Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2009., 13:50   #41
Sunnyah, vidim da i ti imaš gotov kliše tipa "veliki će ostati veliki, a mali će nestati." Valjda si gledala Matrix, e pa pogledaj opet, vidjet ćeš da se može van iz matrice.

Rekao je slično tebi i jedan bijeli amerikanac kad su ga na ulici pitali prije izbora u SAD: "Prije će bogataš proći kroz ušicu igle, nego što će crnac biti predsjednik Amerike!". Aha.

Samo 5% glasova treba osvojiti lista da bi imala svog predstavnika u vijeću. Kod mene na 8000 glacača, bit će dovoljnol osvojiti 400 glasova. Kako je kod tebe, ne znam. Ali je moguće.

Znaš, svi su veliki jednom bili mali. I nisu svi nestali, neki su narasli.
Smileman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 16:59   #42
Quote:
Smileman kaže: Pogledaj post
Sugarray, kako to razmišljaš, da nemaš ovako dobar nick sad bi me naljutio.

Kažeš: "Tako sam ogorčen ovom vladom i državnim aparatom u cijelosti da stvarno gledam prvu priliku da pobjegnem van iz države, a onda se čude naši "mozgovi" u vladi zašto imamo takav odljev stručne radne snage. Zato jer svatko ko ima mozga i mogućnosti bježi od ovog lopovluka i ove države."

Zbog takvog razmišljanja naša vlast se i ponaša ovako. Evo ti novi, moj prijedlog iste rečenice:

"Tako sam ogorčen ovom vladom i državnim aparatom u cijelosti da stvarno gledam prvu priliku da izađem na izbore makar na svojoj, nezavisnoj listi i promjenim stvari u ovoj državi. Zato jer svatko ko ima mozga i mogućnosti treba preuzeti odgovornost, a ne bježati van kao neki "sugarray" tamo na forumu.hr".

Znam da ćeš dobronamjerno shvatiti moju ispravku, 17.5.09. sjeti se mojih riječi kada u nedjelju budeš izlazio na lokalne izbore u svom gradu... (nadam se da ćeš tada vidjeti sebe na plakatu svoje nezavisne liste kako malim korakom počinješ mijenjati svijet oko sebe, prethodno promjenivši sebe). Ovo ti govorim jer je meni isto tako rečeno prije par mjeseci, pa sam krenuo od sebe. I evo slažem svoju listu za izbore.
Slažem se s tobom. Ali, možemo mi slobodno slagati liste koliko god želimo, ono što nama nedostaje je ona masa koja želi promjene, oni koji nisu zadovoljni samo nešto prigovaraju i u konačnici ne izađu na izbore.. Ja svakako izlazim na izbore, a šta to vrijedi kad "veliki" igrači dođu i kupuju glasove kuhanim kobasicama i vinom tamo u nekom selu u Lici i u romskom naselju u Kuršancu?! I onda je nekoj seljačini tamo kojem je tek sad skopčana struja koju je platila "vlast" ovo najbolja država koja postoji

No da se ne udaljavamo više od teme koju sam ja započeo HZZO!!!
sugarray is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 18:45   #43
Evo, donešena konačna odluka. Prihvaćam da je Croatia osiguranje najpovoljnije u odnosu na druge kuće, iako je malo skuplje od HZZO.

Ugovori su na 3 godine, za neograničeno dopunsko plaćat ću 114 kn / mjesecu, plaćene sve participacije i pregledi na temelju uputnica nadležnog liječnika i eventualno bolnica, operacije i ležanje. + svi recepti sa dopunske liste (crveni) što je odlučilo da uzimam od njih.
Smileman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 19:35   #44
Quote:
Smileman kaže: Pogledaj post
Evo, donešena konačna odluka. Prihvaćam da je Croatia osiguranje najpovoljnije u odnosu na druge kuće, iako je malo skuplje od HZZO.
Pohvala za dosljednost i konačan zaključak...
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 21:12   #45
Hvala svima koji su sudjelovali u ovoj raspravi.
@Smileman - mislim da si dobro odlučio, naime i ja sam pred ugovaranjem dopunskog u CO. I meni se njihovo činilo najprihvatljivije.

Za sve ostale - ovo gore nije navlakuša za CO. Imate glave, google, ....odlučite sami
__________________
Gambling is the sure way of getting nothing for something.
Staznjevcanec is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 21:48   #46
Ne da nije navlakuša, nego ja čak radim kao vanjski za jednu kuću koja ima konkuretni proizvod, no ovo je moja ocjena u ovom trenutku, a tko zna koji izbor će biti dogodine. I sada sam ustanovio da nemam dva financijska proizvoda u istoj kući, sve lijepo disperzirano kao što i treba biti, na 5 mjesta.
Smileman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 22:15   #47
Quote:
Smileman kaže: Pogledaj post
Prihvaćam da je Croatia osiguranje najpovoljnije u odnosu na druge kuće, iako je malo skuplje od HZZO.

Ugovori su na 3 godine, za neograničeno dopunsko plaćat ću 114 kn / mjesecu...
Što to znači, da je onima koji imaju plaću preko 5000 kuna jeftinije uzeti CO nego HZZO (130 kn/mjesec)?
Bankei is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 22:20   #48
Da, ali samo mlađima od 50 godina, kod njih u CO premija raste s godinama, ne sa plaćom. Pogledaj dobro još jednom njihove stranice dobrovoljnog osiguranja, nazovi besplatan telefon, usporedi sve što dobijaš od HZZO i od njih i tek onda odluči. Mi ovdje samo uspoređujemo, vidljivo je da je HZZO polica jača od skoro svih varijanti svih kuća, treba dobro tražiti da se kod privatnih osiguratelja nađe nešto cijenom slično, a povoljnije od HZZO. Ovo je jedna kombinacija koja bi mogla biti bolja, ali to je moja procjena na temelju sugarray-eve sugestije.
Smileman is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 02:21   #49
Nikako na stranicama CO ne nalazim ništa o dopunskom zdravstvenom (ovo je jedino što mogu naći o njihovom zdravstvenom osiguranju: http://www.crosig.hr/CrosigWeb/Cultu...a/Zdravstveno/)
Ima li netko neki drugi link - o našoj temi, a da se odnosi na CO?
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 03:12   #50
Quote:
Smileman kaže: Pogledaj post
...Ugovori su na 3 godine, za neograničeno dopunsko plaćat ću 114 kn / mjesecu, plaćene sve participacije i pregledi na temelju uputnica nadležnog liječnika i eventualno bolnica, operacije i ležanje. + svi recepti sa dopunske liste (crveni) što je odlučilo da uzimam od njih.
Reci mi - koja je razlika u odnosu na dopunsko HZZO-a, osim dužine ugovora i recepata za lijekove s dopunske liste?

Zašto si se odlučio za CO? Jesi li siguran da ćeš trebati te lijekove, ili se radi samo o onom - "za svaki slučaj"?

Kako se rješava pitanje participacije ako imaš ugovor s CO - plaćaš li na licu mjesta pa ti se refundira, ili si odmah oslobođen plaćanja, kao kod ugovora s HZZO-om? (Moram priznati da meni ta stvar s potraživanjem refundacije kod privatnih osiguravatelja, iako valjda potpuno funkcionira, dodatno komplicira i bez toga sasvim dostatno komplicirani život... Život postaje toliko kompliciran i prepun administriranja u svim segmentima ...samo nastojim izbjeći maksimalno sve što mogu i ako mogu... Ako za participacije trebam posebno od osiguravatelja tražiti refundacije (kako - poštom slati račune, ili ih osobno nositi; kada, koliko puta godišnje - valjda ne svaki posebno...ili da?...), ja osobno nikad se ne bih - zbog lijekova koje ću možda trebati, odlučila za privatnog osiguravatelja. Jedino ako sam sigurna da će mi upravo ti lijekovi s posebne liste trebati...)
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar

Zadnje uređivanje Špranja : 08.01.2009. at 03:19.
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 10:15   #51
buduci da sam mlada i vrlo rijetko bolesna ne znam da li mi se isplati placati tih 130 kn mjesecno. da li je moguce zapoceti policu osiguranja npr. u 6. mjesecu tj. tek onda ako osoba primjeti nekakve tegobe a prije odlaska lijecniku?
naravno da s necim takvim ne mozes racunati u slucaju saobracajke ili neceg hitnog.....
candida is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 10:47   #52
Quote:
candida kaže: Pogledaj post
naravno da s necim takvim ne mozes racunati u slucaju saobracajke ili neceg hitnog.....
kaj ne pokriva ovo osnovno osiguranje koje plaćamo iz doprinosa
hrvac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 10:54   #53
To moraš sama procijeniti jel ti treba, uglavnom 30 dana po uplati prve rate teku ti prava kod Hzzo, osim u ovom mjesecu kada idu od dana uplate.

Špranja, promašio si stranicu, pogledaj www.croatia-zdravstveno.hr i tamo ti je sve detaljno. Mislim da ne skupljaš račnune od svih nego samo tamo gdje nije ustanova pod ugovorom sa Co. Većina domova zdravlja i bolnica je, a mozda i tvoj obiteljski liječnik, pitaj ga. Kažu da račune skupljaš mjesečno pa im pošalješ a oni ti vrate lovu na tekući račun
Smileman is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 14:43   #54
QUOTE=Smileman;18005487]Oslobođeni su bilo kojeg plaćanja svi nezaposleni, djeca, trudnice i mislim umirovljenici sa mirovinama ispod 1900 kn[/QUOTE]

Nije baš samo tako jednostavno...

»Članak 14.a

Sredstva za premiju dopunskoga zdravstvenog osiguranja koje provodi Zavod osiguravaju se u državnom proračunu za osiguranike:

1. osigurane osobe iz članka 6. točke 12. – 20., točke 25., 26., članka 9. stavka 3., članka 13. i 59. Zakona o obveznom zdravstvenom osiguranju te za osigurane osobe kojima je priznat status hrvatskoga ratnoga vojnog invalida prema Zakonu o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji, kao i za osigurane osobe kojima je priznato svojstvo ratnoga vojnog invalida, mirnodopskoga vojnog invalida i civilnog invalida rata prema Zakonu o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata osigurava Republika Hrvatska,

2. osigurane osobe s invaliditetom i druge osobe kojima se priznaje pravo na pomoć i njegu u obavljanju većine ili svih životnih funkcija prema posebnim propisima, kojima je priznato pravo na osobnu invalidninu prema posebnim propisima, koje imaju najmanje 80% tjelesnog oštećenja prema propisima o mirovinskom osiguranju ili prema drugim posebnim propisima, te ostale osobe s invaliditetom s tjelesnim ili intelektualnim oštećenjem,

3. osigurane osobe dobrovoljne davatelje krvi s više od 35 davanja (muškarci), odnosno s više od 25 davanja (žene),

4. osigurane osobe redovite učenike i studente starije od 18 godine,

5. osigurane osobe – hrvatske branitelje iz Domovinskog rata s utvrđenim oštećenjem organizma od najmanje 30%,

6. osigurane osobe čiji prihod po članu obitelji u prethodnoj kalendarskoj godini ne prelazi iznos utvrđen člankom 14.b ovoga Zakona.

Članak 14.b

Osigurane osobe iz članka 14.a točke 6. ovoga Zakona ostvaruju pravo na plaćanje premije dopunskoga zdravstvenog osiguranja iz sredstava državnog proračuna ako im ukupan prihod u prethodnoj kalendarskoj godini, iskazan po članu obitelji, mjesečno nije veći od 45,59% proračunske osnovice (prihodovni cenzus).

Iznimno od stavka 1. ovoga članka, osiguranik – umirovljenik samac ima pravo na plaćanje premije sukladno stavku 1. ovoga članka ako njegov prihod u prethodnoj kalendarskoj godini nije veći od 58,31% proračunske osnovice.

Članak 14.c

Pod prihodom iz članka 14.b ovoga Zakona smatraju se svi primici koje obitelj ostvari na ime dohotka od nesamostalnog rada, dohotka ili dobiti od samostalne djelatnosti, primitaka od kojih se utvrđuje drugi dohodak, imovine i imovinskih prava, kapitala, osiguranja te svi drugi primici ostvareni prema posebnim propisima.

Članak 14.e

U prihod iz članka 14.c ovoga Zakona uračunava se: naknada za vrijeme privremene spriječenosti za rad (bolovanje), novčana potpora sukladno Zakonu o rodiljnim i roditeljskim potporama osim jednokratne novčane potpore za novorođeno dijete, novčana naknada za slučaj nezaposlenosti, stalna pomoć, pomoć za podmirenje troškova stanovanja, doplatak za pomoć i njegu, osobna invalidnina, naknada do zaposlenja, doplatak za djecu, ortopedski doplatak, opskrbnina i obiteljska invalidnina ostvareni prema posebnim propisima.
Članak 14.f

Pod obitelji u smislu članka 14.b stavka 1. ovoga Zakona smatraju se bračni i izvanbračni drug te ostali članovi obitelji iz članka 8. Zakona obveznom zdravstvenom osiguranju koji žive u zajedničkom kućanstvu, neovisno o tome jesu li zdravstveno osigurani kao članovi obitelji, jesu li sposobni za samostalan život i rad i imaju li sredstva za uzdržavanje.

Trudnica sam i koliko sam shvatila moje osnovno zdravstveno osiguranje ne pokriva participaciju, lijekove, preglede i ostalo što nema izravne veze s mojom trudnoćom. Odnosno, ako trebam stomatologu a nemam dopunsko zdravstveno plaćam, isto tako ako npr. slomim nogu ili bilo što što nema veze s trudnoćom. Sve što se tiče trudnoće je pokriveno uključujući i troškove poroda i boravka u bolnici povezanog s porodom. Dakle za trudnice nije sve besplatno.
I vidim da je bitan i prosjek po članu obitelji i sad ako suprug zarađuje npr. 5110kn (dakle preko 5108kn koliko je ova veća granica) a ja kao nezaposlena nemam prihoda kad podijelimo taj njegov prihod na nas troje- ja, suprug i dijete, suprug i ja trebamo plaćati oboje dopunsko zdravstveno jer imamo dobar prosjek po članu obitelji pa nam dopunsko na mjesec dođe 130 + 80= 210kn. Ispravite me ako griješim...
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 14:55   #55
Quote:
Smileman kaže: Pogledaj post
Oslobođeni su bilo kojeg plaćanja svi nezaposleni, djeca, trudnice i mislim umirovljenici sa mirovinama ispod 1900 kn
ma di piše za ove umirovljenike ispod 1900? mislim da je rečeno da će svi umirovljenici plaćati dopunsko jer nisu oslobođeni participacije..

nisan sigurna, al' samo pitam.. :-)
__________________
Dali vuku da ovce čuva...
Principessa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 15:19   #56
Opozivam odluku od jučer! Naime, danas su gospoda u Croatia Osiguranju izmjenili svoju ponudu za dopunsko, tko je vidio onu staru može sada i usporediti, promjena cijena - poskupljenje je koliko sam pogledao u prosjeku preko 30%!!! Više se i ne spominje "B" lista lijekova - ona crvena???

http://www.croatia-zdravstveno.hr/cz...amostalno).htm

Mudraci, vidjeli da imaju program koji konkurira HZZO i ajmo u izmjenu - evo to je dokaz kako državna firma zapravo lažno konkurira državi a zapravo igraju zajedno.

Ova je tablica do jutros važila za dopunsko preko CO:

Iznos premije za samostalni program dopunskog osiguranja - neograničeno:

Starost Godišnje Mjesečno
Preko 18 do 30 1.260,00 105 kn
Preko 30 do 40 1.320,00 110 kn
Preko 40 do 50 1.440,00 120 kn
Preko 50 do 60 1.740,00 145 kn
Preko 60 godina 1.980,00 165 kn

A ovo je od danas:

Preko 18 do 30 1.560,00 130 kn - poskupljenje samo 23%
Preko 30 do 40 1.800,00 150 kn - poskupljenje samo 36%
Preko 40 do 50 2.040,00 170 kn - poskupljenje samo 42%
Preko 50 do 60 2.280,00 190 kn - poskupljenje samo 31%
Preko 60 godina 2.520,00 210 kn - poskupljenje samo 27%

Komentari su dopušteni, a ja ću biti pristojan i samo reći: HZZO ostaje prva opcija.
Smileman is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 15:21   #57
Principessa, taj iznos od 1900 kn je cenzus koji je propisan zakonom, provjerio sam ga osobno u socijalnoj službi, svi umirovljenici koji žive sami i imaju manju mirovinu jesu oslobođeni, to je ona bijela kartica koju imaju uz iskaznicu zdravstvenog.
Smileman is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 15:33   #58
Quote:
Smileman kaže: Pogledaj post
...a ja ću biti pristojan...
Ja ne osjećam baš neku obavezu da budem pristojna, ali moram zbog forumskih pravila - zato samo: CO -
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 15:38   #59
Špranja, sorry na mojoj omašci u oslovljavanju... sad sam shvatio da si dama, a ne neki tip, no nick mi se učinio tipično muški
Smileman is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 16:11   #60
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
Trudnica sam i koliko sam shvatila moje osnovno zdravstveno osiguranje ne pokriva participaciju, lijekove, preglede i ostalo što nema izravne veze s mojom trudnoćom. Odnosno, ako trebam stomatologu a nemam dopunsko zdravstveno plaćam, isto tako ako npr. slomim nogu ili bilo što što nema veze s trudnoćom. Sve što se tiče trudnoće je pokriveno uključujući i troškove poroda i boravka u bolnici povezanog s porodom. Dakle za trudnice nije sve besplatno.
A šta je sa ženama koje su rodile i na porodoiljnom su, nikako da nađem odgovor
hrvac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:35.