obzira koliko su puta dnevno imali takva stanja od 1 pa vise puta.
-------------------------------------------------------------
Sta je uzrok takvog stanja-moje misljenje je poremecaj proteina.Krvni secer u energiju se ne moze da pretvori.Regulacijom proteina snaga i energija se vraca tj. secer se vraca u normalu.

---------------------------------------------------------------------------------



Tema diabetes 2 hiperglikemija [visok nivo secera od 7- pa vise, nagli gubitak tezine...]

Zadnje uređivanje fito : 29.06.2011. at 18:25.
fito is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 12:45   #18
fito
jel' bi se mogli ovi tvoji postovi kako izmoderirati? što je to? odnekut copy/pasteno ili?
Ono .... glava i rep, ništ ne razumijem
ok. fitoterapija. Šta, gdje, koliko, kada----- itd.
hvala
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 16:16   #19
lijecenje dijabetesa 1 i 2[hipo, hipo-hiper glikemija, hiperglikemija]

EMA 1
-------------
Pitaj sta ti nije jasno , U lijecenju diabetesa.
Ovo nije kopija i ne pisem standardnim metodama .

U svojim pisanjima i lijecenjem diabetesa ovdje na forumu sam pisao o

Pocetak diabetesa[preddijabetes]- izleciv je Mojom metodom

Dijabetes 2 - [hipo-nizak secer] - izleciv je

Diabetes 2 = [hiper- visok secer]
7,8 ,9,10...
Izljeciv je i moze se kontrolisati ljekovitim biljem

Znaci diabetes 2 moze se izljeciti ljekovitim biljem . I sto je najvaznije da spasi organizam covjeka OD POSLJEDICA dijabetesa , jer posljedice su vrlo katastrofalne[zivci, krvotok , ...........pisao sam u postovima o tome.
---------------------------------
A sad ti mene mozes pitati sta hoces ; a sto je najvaznije REZULTATI ljecenja i da se vide kontrolom krvi., i vrijeme
=====================================
O dijabetesu 1 - nisam pisao

Dijabetes nije izljeciv samo i ponavljam samo ako je doslo do autoimunog unistenja b celija u pankreasu ,

prosto receno ako je pankreas skroz, sav unisten a i tada postoji manja vjerovatnoca regeneracije .

Imao sam slucaj gdjeje pankreas bijo ostecen 70 posto , kod dijabetesa 1
imao je od 1-3 hipoglikemiske [predkome] nikada vise nije imao komna stanja, i hiperglikemiske reakcije.Vise je bilo takvih slucajeva .

-----------------

A diabetes 2 moze se IZLECITI ljekovitim biljem
A rijec KOntrolisati znaci ako mu je nastupila posledica dijabetesa i tada oboljela osoba nema veci secer od 6-7 maksimalno.
--------------------------------------

TO je MOJ stav MOZETE PITATI STA ZELITE i POSTAVLJATI PITANJA

[od lijecenja, rezultata, vrijeme prvih rezultata, ........
fito is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 08:57   #20
Usrdno se nadam da nisi Božo Gladović

Dakle, govoriš o ljekovitim biljkama s kojima tvojom metodom izlječuješ dijabetes.
Kojim biljkama, kakvo doziranje, koja upotreba - takva pitanja imam.
Ili se reklamiraš
U tom slučaju, bi bilo ok reći o kojoj cifri se radi, dali stojiš iza svoje metode na način da ako nekome dijabetes i dalje ostaje, vraćaš novce?
I tako to...
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:48.