Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2007., 02:29   #1
Sirija

Molim da netko tko zna napiše gdje je sirijska ambasada nadležna za HR (vađenje vize), i da netko tko je putovao u Siriju napiše svoja iskustva (o vizi i svemu ostalom), hvala.
turbododo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 17:40   #2
Quote:
turbododo kaže: Pogledaj post
Molim da netko tko zna napiše gdje je sirijska ambasada nadležna za HR (vađenje vize), i da netko tko je putovao u Siriju napiše svoja iskustva (o vizi i svemu ostalom), hvala.

www.mvpei.hr
goranOR is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 17:44   #3
Quote:
goranOR kaže: Pogledaj post
U tome i je problem jer za Siriju ne piše ništa pa zato i pitam na forumu, a volio bih i utiske onih koji su bili.
turbododo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 14:41   #4
Sirija

Jel netko bio? Najvise me zanima sigurnosno stanje i cijene prijevoza po Siriji.
Jel ima dosta gradova za pogledat tj jel dosta nekih 5-6 dana da se ono najbitnije vidi ?
DaKid is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 17:59   #5
Quote:
DaKid kaže: Pogledaj post
Jel netko bio? Najvise me zanima sigurnosno stanje i cijene prijevoza po Siriji.
Jel ima dosta gradova za pogledat tj jel dosta nekih 5-6 dana da se ono najbitnije vidi ?
Sirija je jedna prelijepa zemlja! Bio sam mnogo puta i uvijek sam se oduševio
i pronašao nešto novo! Stari Damask je nezaobilazna tocka - najstariji grad u
kontinuitetu na svijetu ili barem jedan medju najstarijim! Stare uske orijentalne uličice i zgrade su fascinantne! Stara Omejidska dzamija pa Souk
Al-Hamyddia! Ako budeš stigao odi do starog grada Palmyre u pustinji i Aleppa
na sjeveru zemlje! Potpuno se opusti - sve je izuzetno jeftino i povoljno - i sto
je najvažnije - potpuno si siguran! Uživat ćeš sigurno!
BEY is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 14:02   #6
E..hvala ti puno...Daj mi reci kolko dodje viza za siriju i jel je mogu ubost na granici? Planiram ici avionom iz berlina do eigpta i onda iz egipta preko jordana do sirije i vlakom do zagreba.Jel ima dosta jeftinih hotela,hostela i smjestaja opcenito po Siriji?
DaKid is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 09:39   #7
Bok!

Još jedno pozitivno iskustvo, zemlja mrak, ljudi mrak, samo pohvale...

Vizu smo nabavili u Budimpešti, iako možeš i preko Generalturista uz neku naknadu...

Načelno možeš i po dolasku tamo na aerodromu, al ja se nisam htio kockati.

Ako stigneš produži do Jordana ili Libanona.
mcquinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 11:58   #8
Mene isto ful zanimaju te zemlje, ali moram priznat da me malo brine sigurnost.
Skejt is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 12:03   #9
mcquinn daj mi reci kolko dodje viza?
DaKid is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 12:10   #10
Quote:
Skejt kaže: Pogledaj post
Mene isto ful zanimaju te zemlje, ali moram priznat da me malo brine sigurnost.
Znam i zašto te brine: zato jer na tv-u uvijek pokažu razularenu svjetinu kako demonstrira, pali zastave i skandira protiv amera/europe/pape/i šta ja znam protiv koga još.

Vodi računa da su to vijesti i da što su snimke jače to se vijesti bolje prodaju. Uobičajeno stanje stvari je potpuno drugačije. I tamo žive neki sasvim obični ljudi koji svaki dan idu na posao i s posla doma, studenti, policajci, taksisti. itd.

Ako se ameri ne boje tamo putovati ne trebaju ni ostali. Negdje su ljubazniji više negdje manje, negdje su ovakvi negdje onakvi ali u normalnim okolnostima nitko te neće krivo pogledati samo zato jer si zapadnjak. Još ako naučiš par riječi na arapskom (hvala, molim, dobar dan, doviđenja) još bolje.

Ideš svojim putem, ne raspravljaš o politici (osim ako ćeš pljuvati amere i izrael ), ne ideš na sumnjiva mjesta, ne slikaš vojne i policijske objekte i sve ok. Ulični krirminal nije česta pojava. Ti si za većinu samo jedan stranac u nizu, ništa više
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 12:19   #11
Vizu možeš izvaditi i nagranici, ako dolaziš autom/busom.
Barem se svojedobno (prije 5 godina) moglo na tursko-sirijskoj granici.
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 13:21   #12
Pa jel mi moze neko konacno reci kolko otprilike dodje viza?
ja cu uci u siriju iz Jordana
DaKid is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 22:53   #13
Thumbs up

Quote:
DaKid kaže: Pogledaj post
E..hvala ti puno...Daj mi reci kolko dodje viza za siriju i jel je mogu ubost na granici? Planiram ici avionom iz berlina do eigpta i onda iz egipta preko jordana do sirije i vlakom do zagreba.Jel ima dosta jeftinih hotela,hostela i smjestaja opcenito po Siriji?
VIZU DOBIJEŠ U ZRAČNOJ LUCI ZA 30$ (jedan ulaz-jedan izlaz). ISTU SAM
CIJENU PLATIO I U SIRIJSKOM VELEPOSLANSTVU U BEOGRADU KAD SAM JE VADIO! MOŽDA TI JE BOLJE TRAŽITI UNAPRIJED VIŠEKRATNU VIZU JER TI JE AMMAN U JORDANU I BEIRUT U LIBANONU NA MANJE OD 2 SATA VOŽNJE TAKSIJEM! AKO SE SITUACIJA U LIBANONU NE POGORŠA - NE PROPUSTI POSJETITI BEIRUT (za Libanon ti ne treba viza) ULTRAMODERNI GRAD I POTPUNI KONTRAST SIRIJSKOM DAMASKU!
BEY is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 22:58   #14
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Znam i zašto te brine: zato jer na tv-u uvijek pokažu razularenu svjetinu kako demonstrira, pali zastave i skandira protiv amera/europe/pape/i šta ja znam protiv koga još.

Vodi računa da su to vijesti i da što su snimke jače to se vijesti bolje prodaju. Uobičajeno stanje stvari je potpuno drugačije. I tamo žive neki sasvim obični ljudi koji svaki dan idu na posao i s posla doma, studenti, policajci, taksisti. itd.

Ako se ameri ne boje tamo putovati ne trebaju ni ostali. Negdje su ljubazniji više negdje manje, negdje su ovakvi negdje onakvi ali u normalnim okolnostima nitko te neće krivo pogledati samo zato jer si zapadnjak. Još ako naučiš par riječi na arapskom (hvala, molim, dobar dan, doviđenja) još bolje.

Ideš svojim putem, ne raspravljaš o politici (osim ako ćeš pljuvati amere i izrael ), ne ideš na sumnjiva mjesta, ne slikaš vojne i policijske objekte i sve ok. Ulični krirminal nije česta pojava. Ti si za većinu samo jedan stranac u nizu, ništa više
BUDI BEZ BRIGE I POTPUNO MIRAN I OPUŠTEN - SVE JE TOLIKO SIGURNO JER SU IM ZAKONI RIGOROZNI! U ARAPSKIM ZEMLJAMA NIKADA NISAM DOŽIVIO NIKAKVU NEUGODNOST ŠTO I NE MOGU REĆI ZA ZEMLJE LATINSKE AMERIKE!
BEY is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 22:59   #15
http://www.findnicolevienneau.com/

DaKid is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 07:17   #16
Stvari s ovog gornjeg linka se dešavaju svugdje
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 02:23   #17
Ma Sirija je prva liga, samo naprijed...mislim da bolje međuljudske odnose nećete naći nigdje...

Ista stvar vrijedi i za Saudijsku Arabiju (gdje sam bio mjesec i pol i haračio po Riyadhu kolko sam mogao), koja je KOLJEVKA TERORIZMA...

Vratio se naravno živ i zdrav...

A sad...i u Zagrebu ti se može desiti da te napuca neki tip jer je imao loš dan...
mcquinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 21:01   #18
Sirija

pozdrav svima,
molim vas ako je itko išao na put u Siriju i zna pojedinosti o zemlji da mi da sve korisne iformacije. Da li treba vaditi vizu ovdje ili se može dobiti pri ulasku u zemlju? Kakve su cijene i gdje ići a gdje ne? Je li opasno? Žensko sam i sama bi putovala , je li to pametno? Zna li itko ima li bus za Amman iz Damascusa i za Beiruth? Molim vas ako itko išta zna da mi pomogne! Kakve su im autobusne veze ili vlakovi?
puno hvala
marijac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 22:33   #19
imas na forumu sajta www.serbiatravelers.org preko 20 ljudi koji su u detalje opisali put kroz siriju,jordan,tursku..pogledaj
montgomeri is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 12:57   #20
Quote:
marijac kaže: Pogledaj post
pozdrav svima,
molim vas ako je itko išao na put u Siriju i zna pojedinosti o zemlji da mi da sve korisne iformacije. Da li treba vaditi vizu ovdje ili se može dobiti pri ulasku u zemlju? Kakve su cijene i gdje ići a gdje ne? Je li opasno? Žensko sam i sama bi putovala , je li to pametno? Zna li itko ima li bus za Amman iz Damascusa i za Beiruth? Molim vas ako itko išta zna da mi pomogne! Kakve su im autobusne veze ili vlakovi?
puno hvala
hm, nadam se da ne kasnim s ovim textom
ovako, bijah ja prije nepunih godinu dana - vlakom iz istanbula do aleppa , tri dana u spavajucim kolima koja dijelis s jos nekim za nekih 50 $ (sto je indikativno za cijene. enivej, idem redom:
1. ja sam vizu napravio u beogradu, ali nisam morao jer sirija nema predstavnistvo kod nas, tako da sm mogao kupiti na granici.
2. cijene su smijesne (ja sam siromasni student: ) pa mi je bilo do jaja sto se cijena tice. primjera radi, nocni vlak od aleppa do damaska me kostao nekih 5 kuna!!!
3. opasno nije, barem ja nisam osjetio nista blizu, ali si ljudima zanimljiv, a kako ne znaju beknut nis sem arapskog, onda ti to moze biti malo neugodno, ali su ljudi zapravo divni. to skuzis tek kad se opustis i odbacis sve predrasude i neke strahove. mozda ces sresti nekog 'presretaca' koji ce ti ponuditi 'pomoc' oko smjestaja - odhebi ga jer je to klasicna prica o proviziji i manje-vise zajeb za tebe buduci hotela imas milijardu. s druge strane, mi smo u aleppu sasma slucajno sreli nekog mladog studenta koji nam je odlucio biti vodic po gradu- tabanao je s nama nekih 15 sati a asamo zato da se malo druzi i vjezba engleski
4. sto se tice zenskog spola - dobrom dijelu ljudi ces izgledati kqao marsovac i nece prestajati buljiti u tebe - DOSLOVNO - ali to je cijena koju moras platiti. inace je ok. samnom i frendom su putovale dvije njemice koje smo upoznali u vlaku iz istambula i curke su fakat bile atrakcija. tijekom te nocne voznje aleppo - damask cijeli vlak je dolazio u nas vakon gledati nas. ludo iskustvo. jos je u jednom trenutku moj blesavi frend poceo vjezbati usnice sa jednom od tih cura tako da smo se osjecali kao holivudske zvijezde na red carpetu.
sve u svemu, pitaj jos kakve detalje ako te zanimaju. siriju toplo preporucam - ja sam jos isao dalje do jordana, palestine i izraela, ali to je neka druga prica...
takoder, ako si vec bila, volio bih cuti kako bje
dakle, pametno je ici itekakao
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:15.