Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2014., 14:08   #1281
Quote:
yopa1 kaže: Pogledaj post
Tornjak je pastirski pas a Seter je lovački pas.
Jedan i drugi mogu bit i "kućni ljubimci"i spavati na slami.
Svi psi su vezani uz svoje vlasnike.
Ja ne mislim da je štala,slama,sjeno loše mjesto za štence,samo je drugačije od nekog drugog prostora.

Malo sam fulao temu a vidim da to već neke forumašice smeta.
Ne da mi se nadmudrivati s forumom. Napišem post kako spada, pa mi ga pojede.

Da, svi psi su vezani uz vlasnike, no neki više, neki manje.
Kao vlasnik setera, tvrdim da uvjeti na onim fotografijama nisu zadovoljavajući tim psima.
U teorijske polemike o tome kakve životne uvjete jedan pas mora imati mi se ne ulazi. Svjesna sam da većina pasa u Hrvatskoj živi baš poput onih na slikama. No, to ne znaći da je to u redu.

I čovjek može preživjeti u raznim uvjetima. Od špilje, barake do vile pod Sljemenom. Pa ipak, ne bismo baš sve uvjete nazvali dostojne ljudima.

EDIT: U pravu si. Ova rasprava je off topic.
Sve je krenulo od mojeg odgovora na temu "kako prepoznati dobrog uzgajivača". Pa da ponovim: dobar uzgajivač neće psa dati bilo kome.
Petra Pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2014., 14:19   #1282
Quote:
Twinkle T kaže: Pogledaj post
Razlozi su mnogobrojni,od toga da roditelji ne zadovoljavaju standardom,zdravljem,starosnom dobi...(imaj u vidu da su ova pravila radjena u interesu zivotinje i ocuvanjem pasmina,koliko god se zloupotrebljavaju ili se nekome ne svidjaju)...do toga da uzgajivac ne prijavi leglo na vrijeme itd itd.

Mislim,jasno je da si kivan na ljude iz tog miljea,vecinom sa razlogom. Ali evo pitanje-kao ljubitelj polaraca,kao neko ko je izucio te pasmine,da li postoji iti jedan uzgajivac/uzgajivacnica,ne mora biti iz Hr,koja bi bila po tvojoj mjeri?
jesu razlozi mnogobrojni, ali kao sto sam napisao, to sto su roditelji prestari ili imaju greske u standardu ne umanjuje njihovu cistokrvnost, naravno u ocima promatraca a ne kinoloskog suca.. bez obzira sto nemaju predigre..

nisam kivan, nego jako jako razocaran.. postoji jedna uzgajivacnica u Hr po mojoj mjeri koja je imala jedno jedino leglo do sada i tko zna kada ce opet..
vani ih naravno ima puno..
farc is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2014., 14:34   #1283
Ja nisam ni rekla da roditelji nisu cistokrvni. Ako imaju rodovnik,to bi valjda znacilo da jesu. Potomci,ukoliko roditelji nemaju uzgojnu,nece dobiti rodovnike. Pas bez rodovnika se ne smatra cistokrvnim. Pa pogledaj samo koliko su nagrabusili jadni stafordi i pitovi bez rodovnika kao i njihovi vlasnici. Te testovi socijalizacije,te brnjice i povodnik bilo gdje,te ne moze uci u Hr pas tog tipa ako nema rodovnik... A mozda su neki od njih ti ''cistokrvni'' psi kojima roditelji nisu imali uzgojnu iz ko zna kog razloga. Zakon ne poznaje pojam ''mozda''. Da ili ne,to su ti opcije. DNK analizom ces eventualno dokazati tvrdnje,ako se nekome da s time muciti. Ja ne bih. Kazem,slijedom logike,da mi neko nudi na prodaju stene roditelja sa rodovnikom,a koje i samo nema rodovnik,zapitala bih se zasto... I vjerujem dosla do odgovora. I vjerujem da mi se ne bi svidio.

Razocarani smo svi. Pogledaj samo Crufts i sve ti je jasno,u sto se pretvorilo. Kako je tek na manjim scenama... Ali eto i sam velis da postoje uzgajivacnice i po tvojoj mjeri. Sto znaci da nije sve tako crno...
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2014., 14:38   #1284
Quote:
petra-pan kaže: Pogledaj post
Ne da mi se nadmudrivati s forumom. Napišem post kako spada, pa mi ga pojede.

Da, svi psi su vezani uz vlasnike, no neki više, neki manje.
Kao vlasnik setera, tvrdim da uvjeti na onim fotografijama nisu zadovoljavajući tim psima.
U teorijske polemike o tome kakve životne uvjete jedan pas mora imati mi se ne ulazi. Svjesna sam da većina pasa u Hrvatskoj živi baš poput onih na slikama. No, to ne znaći da je to u redu.

I čovjek može preživjeti u raznim uvjetima. Od špilje, barake do vile pod Sljemenom. Pa ipak, ne bismo baš sve uvjete nazvali dostojne ljudima.

EDIT: U pravu si. Ova rasprava je off topic.
Sve je krenulo od mojeg odgovora na temu "kako prepoznati dobrog uzgajivača". Pa da ponovim: dobar uzgajivač neće psa dati bilo kome.
Ja isto mislim da oni uvjeti na fotografiji nisu zadovoljavajući za bilo koje štence.
Ja ti samo hoću reć da i štala ili nešto slično može bit jako dobar dom za pse,štence.
Mene ti "štala" odmah asocira na:životinje,sjeno,slamu,selo,prirodu,čist zrak...
klik
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2014., 15:01   #1285
Quote:
farc kaže: Pogledaj post
za mene su stanceri svi koji pare pse iskljucivo zbog zarade
Odlično. A radi čega netko pari, kako si u drugom postu pretpostavio, "dva psa cistokrvna sa rodovnicama" koji nemaju "uzgojnu dozvolu iz tko zna kojih razloga"? Radi psihičke pseće dobrobiti? Dajte najte. Pari zato da bi prodavao štence. A "tko zna koji razlozi" zapravo znači da ti psi nisu dobri za uzgoj, to jest nastavljanje pasmine.

Je li to tako teško shvatiti?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2014., 15:22   #1286
Quote:
Twinkle T kaže: Pogledaj post
Ja nisam ni rekla da roditelji nisu cistokrvni. Ako imaju rodovnik,to bi valjda znacilo da jesu. Potomci,ukoliko roditelji nemaju uzgojnu,nece dobiti rodovnike. Pas bez rodovnika se ne smatra cistokrvnim. Kazem,slijedom logike,da mi neko nudi na prodaju stene roditelja sa rodovnikom,a koje i samo nema rodovnik,zapitala bih se zasto... I vjerujem dosla do odgovora. I vjerujem da mi se ne bi svidio.
ne smatra se po nekim pravilima da je cistokrvan, ali po nekoj logici je cistokrvan, ne ulazeci u razloge zbog kojih nije dobio rodovnicu.. jer kao sto kazes sigurno nisu neki bajni razlozi.. no kako sam vec rekao, samo iznosim primjer, kojih ima na stotine, gdje je pas bez rodovnika cistokrvan

Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Odlično. A radi čega netko pari, kako si u drugom postu pretpostavio, "dva psa cistokrvna sa rodovnicama" koji nemaju "uzgojnu dozvolu iz tko zna kojih razloga"? Radi psihičke pseće dobrobiti? Dajte najte. Pari zato da bi prodavao štence. A "tko zna koji razlozi" zapravo znači da ti psi nisu dobri za uzgoj, to jest nastavljanje pasmine.

Je li to tako teško shvatiti?
naravno da pari da bi prodavao stence, to uopce nije upitno
farc is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2014., 17:38   #1287
Quote:
farc kaže: Pogledaj post
no kako sam vec rekao, samo iznosim primjer, kojih ima na stotine, gdje je pas bez rodovnika cistokrvan
Objasni to molim te vlastima i veterinarima da si došao cijepiti staforda koji je inače cistokrvan ali eto nema rodovnicu.
Automatski ce ga upisati pod opasan pas.
Ja sam morala priložiti kopiju rodovnice unatoč podacima iz knjižice psa, plus ostaviti svoj broj telefona na toj kopiji.

Mogu misliti koliko bi im trebalo sekundi da mi upisu potpuno neagresivnog psa pod opasne samo da nisam prilozila potrebne dokumente.

Tako da ježi ga...teorija na forumu je jedno a praksa...ja znam jer imam takvu pasminu koju spasava isključivo sto je kontroliranog podrijetla.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 00:48   #1288
Molila bi ako neko zna gdje bi mogla nabaviti štene mini ili toy pudla.
Naš pudl Lyno je proslavio 15 rođendan i nažalost na izmaku je snaga, voljeli bi kupiti udomiti štene, ali nismo u mogućnosti platiti psa sa rodovnicom
zahvaljujem na svakoj informaciji
Di-di is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 17:38   #1289
i to je jako osjetljiva pasmina za je kupiti bez rodovnice. jedna od dalmatinskih udruga je nedavno udomljavala (a moguće da još nije uspjela udomiti) stariju ženkicu toy pudle. ako te zanima i stariji pas, prokopat ću po netu gdje je navedena pudlica.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 20:38   #1290
Quote:
pikuli kaže: Pogledaj post
i to je jako osjetljiva pasmina za je kupiti bez rodovnice. jedna od dalmatinskih udruga je nedavno udomljavala (a moguće da još nije uspjela udomiti) stariju ženkicu toy pudle. ako te zanima i stariji pas, prokopat ću po netu gdje je navedena pudlica.
hvala na trudu, naravno da me zanima, unaprijed zahvaljujem
Di-di is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2014., 00:24   #1291
Quote:
pikuli kaže: Pogledaj post
i to je jako osjetljiva pasmina za je kupiti bez rodovnice. jedna od dalmatinskih udruga je nedavno udomljavala (a moguće da još nije uspjela udomiti) stariju ženkicu toy pudle. ako te zanima i stariji pas, prokopat ću po netu gdje je navedena pudlica.
Ako misliš na onu stvarno dosta stariju malu pudlicu, na facebook grupama volontera s područja Splitsko-dalmatinske županije, ona je udomljena ima već neko vrijeme, nije to bilo baš toliko nedavno. Ako pak misliš na neku drugu lokaciju, ispričavam se na upadanju
__________________
"In the whole history of the world there is but one thing that money can not buy... to wit-the wag of a dog's tail."
Josh Billings
quester is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2014., 10:37   #1292
quester, hvala na informaciji. valjda mi vrijeme prebrzo prolazi.
drago mi je da se i starije životinje ponekad brzo udome.

di-di, ne žuri, na fejs grupi udomljavanje starijih pasa (koji nisu uvijek stari, već samo odrasli) bilo je par pudlica za udomljavanje u zadnjih godinu dana tako da uz malo strpljenja i ti možeš naći besplatnu toy pudlicu.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2014., 10:59   #1293
Di-di evo jedna sa njuskala

http://www.njuskalo.hr/udomljavanje-...oglas-11891572

http://www.njuskalo.hr/udomljavanje-...oglas-11656837
__________________
~Sto nitko ne smije da te zamjeni, sto nitko ne moze da te zamjeni~ MEDO 10.10.1999-11.11.2011 ~ REA 08.06.2009-16.06.2017 ~ MO 23.04.2010-01.01.2020 ~ .... Sometimes it's hard to follow your heart ....
masha01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2014., 01:18   #1294
Thumbs up

puno hvala na linkovima, poslan je meil sad ćemo vidjeti da li smo mi sretnici koji će ju dobiti ....... držite nam palce !!!!
Di-di is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 00:26   #1295
Pozdrav svima,
velika sam ljubiteljica pasa, osobito pasmine labrador retriver

No, moje mišljenje je da je svaki pas predivno biće – bio on s pedigreom, titulama i šampionatima ili je to pak samo jedan običan pas neznanog porijekla i nepoznatih predaka. Samo mu dajte dovoljno ljubavi i pažnje i svaki pas će vam uzvratiti isto u nemjerljivoj količini.
Dobit ćete ljubav, veselje, razonodu, smijeh, pozitivnu energiju i još puno toga.

No, svakako me ljuti onaj stav kada netko želi kupiti ili udomiti psa određene pasmine, po mogućnosti s idealnim fizičkim i karakternim osobinama, ali ga samo onako malo usput ipak pozanimaju i imena stričeva, baka i pradjedova, ali eto nema dovoljno novaca pa želi psa bez rodovnice.
I tada taj isti netko očekuje psa savršenog zdravlja s vrhunskim mjerama i proporcijama, a na kraju potrage, ako ne dobije to što je zamislio ili u još gorem slučaju dobije bolesnog psa ili pak kontaminiranog unutarnjim i vanjskim parazitima do te mjere da mu je život ugrožen – tada se taj netko ljuti se na sve - samo ne na sebe. A sigurno je prije toga bar jednom čuo riječi prijevara, šverceri pasa, neodgovorni uzgajivači, štancanje pasa itd.
Ljudi! Vrlo, ali zaista vrlo rijetko možete dobiti savršenog psa određene pasmine BEZ RODOVNICE!

Bez rodovnice najčešće ćete dobiti mješanca i uz njega čvrsto obećanje da je to sto posto čistokrvan pas roditelja šampiona - a prava istina će se pokazati vrlo brzo, osim u slučaju da odlično poznajete pasminu i da ste apsolutno upućeni kako mora izgledati zdravo štene - tada možda nećete tako lako biti izigrani.

Dakle, ako ne poznajete fizička obilježja pasmine, a svakako želite određenog psa zbog pasminskih karakternih osobina (mirna narav, dobroćudnost, privrženost itd.) tada dobro razmislite što kupujete jer možda primjerice dobijete čistu suprotnost, a da toga uopće ne budete svjesni.
Vi ćete biti sigurni da možete dijete slobodno ostaviti u igri s "labradorom", a taj labrador možda izgledom samo djelomično podsjeća na labradora, ali karakterno je možda povukao na pradjeda neke malo oštrije i opasnije pasmine koja ne tolerira dječje povlačenje za uši, kao što to dopušta primjerice labrador.
Sada lupam gluposti – naravno svi znamo da se djeci ne smije dozvoliti maltretirati psa navlačenjem za uši i sl. ali vjerujem da ste shvatili poantu.

A neki ljudi su zaista spremni na razna uvjeravanja i metode samo kako bi prodali štene. I pri tome nemaju srama, a bome ni mrvicu grižnje savjesti.

Pronašla sam ponešto zanimljivosti kada su u pitanju psi, posebno labradori, a osobito mi je zanimljiv članak koji opisuje upravo neke karakteristike labrador retrivera prema kojima ih i neznalci mogu donekle prepoznati. Dio teksta dojmovi o pasmini labrador retriver govori baš o temi o kojoj sam upravo pisala (prodaja mješanaca uz tvrdnju da su labradori) no iako se ovdje radi o labradorima, slična priča je vjerujem i s ostalim pasminama. Nažalost!
No, oni koje zanimaju labradori i koji namjeravate nabaviti štene, svakako pročitajte jer ima dosta teksta baš o labradorima.

Ponavljam, svaki pas je vrijedan ljubavi i pažnje, čak smo vrlo često svjedoci da su upravo psi udomljeni iz azila nabolje društvo i najodaniji prijatelji, ali ovo govorim isključivo zbog onih koji pod svaku cijenu žele određenu pasminu, a nisu spremni platiti psa s rodovnicom, jer kao što će im "papir" ako ne planiraju izlagati psa.
Taj papir je ipak u velikoj mjeri garancija da ćete dobiti ono što ste željeli (i platili).

Ako želite određenu pasminu, a ne možete si priuštiti štene iz vrhunske uzgajivačnice, ipak nastojte da to bude štene s rodovnicom.
Posjetite nekoliko uzgajivača i uz malo pažnje i širom otvorenih očiju već ćete shvatiti tko je kakav uzgajivač, kako uzgaja, koliko voli svoje pse, kako drži do njih, kako se ophodi s njima.
Pogledajte ambijent u kojem se psi uzgajaju, obratite pažnju na odrasle jedinke, slušajte o čemu i kako vam govori koji od tih uzgajivača i na kraju slušajte svoju intuiciju i kakav god znalac ili ne znalac bili znat ćete odabrati.

Ako pak ne želite psa s pedigreom, odite u najbliži azil i usrećite nekog od prekrasnih, napaćenih pasa, jer u tom slučaju je zapravo navažno kojim je bojama prošaran, kako mu stoje uši, ima li plivaće kožice, je li visinom odgovara itd.
petronella is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 08:20   #1296
Patronella, pa što odmah ne kažeš da želiš reklamirati svoj blog?

Ovo što si napisala većinom je točno i to se stalno ponavlja na ovom podforumu. Ipak, rado bih preformulirala neke tvoje tvrdnje:
  • ne postoje "čistokrvni psi bez papira" - to je oksimoron: pas ili čistokrvan (to jest, ima papire) ili je mješanac, križanac odnosno pas u tipu (fizički, a djelomice i po naravi izgleda kao primjerak neke pasmine i to je sve);
  • kad netko udomljuje psa, za njega ništa ne plaća
    što je šteta, bilo bi fer da udomitelj udruzi odnosno udomljivaču nadoknadi bar dio troškova;
  • tko god misli da može dijete ostaviti u igri s labradorom, tome socijalna služba treba oduzeti dijete () - dijete se ne ostavlja samo u igri s psom, bez obzira na pasminu.

Ukratko: pas s rodovnikom ima svoju cijenu i tu cijenu treba platiti, a pas bez rodovnika dobiva se na dar ili se udomljuje. Točka.

Prijedlog: kad već na blogu govoriš o psima vodičima (iako svaki pas, pa i mješanac može biti odličan radni pas ako se kod njega poklope odgovarajuće osobine i ako dobije odgovarajući odgoj), mogla bi se osvrnuti i na naš "uzgoj" pasa namijenjenih za tu svrhu. Kao i na njegove rezultate.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 10:04   #1297
Blog je u vlasništvu mog dobrog prijatelja, također velikog ljubitelja životinja, a koliko mi vrijeme dozvoli pomažem mu u kreiranju sadržaja budući da od malih nogu družim sa psima i jednostavno ne mogu zamisliti život bez njih te sam tako i naučila puno – no to je ovdje manje važno. Ima i biti će dobrog i korisnog sadržaja i to je sve.

Pod pojmom "čistokrvan pas bez papira" podrazumijevam ono što se u govoru i misli, a to je da određeni ljudi imaju jedinke s pedigreom, rodovnicom pa čak i svim potrebnim ispitima i dozvolama za uzgoj, ali iz nekog razloga ne prijavljuju njihovo leglo već nude na prodaju štene bez rodovnice.
U takvom slučaju štene je čistokrvno (nije mješanac, jer potječe od oba roditelja s pedigreom i znanim porijeklom) – na to sam mislila kada sam rekla "čistokrvan pas bez papira" .
Često sam sretala takve pse koji su gotovo pa potencijalni šampioni (zbog savršenih fizičkih karakteristika koje su naslijedili od predaka) ali oni su bez rodovnice.

Nadalje, igra djeteta i psa ne znači u doslovnom smislu "ostavio sam dijete da se igra sa psom", jer već sama prisutnost psa u blizini djeteta (i na 10 metara udaljenosti) je potencijalna opasnost ako je pas agresivan jer takvom psu može vrlo lako zasmetati bilo što, primjerice što je dijete vrisnulo oduševljeno nekom svojom igračkom ili je dijete uzelo neku igračku koju pas smatra svojim vlasništvom ili će pak dijete u sekundi (obično su u svemu sekunde u pitanju) kada se na tren okreneš jer ti primjerice kipi mlijeko ili gori ručak u pećnici... ostaviti svoju igru, otrčati do psa i povući ga za uho i sl. da ne duljim... Dakle ne mora se raditi doslovno o ostavljanju psa i djeteta u međusobnoj igri.

I na kraju da se osvrnem na udomljavanje pasa - kada netko udomljuje psa, naravno da bi, kako se ono u narodu kaže "ako ima pameti u glavi" trebao na neki način nadoknaditi dio troškova, odnosno odužiti se simboličnom nagradom. Ne treba to biti (ako se nema mogućnosti) nešto veliko, ali i sitnica je volonterima od velikog značaja jer je ta gesta na neki način priznanje odnosno potvrda da se njihov rad i trud prepoznaje i cijeni.
Toliko.
Didi imaš PM.
petronella is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 10:59   #1298
Quote:
petronella kaže: Pogledaj post
Pod pojmom "čistokrvan pas bez papira" podrazumijevam ono što se u govoru i misli, a to je da određeni ljudi imaju jedinke s pedigreom, rodovnicom pa čak i svim potrebnim ispitima i dozvolama za uzgoj, ali iz nekog razloga ne prijavljuju njihovo leglo već nude na prodaju štene bez rodovnice.
U takvom slučaju štene je čistokrvno (nije mješanac, jer potječe od oba roditelja s pedigreom i znanim porijeklom) – na to sam mislila kada sam rekla "čistokrvan pas bez papira" .
Često sam sretala takve pse koji su gotovo pa potencijalni šampioni (zbog savršenih fizičkih karakteristika koje su naslijedili od predaka) ali oni su bez rodovnice.
Morat ćeš mi pomoćI: ja sam krajnje nemaštovita osoba. Koji bi mogao biti razlog da netko ne prijavi leglo koje potječe od dvoje roditelja s pedigreom i uzgojnom dozvolom, pogotovo ako su štenci "gotovo pa potencijalni šampioni". Koliko god mozgala, ne mogu se domisliti.

P. S. OK, ispravljam se: može biti da je kuja premlada ili da joj je to drugo leglo u istoj godini, što znači da nisu ispoštovana pravila HKS-a. To je rezultat neodgovornog parenja i isto se zove štanc.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 12:14   #1299
I sama sam često to pitanje postavljala pa i unatoč svakojakim objašnjenjima koje sam dobivala razum ipak govori da se vjerojatno i najčešće ipak radi o NAŽALOST neodgovornom parenju u svakom smislu te riječi.

Svakako se čini da je u pitanju pohlepa i novčana korist, no ova problematika ide i puno dalje - u konkretno ovim slučajevima radi se o povredi HKS pravila s ciljom financijske koristi, što je za svaku osudu, ali gotovo jednako je tužno i nemoralno neodgovorno ponašanje kada je u pitanju nekontrolirano razmnožavanje pasa mješanaca, ali i mačaka jer rezultat nam je svima jako dobro poznat - veliki broj napuštenih i napaćenih životinja, ulice prepune životinja lutalica, krcati azili...
Odgovornost je na uzgajivačima, ali i na svima nama ostalima koji se ne bavimo uzgojem.
Netko se pravda stavom "sterilizacija nije humana", ali se istovremeno uopće ne trudi sačuvati ženku u vrijeme tjeranja - eto to je neodgovornost i nemarnost iz koje proizlaze problemi napuštenih i zanemarenih životinja.
petronella is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 13:34   #1300
Znam osobu koja je imala kuju s rodovnicom kao kućnog ljubimca. Nije ju vodila na izložbe ni po uzgojnu dozvolu. U jednom trenutku odlučila se na štence.
Našli su mužjaka, također s rodovnicom čiji ga vlasnici također nisu vodili na izložbe ni uzgojni pregled. No, bio je prestar da obavi posao.
Onda su našli mužjaka, s rodovnicom koji je tek prešao godinu dana. Taj je obavio posao. Bio je premlad po pravilima HKS-a.
Svi štenci su poklonjeni prijateljima. Nijedan nije prodan.
Valjda je jednostavnije reći da se radi o čistokrvnim psima bez papira nego o psu u tipu i objašnjavati što to znači. Mislim da "običnim ljudima" termin "pas u tipu" nije baš jasan.

Moja Bella je pas u tipu boston terijera. I na početku sam kada bi me netko pitao koji je to pas govorio bostonac bez papire, izvan standarda, u tipu... I onda bi ljudi blenuli u mene. Kada bih im počeo objašnjavati da između ostalog smeđa boja nije priznata i slično, svi bi rekli ma joj što vas briga za to i slično. Tako da sam odustao od "korektnosti". Bostonac je! Tko se razumije znat će da nije pravi nego u tipu. Ako vidim da se netko baš zainteresirao za pasminu, znam napomenuti da je moja jedinstvena
Coco_Nut is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:28.