Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2005., 19:55   #61
@ Modesti

Mislim da mi se koža prilično preporodila od kad imam ovu aquasource kremu. Stvarno je odlično podnosim i ne želim je mijenjati tako skoro. Moj su problem bore oko očiju kao posljedica mimike i one na čelu koje se dosta vide (Hana iz BB je piece of cake!). Mene zanima da li bi na te bore mogla nekako djelovat.

Jutros kad sam se probudila primjetila sam onu okomitu boru na čelu koju magic spominje, a ostala je utisnuta dok sam se suočavala sa svjetlom u kupaonici, kasnije je nestala. Vjerojatno će i ona uskoro postati stalni gost kao i ove druge dvije grupe.
club delicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2005., 20:48   #62
To je hidratantna krema i vjerojatno ti dobro hidratizira kožu.A što se tiče bora mimike bojim se da tu nema lijeka.Osim se prestati mrštiti.One se vremenom prodube i mislim da je jedini lijek onaj mamin- ne mršti čelo A okomita bora između obrva tkzv. lavlja bora dolazi od mrgo đenja i stiskanja očiju npr kad nemaš sunčane naočale.Krema protiv sunca pomaže, ali ja se ne bi puno opterećivala.Jer ko bi se prestao smijati ili sunčati zato da ne bi imao bore.A osim toga već sada postoje razne stvari kojima se te bore mogu popuniti, pa mislim da dok ti dođeš u 35-u dotle će već čuda izmisliti.Samo ti uživaj u životu i mladosti, njeguj kožu, redovno skidaj šminku, trudi se izbjegavati dim i biće sve pet.
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2005., 22:04   #63
Najbolja "krema" koju sam ikad koristila za hidrataciju lica ali i tijela je bez ikakve konkurencije cisti shea maslac. Predivna stvar -cini kozu tako mekom i glatkom i nikakve posebne kremice za oko ociju, oko usana, vrat, nadlaktice, podlaktice, guzu, koljena i sl. mi nisu potrebne. Sam shea maslac, ako je cisti i minimalno preradjen je pomalo krut ali divno se topi medju prstima i u roku nekoliko dana koza ce se preporoditi.

Shea maslac potice regeneraciju koze tako da cesta i dugotrajna upotreba smanjuje bore, strije, oziljke i sl.

Ja obicno kupim od jedne home based tvrtke na e-bayu, ne znam gdje bi se mogao naci u HR.

http://stores.ebay.com/Strictly-Shea-Butter
*starfish* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2005., 22:36   #64
pa danas masu firmi nude te kremice za 'prve' bore...tj.protiv njih ...recimo cela linija od Chanela age delay,imala sam okoloocnu i najbolja mi je bila do sada,a imas i kremu,fluid...isto tako i Dior...
SaraTroroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2005., 15:47   #65
Dobra krema protiv bora

Znam da ima topik o tajmingu kad početi s kremama, no odgovor na to pitanje znam, a ne znam koju se kremu isplati uzeti.

Skužila sam da je zapravo jedino učinkovito nešto s retinolom i vitaminom C u kombinaciji, pa me zanima da li je to doista tako, te koja krema je najbolji omjer para i muzike, tj. rezultata.

So far, baš i nisu neka ostvarenja (Vichy sam koristila, onu malu tubicu), no najveće bore (na čelu) su i dalje tu...niš od obećanog smanjenja 77% nakon prva dva dana
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2005., 20:24   #66
Quote:
*starfish* kaže:
Najbolja "krema" koju sam ikad koristila za hidrataciju lica ali i tijela je bez ikakve konkurencije cisti shea maslac. Predivna stvar -cini kozu tako mekom i glatkom i nikakve posebne kremice za oko ociju, oko usana, vrat, nadlaktice, podlaktice, guzu, koljena i sl. mi nisu potrebne. Sam shea maslac, ako je cisti i minimalno preradjen je pomalo krut ali divno se topi medju prstima i u roku nekoliko dana koza ce se preporoditi.

Shea maslac potice regeneraciju koze tako da cesta i dugotrajna upotreba smanjuje bore, strije, oziljke i sl.

Aquasource Biotherm krema koju koristim ima jedan od glavnih sastojaka shea maslac. Isti je i u Biosource gelu za suhu kožu s kojim se umivam.
club delicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2005., 07:04   #67
Najbolja krema protiv bora bila bi ona koja bi vratila vrijeme unatrag. Takva ne postoji.

Ostale, manje dobre opcije:

1.) zastita od UVA i UVB, da sprijecis nove bore (sesiri, kreme...)

2) dobra hidratantna krema (ma sto to znacilo) koja ce ti kozu "nasaftati" i time podebljati, ispeglati bore.
(Dobri sastojci su: hijaluronska kiselina, kojekakvi seceri, dimetikon i glicerin)

3) razliciti kemijski i fizikalni peelings-i (salicilna, BHA, AHA, te kojekakvi komadici kostica, soli i ostale trljotine) kojima skidas stariji, povrsinski sloj i potices kozu da se regenerira i u novom, svjezijem sloju stvori manje bora (kod svih pilinga je jako vazno paziti da se zastiti koza od UV zraka, jer ta pomladjena koza, bez zastitnog roznatog - oguljenog sloja, jace reagira)

4) antioksidansi (vit a, e, c, polifenoli, nezasicene masne kiseline), spavanje, relaksacija, izbjegavanje kofeina, nikotina i secera (svaki na svoj nacin "postaraju" kozu)
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2005., 07:06   #68
Re: Dobra krema protiv bora

Quote:
crtica kaže:
te koja krema je najbolji omjer para i muzike, tj. rezultata.
Jako sam zadovoljna sa Repairwear (nocna krema) od Clinique-a. Dosta je skupa, ali pocnem je pomalo koristiti pocetkom jeseni i traje mi do pocetka ljeta. Ne stavljam je svaki dan, niti jako puno. Tek tu i tamo, kad osjecam da mi je koza zategnuta, lijepo mi je ozvjezi i "plumps it up", podeblja. onako bebski, svjeze.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2005., 07:18   #69
Smile Dobro je da sada o tome razmisljas

Quote:
club delicious kaže:
Kozmetičarka mi preporuča kremu protiv bora za područje oko očiju, ali ne i za cijelo lice.
NE treba ti.


Quote:
club delicious kaže:
Jedna vrlo ozbiljna prodavačica u parfumeriji mi održi cijelo predavanje kako nikako ne smijem koristiti kreme protiv bora već sada (23) a niti one protiv prvih bora. kaže da će mi se koža zasitit i da poslije neće biti učinkovite.
Haha. Dobro ti prepuruca, ali krivi razlog. S 23 godine, koza ti je sklonija stavranju pristica, a vecina krema protiv bora dosta je masna. Tako da se te dvije stvari pobijaju.

Medjutim, u tvojoj dobi moras misliti o sprecavanju bora. Zastita od sunca, izbjegavanje dima od cigarete, pravilna prehrana, fizicka aktivnost, relaksacija...




Quote:
club delicious kaže:
Već sam puno puta pročitala da se preporuča koristit kreme protiv prvih bora; pa i Avene ima onu liniju za 25+.
Sad sam se sva raspametila jer ja VEĆ imam bore, ma koliko god to bilo nevjerojatno.
Nije nevjerojatno. Ovisi o genetici i zivotnim navikama.

Kad sam doselila u Kaliforniju nisam mogla vjerovati koliko mladih, ali stvarno MLADIH djevojaka u srednjoj skoli vec ima sitne borice po licu. Nije mi bilo jasno. Malo sam to procuvala. Razlog je nacin zivota. U Kaliforniji ljudi doslvno zive vani, pod suncem. Sunce je jako (ovo je geografska sirinia Grcke, ali zbog ugodne klime i neprestanih vjetrica, nikad ti nije prevruce na suncu, pa ostajes uzivati u vanjskim aktivnostima, pod nemilosrdnim suncem.

Druga stvar je da Ameri zive na seceru (pica, glavna jela, prilozi, deserti...) a secer dehidria kozu i ostavlja je spljostenom, pa izgleda "zguzvana" i naborana.




Quote:
club delicious kaže:
I to su one bore od smijanja oko očiju, a gledajući majku, neću lijepo završiti za 20 godina ako nešto ne poduzmem po tom pitanju.

Dakle, kada ste počele koristiti te kreme i kako vam koža reagira? Nakon koliko vremena ste primjetile promjenu?
Uvijek primijetim promjenu. Ako vise radim, manje spavam, jedem slatko, pijem kavu, koza mi se stanji, postane prozirna, plavkasto bijela. NAborana.

Ako spavam redovito, pravilno jedem, izbjegavam kavu (moj izbor za kofein je caj) i izbjegavam sunce (SPF i sesiri) onda mi koza bude onako lijepo podebljana, jednakomjerne boje, ne guzva se na pregibima. Ovome i pomogne hidratantna krema.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2005., 10:22   #70
Re: Re: Dobra krema protiv bora

Quote:
Shtefitza kaže:
Jako sam zadovoljna sa Repairwear (nocna krema) od Clinique-a.
sjetila sam te se kad sam vidjela tekuci puder Repairwear. jesi probala?
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2005., 10:52   #71
Re: Dobra krema protiv bora

Quote:
crtica kaže:
no najveće bore (na čelu) su i dalje tu...niš od obećanog smanjenja 77% nakon prva dva dana
crtice, jesu li to mimicne bore? ja za njih koristm babor mimical control cream.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2005., 12:13   #72
Re: Re: Dobra krema protiv bora

Štefice hvala
Mogla bih probati tu od Cliniquea...nije lova u pitanju, no stvarno bih htjela da ju i koristim, a ne guram frendicama okolo kad skužim da mi ne valja.

Što se pilinga tiče, imam užasno osjetljivo lice i svaki vrag mi se nakelji, pa ne smijem ni pomisliti na salicilnu ili voćnu kiselinu...

Billy, misliš bore od gestikulacija, da te me muče...od sunca nemam jer se pazim i ne idem na kvarcanje i slično. Fala i tebi na sugestiji Daj još malo elaboriraj o toj kremi, koristiš ju za cijelo lice ili samo za oko očiju?
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2005., 17:04   #73
ma nemam kaj elaborirat...nosim je za noc za lice. za dan imam biothermovu, neku zelenu za vlazenje a i malo je masnasta pa mi odgovara kad je vani zima.

teta mi je nesto objasnjavala da ta krema sadrzi nesto alla botox u minimalnim kolicinama pa blablabla. meni je dobra texutra pa je koristim. te ceone bore su mi dosta izrazene i u nis ne vjerujem.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2005., 19:05   #74
Re: Re: Dobra krema protiv bora

Quote:
Shtefitza kaže:
Jako sam zadovoljna sa Repairwear (nocna krema) od Clinique-a. Dosta je skupa, ali pocnem je pomalo koristiti pocetkom jeseni i traje mi do pocetka ljeta.
ja koristim repairwear serum...vec 6 mjeseci i imam jos za par mjeseci

pakovanje 30 ml.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2005., 20:06   #75
Re: Re: Re: Dobra krema protiv bora

Quote:
Samantha kaže:
ja koristim repairwear serum...vec 6 mjeseci i imam jos za par mjeseci

pakovanje 30 ml.
dojmovi?
meg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2005., 22:35   #76
Re: Re: Dobra krema protiv bora

Quote:
Shtefitza kaže:
Jako sam zadovoljna sa Repairwear (nocna krema) od Clinique-a.
Sad sam bila na njihovom site-u i ne kaze koja je aktivna tvar u ovoj kremi. Pretpostavljam neka forma vitamina A?
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2005., 16:21   #77
Nista specijalno. Zato je i volim. Jer nema nikakvih iritantnih sastojaka (obicno reagiram na kojekakve aktivne stvari). Ova nocna je masnija. Dnevna ima zastitni faktor u sebi, nemasna, serum je samo koncentrat hidratantnih tvari.

Sve tri verzije su puno emolijensa (bacila sam kutiju, vise nisam sigurna... ali ono tipa hijaluronska, dimetikon, glicerin... ), pa onda antioksidansa (polifenoli, koncentrat iz kostica grozdja, vit A, E, mozda i C - mislim da nije, jer su cesto ljudi na C osjetljivi... najbolji je ester vitamina C, mislim da ga ima kod HR i kod Perriconea.)

Ova nocna ima jos i maslac karite (shea). Od svih biljnih ulja, za karite mislim da je stvarno cudo prirode. Jako je hidratantan, a nije premasan za kozu.

Iako izbjegavam masne kreme, odlucila sam se za nocnu (masniju) varijantu zato sto je repairwear po koncepciji krema koja vlazi i "oporavlja" antioksidansnim svojstvima. Sto mi bas pase kojih 4-5 noci na tjedan, kad bi se htjela malo "nasaftat". A ne da mi se ujutro prije posla trackati serumom i cekati da se upije, da bih mogla nastaviti s mojim ostalim slojevima (krema, SPF, tekuci puder, puder u prahu )

Za dnevnu verziju s SPF-om se nisam odlucila, jer svakodnevno koristim SPF 30 ili SPF 40, pa mi se ne da samo zbog repairweara vracati na spf 15.

Doduse, razlika u zastiti izmedju SPF 15 i 30 je mozda samo u kojih 3% UV zraka, a razlika izmedju 30 i 40 je manje od jednog postotka, pa ostaje stvar osobnog izbora na sto cete se odluciti.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2005., 16:23   #78
Re: Re: Re: Dobra krema protiv bora

Quote:
luca kaže:
sjetila sam te se kad sam vidjela tekuci puder Repairwear. jesi probala?


Mislila sam probat, kad sam ga ugledala, ali nekako... ne znam... nema mi bas smisla... prvo zato sto mi je kupaona pretrpana tekucim puderima a onda zato sto imam ovu kremu, koju sam potrosila do pola u zadnjih cetri mjeseca... mozda je probam slijedece godine, ako jos bude na trzistu...

Ako probas javi dojmove!
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2005., 16:54   #79
štefice, a koji spf koristioš? mislim koji proizvod? zanima me jer nekad imam kremu koja mi je dobra al ili nema uopće ili pak ne dovoljno visok spf, pa bih htjela neku preporuku što da stavljam preko.
Nanusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2005., 06:09   #80
Sad ima dosta dobrih proizvoda na trzistu.

Koristim Eucerin Extraprotective Mosture Lotion SPF 30 (hidratantna krema + SPF)

ili Cliniqueov DDML, pa preko njega Clarinsov UV plus (SPF 40)

Kad se bas jako zurim - Covergirl toniranu kremu SPF 15

Kupila sam si probice od Revlonove tonirane kreme SPF 30 i mislim da je odlicna, vjerojatno cu je kupiti, kad potrosim ove stvari.

U autu uvijek drzim Olay Complete (SPF 15) i Physicians Formula puder u kamenu SPF 15 - za svaki slucaj.

Kod mog dermatologa sam kupovala neko jeftino hidratantno mlijeko SPF 25, sto je bilo odlicno. I NEutrogena ima par stvari koje su dobre. Ma stvarno mislim da nije toliko vazno sto, nego kako cesto koristis. Najvaznije je da nadjes nesto sto ti pase licu (sto se tice masnoce i konzistencije) i sto je relativno prihvatljivo sto se tice cijene tak da ga redovito koristis.

Aha, jos je i Supercity block dobar, ali stvarno je nepotrebno kupovat nesto tako skupo (a samo 30 ml), osim toga, preko njega ne mozes staviti tekuci puder. Odnosno mozes, ali moras paziti. Ili u stvari niti ne moras, jer titanij vec sam stvara neki sloj... ma stojaznam. Kako kome...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:57.