Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2006., 19:48   #81
Evo s Roda text o pelenama u kojem se, među ostalim, i računica spominje

http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=175&Show=1745

Tu se spominju i kemikalije koje se koriste da bi one jednokratne bile onako super-turbo-ultra upijajuće
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 19:49   #82
ni i to moramo uzet sa zadrskom jer to je izracun ovih "prokrpa" orijentiranih

Cijena previjanja jednokratnim pelenama - 11.400,00 kn
Cijena previjanja pamučnim pelenama - 2.000,00 kn

edit: preduhitrila me saveass
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 19:55   #83
Quote:
magic blue kaže:
ma ja sam do iza ljeta nila ziher da cemo na krpene, ali mi je mama onda izbacila onu racunicu, opljuvalame generalno i ja se ludaca osla tjesit kod frendica s kikicima u peleama i one me opljuvale jos gore na sam spomen krpenih
E da, zaboravih ovo komentirati.
Vecina majki, kad spomenes platnene pelene, pomisli na tetra.
I reakcija bude bas to - jesi ti normalna
Ni ne znaju za platnene pelene koje izgledaju isto kao jednokratne, imaju debeli ulozak i dodatne plasticne gacice.

A kad koristis tetra, fakat ima govna do nosa. I promoci sve do posteljine.
Frendica koristila i skroz se frustrirala, presla na pampers.
Nije ni znala za Kamaris.

A jel moje postove itko cita?
Necem racunice pristranih!
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 20:00   #84
Quote:
Zmijica kaže:
E da, zaboravih ovo komentirati.
Vecina majki, kad spomenes platnene pelene, pomisli na tetra.
ma znaju, sve bebaci ispod ili oko godine dana, proslogodisnje trudnjace
Quote:
Zmijica kaže:
A jel moje postove itko cita?
Necem racunice pristranih!
ma citam ja, al link i izracun nije bilo za tebe nego za mandy
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 20:03   #85
Quote:
Zmijica kaže:
E da, zaboravih ovo komentirati.
Vecina majki, kad spomenes platnene pelene, pomisli na tetra.
I reakcija bude bas to - jesi ti normalna
Ni ne znaju za platnene pelene koje izgledaju isto kao jednokratne, imaju debeli ulozak i dodatne plasticne gacice.
Da, i meni se desilo da većina kojoj sam spomenula platnene pomisli na tetra. A one iz Kamarisa su meni baš

Quote:
Zmijica kaže:
Necem racunice pristranih!
Od MM brat (otac troje djece) nam je jednom prilikom govorio o isplativosti platnenih pelena (omjer je bio čak negdje 1:3), no MM i ja ga u to vrijeme nismo baš pozorno slušali jer su nam pelene tada bile daleka budućnost
Morat ću ga kontaktirati...i ovaj put koncentrirano poslušati...
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 20:17   #86
Quote:
magic blue kaže:
ma citam ja, al link i izracun nije bilo za tebe nego za mandy
Onda dobro
EDIT: bebac moje frendice je 10 mj., a ona nikad cula za Kamaris.
Nemaju svi net, a po casopisima tipa Bebe se platnene bas i ne reklamiraju.
Dapace, cim otvoris prvi oglas je - "I moja beba LIBERO treba!"

Quote:
SaveAss kaže:
Od MM brat (otac troje djece) nam je jednom prilikom govorio o isplativosti platnenih pelena (omjer je bio čak negdje 1:3), no MM i ja ga u to vrijeme nismo baš pozorno slušali jer su nam pelene tada bile daleka budućnost
Morat ću ga kontaktirati...i ovaj put koncentrirano poslušati...
E, to
I prenesi sto ti je rekao, pliz
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 23:42   #87
Ja na pelene trošim 300-400 kn mjesečno.

E sad, pitanje je koliko koštaju platnene. Ja sam paket platnenih pelena (koje nisam koristila) platila 1.200 kn, ali to je bila izuzetno povoljna prilika.
I to su pelene koje dolaze u dvije veličine (znači jedan paket nije dovoljan)

Mislim da je kod nas dosta veliki problem nabava pelena, tj. može ih se naravno naručivati preko interneta, ali to mi se čini prilično skupo. Kamaris pelene su meni grozno izgledale.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 00:20   #88
Quote:
verica kaže:
Ja na pelene trošim 300-400 kn mjesečno.
E sad, pitanje je koliko koštaju platnene. Ja sam paket platnenih pelena (koje nisam koristila) platila 1.200 kn, ali to je bila izuzetno povoljna prilika.
I to su pelene koje dolaze u dvije veličine (znači jedan paket nije dovoljan)
Predhodno je već Zmijica spominjala veličine i cijene.

Quote:
verica kaže:
Mislim da je kod nas dosta veliki problem nabava pelena, tj. može ih se naravno naručivati preko interneta, ali to mi se čini prilično skupo. Kamaris pelene su meni grozno izgledale.
Ako su platnene onda nije neki problem ni naručiti ih taj jedan put preko interneta, no ne znam zašto tim putem kad ih ima u trgovini.

A što se Kamaris pelena tiče, ako je vizualni izgled (dizajn, ornament) pelena jedino što je "grozno" na njima, po meni to definitivno nije presudna stvar - stvar zbog koje bih radije jednokratne.

Hoće li biti potpuno bijele ili s nekim nacrtkanim uzorcima na njima mi je apsolutno svejedno, ukoliko znam da mi djetetova koža diše u prirodnom materijalu.
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 00:39   #89
Ja imam platnene pelene, i te sistemske (ne znam kak izgledaju ove u Kamarisa, tu ih ima veliki izbor) i moderniju verziju tetra, a imam i obične, klasične tetra i znam jedno milijun sistema kako zamotati bebu. I da imam vanjske gaćice od vune, koje ne propuštaju (bar ne jako), a ne od najlona.
I ne znam kaj bih rekla, meni nisu ušteda jer je kod mene potrošnja vode užasno skupa, a ove moderne vešmašine ispiru 6 kila robe u 2 deci vode tak da ja sve operem prije vešmašine, profuravam dvaput kroz vešmašinu i još ispirem ručno (kao imam višak vremena), pa peglam... peglam... Jer sam skužila da vešmašina uopće ne pere dobro (nalazila kakicu na opranim pelenama).
I opet nemrem na Pampers i ine umjetne jer princeza mam dobije osip po guzi....
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 00:59   #90
Quote:
Dora K kaže:
Jer sam skužila da vešmašina uopće ne pere dobro (nalazila kakicu na opranim pelenama).
U apoteci ima za kupiti tankih podložaka koji se stave na pelenu, pa tako kad se beba kaki baci se taj uložak (na taj način nema razloga da ostaju ikakve mrlje)
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 01:07   #91
Imam ti ja i to, ali nemoj mislit da je nepropusno. Maje bebe na maminom mlijeku imaju dosta tekuću stolicu i to tak fino prođe na pelenu da je divota...
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 01:10   #92
Quote:
Dora K kaže:
Imam ti ja i to, ali nemoj mislit da je nepropusno. Maje bebe na maminom mlijeku imaju dosta tekuću stolicu i to tak fino prođe na pelenu da je divota...
Ajoj...
A onda ti ostaje ili da ih poduplaš ili se pomiriš sa sudbinom dok stolica ne otvrdne (slutim da već jesi)

A možda je i u vešmašini stvar? Čekaj, zar se one ne bi trebale predhodno namakati u nečemu (ocat)? I na koliko ih pereš?

Što se peglanja tiče (ako me sjećanje dobro služi) mislim da one iz Kamarisa nije potrebno peglati, iako bi kao bilo bolje to proći peglom (stara priča...)
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 01:12   #93
Vjeruj, toliko sam neispavana da mi preostaju samo dvije opcije:

1. plačem
2. sve mi je ravno

__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 01:20   #94
Ajme Dora ubijaš mi volju za platnenima...
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 01:52   #95
Ja sam vam isto bila militantna trudnjaca koja ce koristiti platnene pelene
Sam bog zna koliko para je otislo na taj shit od krpa
Prvo mi se srce stislo kad sam ju umotala onako sicusnu u platnenu pelenu.
Sva upala unutra, rasirilo nogice...ajmeee majkoooo
Al nedam se ja, nece mene niko razuvjeriti
Da nebi bilo zabune nisam ja koristila one babske od prije 100 g vec ove moderne po velicinma i neznam sve cemu!
Pa onda presvlaci svakih pola sata, vjerovali ili ne promakale su, a meni bilo zao stavljati joj onu plastiku preko. Cak ni ta plastika, kad bi ju stavila nije drzala uz rubove. A samo pranje , meni nikad te fleke nisu izlazile do kraja vani, jedino na kraju kad sam ih odlucila prodati bacila sam ih u klor da ih odfleka.
Uglavnom kaze moja majka meni: "sta ti to radis od tog djeteta i sebe???
Ali ja i dalje po mome...
Onda smo fino dosli kod pedijatrice koja se zgrozila na krpenu i kaze mi fino da jako veliki postotak beba koje nose platnene pelene imaju problema sa gljivicama i upalama mjehura i mokracnih puteva.
Ja sam uglavnom odustala, nije nam donelo nista dobro, samo sam se izmaltretirala.
bibobu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 01:55   #96
A ne, ja sam mojoj vrlo brzo stavila Pampersice, nakon 2 dana dibila je od njih osip po riti (da ne bude zabune, i ja imam takvu reakciju na uloške).
So, I'm doomed
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 02:02   #97
Quote:
SaveAss kaže:
Ajoj...
A onda ti ostaje ili da ih poduplaš ili se pomiriš sa sudbinom dok stolica ne otvrdne (slutim da već jesi)

A možda je i u vešmašini stvar? Čekaj, zar se one ne bi trebale predhodno namakati u nečemu (ocat)? I na koliko ih pereš?

Što se peglanja tiče (ako me sjećanje dobro služi) mislim da one iz Kamarisa nije potrebno peglati, iako bi kao bilo bolje to proći peglom (stara priča...)
Naravno da je u vešmašini stavr, onaj mamin Rade Končar u Zegeu koji pere s valjda 40 L vode bi to opral savršeno, ali ovaj moj Bosch hebemu koji ih opere u 2 deci vode narafski da nemre to oprat kak se spada. Kad mi dođe račun za otpadnu vodu bankrotirala bum.

Dada pegla se radi gljivica... ja peglam mamuimnjihovu....

Idem spavat
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 02:06   #98
Quote:
Dora K kaže:
A ne, ja sam mojoj vrlo brzo stavila Pampersice, nakon 2 dana dibila je od njih osip po riti (da ne bude zabune, i ja imam takvu reakciju na uloške).
So, I'm doomed

Ja kak sam presla na pampersice sve za 5
Probaj neke druge, mozda je bas stvar u pampersicama, mozda joj neke druge nebi smetale.
Ili se mozda jednostavno navikla na platnene pa sad reagira na pempas tako.
Probaj pitati pedijatricu

Uglavnom drzi se, sve ima svoje cari

Kaze meni moja princeza da je ona "mamino nunce" (sunce)
bibobu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 10:37   #99
Nisam ni pokušala s platnenim, koristimo pampers od početka. Beba je jednom imala osip koji smo riješili plymicolom i s malo Sudocrema.Od početka pazim da je pelena malo prostranija, tako da ima lufta. Ne znam ima li to veze.

verica, ti mora da si rodašica. Sram te bilo!
Autosjedalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 10:43   #100
A ne znam baš...te platnene mi se čine veeelikom zaebancijom a i od prijeteljica koje su ih koristile sam čula da stvarno kikići imaju više s njima problema nego s jednokratnim..di osipi od mokre kože di do infekcija i gljivica opet zbog vlažnosti..tako da...a ne znam..znam da bi kao trebalo biti zdravije jer koža diše ..ali...jok..nisam za u soluciju.
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:35.