Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2008., 11:34   #1
Što je to ispravna ženska intimna higijena?

Vec drugi ili treci put od ginekologa na pregledu dobijem opasku da, narodski receno, 'smanjim dozivljaj' kad je intimna higijena u pitanju.

Koristim lactacyd femina tekucinu, ne svakodnevno doduse (ponukana vec prijasnjim opaskama o pretjeranoj higijeni), svaki dan ujutro i navece ide pranje mlakom vodom. Nikad nisam ispirala rodnicu, ama bas nikad.

Navikla sam se nositi dnevne uloske, konkretno marke libresse, bez ikakvih dodanih mirisa istatijaznam.

Ne shvacam sta misli reci moj ginekolog? U cemu to pretjerujem?

Sta bi to bila ispravna zenska intimna higijena?
Sofi L is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 15:06   #2
Quote:
Sophia Layne kaže: Pogledaj post
Vec drugi ili treci put od ginekologa na pregledu dobijem opasku da, narodski receno, 'smanjim dozivljaj' kad je intimna higijena u pitanju.

Koristim lactacyd femina tekucinu, ne svakodnevno doduse (ponukana vec prijasnjim opaskama o pretjeranoj higijeni), svaki dan ujutro i navece ide pranje mlakom vodom. Nikad nisam ispirala rodnicu, ama bas nikad.

Navikla sam se nositi dnevne uloske, konkretno marke libresse, bez ikakvih dodanih mirisa istatijaznam.

Ne shvacam sta misli reci moj ginekolog? U cemu to pretjerujem?

Sta bi to bila ispravna zenska intimna higijena?
mozda ti ne pase pranje dvaput dnevno?

a o dnevnim uloscima ja osobno bas nemam neko pozitivno misljenje (jedino oko ciklusa kad ocekujem da bi moglo pobjec ili oko ovulacije ako ti jace ide sluz). mozda da ih ne koristis redovito?

al najbolje bi bilo pitati ginica sto je ginic htio reci .
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 15:09   #3
da nije mislio na prekomjerno izbrijavanje ili depiliranje? mozda ti je koza iziritirana time?

ne vidim problem u pretjeranom pranju
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 21:17   #4
Pranje jednostavnim sapunom jednom dnevno. Izbjegavati tampone. Ne koristiti ispiranje rodnice!!!! Dnevni ulosci samo izgledaju da pomazu higijeni, zapravo povecavaju vlagu i dovode do rizika gljivicnih upala. Treba ih izbjegavati.
Nikka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 18:07   #5
Quote:
Sophia Layne kaže: Pogledaj post
Vec drugi ili treci put od ginekologa na pregledu dobijem opasku da, narodski receno, 'smanjim dozivljaj' kad je intimna higijena u pitanju.

Koristim lactacyd femina tekucinu, ne svakodnevno doduse (ponukana vec prijasnjim opaskama o pretjeranoj higijeni), svaki dan ujutro i navece ide pranje mlakom vodom. Nikad nisam ispirala rodnicu, ama bas nikad.

Navikla sam se nositi dnevne uloske, konkretno marke libresse, bez ikakvih dodanih mirisa istatijaznam.

Ne shvacam sta misli reci moj ginekolog? U cemu to pretjerujem?

Sta bi to bila ispravna zenska intimna higijena?
Da. ima i toga. Koristenjem sapuna, sampona, ili raznih tecnosti, lako se moze desiti da ubijas bakterije koje se normalno nalaze u vagini. Time poremetis ravnotezu izmedju bakterija i gljivica koje zive normalno tamo.
Isto tako dnevni ulosci mozda dodatno iritiraju kozu.
Isto tako pretjerano depiliranje moze izazvati lokalnu infekciju (koznu, dakle) i izazvati crvenilo.
Dva puta dnevno, velis? Mislim da je to previse.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 11:40   #6
Dva puta je maksimalno. Dozvoli malo i "dobrim" bakterijama da se razmnažaju.
Inače nije preporučljivo se prati specijalnim intimnim sapunima, pa čak niti običnim sapunima, nego običnom toplom vodom (to mi je ginekolog rekao).
A dnevne uloške probaj ne koristiti prečesto. Osobito one s mirisom koji i dovode do iritacije vagine.
Michaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 11:46   #7
Dnevni ulošci
Em neudobno, em fakat nepotrebno, brijem čak i nezdravo.
Jebem ti proizvođače koji zarađuju na "smradu" normalne ženske vagine.

Inače, pokušaj se odviknuti od njih, pa ćeš vidjeti

Btw, ja se perem intimnim sapunom obavezno jednom dnevno, pri tuširanju, po potrebi i još koji put, ali ne često. Mislim da je to savršeno dovoljno
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 13:34   #8
čitala sam da je to ispiranje rodnice kao dobro, neki ga zagovaraju, drugi opet ne... kao forica je u tome da zapravo time s epovećava mogućnost od spontanog pobačaja

a po meni nekako da je priroda htejla da ispiremo rodnicu to bi nam već nekkao omogućila

ja također koristim lactacyd femin-a. ginekolog mi je rekao da ne koristim svakodnevno, ali ta emulzija koju sam kupila davno bila je drukčijeg mirisa i nije smjela direktno ići na kožu već se morala razrojediti sa vodom, ova sad što se može kupiti u dm-u je finijeg-sapunastog mirisa i stalno ju koristim
__________________
dolor patientia vincitur
boletus satanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 14:49   #9
Ja koristim Hygieu za pranje, izbjegavam tampone jer su mojoj ginekologici iskočile oči kad sam ih spomenula. S obzirom da sam često u teretani i na aerobiku za vrijeme menstruacije , kad vježbam , jednostavno moram koristiti tampone..al ih nikad ne držim dulje od 2 sata. Također po preporuci svoje ginekologice kad sam doma za vrijeme menstruacije , koristim one najobičnije VIR uloške jer svi ovi "moderni" samo potiču razvoj bakterija. Naravno da VIR ulošci slabije upijaju, zato ih i koristim samo "po doma" jer ih samim time moram mijenjati svaka 2 sata.
__________________
Ništa nije sveto, sve je bruto i neto, sve je zabava!
Tiny dancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 08:02   #10
Quote:
boletus satanas kaže: Pogledaj post
čitala sam da je to ispiranje rodnice kao dobro, neki ga zagovaraju, drugi opet ne... kao forica je u tome da zapravo time s epovećava mogućnost od spontanog pobačaja
Ispiranje rodnice (douching) je postalo relativno rasprostranjeno u vrijeme dok nismo imali boljih kontraceptivnih metoda, pa su zene nakon spolnog odnosa rodnicu ispirale blagom otopinom octa. Danas imamo kvalitetnijih metoda kontracepcije, a ispiranjem rodnice samo unosimo bakterije u rodnicu i kvarimo njen prirodni balans (gdje Doederlein-ovi bacili produciraju blago kiselu sredinu i tako stite od raznih upala. Ako su ovi bacili isprani, rodnica je sklona infekcijama).
Nikka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 10:08   #11
Dnevne uloške NE KORISTITI, a gelove za itimnu njegu maximalno 1 na dan, probaj Ladyepid gel on ti je naj blaži jer sadrži ulje nevena i propolis u sebi
maja1205 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 11:02   #12
Quote:
maja1205 kaže: Pogledaj post
Dnevne uloške NE KORISTITI, a gelove za itimnu njegu maximalno 1 na dan, probaj Ladyepid gel on ti je naj blaži jer sadrži ulje nevena i propolis u sebi
ok , sad ste me zabrinuli. zašto ne koristiti dnevne uloške,ja ih koristim svaki dan. U čemu je problem da ih se nesmije koristiti???
__________________
rane na usnama, brojim u mukama:):):)
MALECKA23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 11:36   #13
Quote:
MALECKA23 kaže: Pogledaj post
ok , sad ste me zabrinuli. zašto ne koristiti dnevne uloške,ja ih koristim svaki dan. U čemu je problem da ih se nesmije koristiti???
Zato što su dnevni ulošci živa plastika koja ide direktno na kožu i ne da joj disati. Ako se zna da su hulahopke, uske hlače i sintetičko rublje "neprijatelji" intimnom zdravlju, zamisli što su onda dnevni ulošci?
__________________
I can resist everything except temptation
in spe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 15:53   #14
Evo i ja sam jedna od tih budaletina sto su navikle nositi dnevne uloske. Jednostavno se osjecam bolje s njima nego bez njih.

Ok, najbolje bi vjerojatno bilo hodati bez gaca i to u necem prozracnom i pamucnom, to bi bilo najvise zenskispolniorgan-friendly.

Nego, pokretacica teme rece kako se u principu pere mlakom vodom dvaput dnevno, samo ponekad lactacydom, pa je cak i na to 'mlakom vodom dvaput dnevno' dobila odgovor da je previse.

Posto imam otprilike iste navike, zar je stvarno i to previse?
__________________
Mora li se imat sig?
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 17:19   #15
Ja nemogu bez tampona! Zašto nije dobro koristiti tampone?
Mel1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 20:01   #16
moja ginićka vrišti na sve vrste intimnih sapuna. obična voda - mlaka, veli ona, sapun blagi -obični može ali samo okolo, jako bi bilo dobro prati i ispirati se u žalfiji, što češće. Pogotovo kad osjetiš bilo što čudno dolje. Ja sam sve izbacila i super mi je sad.Prakticiram i žalfiju. Koji dobar osjećaj. Čini mi se nakon žalfije da je sve nekako - sterilno. Lovu sam davala i na Lactacyd i na Hygiea intimne sapune i gluposti, samo sjebeš sluznicu. Tako mi veli moja doktorica ja ju poslušala. Sad mi je sve ok.
anaxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 20:29   #17
Ja imam osjećaj da ti sapuni izazivaju ovisnost, kad sam bila mlađa skoro ih nitko nije ni koristio, sad ne mogu bez njih. Na savjer gina sam pokušala bez, samo vodom, prvih 10 dana mi se činilo odvratnim, nehigijenskim, imala sam osjećaj da nisam čista (a nisam bila bolesna)...kasnije se primirilo (ili sam ja spustila kriterije)...sad sam opet s njima...iako mi dođe da sve to bacim i jedva čekam ljeto i nudizam da me spasi
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 20:46   #18
Quote:
anaxy kaže: Pogledaj post
moja ginićka vrišti na sve vrste intimnih sapuna. obična voda - mlaka, veli ona, sapun blagi -obični može ali samo okolo, jako bi bilo dobro prati i ispirati se u žalfiji, što češće. Pogotovo kad osjetiš bilo što čudno dolje. Ja sam sve izbacila i super mi je sad.Prakticiram i žalfiju. Koji dobar osjećaj. Čini mi se nakon žalfije da je sve nekako - sterilno. Lovu sam davala i na Lactacyd i na Hygiea intimne sapune i gluposti, samo sjebeš sluznicu. Tako mi veli moja doktorica ja ju poslušala. Sad mi je sve ok.

sto je zalfija??
smemy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 20:50   #19
Kadulja-odličan antiseptik. I za ispiranje usne šupljine (tako valjda i za ovu....šupljinu)
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 22:31   #20
Quote:
Mel1 kaže: Pogledaj post
Ja nemogu bez tampona! Zašto nije dobro koristiti tampone?
Zato jer kad imaš menstruaciju i maternica se ljušti ako koristiš tampon on upija tu "zmazanu krv" i stoji u tebi par sati dok ga ne promjeniš pa se bakterije u tebi množe, a ako koristiš uloške ta "zmazana krv " ipak izađe iz tvoga tijela.
maja1205 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:45.