Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2007., 19:05   #61
http://www.vrbas.be/index.php?option...=15&Itemid=130
Da zaboravio sam reci, u gradu ih ima 16 a s opstinom 17! raspitaj se malo prije nego sto iznosis brojke
pmisobl is offline  
Old 20.09.2007., 19:06   #62
Quote:
pmisobl kaže: Pogledaj post
1.Nije niko osudjen kao ni za rusenje pravoslavnih i katolickih vjerskih objekata u Hercegovini!

2.Vjerovatno znaju (ja ne znam majkemi )!

3.Reci mi da li bi ti ispao junak da u vremenu opste anarhije gdje na ulici seta vojska i unosi red (u ovom slucaju nered) da im kazes "nemoj rusit dzamiju! muslimani su nasi prijatelji i one misle samo sto je najbolje za nas"!

4.Pocinjenu stetu na autobusima platio je grad Banjaluka

5.Za tog momka koji je ubio covjeka nisam siguran! cuo sam da je negdje iz Sandzaka (Srbin) al to su samo price! mozda policija zna i krije al narod (vjeruj mi ) ne zna

6.Skinheadsa nema u Banjaluci i nisu obisli sve skole jer sam ja u to vrijeme isao u skolu i stavise naredjeno nam je da ne napustamo ucionice

7.Vlasnik kafica hehe imas li ti dokaze da nekog za tako nesto okrivis?
1.To je to.Zlocine pravdas drugim zlocinima.Ne mozes porediti jednu srusenu mostarsku crkvu sa 30-ak banjaluckih dzamija i oko 1000 u cijeloj BiH.U manjem entitetu oko 700 srusenih dzamija.
2.Jesi iz Banjaluke,jesi bio tokom rata u gradu? Nemoj molim te pricati da ne znas ko je rusio jer jako dobro znam kakvi su obredi rusenja bili.Pricali mi ljudi koji su tada bili u Banjaluci.U rusenju vjerskih objekata i na veseljima nakon rusenja u Banjaluci je ucestvovao ogroman broj ljudi.Ako nisi bio ti tu,ili tvoja familija,jeste prijatelj,komsija...sve se zna
3.U velikom gradu kao sto je Banjaluka ocekivao bih da ima toliko casnih ljudi da sacuva barem jednu dzamiju.Trebalo je imati mu*a pa se suprostaviti rusiteljima,ali ipak Banjaluka je grad,ne selo.Njeni gradani su ispali .....
4.Nije bitan autobus uopste.Mngo bitniji je ubijeni covjek i njegov ubica koji slobodno hoda
5.Naravno da policija zna,a zna boga mi i narod.Samo sto policiji i vlastima u Banjaluci nije u interesu da uhapsi njega i njegovu kompaniju jer im oni sluze kao psi da zastrasuju povratnike,ono malo Bosnjaka sto se pokusalo vratiti.Odraduju posao za njih.
6.Ima skinheadsa,bar onih koji su umislili da to jesu.Samo su promasili ideologiju.Obrijani an celavo,u bijelim martinkama,umjesto kukastog krsta nosaju "4c",a umjesto zidova i cigana prebijaju muslimane.
7.Imao bih dokaze kada bi Banjalucani na sudu o tome htjeli progovoriti,kada bi banjalucki sud htio osuditi te likove.Ovako ostaje isto kao u ratu.Banjalucni sute,zlocinci nastavljaju gdje su stali.
zebu is offline  
Old 20.09.2007., 19:10   #63
Quote:
"Provodili smo i specijalna istraživanja i prikupljanja podataka o uništavanju kulturnog nasljeđa i vjerskih objekata kao i drugih zaštićenih civilnih objekata. Prema rezultatima tih istraživanja, koja nisu potpuno okončana, potpuno je uništeno 917 objekata koji pripadaju Islamskoj zajednici, dok je 731 lakše ili teže oštećen, uništeno je ili oštećeno 311 objekata Katoličke zajednice, 34 Pravoslavne i 7 Jevrejske, 850 sela je potpuno uništeno. Registrovali smo 214 napada na bolnice i druge zdravstvene ustanove, kao i 132 napada na druge kulturne i obrazovne institucije ( škole, biblioteke, univerzitete...)."
Da al uzmi u obzir ukupan broj vjerskih objekata u odredjenom mjestu!Eto uzecu Banjaluku za primjer: 16 dzamija , 4 katolicke crkve (s opstinom 6) i jedna pravoslavna (govorim o broju prije rata)!
pmisobl is offline  
Old 20.09.2007., 19:10   #64
Quote:
zebu kaže: Pogledaj post
Pricali mi ljudi koji su tada bili u Banjaluci.U rusenju vjerskih objekata i na veseljima nakon rusenja u Banjaluci je ucestvovao ogroman broj ljudi.
Zasto se ne oglase ti ljudi?

Koja je svrha ove teme vise? Ti se ponasas kao da tacno znas ko je bio i sta je rusio. Vjerovatno znas i koju su vrsta kola igrali.
M0ssad is offline  
Old 20.09.2007., 19:15   #65
Quote:
M0ssad kaže: Pogledaj post
Zasto se ne oglase ti ljudi?

Koja je svrha ove teme vise? Ti se ponasas kao da tacno znas ko je bio i sta je rusio. Vjerovatno znas i koju su vrsta kola igrali.
Ti si se pozdravio sa ovom temom.
Koja je svrha? Meni licno da shvatim kako je grad kao sto je Banjaluka mogao dozvoliti ovakav kulturocid,da niko nije pokusao nid a sprijeci,kako da i danas rusitelji normalno zive u Banjaluci,zasto Banjalucani sute.Da ne govorim o ostalim gradovima u zlocinackom entitetu..
zebu is offline  
Old 20.09.2007., 19:18   #66
Quote:
zebu kaže: Pogledaj post
Ti si se pozdravio sa ovom temom.
Koja je svrha? Meni licno da shvatim kako je grad kao sto je Banjaluka mogao dozvoliti ovakav kulturocid,da niko nije pokusao nid a sprijeci,kako da i danas rusitelji normalno zive u Banjaluci,zasto Banjalucani sute.Da ne govorim o ostalim gradovima u zlocinackom entitetu..

Znam da sam se pozdravio ali rekoh da ti dam jos jednu sansu, medjutim ti si ovim odgovorom potvrdio da je besmislena.

A da ti je cilj samo da "shvatis" kao sto ti kazes onda ne bi trazio imena pocinitelja.

Pozdrav a vi nastavite.
M0ssad is offline  
Old 20.09.2007., 19:18   #67
Ma ba pusti to, to je povuci potegni priča.Nego recite vi nama kako prolaze ovi dani ramazana, može li se izdržat?
#PEJKO# is offline  
Old 20.09.2007., 19:19   #68
Quote:
M0ssad kaže: Pogledaj post
Znam da sam se pozdravio ali rekoh da ti dam jos jednu sansu, medjutim ti si ovim odgovorom potvrdio da je besmislena.

Pozdrav a vi nastavite.
I naravno...svrha je da ukazem na zlocinacku ideologiju na kojoj pociva taj entitet koji je nastao unistavanjem svega nesrpskog.Haj drugi put vozdra.
zebu is offline  
Old 20.09.2007., 19:26   #69
Quote:
To je to.Zlocine pravdas drugim zlocinima.Ne mozes porediti jednu srusenu mostarsku crkvu sa 30-ak banjaluckih dzamija i oko 1000 u cijeloj BiH.U manjem entitetu oko 700 srusenih dzamija.
Ko kaze da ih pravdam? samo kazem da nije sve tako crno bijelo kao sto ti vidis
Quote:
Jesi zi Banjaluke,jesi bio tokom rata u gradu? Nemoj molim te pricati da ne znas ko je rusio jer jako dobro znam kakvi su obredi rusenja bili.Pricali mi ljudi koji su tada bili u Banjaluci.U rusenju vjerskih objekata i na veseljima nakon rusenja u Banjaluci je ucestvovao ogroman broj ljudi.Ako nisi bio ti tu,ili tvoja familija,jeste prijaetlj,komsija...sve se zna
Jesam bio sam u bl.Ne ne znam vjerovatno neki od pripadnika onih Vrvovaca i izdajnika iz SDS-a
A koji su to tvoji ljudi iz Banjaluke i molim te pitaj ih iz kojeg su naselja?Moja familija je bila u kuci. Majka je plakala kad je cula eksploziju i svaki dan poslije kada mi je otac regrutovan! svaki dan je strijepila hoce li se ziv vratiti. Komsije su zakrpavale prozore najobicnijim najlonom koji su popucali zahvaljujuci eksploziji
3.
Quote:
U velikom gradu kao sto je Banjaluka ocekivao bih da ima toliko casnih ljudi da sacuva barem jednu dzamiju.Trebalo je imati mu*a pa se suprostaviti rusiteljima,ali ipak Banjaluka je grad,ne selo.Njeni gradani su ispali .....
Ne treba imati muda nego nemati zdrave pameti! a ti bi skocio pred AK 47 da sacuvas dzamiju? Vjeruj mi ja ni za crkvu ne bih! ja da zbog religije i bogomolja izgubim zivot c c c
Quote:
Ima skinheadsa,bar onih koji su umislili da to jesu.Samo su promasili ideologiju.Obrijani an celavo,u bijelim martinkama,umjesto kukastog krsta nosaju "4c",a umjesto zidova i cigana prebijaju muslimane.
Oprosti kad si zadnji put bio u Banjaluci? Nije zabiljezen niti jedan incident po nacionalnoj osnovi poslije nemilih dogadaja! a Bosnjaci se ubrzano vracaju i neka to je njihovo pravo. Dosta mojih prijatelja su Bosnjaci! Pa sta? ja ne gledam ljude po tome koje su naconalnosti i religije kako to neki cine (osjecaj se prozvanim) nego po tome kakvi su ljudi
Quote:
7.Imao bih dokaze kada bi Banjalucani na sudu o tome htjeli progovoriti,kada bi banjalucki sud htio osuditi te likove.Ovako ostaje isto kao u ratu.Banjalucni sute,zlocinci nastavljaju gdje su stali.
To su price za takve kao sto si ti, a ne moram govoriti o tvom psiholoskom profilu, mislim da je svima jasno
pmisobl is offline  
Old 20.09.2007., 19:29   #70
Quote:
I naravno...svrha je da ukazem na zlocinacku ideologiju na kojoj pociva taj entitet koji je nastao unistavanjem svega nesrpskog.Haj drugi put vozdra.
I sta cemo? Ukinuti RS?Dovesto do Revolta naroda? da zapocnemo jos jedan rat?
Pa zar nije bilo dosta majku mu JE#EM! TI ajd ako hoces pogini za ideale! Ja ode u inostranstvo sljakati i prosipati patriotizam
pmisobl is offline  
Old 20.09.2007., 19:35   #71
Quote:
pmisobl kaže: Pogledaj post
Jesam bio sam u bl.Ne ne znam vjerovatno neki od pripadnika onih Vrvovaca i izdajnika iz SDS-a

Oprosti kad si zadnji put bio u Banjaluci? Nije zabiljezen niti jedan incident po nacionalnoj osnovi poslije nemilih dogadaja! a Bosnjaci se ubrzano vracaju i neka to je njihovo pravo. Dosta mojih prijatelja su Bosnjaci! Pa sta? ja ne gledam ljude po tome koje su naconalnosti i religije kako to neki cine (osjecaj se prozvanim) nego po tome kakvi su ljudi
Odgovoricu samo na ovo.
Ne znas ko je rusio vjerske objekte..pitaj mamu i tatu.

O incidentima na nacionalnoj osnovi razmisli ponovo o celavcim u bijelim martinkama koje sam spomenuo,koji su umislili da su rpavoslavni skinheadsi.Dodikovi psi..
I nemoj mi molim te jos govoriti kako imas dosta prijatelja Bosnjaka.Moj prijatelj je posljednji Bosnjak-mohikanac u Banjaluci,a i on seli uskoro za Sarajevo.
zebu is offline  
Old 20.09.2007., 19:46   #72
Quote:
Odgovoricu samo na ovo.
Ne znas ko je rusio vjerske objekte..pitaj mamu i tatu.

O incidentima na nacionalnoj osnovi razmisli ponovo o celavcim u bijelim martinkama koje sam spomenuo,koji su umislili da su rpavoslavni skinheadsi.Dodikovi psi..
I nemoj mi molim te jos govoriti kako imas dosta prijatelja Bosnjaka.Moj prijatelj je posljednji Bosnjak-mohikanac u Banjaluci,a i on seli uskoro za Sarajevo.
Rekao sam ti! SDS i njihovi sluge!
Nemoj spominjati Dodika matereti!Prvi put dodje covjek koji se okrenuo poboljsanju zivotnog standarda i socijalne sigurnosti u ovoj jadnoj nam zemlji i da spasi sto se spasiti moze!sto se tice Skinheadsa ja cu skinuti glavu sa ramena ako mi jednog al samo jedno pokazes u BL.Taj tvoj prijatelj ako i postoji u velikoj je zabludi i ocigledno je imaginaran prijatelj a to cu ti i dokazat

Reci samo iz kojeg je naselja, kako mu se zvala ulica i da mi nabroji imena dzamija iz naselja iz kojeg dolazi!!!

Naravno da ima Bosnjaka! nisu svi ni pobjegli a ti samo svrati i prosetaj pa ces se uvjeriti sam

Drago mi je da si pomenuo Sarajevo! koliko tamo sad ima Srba i je li iko odgovarao za zlocine nad Srbima koji su tamo pocinjeni? nemoj mi reci da su se logori sami stvorili!
pmisobl is offline  
Old 20.09.2007., 20:32   #73
Quote:
zebu kaže: Pogledaj post
Mozda jesam naivan,ali opet se nadam da ima ljudskosti u njima,bolje reci hrabrosti,pa da progovore.Znaju oni sigurno ko je rusio dzamije.30 velikih objekata u Banja Luci sravniti sa zemljom nije mala stavr.Nakon svakof rusenja je bio teferic,kolo se plesalo oko ostataka munare.Od prijedor trolla ne ocekujem nista pozivitno,ali cudi me da balkanac i direktor nece nista da kazu.Ili misle da je ovo "zebuova klopka".
Pa riječ je o srbima što ti je nejasno? Misliš da se bilo ko od njih možda srami?
__________________
iš, iš, gamad jedna, ne vraćajte se više
walther-P38 is offline  
Old 20.09.2007., 20:47   #74
Quote:
Pa riječ je o srbima što ti je nejasno? Misliš da se bilo ko od njih možda srami?
Ovo je prilicno tacna konstatacija.
Iako mislim da ima Srba koji se srame smatram da su oni teska ali bas teska manjina i da su danas kao takvi potpuno neprimjetni.Pogledajmo sta se desilo sa Dodikom koji je bio slavljen i hvaljen od mnogih medija kao reformator i socijaldemokrata da bi se na kraju ispostavilo da je veci cetnik i od samog Radovana.O Nezavisnim, danas privatnom dodikovom mediju, da i negovorim.
Takodje gotovo i svaki Srbin na ovom forumu je pokusao da opravdava zlocine nekakvim Islamskim deklaracijama, starim svatom, Jasenovcem ili budalastinama o Turskim hordama iz Srebrenice i Sarajevskim logorima za Srbe.
Nema tu promjene mentaliteta...uvijek ista prica.
Tahvil-pasa is offline  
Old 20.09.2007., 20:52   #75
Quote:
pmisobl kaže: Pogledaj post
Rekao sam ti! SDS i njihovi sluge!
Nemoj spominjati Dodika matereti!Prvi put dodje covjek koji se okrenuo poboljsanju zivotnog standarda i socijalne sigurnosti u ovoj jadnoj nam zemlji i da spasi sto se spasiti moze!sto se tice Skinheadsa ja cu skinuti glavu sa ramena ako mi jednog al samo jedno pokazes u BL.Taj tvoj prijatelj ako i postoji u velikoj je zabludi i ocigledno je imaginaran prijatelj a to cu ti i dokazat

Reci samo iz kojeg je naselja, kako mu se zvala ulica i da mi nabroji imena dzamija iz naselja iz kojeg dolazi!!!

Naravno da ima Bosnjaka! nisu svi ni pobjegli a ti samo svrati i prosetaj pa ces se uvjeriti sam
Drago mi je da si pomenuo Sarajevo! koliko tamo sad ima Srba i je li iko odgovarao za zlocine nad Srbima koji su tamo pocinjeni? nemoj mi reci da su se logori sami stvorili!
Moj prijatelj je posljednji Bosnjak u Banjaluci.Kaze da od kraja rata nije sreo drugog Bosnjaka.Ima par starijih zena koje su se udale za Srbe.Nema bosnjacke djece,omladine.Nema bosnjackih bracnih parova.
I taj moj prijatelj sada seli u Sarajevo.Seli jer je omladina otrovana sovinizmom,jer nema s kim da se druzi,jer ne smije da kaze ime dok se upoznaje pred drugima,jer ne moze naci posao.I sta hoces,da ti kazem nejgovo ime i prezime,jos adresu stanovanja? Nije potrebno.Samo cu reci posljednji Bosnjak u Banjaluci,ne ukljucujuci hodze.
A ti ako ne znas za ldebile koji su umislili da su skinheadsi onda si slijep.Slijep kao kada nisi vidio ko je rusio dzamije,gluh kao kada nisi cuo od drugih ljudi imena.
zebu is offline  
Old 20.09.2007., 21:10   #76
Quote:
Tahvil-pasa kaže: Pogledaj post
Ovo je prilicno tacna konstatacija.
Iako mislim da ima Srba koji se srame smatram da su oni teska ali bas teska manjina i da su danas kao takvi potpuno neprimjetni.Pogledajmo sta se desilo sa Dodikom koji je bio slavljen i hvaljen od mnogih medija kao reformator i socijaldemokrata da bi se na kraju ispostavilo da je veci cetnik i od samog Radovana.O Nezavisnim, danas privatnom dodikovom mediju, da i negovorim.
Takodje gotovo i svaki Srbin na ovom forumu je pokusao da opravdava zlocine nekakvim Islamskim deklaracijama, starim svatom, Jasenovcem ili budalastinama o Turskim hordama iz Srebrenice i Sarajevskim logorima za Srbe.
Nema tu promjene mentaliteta...uvijek ista prica.
Tahvile, uz svo uvažavanje tebe kao cenjenog kolege forumaša ovaj post ti je prepun gluposti, predrasuda i generalizacija. U Srbiji ima mnogo više ljudi koji se apsolutno srame zločina koje su njihovu sunarodnici činili nad pripadnicima drugih nacija. Ti ljudi nisu u većini, pošteno pričam ali daleko od toga da je broj tih ljudi u Srbiji zanemarljiv.
Optužuješ Dodika za nešto za šta su i direktno i indirektno odgovorni političari iz FBiH na čelu sa Mustafom, Sulejmanom i Harisom koji isto tako kontrolišu medije i tako manipulišu narodom. Nemam pojma kakva su njegova politička ubeđenja, političar je i verovatno "kvaran kao šupalj zub" možda je i veći četnik od Raše ali moraš priznati da nije ni bolji ni gori od svih političara koji čine bošnjačku političku elitu. Čast izuzecima.
Ko opravdava zločine u Sarajevu, Žepi, Srebrenici? Ja, Henry, Tehnički, Sister, Buva, Klačko, Gvozden? Ko? Čak i da neko to čini ovde ne zavređuje bilo čiju pažnju zar ne. Vrhunac generalizacije je ipak priča o mentalitetu i to ti služi na čast.
Uništavanje bogomolja je možda i nešto najgore što se u ratu može činiti jer predstavlja čin apsolutne mržnje. Srbi su uništavali džamije po Bosni i time zaslužili da sada gledaju kako Šiptari uništavaju njihove crkve na Kosovu i preoravaju groblja. Prema zaslugama slažeš se?
VrangeL_1917 is offline  
Old 20.09.2007., 21:12   #77
Prodji po Seheru po Hisetama Vrbanji(gdje ima najvise Bosnjaka) Mejdanu (gdje i ja zivim) kakav posljednji bosnjak?Omladina otrovana sovinizmom? de bolan pocisti tu kakicu iza sebe!Mi nemamo pametnija posla nego da se izivljavamo nad Bosnjacima!!Samo o tom pricamo!!Ne moze naci posao? vjeruj mi prije ce naci Bosnjak ili Hrvat nego Srbin,da bi ispunili neke svoje statistike multietnicnosti!Ti meni kazes da sam slijep?Jos si ti zelen djecace! ne znas o cemu pricas! a da se prvo upoznas sa situacijom koja vlada pa onda pljuj koliko hoces!Ali sa uremeljenim tvrdnjama!Posljednji Bosnjak c c c!Rece i ziv ostade LOL
pmisobl is offline  
Old 20.09.2007., 21:14   #78
VrangeL_1917 Vidi se da zdravo razmisljas i postujem to !
pmisobl is offline  
Old 20.09.2007., 21:17   #79
Quote:
pmisobl kaže: Pogledaj post
Prodji po Seheru po Hisetama Vrbanji(gdje ima najvise Bosnjaka) Mejdanu (gdje i ja zivim) kakav posljednji bosnjak?Omladina otrovana sovinizmom? de bolan pocisti tu kakicu iza sebe!Mi nemamo pametnija posla nego da se izivljavamo nad Bosnjacima!!Samo o tom pricamo!!Ne moze naci posao? vjeruj mi prije ce naci Bosnjak ili Hrvat nego Srbin,da bi ispunili neke svoje statistike multietnicnosti!Ti meni kazes da sam slijep?Jos si ti zelen djecace! ne znas o cemu pricas! a da se prvo upoznas sa situacijom koja vlada pa onda pljuj koliko hoces!Ali sa uremeljenim tvrdnjama!Posljednji Bosnjak c c c!Rece i ziv ostade LOL
Kad me vec vuces za jezik...Reci mi jednog poznatog Bosnjaka da zivi u Banjaluci! Novinar,pisac,sportista,pjevac...
A ti "decace" koji patis od amnezije pa niti si vidio,niti cuo ko je rusio dzamije i katolicke crkve,supljiraj nekom drugom.
zebu is offline  
Old 20.09.2007., 21:22   #80
Sto mora biti poznat? pa reko sam ti vise puta ko je rusio dzamije pogledaj malo gore

Zadnje uređivanje WRITER1989 : 21.09.2007. at 00:12. Reason: "Trollanje"
pmisobl is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:56.