Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2014., 04:57   #8381
Quote:
Blue Corsair kaže: Pogledaj post
aha, ziher će se sa 60cm u D hvatat 16E sa svojim problematičnim transponderima kojih ne nedostaje
Jedini problem mu može bit pink, a to nebu gledal ovak ni onak jel je kodirano

Kaj se tiče Max TV-a i Vipa tu je signal ludo jak...
Pa jeba ga vrag ulovil sam ih na sklepanom nosaču van centra na moru na anteni od 100 cm i to sa nekim jeftilen LNB-om od 25 kuna i signal na maxu i vipu mi je na 90-95%
The Best F1 Driver is offline  
Old 27.08.2014., 08:49   #8382
Hmmm...to još uvijek Hrvatska, dakle ciljano područje pokrivenosti uslugom...Njemačka jer u drugom smjeru...a 100 cm je ipak respektabilna veličina hoću reći da možda u praksi to niš ne znači, jer ja sam hvatal BTSport i neke SKY UK transpondere na 60 cm tanjuriću na krajnjem jugu HR s kvalitetom do 67%...s antenom na nosaču ventilatora...
MytByte is offline  
Old 27.08.2014., 14:48   #8383
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Jedini problem mu može bit pink, a to nebu gledal ovak ni onak jel je kodirano
bingo

baš taj pinkov tp 11151V13268 sa jednim fta kanalom je vrlo slabog signala i tu bez 100cm nema ništ, bez obzira di a mislim da po pisanju na nekim sat forumima vidim da je u D još gora situacija s tim transponderom pa bi zato bilo najbolje odmah puknut 125cm i imat npr 65-70% signal tam i kad je loše vrijeme

to je trash kanal al nažalost vjerojatno dost gledan a za vip/max se slažem to su jaki tp i nema zime i sa manjim tanjurom.

@Myt, i oni prometni i ostali znakovi imaju dobre čvrste stupove pa ak je dovoljno blizu od doma nije za bacit
Blue Corsair is offline  
Old 27.08.2014., 15:08   #8384
@Myt
kaj ciljano? misliš da je snop s tih max.tv i vip transpondera sužen samo na hr? zaboravi.
a ja sam govorio da je općenito za poziciju 16e dovoljan i anjurić od 60 centi za pratiti iz dojčland.
DeeJay Dee is offline  
Old 27.08.2014., 20:39   #8385
@Blue: pa prije bih našao djelić neba koji mi treba sa znaka na cesti iznad vikendače nego s vikendače...

@Dee: nije suženo, naravno, ali kaj nije moguće "igranje" sa snagom transpondera?
MytByte is offline  
Old 27.08.2014., 22:32   #8386
Da, al onda jednako jako baca i vamo i tamo. Nismo mi igrači ko npr. BSkyB pa da rokamo snagu usmjereno na HR, a ostalima okolo manje.
Uostalom i kolka li je ta naša državica u odnosu na veliku Njemačku, GB i sl.


ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Old 28.08.2014., 14:38   #8387
Idem si sloziti multifeed pa me zanima po kojim tpima se stelaju 13,16,19.2e sateliti??
Neno Svemirac is offline  
Old 29.08.2014., 22:51   #8388
Quote:
Blue Corsair kaže: Pogledaj post

baš taj pinkov tp 11151V13268 sa jednim fta kanalom je vrlo slabog signala i tu bez 100cm nema ništ,
Nemoj biti potpuno siguran. Jesi ti montirao bilo gdje osim u Zagrebu i okolici? Ako nisi nemoj se busati u prsa necim sto nisi probao.

Friska montaza, lokacija Austrija (Salzburg) Pink ide na 90 cm.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is online now  
Old 30.08.2014., 13:04   #8389
ide na 90cm, s kolikom S i Q, i do kada? do prve kiše i onda pa-pa. da bi to skužio ne treba ić montirat po Salzburgerlandu neg jednostavno stavit malo veći tanjur koji ima veću dobit. To je problematičan TP koji je jedan od najslabijih uopće i ljudi širom EU stavljaju malo veće tanjure da bi imali kakav takav signal i po lošijem vremenu, čudi me da to ne znaš.
Blue Corsair is offline  
Old 30.08.2014., 19:50   #8390
amatersko pitanje

Nedavno sam dobio smetnje na većini programa (HRT1, 2, Nova, RTL... ali ne i HRT 3, 4...). Popeo sam se na krov i vidio da je na antenskom kabelu popucala i odvojila se izolacija od starosti i sunca. Na antenskom stupu su inače dvije manje antene, jedna pokazuje na sjever, druga na zapad. Obe vode u malu razvodnu kutiju.

Kupio sam novi kabel, sve spojio, sad je situacija obrnuta! Vidim HRT1, 2, Nova, RTL... ali ne i HRT 3, 4... Mislim da su kontakti svugdje čvrsto stisnuti - ona strana kabela koja je u razvodnoj kutiji, druga strana koja ide u mali produžetak, produžetak koji ide u TV, strujni kabel iz produžetka u zid... Iako mislim da taj dio koji ide u struju ne služi ničemu jer je slika ista sa i bez njega.

Neki savjet?
revelator is offline  
Old 30.08.2014., 23:50   #8391
Rucno preskenirati kanale. Frekvencije tv signala na stranici odasiljaci i veze
Neno Svemirac is offline  
Old 31.08.2014., 17:17   #8392
Sat Resiver ne pronalazi sve programe

Ljudi nisam znao pod koji PDF ide pa neka moderatori prebace.
Prijatelj je uzeo Set za Astru i Eutel i doticni resiver Imperial HD 3 MAX ne pronalazi nase programe na Eutelu,samo je pronasao Makedonski a niti jedan drugi od EX YU slobodnih kanala. KAda rucno upisem frekfenciju za HTV (10721,27500) i izaberem horizontalu nema signala ali kad prebacim na vertikalu signal je pun ali naravno nista ne pronalazi,takodje kad manuelno upisem frekfenciju za OTV signal ima ali ponovo nista ne pronalazi.Ima tko ideju sta bi moglo da bude? Hvala unaprijed.
Brico_GO is offline  
Received Warning
Old 31.08.2014., 18:54   #8393
Antena ti nije dobro naštelana.
Očito ti nekaj ne valja sa LNB-om na poziciji 16.0E.
The Best F1 Driver is offline  
Old 31.08.2014., 19:40   #8394
Ali ostale programe pronadje,i pokazuje da je signal odlican !!
Brico_GO is offline  
Old 01.09.2014., 00:50   #8395
Koje ostale pograme??

Jesi ti siguran da ti je antena usmjerena bas na taj satelit??
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is online now  
Old 01.09.2014., 00:59   #8396
Quote:
revelator kaže: Pogledaj post
Nedavno sam dobio smetnje na većini programa (HRT1, 2, Nova, RTL... ali ne i HRT 3, 4...). Popeo sam se na krov i vidio da je na antenskom kabelu popucala i odvojila se izolacija od starosti i sunca. Na antenskom stupu su inače dvije manje antene, jedna pokazuje na sjever, druga na zapad. Obe vode u malu razvodnu kutiju.

Kupio sam novi kabel, sve spojio, sad je situacija obrnuta! Vidim HRT1, 2, Nova, RTL... ali ne i HRT 3, 4... Mislim da su kontakti svugdje čvrsto stisnuti - ona strana kabela koja je u razvodnoj kutiji, druga strana koja ide u mali produžetak, produžetak koji ide u TV, strujni kabel iz produžetka u zid... Iako mislim da taj dio koji ide u struju ne služi ničemu jer je slika ista sa i bez njega.

Neki savjet?
Pogresno mislis, to je vjerojatno ispravljac od pojacala a ona razvodna kutija na krovu je vjerojatno pojacalo.

Najbolje da pozoves majstora koji je to montirao jer mislim da sam to ne mozes odraditi kako treba.

Moze i bilo koji drugi majstor koji se bavi antenama, znam jednog pa ako hoces nabavit cu ti broj telefona.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is online now  
Old 01.09.2014., 07:30   #8397
Quote:
Brico_GO kaže: Pogledaj post
Ali ostale programe pronadje,i pokazuje da je signal odlican !!
Kaj znači odličan signal ?
Astru na 19.2E je vrlo lako naštelat i da imaš sve kanale iako antena nije točno usmjerena, dok je 16.0E satelit sa užim snopom i antena mora bit puno preciznije naštelana
Snaga signala može bit na 100% a da nema slike zato kaj je kvaliteta na 10-20%...

Osim toga moguće je i da ti je LNB usmjeren na potpuno krivi satelit pa loviš recimo Astru iako ti je na recu sve postavljeno na Eutelsat...
Za početak provjeri imaš li uopće iti jedan kanal na ispravnoj ferkvenciji...tu ti je popis kanala/ferkvencija na 16.0E.

Osim toga takaj je lako moguće da ti je tanjur/LNB dobro usmjeren po horizontali pa da imaš sve H kanale, no da nije dobro naštelan po vertikali pa nema V kanala...
A moguće je i da je sami LNB neispravan i da na njemu ne radi dio ferkvencija..

teoretski je moguće i da je rec neispravan, no debelo veće šanse su da antena nije dobro usmjerena.
The Best F1 Driver is offline  
Old 01.09.2014., 11:34   #8398
Quote:
nenad asonja kaže: Pogledaj post
Rucno preskenirati kanale. Frekvencije tv signala na stranici odasiljaci i veze
OK, odabrao sam Digitalno Ručno Pretraživanje na TVu (integrirani receiver). Iako kaže Ručno, svejedno sam vrti kanale. Na 25. je našao MUX A programe, na 42. MUX D, i na 57. onaj drugi MUX D (TV 4 Rijeke i Z1), sve bez smetnji. Na 48. kanalu je našao MUX B (HRT 3, 4, RTL 2, Doma) i smetnje su i dalje tamo. Povremeno pokaže onu ikonu s prekriženom antenom.

Druge informacije iz menija Postavke Programa:
CA modul - nije umetnut
Aktivna antena - uključeno
Informacije o signalu (za HRT 3) - Kanal 48, 690 Mhz, Mreža DVB-T MUX B. Modulacija 8K 64QAM R3/4 G1/16, Kvaliteta od 0 do 10%, Jačina signala od 42 do 46%.

Ne vidim nikakve opcije gdje bih mogao sam nešto mijenjati, npr da upišem ručno frekvenciju...

Jel ima još koji savjet? Mislim da mi je jeftinije kupiti i montirati novu antenu (ako bi to uopće pomoglo) nego zvati majstora. Inače su antene na krovu šesterokatnice i s njih se vidi pol Zagreba uključujući i sljemenski toranj tako da bi signal trebao biti dobar.
revelator is offline  
Old 01.09.2014., 12:25   #8399
Antena ima nosac za dva lnb-a nemogu oba hvatati astru valjda, na eutelu sam nasao MKTV 2 Sat,makedonski i puno drugih programa,kad prebacimn na neki fta pise pod info da je Eutelsat 16° ?
Brico_GO is offline  
Old 01.09.2014., 13:06   #8400
Ako zbilja imaš MKTV2 onda znači da loviš 16.0E s tim LNB-om, samo je pitanje koliko je dobro fokusiran i valja li uopće taj LNB...

Nego jesi ti baš siguran da imaš taj MKTV 2 ?
Čudno mi je malo da kažeš da nemaš OTV...
Quote:
Brico_GO kaže: Pogledaj post
takodje kad manuelno upisem frekfenciju za OTV signal ima ali ponovo nista ne pronalazi.Ima tko ideju sta bi moglo da bude? Hvala unaprijed.
a imaš MKTV 2 iako su oba kanala na istom TP-u/ferkvenciji
Baš i ne kužim kak bi to bilo moguće da loviš jedan kanal na istom TP-u i ferkvenciji, a drugi ne

Nego tek sad gledam da ti je antena 80 cm...
Bem ti al je taj komplet skup za tak lošu konfiguraciju
Bokte za tu lovu si bez brige mogel kupit Gibertini 105/ 2x inverto ultra LNB i enigma 2 reciver...

Lako moguće da ti je antena tak složena da ti je Astra 19.2E ovaj LNB u centru a 16.0E zamaknut van centra, i da zato ne loviš dio kanala jer je antena jednostavno premala uz ne baš bog zna kakav LNB pa jednostavno nema signala.
The Best F1 Driver is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:21.