Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2009., 08:10   #1
Angry U čijem su vlasništvu banke u RH

S obzirom da se svako malo "popiknete" na vlasništvo banaka u RH, zadnje postove u kojima to spominjete prebacila sam u ovu, novu temu pa pucajte ... mislim da je većinom sve poznato, ali ....



postovi prebačeni s teme SKANDAL!!! PBZ nas tjera da plaćamo 8kn za online provjeru računa!!!!



Edit by moderator Lavica02


__________________________



Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post

Proklete neka su sve HR banke! Pljackasi!
Koje su to HR banke osim Poštanske?

Zadnje uređivanje Lavica02 : 09.08.2009. at 00:27.
Traper is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 09:18   #2
Quote:
Traper kaže: Pogledaj post
Koje su to HR banke osim Poštanske?
Mislim da smo o ovome već nekoliko puta razglabali pa nisi više zanimljiv jer ima nekoliko manjih banaka koje su u vlasništvu hrvatskih držvaljanja ili tvrtki.

@VAUTRIN
Zaista mi nije jasno da jedan student koji se služi internetom može prigovarati kako je internet bankarstvo teško za koristiti.
Johny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 16:19   #3
Quote:
Traper kaže: Pogledaj post
Koje su to HR banke osim Poštanske?
Poštanska (HPB) te Croatia banka su u većinskom vlasništvu hrvatske države. Postoji još manjih banaka koje su u vlasništnu Hrvata it RH no osjećam da to nisi mislio pitati.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 19:07   #4
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
Poštanska (HPB) te Croatia banka su u većinskom vlasništvu hrvatske države. Postoji još manjih banaka koje su u vlasništnu Hrvata it RH no osjećam da to nisi mislio pitati.
Mislim da svi znaju na kaj sam mislio, samo neznam zakaj se kolega Johny tolko zapjenio.
Traper is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 08:44   #5
Zapjenio sam se jer ljudi non stop to pričaju i već postaju dosadni, a ima banaka koje su u hrvatskom vlasništvu.
Johny is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 23:41   #6
Quote:
Traper kaže: Pogledaj post
Koje su to HR banke osim Poštanske?
Tehnicki gledano sve banke koje su registrirane i posluju u Hrvatskoj su hrvatske banke - bez obzira na strukturu vlasnistva ili inozemne fransize i brending.

Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
Poštanska (HPB) te Croatia banka su u većinskom vlasništvu hrvatske države. Postoji još manjih banaka koje su u vlasništnu Hrvata it RH no osjećam da to nisi mislio pitati.
Problem kod tih malih banaka je da njihovi vlasnici u pravilu samo cekaju prvu priliku da ih za velike novce prodaju stranim vlasnicima. U Splitu je do prije mozda godinu ili dvije poslovala jedna mala gradska ali vrlo sposobna SONIC banka. Bio je stvarno potpuni uzitak s njima poslovati - no nema je vise, sada su Banca popolare d' Italia.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 23:54   #7
Ta Sonic banka je izvorno bila osječka. Vlasnik prodao banku i sad skuplja http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=20644 Na tom lokalnom portalu mu i ime u komentarima cenzuriraju iako se zna tko je.

A novi vlasnik dao banci talijansko ime, iako sam ja dosada mislio da ime smije biti ili hrvatsko ili latinsko (i englesko ako je podružnica neke već postojeće strane firme). Sve kod nas prolazi.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:13.