Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2006., 12:19   #1
Unhappy Bartholinijeva žlijezda

Imam problem s Bartholinovom žlijezdom. Natekla mi je s lijeve strane, veličine je lješnjaka i za sada je bezbolna. Naručila sam se za kontrolu ovih dana.

Zanima me da li je koja od vas već imala iskustva s oticanjem te žlijezde, tretiranjem, eventualnim liječenjem i/ili kirurškim zahvatom?

tnx, m.
mircha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2006., 12:31   #2
nemam osobno iskustvo s time, ali navodim ti primjer moje tete koja je imala
problem s Bartholinijevom žlijezdom.
sjećam se da je to trajalo neko razdoblje , možda i par godina. radi se o tome da je ta žlijezda, kad nije natečena, 'nevidljiva', tako da je moja teta nekoliko
puta bila spremna za operaciju, ali se događalo da možda dan prije, žlijezda splasne, pa od zahvata nije bilo ništa. i tako nekoliko puta. čista za_ebancija.
to se s vremenom smirilo samo od sebe i sad već godinama nema nikakvih problema.
__________________
Promjena je zakon života.
"Kad si zadnji put učinio nešto po prvi put?"
zvjezdicaiz mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2006., 17:39   #3
dva puta sam bila na operaciji tj. čišćenju iste.
to se toliko upalilo da ja nisam mogla ni sjedit, ni hodat, ma koma...

drugi put mi se čini da je upala čak bila veća, jako crveno, natečeno i bolno, veličine kao pola jajeta
u jutro sam otišla kod ginekologa, isti dan popodne sam bila operirana...

operacija ti se radi pod lokalnom anestezijom (ali sam ja drugi put tražila totalnu, jer sam kukavica).
dva tjedna sam mirovala, jer mi to posao dozvoljava (inače mi je ured doma).
imala sam dva šava (kroz te šavove ti se iščisti upala tj. gnoj) možda ti stave i dren kroz koji će ti otjecati gnoj - meni su rekli da su mi to stavili, ali nisu, ali glavno da su mi rekli da izvadim dren poslije par dana... privatni doktor, op.a. - katastrofa!!!.

savjetovano mi je ne nositi uske hlače, tvrde tkanine (traper i sl.), tako da kad nosim traperice (rijetko), nosim isključivo one s elastanom.

pposliej prve operacije mi je rečeno da se to ne vraća, moda 1/1000 slučajeva - a meni se ponovilo
valjda neće više...

nadam se da će ti splasnuti samo od sebe!
držim fige!
pusa
__________________
tko radi - jede, tko ne radi - jede, pije i spava
Yazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2006., 20:51   #4
Meni je batrolinijeva žljezda bila natečena, pa jedno 2-3 mjeseca, ali nikad me nije boljela..stavljala sam obloge od kamilice i mazala nevenovom mašću, ali mislim da se sama od sebe smanjila...također mi je ginekologinja preporučila stavljanje vaginaleta s vremena na vrijeme za regulaciju "flore", ali mi se čini da to nema veze s tim... ako te ne boli, znači da nema upale, tako da je moguće da će sama splasnuti...
touch_of_pink is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2006., 21:23   #5
Ne boli me. Barem ne još. Nisam dosada imala iskustva s takvim oteklinama, pa nisam sigurna ni kako bih točno reagirala.

Skužila sam je u subotu dok sam se tuširala. Pokušala sam ogledalom vidjeti kako izgleda, međutim ne vidi se ništa. Jedino što je mogu opipati. Otprilike je veličine kao lješnjak, možda malo veća.

Tnx svima na odgovorima
Nadam se da neće biti potrebe za intervencijom kirurga.
mircha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2006., 13:07   #6
Unhappy

Bila sam kod ginekologa - Novocef od 500 mg 2X dnevno 10 dana + Geonistin vaginalete 12 dana. Ako ne splasne, morat cu na operaciju.

m.
mircha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2006., 13:08   #7
a gdje je uopce ta zlijezda?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2006., 16:13   #8
Quote:
Natch kaže:
a gdje je uopce ta zlijezda?
http://www.aafp.org/afp/980401ap/hill.html

Nadam se samo da će (ti) ovo pomoći... - klic na link

lp, m.
mircha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 13:32   #9
Quote:
mircha kaže:
Bila sam kod ginekologa - Novocef od 500 mg 2X dnevno 10 dana + Geonistin vaginalete 12 dana. Ako ne splasne, morat cu na operaciju.

m.
hm.. meni je gin. nije htjela dati antibiotike jer me nije boljelo -tj. nije bilo upaljeno, nego to valjda natekne jer su se začepili ti neki kanalići, tako nešto.. i meni je to bilo nateknuto još par mjeseci, i ja sam isto mislila da je nešto opasno, ...e, da, rekla mi je gin. da bi mi onda kao to mogla iglicom probušiti da splasne valjda, al nisam baš bila za : ) .. .i jednostavno sam prestala misliti o tome nakon nekog vremena da bi vidjela da je splasnulo.. a ako i budeš morala "pod nož" - sretno : ) ..valjda nije strašno : )
touch_of_pink is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 15:05   #10
Upala Bartolinijeve zlijezde

Jad i nevolja!
Za one koje ne znaju to je zlijezda koja vlazi rodnicu.Tj. to su dvije zlijezde. Svaka sa jedne strane.
Kad se uslijed neke upale zacepe kanali te zlijezde ona natekne (moze do velicine jajeta) i boli.
Meni se upalila prije 4 dana.
Vec sam neko vrijeme na antibioticima, bol se smanjila ali oteklina je jos velika.
Ginekolog veli nek' pijem i dalje antibiotike i cekam da vidim kaj bu se desilo. Hoce li proci ili ce narasti. Jer u ovoj fazi se s njom ne smije nista raditi. Ako naraste onda ce je rezati, punktirati, ne znam ni ja kaj...

Zanimaju me vasa iskustva.
Jel' imao netko problema s tom zlijezdom?
Jel' nekome proslo samo sa pijenjem antibiotika? Nakon koliko vremena?

Dajte neka pozitivna iskustva jer hocu da prodje cim prije i hocu cuti da je to moguce!
__________________
Comic Sans
buhica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 19:55   #11
bas nitko?
__________________
Comic Sans
buhica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 21:07   #12
kad sam lezala na ginekologiji sa mnom u sobi je bila žena (divna gospođa) koja ju je operirala, i ona je odmah izašla iz bolnice, ako ne isti dan-ali na svoju ruku jer joj je došao sin iz inostranstva,ali bi izašla svakako za dan ili dva,ja mislim dan...kažu da nije ništa strašno...ali zaista ne znam, meni je jednom natekla, dva tri dana i samo se povuklo, to je bilo davno pa se ne sjećam da li sam pila antibiotike radi upale jajnika ili tako nešto

puno sreće,žao mi je što ne mogu više pomoći
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 00:29   #13
bio je vec topic o tome na zdravlju pa potrazi, tamo se dosta pisalo, osobnog iskustva (hvala bogu) nemam
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 04:55   #14
Quote:
buhica kaže: Pogledaj post
(... snip ...)
Hoce li proci ili ce narasti. Jer u ovoj fazi se s njom ne smije nista raditi. Ako naraste onda ce je rezati, punktirati, ne znam ni ja kaj...

Zanimaju me vasa iskustva.
Jel' imao netko problema s tom zlijezdom?
Jedna moja cura je imala izvađene Bartolinijeve žlijezde, ne znam sad
da li zbog upala ili nekog drugog razloga. Uglavnom, sve je bilo ok, osim
što se slabije vlažila (ali snalazili smo se nekako ).

Možda nisi baš to htjela čuti, ali ako ćeš ih i vaditi, ništa strašno...
kao krajnici
__________________

Zlokotlokrp is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 12:42   #15
mislim da je necu vaditi (jedna je samo upaljena).
i dalje se nadam da ce se povuci sama od sebe
__________________
Comic Sans
buhica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 10:18   #16
Moja stara ti je to imala, veličine kokošjeg jajeta.
Razrezali, drenirali i sve ok.(zašto bi ih "vadili" pobogu ?!- trebaju ti te žlijezde - nisu to ko krajnici !! )

Nemoj očajavat ak ne prođe samo od sebe, tj. od antibiotika. Je neugodno, al nije rijetkost. ( guza je još neugodnije mjesto)

Javi jel se kaj smanjuje il ćeš morat na operacijicu

Drž se!
Šmizla is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 16:38   #17
Nažalost, imam puno neugodnog iskustva s bartolinijevom. Moj je savjet svakoj ženi čim se upali da ide u bolnicu na vađenje. dD sam to napravila kod prve upale poštedjela bih se puno muka i boli.

Što se tiče vlaženja, za to hvala bogu imamo još drugih 6 žlijezda i u mom slučaju genijalno odrađuju posao i bez bartolinijeve.
velika is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 12:42   #18
Angry Bartolinijeva žljezda!

Zna itko uopće od Vas šta je to...

Pa evo za one sretnice koje neznaju...
Bartolinijeva žljezda je žljezda koja se nalazi sa unutrašnje strane prepone kod žena, sa svake strane po jedna. Služi inaće da ispušta sluz, tzv. iscjedak.

E sad...većina žena ni nezna da je ima...nisam ni ja znala, do prije 3 godine, kad mi se iz čista mira upaila. Nakon tone tableturina koje su ginići ugurali u mene, neuspjelih pokušaja punktacije i svih ostalih divnih sranja, završih na operaciji...zarežu te skalperom i očiste žljezdu. Naživo.
Garantiraju da se ne vraća nakon operacije, pa reko, ajde...

Kad li neki dan, ja fino ustanem sa stolice...i padnem po podu zamalo od bola. Naime, kod ove žljezde je specifično da boli kad si na nogama...otprilike, kao da vam je netko dole objesio uteg od 7 kg i vuče ga prema dole!
Dok ležite boli nema, al kad se dignete na noge, skočili bi kroz prozor...al moj je prenisko!

Drage žene, ako je iti jedna od Vas imala ovih prekrasnih doživljaja i iskustva, molim savjet, bilo koje vrste. Antibijotici mi opet ne pomažu...
__________________
Život je čudno neko stanje...što ga više imaš, imaš ga sve manje.
Hannuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 12:51   #19
znam jednu frendicu koja ima problema s time ali isto mislim da nije nasla nikakvo konstruktivno rjesenje
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 14:31   #20


Joj, grozno. StarA mi je to imala, al nakon operacije joj se fala bogu nije vratilo.

Jel bi pomoglo da si ojačaš imunitet? Alternativci? Bilo kaj?

Drž se
Šmizla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:12.