Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2008., 10:47   #41
Koji je iznos iznad kojeg se moze traziti tax free u USA?
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 06:32   #42
da li ste u americi koristili nase mobitele, tj. simpu ili vip? Nama ovdje mobiteli ne rade iako na stranicama vipa i t-mobila postoje tarife za roaming i ostalo Mobiteli nam imaju onu neku potrebnu frekvenciju ili kako se to vec zove. Ako vam nasi mobiteli nisu radili, kako ste rijesili problem komunikacije? Priznajem da se bez moba ovdje osjecam k'o pale sam na svijetu.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 07:49   #43
Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post
da li ste u americi koristili nase mobitele, tj. simpu ili vip? Nama ovdje mobiteli ne rade iako na stranicama vipa i t-mobila postoje tarife za roaming i ostalo Mobiteli nam imaju onu neku potrebnu frekvenciju ili kako se to vec zove. Ako vam nasi mobiteli nisu radili, kako ste rijesili problem komunikacije? Priznajem da se bez moba ovdje osjecam k'o pale sam na svijetu.
Radili i vip i t-mobile. Mora biti tri band mobitel (više manje su svi), mreža je cingular ili t-mobile. Jedino što imaju lošu pokrivenost, uglavnom su pokriveni samo gradovi.
Iako možeš tamo jeftino kupiti prepaid karticu zajedno s mobitelom. Ili samo prepaid karticu, ako ti mobitel nije kodiran na mrežu. Ja sam bio u USA kupio t-mobile mobitel, i u HR mi je i dalje radio s hrvatskom t-mobile karticom, pa možda radi i obratno.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 20:13   #44
Koje je vrijeme bolje za posjet Los Angelesu, veljača ili ožujak? Ako uopće ima velike razlike između ta dva mjeseca, osim što se već početkom ožujka mijenja vrijeme pa su dani dulji...Ja bih trebao ići u trećem mjesecu, a moguće da ću i u drugom sljedeće godine pa me zanimaju vaša iskustva kakav je Los Angeles u to doba godine. Planiram ostati oko dva tjedna.
firestarter_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 22:56   #45
idem u SAD sredinom 2009. onako čisto turistički na 2 mjeseca, proći New York, L.A., Las Vegas, San Francisco i San Diego...kako idem prvi put ne bi voljela ići sama...pa ako netko planira isto to obići ili jedan dio puta ja bi vas zamolila da mi se javite na mail marinam83net.hr
ili možda netko zna nekakvu stranicu preko koje se može pronaći suputnik? bila bi jako zahvalna na odgovoru...

Zadnje uređivanje marinam83 : 07.11.2008. at 23:06.
marinam83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 06:08   #46
preporucujem Venice beach hostel

ekipa koja radi je super, okolo ima besplatnog parkinga (uzeli smo rent a car da se vozikamo okolo) i plaza je na 20-30 metara odavde
i imaju malu veneciju s kanalima okolo i boardwalk i muscle beach i svasta...surfera i skejtera puno i hihihih

do kao downtowna je cca pola sata voznje, al ugodno je.downtown je bezvezan zasad.. one zvjezdice na podu izgledaju tako jadnjikavo...i jadan hitchcock ima zvijezdu ispred nekog snack trash bara i sve te zvjezde su natrpane jedna do druge.. i nije nista chic i trendy kako bi se ocekivalo..ono, obicna prljava ulica sa zvjezdicama na podu..

al imam jos dana za se uvjerit u suprotno:-)
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 13:29   #47
Jel mi može netko pouzdano potvrditi može li se koristiti Visa Electron debitna kartica (Zagrebačka banka) na bankomatima u Los Angelesu?
firestarter_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 15:09   #48
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
do kao downtowna je cca pola sata voznje, al ugodno je.downtown je bezvezan zasad.. one zvjezdice na podu izgledaju tako jadnjikavo...i jadan hitchcock ima zvijezdu ispred nekog snack trash bara i sve te zvjezde su natrpane jedna do druge.. i nije nista chic i trendy kako bi se ocekivalo..ono, obicna prljava ulica sa zvjezdicama na podu..

al imam jos dana za se uvjerit u suprotno:-)
Ak si 8.1. jos u blizini, svrati na downtown art walk http://www.bgfa.us/daw/
...meni je to super bilo...downtown dozivis setajuci se tim ulicicama u svim svojim krajnostima...od otuznih klosara prek fancy novih stanova, poslovnih zgradurina do zanimljivih ljudi koji izlazu svoje umjetnine u malim galerijicama, u svakoj mozes nest i popit i pojest...

btw - kak je bilo u Luxoru?
__________________
The wind of heaven is that which blows between a horse's ears.
SmoothOperatress is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 15:52   #49
Quote:
firestarter_17 kaže: Pogledaj post
Jel mi može netko pouzdano potvrditi može li se koristiti Visa Electron debitna kartica (Zagrebačka banka) na bankomatima u Los Angelesu?
Ne mogu, no u Ameriku nemoj ici bez kreditne kartice. Mi smo, nazalost, naucili lekciju na svojoj kozi.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 16:05   #50
Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post
Ne mogu, no u Ameriku nemoj ici bez kreditne kartice. Mi smo, nazalost, naucili lekciju na svojoj kozi.
Super, kreditnih kartica nemam
firestarter_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 16:49   #51
Bez kreditne kartice mozes zaboraviti rentanje auta, rezerviranje i spavanje u vecini hotela (u motelima moze i bez kartice, ali su onako, kao iz filmova u kojima spavaju kriminalci ma nije tako grozno, ali ne mozes pobjeci tom osjecaju da su to oni isti iz raznoraznih filmova )...

Ako ces tamo imati nekoga na ciju kreditnu karticu mozes iznajmiti auto ili rezervirati hotel, onda ok...mi smo se na kraju tako snasli...jer na kraju mozes sve platiti u cashu.

Ako ides tek u veljaci/ozujku...imas vremena i izvaditi neku kreditnu...
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 19:14   #52
Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post
Bez kreditne kartice mozes zaboraviti rentanje auta, rezerviranje i spavanje u vecini hotela (u motelima moze i bez kartice, ali su onako, kao iz filmova u kojima spavaju kriminalci ma nije tako grozno, ali ne mozes pobjeci tom osjecaju da su to oni isti iz raznoraznih filmova )...

Ako ces tamo imati nekoga na ciju kreditnu karticu mozes iznajmiti auto ili rezervirati hotel, onda ok...mi smo se na kraju tako snasli...jer na kraju mozes sve platiti u cashu.

Ako ides tek u veljaci/ozujku...imas vremena i izvaditi neku kreditnu...
Meni je samo bilo bitno da ne nosim puno gotovine sa sobom nego da je podižem tamo s bankomata ovisno o tome koliko će mi trebati, ionako sam sve mislio plaćati u gotovini. Za hotel mi neće trebati jer idem kod rodbine a auto neću rentati.
firestarter_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 19:27   #53
Onda si na miru . Nadam se da ce ti netko znati odgovoriti u vezi Visa Electron kartice. Mozda mozes naci neke informacije na Internetu (stranica Visa-e) ili pitati u banci?
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 20:23   #54
U banci mi je jedan službenik rekao da tu karticu mogu koristiti a drugi kojeg sam pitao nije bio siguran, a na Visinoj stranici sam preko atm lokatora tražio popis bankomata u LA-u i tamo piše da je ta kartica prihvaćena ali iz nekih drugih izvora sam čuo da su mnogi imali problema s upotrebom te iste kartice. Na Trip Advisor forumu su mi rekli da mora imati star, interlink ili visa plus logo da bi funkcionirala pa sam htio informacije od nekoga tko ima iskustva s tim...ne znam kaj ću sad, smislit ću već nešto, hvala na pomoći.
firestarter_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 20:30   #55
Quote:
firestarter_17 kaže: Pogledaj post
Jel mi može netko pouzdano potvrditi može li se koristiti Visa Electron debitna kartica (Zagrebačka banka) na bankomatima u Los Angelesu?
Ja sam na bankomatima dizala novac s Visa Electrona bez problema. Problem je bio u dosta trgovina, rent-cara i sličnog gdje nisu uzimali tu karticu (nisu je uopće prepoznavali) pa smo koristili kreditnu.
mik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 22:53   #56
Daj si jednostavno otvori devizni račun za koji ćeš dobiti posebnu karticu koju možeš koristiti na svim bankomatima i u većini trgovina za kupovinu. Ja imam Visa Electron od PBZ-a, ali ima na sebi onaj čip. Na taj si račun stavi novce koje misliš trošiti, a ako ti prifali, nazoveš doma da te malo nadoštukaju.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 00:47   #57
ako idete rezervirat auto, obavezno nasu i medjunarodnu vozacki i kreditnu na vase ime.

i da, los angeles je bezvezan. downtown sucks big time, al zato je obala pre..mogla bih tamo zivjeli, sve neki mali neighbourhoodovi s kućicama i velike ceste i lijepa klima
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 00:56   #58
ja nisam imao medunarodnu vozacku i rentao sam bez problema.. ali ipak za svaki slucaj ponesite.

koristio sam visa electron od pbz-a svugdje bez problema..
__________________
I´m back. Hell is full.
ivano_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 00:57   #59
Quote:
firestarter_17 kaže: Pogledaj post
Jel mi može netko pouzdano potvrditi može li se koristiti Visa Electron debitna kartica (Zagrebačka banka) na bankomatima u Los Angelesu?
moze, samo je na veciti ATM-ova limit 160 USD iz nekog razloga
a u ducanima cesto ne prolazi kao debit, nego kao credit card...drugaciji sistem valjda..

amex i diners u USA skoro nigdje ne primaju tako da su visa i mastercard itekako

Quote:
SmoothOperatress kaže: Pogledaj post
Ak si 8.1. jos u blizini, svrati na downtown art walk http://www.bgfa.us/daw/
vratili se danas, smozdeni od jet laga jos uvijek


Quote:
SmoothOperatress kaže: Pogledaj post
btw - kak je bilo u Luxoru?
divota

samo nisam znala i da ti hoteli od 5 zvjezdica imaju tako tanašne zidove. lupali su nam iz susjedne sobe da se smirimo kad smo se
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 13:58   #60
Pozdrav prije svega!

Naime ovako, u LA živi bratić od mog oca, i sad mi je na pamet palo da umjesto zimovanja i ljetovanja ove godine odemo tamo cura i ja na nekih 10-tak dana..

Pa me zanima koliko otprilike koštaju najjeftinije karte za avion i jel recimo jeftinije otići za neko mjesto gdje je jeftinija karta pa onda tamo kupiti kartu za LA..
Gdje se pribavlja viza i koliko to traje?

I na koliko otprilike trebam računati novaca da osiguram za takav "izlet"...
Znači bez smještaja jer ga imamo tamo.
hvala!
Žbla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:02.