Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2008., 22:25   #201
Zar vas nije sram, ljudi nemaju šta jesti a vi raspravljate o RIZ-ovima od 150k kuna!!!
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 23:00   #202
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Zar vas nije sram, ljudi nemaju šta jesti a vi raspravljate o RIZ-ovima od 150k kuna!!!
Eeee, RIZ ti je radio nešto stvarno vrijedno te love. Svojevremeno su napravili lampaško pojačalo od 5 000 W sa vodenim hlađenjem!!! Genijalnost i dovitljivost domaćih konstruktora iznenadila je sve koji su imalo bili upućeni u tematiku. Ja sam tada išao u srednju školu kad je frendu došao stari doma i to ispričao, a mi se čudili jer smo imali doma onaj HSR 48 i slične "pile".
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 08:56   #203
Ne potcjenjujem ja RIZ...dapače, mislim da je HR iznjedrila jako dobre tehničare/inženjere...počevši od Tesle...koja bi to bila fora, imat AV receiver i plazmu od RIZ-a...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 13:50   #204
Nucleus, Nucleus,
Opet si se zaletio i v kmicu vritnul !
Naveo si krive cijene uređaja koje sam slušao.
Kef 203 je cijena 45.000 kn (8.000 $), A. Rasearch preamp je 36.400 (6.500$), Pass Labs je cca 35.000 kn (samogradnja 7.500/8.000 kn). To je ukupno
116.400 kn (ostalo nismo pribrojili, pa bi možda došli do 150.000 kn).........
Pa nek sam, ja i krivo naveo cijenu, to u postu nije bilo bitno.
Ako si očekivao "umjetničke" opise zvuka, oni su namjerno izostali, jer ako si i ti čuo taj sustav, onda znaš da zvuk, baš nije u nekom "običnom" prosjeku.
Ja sam kao "neiskusan" od sedamdesetih, čuo malo sustava koji za tu "osrednju" cijenu tako dobro sviraju !
Ali ti moraš dodati svoje, ne uvijek, zajedljive primjedbe !

Zadnje uređivanje olif : 11.11.2008. at 14:20.
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 17:01   #205
Quote:
olif kaže: Pogledaj post
Ako si očekivao "umjetničke" opise zvuka, oni su namjerno izostali, jer ako si i ti čuo taj sustav, onda znaš da zvuk, baš nije u nekom "običnom" prosjeku.
Po tvom prethodnom postu vidljivo je da ti nisi u stanju opisati zvuk tog sistema, a to ti ide ruku pod ruku s neiskustvom.
Opis zvuka tog sistema spada u rang OK, lijepo dobro i slični, dakle ništa posebno. Kad jednom čuješ posebni sistem znat ćeš ne brini.

Quote:
olif kaže: Pogledaj post
Ja sam kao "neiskusan" od sedamdesetih, čuo malo sustava koji za tu "osrednju" cijenu tako dobro sviraju !
Ali ti moraš dodati svoje, ne uvijek, zajedljive primjedbe !
Ko o čemu olif o godinama. Ti od sedamdesetih jednostavno nisi čuo dosta sistema i to je činjenica. Da imalo razmišljaš skužio bi kako sam odmah znao o čijem je sistemu riječ. To bi ti moglo nešto reći o iskustvu i poznavanju materije. Kad je pinco spomenuo stanoviti sistem u Splitu sastavljen od Pass-a i JM Lab-a odmah sam skužio da je bio kod Zokija doma. Spomeni mi sistem od 100 000 kn i ja ću ti reči čiji je. Što ti to govori?
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 18:14   #206
Da, vidim da postaješ sveznadar !
Znaš kako svi audiofili izgledaju, koliko su sustava čuli, kakve imaju doma, koliko koštaju......
Sve si ti to vidio i čuo .....
Pa ako već hodaš po kućama, reci nam onda ovo:
Koji audiofil ima najzgodniju ženu (do 40 god) ?

I tako do sutra.....de se malo opusti !!!

Zadnje uređivanje olif : 11.11.2008. at 19:36.
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 21:27   #207
Quote:
olif kaže: Pogledaj post
Da, vidim da postaješ sveznadar !
Znaš kako svi audiofili izgledaju, koliko su sustava čuli, kakve imaju doma, koliko koštaju......
Sve si ti to vidio i čuo .....
Evo nam sad i ljubomore....



Quote:
olif kaže: Pogledaj post
Pa ako već hodaš po kućama, reci nam onda ovo:
Koji audiofil ima najzgodniju ženu (do 40 god) ?
Pa ja naravno!
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 09:35   #208
onda si sedamtesetih bio beba il si dvajst let ofucaniji od supruge ti.... lol

;o)))
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 09:41   #209
Ekipa, pod hitno nabavit, pročitat i primjenit...

http://www.mindtools.com/pages/article/newCDV_59.htm

'...
Although "regular" intelligence is important to success in life, emotional intelligence is key to relating well to others and achieving your goals. Many people believe that emotional intelligence is at least as important as regular intelligence...
...
Emotional intelligence is an awareness of your actions and feelings – and how they affect those around you. It also means that you value others...
...'

A nakon toga, možemo pričat o svemu, pa i o HIFI...

DoomsdayST is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 12:56   #210
Odavno pročitano !
S pravom se emocionalna inteligencija stavlja u prvi plan.
Ona je osnov stabilne ličnosti i uspješnih veza i komunikacija u okruženju.
Ona je uvjet uspejha, (puno više od logičke, matematičke, dedukcijske...).
Vratimo se na temu.
Ovaj tjedan ću vjerojatno od kolege uzeti vintage Sansui aug 77x ( mislim da je taj). On kaže da odlično svira i ako ga ona ne zadrži, bit će moj (za malu lovu). Dugo to već nisam ćuo, a on (mlađi je dosta), u ushićenju kaže da bi to svi morali čuti kao "školski" primjer zvuka.
Naravno da se od 90-ih, mnogo toga napravilo bolje, ali osnove kvalitete ostaju (snažna mreža, raspored pločica, smještaj i veličina hladila, kvalitetno kučište.....).
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 17:58   #211
Haj!

Imam jedno pitanje pa ako znalci mogu odgovoriti: Pojačalo Yamaha A-520 (da,znam, staro 20 godina)...kakvu kvalitetu zvuka ima s obzirom na današnja pojačala, da li ima kakav audiofilski prizvuk, ili se isplati kupiti nešto novije?

Hvala
slonova noga is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 19:00   #212
Nisam baš na netu našao ništa konkretno o Yamahi a520 !
Na slici izgleda vrlo solidno, a sad, da li je tu tko ima, ili se sjeća zvuka..!?
Na nekim stranim forumima ju neki likovi još uvijek imaju, pa je i to jedna od indicija !
Da si pitao za Yamahu a-s2000, znao bih ti puno toga reći....
Ako su zvučnici malo "bolji" i zahtjevniji, te ako se teži k high-end zvuku, svakako bi trebalo uzeti noviji amp. Ipak je to vintage, staro 20 god., ali nikad se ne zna.....

Zadnje uređivanje olif : 12.11.2008. at 19:06.
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 21:47   #213
Quote:
olif kaže: Pogledaj post
Nisam baš na netu našao ništa konkretno o Yamahi a520
Evo tebe opet!
Nisi nikad ni čuo ni vidio tu Yamahu, ali ideš se javiti i dijeliti savjete.
Koji si ti lik!?!? Osim toga čovjek je pitao znalce. Kaj se onda ti javljaš?
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 14.11.2008., 08:28   #214
Rugala se tava loncu da je crn...

Nucleus, ovaj tvoj post je pomoga odgovorit na dilemu koju čovik ima više nego olifov, jel'da...?

Ako malo bolje pogledaš, tvoj post služi samo tebi, ili je istina šta je olif reka pa glumiš forumskog žandara ili advokata...

Svak ima oči i gleda za sebe... Ako ne'ko valja gluposti, ili posta neinformativne stvari, to je njegov problem, i eventualno problem moderatora, nikako tvoj... Ti bi se triba brinit za svoje postove, i pod tim stvarno mislin da se moraš zabrinit... Čoviče, 90% tvojih postova je prozivanje nekoga drugoga zbog ovoga ili onoga, '...ajde mi objasni...' i ostale smartass pizd@rije...

Opet ti lipo ponavljan, ko je glup, egoističan ili dosadan, takav je za sebe, i svak 'ko čita i ima zrno soli u glavi će ga takvog i prepoznat... Nema potribe za forumskim žandarima niti advokatima... Način na koji ti funkcioniraš odiše potrebom za priznanjem i pohvalama, virtualnim tapšanjem po ramenu... Ili neodoljivon potrebon za virtualnim konfrontacijama, šta je posebno jalovo... Nije ti to zdravo... A i znaš onu uzrečicu: 'Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.'

Malo poviše san preporučija dobro i korisno štivo... Probaj... moglo bi ti koristit...

https://www.forum.hr/showpost.php?p=1...&postcount=209

I samo da te upozorin, ovo san reka iz najbolje namjere, i neću se dat uvuć u još jedan glupavi 'pissing contest'...

DoomsdayST is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 15:51   #215
Evo nešto oko čega se mogu voditi ratovi sad kad nemate o čemu drugome

Koliko košta NAJJEFTINIJI audiofilski hi-fi sistem (stereo) za klasičnu prostoriju do 20m2.

Dakle sistem koji spada u vrhunsku kvalitetu zvuka a da košta što manje ..neznam ni sam kako da to objasnim ako niste shvatili..recimo
da taj sistem bude toliko dobar da kad dođe neki audiofil da kaže "dobro svira"

Izvor zvuka SACD/CD

Da čujem mišljenja...
MirkoST is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 15:58   #216
Mirko, zar ne vidiš da se ne mogu složiti uopće koji su kriteriji za zvati se "audiofilom" a kamoli oko samog sustava...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 21:02   #217
Quote:
MirkoST kaže: Pogledaj post
Koliko košta NAJJEFTINIJI audiofilski hi-fi sistem (stereo) za klasičnu prostoriju do 20m2.

Dakle sistem koji spada u vrhunsku kvalitetu zvuka a da košta što manje ..neznam ni sam kako da to objasnim ako niste shvatili..recimo
da taj sistem bude toliko dobar da kad dođe neki audiofil da kaže "dobro svira"

Izvor zvuka SACD/CD

Da čujem mišljenja...
U razgovoru s kolegama s dugim stažem u Hifi, se ne nazire precizan odgovor na to pitanje. Pojam "dobro svira" je vrlo rastegnut. U tu sferu ulaze individualne preference svakog pojedinca i njegovi afiniteti.
Npr. napamet kazati da se dobar zvuk može složiti za. 35.000/75.000/100.000
kn...itd...bilo bi netočno, jer će se idividualno pokazati razlike.
Po mom skromnom mišljenju odgovor ne može biti precizan.
Važno je što Ti osobno misliš o svom zvuku, a ne neki "audiofil" koji će te posjetiti i "opisno" ti prodavati toplu vodu, da to i to ne zvuči dobro (njemu).
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 08:06   #218
Daj olif promini tu sliku, ima bit da se nucleus zaljubio lol

Što se tiče sistema, lako je za mene, ja sam u techmomaksa slušao neki malo skuplji sistem i u odnosu na bilo što 10x jeftinije nisam čuo neke značajne razlike tako da je za mene sve do 10-20.000kn audiofilski sistem, a preko toga potrošnja novca

Ja sam pitao koji je najjeftiniji čisto da vidim od koje granice se smatra da kad netko kupi nešto da ima audiofilski sustav

Ja bih si dao slobode i rekao nekih 40.000kn (to ja gledam ovako napamet komponente pa zbrajam i došao do toga hehe)
MirkoST is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 11:21   #219
Mirko, takva priča je po meni jalova i bez veze... Neke čvrste definicije neznan, a ko i postoje, a ionako tuđa definicija dobrog zvuka me samo marginalno zanima, ja iman svoju ideju... Lova je tu nužno zlo... Ja bi se ostavija takve tematike, preopširno pitanje a nikakva korist od odgovora...

Šta se ove teme tiče, ja se odjavljujen... Ne isplati se gubit živce pokušavajuć... U ovoj temi me više nema, a u drugim temama, radiće IGNORE opcija kad triba...
DoomsdayST is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 23:25   #220
Quote:
MirkoST kaže: Pogledaj post
Što se tiče sistema, lako je za mene, ja sam u techmomaksa slušao neki malo skuplji sistem i u odnosu na bilo što 10x jeftinije nisam čuo neke značajne razlike tako da je za mene sve do 10-20.000kn audiofilski sistem, a preko toga potrošnja novca
Velika je razlika slušati komponentu u dućanu i u svojoj slušaoni. Soba isto "svira".
Taj sistem u technomaxu može koštati do neba i ako nije dobro složen ili slušaona nije odgovarajuća neće zvučati onako kako bi mogao u nekim drugim uvjetima. Kod ljudi plićeg džepa pak proradi obrambeni mehanizam poput:"Uh ovo košta a nikako ne svira. Ma idem ja doma uživati u svojoj mini liniji!"
I još jedna stvar, a to je iskustvo. Iskustvo slušanja stiče se godinama uči se i razvija. Sa stanovitim iskustvom može se percipirati potencijal sistema koji trenutno loše zvuči dok se bez iskustva vrlo lako ignorira dobar zvuk a divi se nekim zvučnicima u obližnjem kafiću koji imaju basssssaaaa!
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:56.