Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2014., 13:14   #981
Mislim da se više ne traži da se bude određeno vrijeme kod sadašnjeg operatera prije prijenosa broja (barem nisam ništa našla u HAKOM-ovom Pravilniku o prenosivosti broja), no najbolje da nazoveš službu za korisnike i pitaš.
__________________
Nobody cares. Work harder.
Miss Hyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 13:04   #982
Da izložim malo moju situaciju. Već sam 6 godina korisnik usluga Optime, u zadnje vrime sam bija sve manje zadovoljan s njihovim uslugama. Ugovor mi je istekao u 6-om mjesecu i nisam ga produžio. 20.07. sklapam ugovor s VIP-om pošto mi se njihova ponuda učinila povoljnom, ali nikako da se ostvari prijenos broja. Jutros u vip centru upitam ja što je s time, na što mi zaposlenik VIP-a odgovori da je prije dva dana Optima odbila zahtjev za prijenos broja!!! Ja wtf kako je to sad moguće, pa ugovorje isteka i to već...

Sve u svemu, vip mi nudi brzinu od 4mgb/s i to je najniža brzina koju ni nude, druge strane u optime sam ima 2mgb/s ali je vrlo upitno jesam li ima čak i to u ovoj mojoj rupetini!!! Dakle, Optima se vadi na to da VIP ne može ostvariti minimalnu zagarantiranu brzinu što je istina, ali s druge strane što je njih briga kolika će meni biti brzina

Sve u svemu, što mi je činit?
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 23:57   #983
Imati strpljenja i zivkati službu za korisnike. Treba provjeriti zašto su odbili prijenos broja.
__________________
Nobody cares. Work harder.
Miss Hyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 04:15   #984
krađa identiteta u tele2

Ovako netko ke prosle godine u tele 2 digao pretplatu na moje ime s kopijom moje osobne. Ja to nisam niti znao kad prije mjesec dana isao kupit mobitel i saznao za to. Nastalo je duga 9000kn. Ja sam odma to prijavio policiji. Od tada kad ja saznao poceli meni stizati računi kuci i telefonski pozivi. A do tada nikad nisu.
Jel ima tko kakav savjet? Sta jos mogu napravit
perokos is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 17:49   #985
Quote:
perokos kaže: Pogledaj post
Ovako netko ke prosle godine u tele 2 digao pretplatu na moje ime s kopijom moje osobne. Ja to nisam niti znao kad prije mjesec dana isao kupit mobitel i saznao za to. Nastalo je duga 9000kn. Ja sam odma to prijavio policiji. Od tada kad ja saznao poceli meni stizati računi kuci i telefonski pozivi. A do tada nikad nisu.
Jel ima tko kakav savjet? Sta jos mogu napravit
Jednostavnije je da odeš u udrugu potrošač i da te tamo upute u postupke nego da ovdje ljudi prosipaju pamet.
knedlaugrlu is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 22:57   #986
Quote:
knedlaugrlu kaže: Pogledaj post
Jednostavnije je da odeš u udrugu potrošač i da te tamo upute u postupke nego da ovdje ljudi prosipaju pamet.
Kaj će ti pomoć samo ovak ak s ceste dođeš?
shanezzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 11:31   #987
znal inetko može li se kod VIPa isključiti ona glupa poruka kad je bon pri kraju da mi ne ponavlja kako moram produžiti bon, bla bla bla.....
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 18:33   #988
Stara nekidan potpisala ugovor o pretplati sa VIP-om, 24 mj. i dolazi lik jučer instalirati SAT TV. Prvih par sati nakon instalacije sve pet, držalo vodu dok je majstor bio tu. Kasnije se slika počela smrzavat, došla sva na kockice, danas se skroz pogoršalo, nemoguće je uopće gledat išta.
Postoji li neki probni rok u kojem se ugovor može raskinuti bez penala, te kako ide raskidanje ugovora kada dođe do neisporučenja usluge?
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 22:41   #989
Sklopio sam ugovor s T-comom na 2 godine. Nije problem u nekoj prevari ili nečemu u mom slučaju, dobio sam točno što sam htio. Međutim, ono što me zbunjuje je činjenica da nikada nisam dobio nikakav papir na potpis. Zvao sam, tražio uslugu, dao svoje podatke i rečeno mi je da ću dobiti ugovor na potpis. Međutim, umjesto toga jedan dan mi se pojavio na vratima radnik u jednostavno mi donio opremu i uključio internet. Kad sam zvao službu za korisnike i objasnio da ja nisam s njima potpisoa još ništa, rečeno mi je da je to sve OK i da kao ugovor vrijedi no šoto sam preko telefona dogovorio, ali mi nisu znali objasniti kako točno i po kojem zakonu.

Danas čujem da su poznaniku roditelje nagovorili praktički na prevaru u takav "telefonski ugovor".

Jel mi može netko objasniti, jel postoji zakonska osnova da bi se telefonski razgovor smatrao valjanim ugovorom ili o kakvoj se tu muljaži radi?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 14:31   #990
http://www.zakon.hr/z/193/Zakon-o-za...%C5%A1a%C4%8Da

Zakon o zaštiti potrošača u čl. 5., st. 27 definira ugovor sklopljen na daljinu
__________________
Nobody cares. Work harder.
Miss Hyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 08:54   #991
Točnije, čl. 5., st. 27 definira pojam "ugovor na daljinu". Isti je detaljnije objašnjen u Glavi III., Odjeljak I., čl. 57 do 79.
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 19:27   #992
Problem sa b-netom

Pozdrav, nov sam na forumu! Vidim da ovdje ima puno ljudi koji su imali problema sa operaterima. Imam i ja jedan..

Ovako.. Pred negdje godinu dana bivša s kojom sam živio me natjerala da uzmem paket 2u1 od b-neta. Imali smo problema negdje početkom godine i odselila se i meni je ostao dragi b-net, nije platila jedan račun, nisam ni ja jedan i u tren oka ugasili mi internet i televiziju. Došlo je do još problema da sam se hitno morao seliti i na kraju nisam imao pristup poštanskom sandučiću. Nakon dva mjeseca sam rekao bivšem gazdi da mi da konačno poštu i dočekala me čestitka od b-neta da su raskinuli ugovor i da sam im dužan platiti 3600kn!

2000kn za raskid
1000kn za uređaje
i 600kn duga računa.

Nakon toga sam ih nazvao i pitao kako su oni to raskinuli ugovor bez da mi je itko išta javio? Oni su samo rekli da to nije njihov problem nego da se javim "Agenciji za potraživanja" koji ni ne postoje na googleu.

Što da radim? Odkud mi toliki novci?!
travis1701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 17:44   #993
Imam ugovornu obvezu, a Bnet usluga nije dostupna na mojoj novoj adresi

I među ono malo savjeta koje sam dobila, koji svi redom uključuju da ja platim neke penale od 1500 kn, iako ja nisam kriva što njihova usluga nije dostupna na mojoj adresi, ponudili su mi eto još i mogućnost da "nađem nekoga tko će mi preuzeti moju ugovornu obavezu koja teče traje još 19 mjeseci, nekoga tko je maksimalno 3 mjeseca od isteka svoje vlastite ugovorne obaveze".
Ne znam što da radim.
Jedino da sjednem i plačem.
Elyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 17:54   #994
Quote:
Elyse kaže: Pogledaj post
I među ono malo savjeta koje sam dobila, koji svi redom uključuju da ja platim neke penale od 1500 kn, iako ja nisam kriva što njihova usluga nije dostupna na mojoj adresi, ponudili su mi eto još i mogućnost da "nađem nekoga tko će mi preuzeti moju ugovornu obavezu koja teče traje još 19 mjeseci, nekoga tko je maksimalno 3 mjeseca od isteka svoje vlastite ugovorne obaveze".
Ne znam što da radim.
Jedino da sjednem i plačem.
Za početak, smrzni ugovor. Imaš pravo, mislim na 3 mjeseca.
Potom traži bnet da ti dovedu priključak, možda bude za 3 mjeseca.
Mrzim, mrzim, mrzim ugovorne obveze.
I stvarno nije u redu od njih da, u slučaju da nemaju mogućnost prenošenja priključka na novu adresu, ugovor se ne raskida. To je dno dna od firme.
A ja budala još uzmem i HBO.
__________________
Sutra samo što svaki dan ne dođe -
jutra već su zaboravljena
- bogatstvo trenutka izgubljeno.
Opal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 17:58   #995
Quote:
Opal kaže: Pogledaj post
Za početak, smrzni ugovor. Imaš pravo, mislim na 3 mjeseca.
Potom traži bnet da ti dovedu priključak, možda bude za 3 mjeseca.
Mrzim, mrzim, mrzim ugovorne obveze.
I stvarno nije u redu od njih da, u slučaju da nemaju mogućnost prenošenja priključka na novu adresu, ugovor se ne raskida. To je dno dna od firme.
A ja budala još uzmem i HBO.
nemaju trunčicu srama.
još eto se prave ljubazni i kažu: "pa eto nađite nekoga kome je ugovor pred istekom da preuzme vašu ugovornu obavezu".
ili još jedan biser "pa nastavite plaćati bnet na toj adresi na kojoj vam je trenutno instaliran, pa se razračunavajte s tim budućim stanarom".
bokte.
Elyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 18:00   #996
inače, da, podnijela sam molbu za zamrzavanjem obaveze.
ali krivo mi je što bnet NEĆE doći do moje adrese kroz 3 mjeseca.
pa ću morati koristiti pravo na zamrzavanje iz iduće kalendarske godine, pravo koje sam možda mogla iskoristiti kad odem nekud na ljeto.
inače, ja sam studentica, ne radim, pa ljeti nekud obavezno odem ne bih li zaradila kakve novce ili bila korisna barem svojima doma,
Elyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 17:59   #997
Quote:
Opal kaže: Pogledaj post
Za početak, smrzni ugovor. Imaš pravo, mislim na 3 mjeseca.
Potom traži bnet da ti dovedu priključak, možda bude za 3 mjeseca.
Mrzim, mrzim, mrzim ugovorne obveze.
I stvarno nije u redu od njih da, u slučaju da nemaju mogućnost prenošenja priključka na novu adresu, ugovor se ne raskida. To je dno dna od firme.
A ja budala još uzmem i HBO.
Hm, možda sam čudan, ali ja ne bih potpisao ugovornu obvezu kad ne bi bio siguran da ću biti na toj adresi sljedećih 2 godne. Jer ako ne budem morat ću platit par tisuća kn pa mi se isplati dobro razmislit i izračunat. Ako krivo izračunam, popušio sam pare. Kako god okreneš, korisnik je taj koji donosi odluku i odgovara za nju.

Ali nisam zato došao tu, ja imam potencijalan problem s operaterom vip (ex bnet). Imam 3d paket koji plaćam 400kn mjesečno, a tv ne radi kako treba. Par programa nestane oko 11-ponoć, tipa viasat explore kojeg često gledam (dok ne nestane), cbs itd.. a najčešće se sutradan pojave bez ikakve intervencije (restorea, restarta i sl.). Prijavim kvar, oni pošalju tehničara koji ustvrdi da je sve ok, a meni navečer opet isti problem. Opet pošalju tehničara, on opet utvrdi da je sve ok, opet problem... snimio sam par filmića o tome, ali sumnjam da bi ih hakom prihvatio u slučaju eventualnog spora? Imam li drugih opcija ili trebam pozvat vip tehničare da prenoće kod mene?

I ako ne riješe problem (a evo 3-4 mj. ga ne mogu riješiti), mogu li tražiti raskid ugovora?
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 19:57   #998
Lijep pozdrav forumaši!
Imam pitanje pa ako mi netko može pomoči bio bih zahvalan...
Uzeo bih internet od Iskona, ali neznam kolika mi je propusnost parice jer nisam nikad bio kod nikog operatera .
Ako naručim telefonom smatra li se to ugovor sklopljen na daljinu bez obzira što sam ja inicirao poziv i zahtjev ?
Ako uzmem njihov internet od 10Mbps a parica mi može propustit samo 5Mbps što im je doljnja granica tog paketa tj. oni su ispunili svoj dio prema ugovoru, mogu li raskinuti ugovor u roku od 14 dana jer imam kod nekog drugog operatera istu brzinu ali za manju cijenu?
I od kada počinje teči tih 14 dana?
Hvala na odgovoru!!
Pozdrav
pixavz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 15:53   #999
Nadam se da ovdje spada pitanje za T-com.
Naime htio sam uvesti svoju telefonsku liniju i internet. U T-com-u su po oib-u utvrdili da imam dugovanje od 1600kn. Istina, prije 10-ak godina sam imao svoju liniju i internet i koliko mi je poznato sva su dugovanja plačena. Prije 4-5 godina sam još plačao neke ovrhe i onda je na fini rečeno da nemam više nikakvih dugovanja.
Operater u T-com-u kaže da je pokrenut ovršni prijedlog 2007 godine međutim ja o tome nemam pojma. Odvjetničko društo na koje su me uputili iz T-coma ne zna ništa o mom slučaju po mom imenu osim da sam dužan 500kn valjda za njihovu "uslugu" a niti znaju broj telefona na koji glasi dug, niti imaju svoj valjda glavni telefon za više informacija, znaju samo koliko sam im dužan i broj računa na koji bi im trebao uplatiti lovu. A sve o tome mi je trebao poslati neki javni bilježnik koji godinama nije uopče ništa poslao.
Mene zanima odakle da krenem.
Dali se legalno pozivaju na dug ako je u fini sve bilo plačeno?
Dali mi pokušavaju nešto naplatiti 2 puta? Čitao sam i takva iskustva.
Zar ne postoji zastara za te stvari ili bi trebao uplatnice čuvati cijeli život da me ne iznenade?
Šta mi je činiti?
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 17:43   #1000
Sad sam se vratio iz T-com-a. Uz dug za fiksni telefon od 1635kn bio je i dug od 35 kuna za mobilni koji sam preko ovrhe platio preko 3000kn. Zašto je zaostalo tih 35kn, jesu čoravi ili se prave blesavi?
Ovaj za pultom se pravi da ne zna ništa nego da sam dužan 1600kn, a 8 godina je prošlo, 8 GODINA, i nitko ništa ne zna u detalje.
Čiča kaže da uzmen telefon na ženu a ovaj dug nek stoji. I on misli da je pametan?
Koji debilizam.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:51.