Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Chat teme

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2006., 10:38   #1741
zasto onda tako puno popijes za spavanje? jesi siguran da ti 0.5 ne bi bilo dosta za spavanje?
dreamer~dreams is offline  
Old 23.08.2006., 11:00   #1742
prije je bilo 0.5, sad mi nije dosta pa trebam 1mg, valjda se stvara navika..
Ivan M. is offline  
Old 23.08.2006., 11:43   #1743
Quote:
andreina kaže:
meni je xanax spas u trenutku kada me već hvata kriza (pijem ga nekoliko god) i u trenutku paničnog napada.
toliko sam već ovisna o njemu da točno osjetim kada me prestao držat i onda moram maznut drugu tabletu.
na početku terapije pila sam taj sr ali kao da i nisam.nije mi uopće pomagao niti sam ga osjetila.
Ja pijem xanax već nekoliko godina, i to "dosta" veliku dozu
Znam da sam ovisna o njemu, to zna i moja psihička, ali, ako ga ne popijem, brrr...evo napada panike
Zapravo bi se sa njega trebala "skidati" tako da svaka dva tjedna smanjim dozu za 1/4 tablete
Koliko mg ti dnevno piješ?
Ela1 is offline  
Old 23.08.2006., 11:49   #1744
ja sam znao popit nekoliko tabletica od 0.5 mg dnevno kad sam bio u krizama.. sad nisam u krizama pa ga pijem samo navečer.. lako se stvara navika na takve tablete, a količina se postupno može smanjivati, može se uvesti neki drugi lijek za promjenu, ako ovaj više nije djelotvoran i ako trebaš enormnu dozu..
Ivan M. is offline  
Old 23.08.2006., 12:06   #1745
meni je to sve o ovisnosti što čitam tako apstraktno
ja sam znala popit i po par miligrama jedan dan i drugi dan nis... danima nista...
ali ja, izgleda, imam osjetljiv vegetativni zivcani sustav, i opcenito preburno sve dozivljavam, pa mi xanax u takvim situacijama kada na nesto banalno preburno reagiram fino posluzi i to je to onda...
ne znam... ali ja iako osjetim ako mi prestane djelovat ili ako mi je doza preslaba, nikad nisam imala problema s razvijanjem ovisnosti o njemu... sad sam ga neki dan popila jer me bolila glava od napetosti i pomoglo mi je , ali tko zna sad kad cu ga sljedeci put popit...
za nesanicu sam znala pit sanval. to je jedini takav lijek koji cuva prirodni ritam sna, rem faze i sve vec kako ide... a ponekad umjesto njega xanax. on me ne bi uspavao nego bi me smirio pa bih mogla normalno zaspati...
dreamer~dreams is offline  
Old 23.08.2006., 12:16   #1746
Evo: mjesečarenje je spontana astralna projekcija u kojem stanju osoba ostane "zablokirana". Kreće se po astralnoj verziji okolnog prostora, koja je otprilike slična fizičkoj, kao njen vrlo realističan "otisak", fotokopija...

Zato su moguće sve one fore sa pentranjem uokolo dok čovjek očigledno spava. Misli se da kad se takvu osobu iznenada probudi ona ostaje u "katatoniji" ali to nije slučaj - istina je da ona ostaje zarobljena u astralu, van fizičkog tijela, tako reći "mrtav" dok je f. tijelo još živo, pa zato još uvijek povezan s njim.
nikpalj is offline  
Old 23.08.2006., 12:19   #1747
ja sam neko vrijeme pila sanval i kao da nisam.
a kada sam imala prelazak iz osnovne u srednju nikako nisam mogla spavati tada sam po prvi puta pila xanax i stvarno me tako umrtvio da sam odmah zaspala.
zavisi od čovjeka do čovjeka.nekome pašu normabeli,nekome praxiteni a nekome xanaxi
ah,blažena tabletica,nikuda bez nje
andreina is offline  
Old 23.08.2006., 12:23   #1748
Quote:
Ivan M. kaže:
ako ovaj više nije djelotvoran i ako trebaš enormnu dozu..
to je istina.na početku terapije,tablete su me ukomirale da nisam mogla hodati,samo sam klonula.
a danas.....danas popijem sve kao i prije i ništa.
ponekad si mislim kada mi je panika uzeti i dvije od 0.5 jer mi jedna više ne djeluje kao prije al ipak odustanem.valjda zbog nekakvog straha da mi se nešto ne desi...ne znam
andreina is offline  
Old 23.08.2006., 12:29   #1749
ma nije to velika doza... meni je psihić rekao da se živčanim, nervoznim i osjetljivim bebama daje xanax 0,25... tak da...
ali mislim da se svi mi ipak trebamo obracunat s uzrokom.

jedino kad je uzrok ogranski (ala moj preosjetljiv vegetativni zivcani sustav)... nema puno sto ce tu moze, i guess... ali nesto i tada moze

jeste pokusali s tehnikom progresivne relaksacije misica... imam kasetu, ali jos nisam pokusala. budem ovih dana.

ili s autogenim treningom? to sam pokusala (imam grudenovu knjigu) i mislim da je super stvar. pocet cu ponovo.

obje tehnike djeluju anksioliticki, dakle smanjuju anksioznost... bolje to nego xanax
dreamer~dreams is offline  
Old 23.08.2006., 13:03   #1750
i ja sam izuzetno emotivan i obične životne situacije proživljavam preburno, za nešto za što bi većina ljudi rekla: nema veze, nije to ništa, idemo dalje ili: baš me briga! ja se sav počnem tresti, moram na WC, imam grčeve po crijevima.. tipa dobim poziv za sud, ja sam van sebe, ili ak ostanem bez posla, isto poludim..
i slično..
čovjek se protiv toga mora boriti, i što manje posezati za medikamentima, jer oni mogu biti štetni ako se pretjeruje, osobito za jetru..
isto ko i alkohol..
slično, zapravo
i tak je to stalno borba da se sačuvaju živci u dnevnim situacijama, tablete naravno pomažu..
tablete za živce djeluju tako, tijelo se navikne pa trebaš veću količinu, prvo te mala količina sruši, kasnije ti je normalna.. tak piše i u nuspojavama.. pospanost je nuspojava takvih ljekova.. glavna djelatnost je smirenje živaca..
Ivan M. is offline  
Old 23.08.2006., 13:09   #1751
btw, ak netko hoce ja sam tu kazetu prebacila u mp3 i mogu poslat (snail mailom - ili cd ili kazetu), uploadat, nesto...
dreamer~dreams is offline  
Old 23.08.2006., 13:13   #1752
kolko ima Mb?, ajde uploadaj negdje pa stavi link, please..
Ivan M. is offline  
Old 23.08.2006., 13:13   #1753
Quote:
dreamer~of~dreams kaže:
meni je to sve o ovisnosti što čitam tako apstraktno
ja sam znala popit i po par miligrama jedan dan i drugi dan nis... danima nista...
ali ja, izgleda, imam osjetljiv vegetativni zivcani sustav, i opcenito preburno sve dozivljavam, pa mi xanax u takvim situacijama kada na nesto banalno preburno reagiram fino posluzi i to je to onda...
ne znam... ali ja iako osjetim ako mi prestane djelovat ili ako mi je doza preslaba, nikad nisam imala problema s razvijanjem ovisnosti o njemu... sad sam ga neki dan popila jer me bolila glava od napetosti i pomoglo mi je , ali tko zna sad kad cu ga sljedeci put popit...
za nesanicu sam znala pit sanval. to je jedini takav lijek koji cuva prirodni ritam sna, rem faze i sve vec kako ide... a ponekad umjesto njega xanax. on me ne bi uspavao nego bi me smirio pa bih mogla normalno zaspati...
Vjeruj mi da nije apstraktno. Ja sam dobila Xanax kao terapiju zbog napadaja panike prije nekoliko god. S vremenom mi je doza bila premala, pa povečaj dozu...i evo gdje me dovelo...Super sam ja sada, samo bez Xanaxa nemogu Očito je da je izmaklo kontroli
Ela1 is offline  
Old 23.08.2006., 13:15   #1754
Quote:
Ela1 kaže:
Ja sam dobila Xanax kao terapiju zbog napadaja panike prije nekoliko god. S vremenom mi je doza bila premala, pa povečaj dozu...i evo gdje me dovelo...Super sam ja sada, samo bez Xanaxa nemogu
ja i ti smo u istoj situaciji.
bravo nas dvije
andreina is offline  
Old 23.08.2006., 13:20   #1755
I? Kolika ti je dnevna doza? Mene sve strah napisati
Ela1 is offline  
Old 23.08.2006., 13:30   #1756
prije par godina je bila 2mg a sada pijem 2xdnevno po 0.5.
da ti iskreno kažem,htjela bih popiti i više koliko sam super pod njim (ovo je malo bolesno razmišljanje ali jbga) ali opet s druge strane,želim se što prije otarasiti tableta
andreina is offline  
Old 23.08.2006., 13:58   #1757
ima 55 MB, ja uploadam... a ako je tebi preveliko, mogu ti snimit i poslat
dreamer~dreams is offline  
Old 23.08.2006., 14:06   #1758
Quote:
Ela1 kaže:
Vjeruj mi da nije apstraktno. Ja sam dobila Xanax kao terapiju zbog napadaja panike prije nekoliko god. S vremenom mi je doza bila premala, pa povečaj dozu...i evo gdje me dovelo...Super sam ja sada, samo bez Xanaxa nemogu Očito je da je izmaklo kontroli
ma vjerujem da nije
samo kazem da ja nisam imala takvo iskustvo pa zato da je *meni* apstraktno...

ali cure, ozbiljno vam kazem, pokusajte s tehnikom progresivne relaksacije misica ili s autogenim treningom... moze zaista pomoci makar u snizavanju potrebne dnevne doze xanaxa...

evo, uploadalo se... tko hoce saljem link na PM
dreamer~dreams is offline  
Old 23.08.2006., 17:33   #1759
Quote:
nikpalj kaže:
Evo: mjesečarenje je spontana astralna projekcija u kojem stanju osoba ostane "zablokirana". Kreće se po astralnoj verziji okolnog prostora, koja je otprilike slična fizičkoj, kao njen vrlo realističan "otisak", fotokopija...

Zato su moguće sve one fore sa pentranjem uokolo dok čovjek očigledno spava. Misli se da kad se takvu osobu iznenada probudi ona ostaje u "katatoniji" ali to nije slučaj - istina je da ona ostaje zarobljena u astralu, van fizičkog tijela, tako reći "mrtav" dok je f. tijelo još živo, pa zato još uvijek povezan s njim.

da, ziher....................................
__________________
Throughout human history, we have been dependent on machines to survive. Fate, it seems, is not without a sense of irony.
riot is offline  
Old 23.08.2006., 19:18   #1760
Jednostavno - da, ziher. To je odgovor.

Kada znanost konačno objasni ovu pojavu bez ikakvih "najvjerojatnije" i "možda", onda povlačim riječ.
nikpalj is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:50.