Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2009., 10:14   #61
Quote:
jimmy jazz kaže: Pogledaj post
a uzgajaš ti kaj tradicionalne kulture, iz ovog podneblja? kaše, leču, raž? divlje šparoge?
Posadio sam ono za što sam dobio sjeme od prijatelja. Domaće, ništa iz dućana. Paradajz iz sjemena od lani, isto tako i kuruza i mahune a bome i soja. Da je genetski manipulat ne bi se dala tako razmnožavati.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 16:56   #62
Jimmy, to si mozes napravit od obicne faktorice(kante za farbu od 20l). Ima na netu sve o tome i nije to nikakva novotarija, tu to rade dugo.Mozes sadit papriku,krastavac i tikvice isto tak. Ja sam sad krenula sa paradajzom a ako ce ici sljedece godine cu i ovo drugo. Svidja mi se jer je zauzima manje prostora, koristi manje vode, i ubacis dobru zemlju i ne moras cijeli vrt gnojit i ne znam kaj,ovak je sve koncentrirano na jednom mijestu a i ako je grdo vrijeme(tuca) pobjegnes s tim pod krov.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 15:22   #63
pitanje za Ritu - ekoloska zemlja

I ja sam se zainteresirala za eko uzgoj povrca (djecica...). Imam pitanje za Ritu koja kaze da kupuje eko zemlju - GDJE?!? Jer kakvog ima smisla saditi eko ako nemas dobru, cistu zemlju... A ne znam gdje bih je nabavila...
salviavera is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 06:26   #64
Quote:
salviavera kaže: Pogledaj post
I ja sam se zainteresirala za eko uzgoj povrca (djecica...). Imam pitanje za Ritu koja kaze da kupuje eko zemlju - GDJE?!? Jer kakvog ima smisla saditi eko ako nemas dobru, cistu zemlju... A ne znam gdje bih je nabavila...
Ja sam ti u USA, tu ima u svakom supermarketu(organske zemlje i one obicne) isto tak i gnojiva i sve ostalo. Fakat moras znat u sta sadis.
Evo posadila sam 20tak jagoda i 2 biljke rhubarb(ne znam kak se to kaze kod nas). Od tog cu probat radit pekmez i kolace, napravila sma tortu sa rhubarb i super je.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 12:16   #65
Quote:
Rita kaže: Pogledaj post
Jimmy, to si mozes napravit od obicne faktorice(kante za farbu od 20l). Ima na netu sve o tome i nije to nikakva novotarija, tu to rade dugo.Mozes sadit papriku,krastavac i tikvice isto tak. Ja sam sad krenula sa paradajzom a ako ce ici sljedece godine cu i ovo drugo. Svidja mi se jer je zauzima manje prostora, koristi manje vode, i ubacis dobru zemlju i ne moras cijeli vrt gnojit i ne znam kaj,ovak je sve koncentrirano na jednom mijestu a i ako je grdo vrijeme(tuca) pobjegnes s tim pod krov.
ne znam pod što bih uopće tražila, daj neki link ako znaš molim te

hvala
Ivanasp is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2009., 16:24   #66
Baš mi je drago što postoji ovakav topic. Ja sam novi u tim vodama. Proučavam biodinamički uzgoj za sada. Imam eko vrt i zasađeno dosta šaroliko društvo
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2009., 22:33   #67
Ivana,odi na google i trazi hanging tomatoe plants, do it yourself hanging tomatoe plants ili tak nesto ,ima hrpa i na youtube isto tak ljudi stavljaju filmove svojih vrtova i rezultate i sve zivo.Bas sam neki dan gledala .
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2009., 22:53   #68
Prava stvar su puževi. Evo kratkog filmića o osnovama uzgoja puževa.
http://www.reklamacije.net/video/sve...ney-money.html
Najzdravije meso, a tko voli raditi može i zaraditi
Brzimrzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 11:29   #69
Quote:
Rita kaže: Pogledaj post
Ivana,odi na google i trazi hanging tomatoe plants, do it yourself hanging tomatoe plants ili tak nesto ,ima hrpa i na youtube isto tak ljudi stavljaju filmove svojih vrtova i rezultate i sve zivo.Bas sam neki dan gledala .
hvala...
moja prijateljica, odnosno njen otac radi vrt bez motike, odnosno to se zove malčiranje, ima više o tome na stranici rustice (već je netko gore stavio link na tu stranicu) a našla sam još jedan link o tome http://www.trudnoca.net/forum/viewto...p?f=74&t=10261

a evo i dio s te stranice...

"Ušteda vremena i novca"
Malčiranje je zapravo prekrivanje tla slojem za to prikladnog materijala, kao na primjer korom drveta, sijenom, borovim iglicama, piljevinom, kompostom i sl. Malčevi organskog podrijetla osim što sprječavaju isušivanje tla i rast korova, istodobno postupnim raspadanjem obogaćuju tlo organskom tvari, te tako popravljaju njegovu strukturu. Potiču i razvoj korisne mikroflore tla te sprječavaju eroziju tla, a biljke koje rastu na malčiranim gredicama nakon kiša nemaju blatnjave mrljice po cvjetovima i listovima...
Ivanasp is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 11:31   #70
i ja sam počela tako u svojem vrtu, najbolje od svega je što zemlja postaje sve bolja i bolja što se više godina malčira
Ivanasp is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 12:03   #71
Quote:
Rita kaže: Pogledaj post
Ivana,odi na google i trazi hanging tomatoe plants, do it yourself hanging tomatoe plants ili tak nesto ,ima hrpa i na youtube isto tak ljudi stavljaju filmove svojih vrtova i rezultate i sve zivo.Bas sam neki dan gledala .
http://www.howdididoit.com/home-gard...tomato-plants/

http://oldfashionedliving.com/tomato2.html

http://www.youtube.com/watch?v=by0ttwUmvdw

https://www.topsyturvy.com/

arja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 23:03   #72
Ovo sa prekrivanjem tla moji rade vec godinama, i koriste slamu,travu, svasta ali i dalje moticare,hehe. Nemres ti moju baku(stari kov) nes takvog naucit.Nema kruha bez motike,hehe
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 14:51   #73
Quote:
Rita kaže: Pogledaj post
Ovo sa prekrivanjem tla moji rade vec godinama, i koriste slamu,travu, svasta ali i dalje moticare,hehe. Nemres ti moju baku(stari kov) nes takvog naucit.Nema kruha bez motike,hehe
znam dobro kak je to, ni moja mama se nije dala, rekla je da ne može to tako: bez motike i gotovo... e a onda je jedno jutro u poljoprivrednoj emisiji prikazano malčiranje i onda mi je rekla da probam... a ja trubim na sav glas od kad sam to vidla kod svoje frendice...
a zemlja je rahla, crna, šupljikava, bez problema počupaš iz te zemlje jer je tako mekana...a tek kak je gušt saditi u takvu zemlju...ne trebaš zaljevati, pljeviti (možda malo oko mrkvice i peršina dok su manji, dok ne izrastu malo bolje) a onda ubireš plodove... idealno za one koji nisu stalno uz vrt...
Ivanasp is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 11:10   #74
Kupio diferencijal od lade. Kad napravim kosilicu javljam rezultate.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 00:51   #75
Quote:
jimmy jazz kaže: Pogledaj post
ja pak manje il više uspješno uzgajam organske biljke/začine na prozoru. Bosiljak sam skužil kak, imam Ružmarina i Timijana, jedino Ružmarin mi ima ko neke bjele piknjice i neke "lisnate" uši, kojih se nemrem rješiti. al ponekad čak i procvjeta dok ga jako zaljevam.
Jesi ga probao pošpricati s koprivom?
__________________
There is no greater power in the universe than the need for freedom.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 11:03   #76
Quote:
Rita kaže: Pogledaj post
Ovo sa prekrivanjem tla moji rade vec godinama, i koriste slamu,travu, svasta ali i dalje moticare,hehe. Nemres ti moju baku(stari kov) nes takvog naucit.Nema kruha bez motike,hehe
ne treba motika, osim za vadit krumpir ili čičoku ili nešto drugo...
zašto ne treba motika, zato što se u jesen (nakon što se pobere sve povrće)pokrije kartonima, slamom ili nečim već gore navedenim i u proljeće samo napraviš rupicu i posadiš, naravno, može se i razgrnuti malo više i posijati povrće npr. mrkva, peršin, cikla, dakle kad sjeme ide direktno u zemlju, pa se malo pljevi dok ne izraste, a onda zagrne s tim kaj si pljevio, odnosno malčira..a za flance samo rupica i to je to
Ivanasp is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 11:08   #77
sam da javim da sam doznala da se krumpir kad se sadi samo malo utisne u zemlju i pokrije slamom ili sijenom...malo deblji sloj mora biti... i stvarno NIKNE
Ivanasp is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 18:30   #78
Quote:
Ivanasp kaže: Pogledaj post
sam da javim da sam doznala da se krumpir kad se sadi samo malo utisne u zemlju i pokrije slamom ili sijenom...malo deblji sloj mora biti... i stvarno NIKNE
Baš sam to htio pitati nekoga Da li tko uzgaja krumpir malčiranjem? Krumpir se položi na zemlju i samo se prekrije slojem slame i ostaloga što ide u mix.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2009., 12:21   #79
Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
Baš sam to htio pitati nekoga Da li tko uzgaja krumpir malčiranjem? Krumpir se položi na zemlju i samo se prekrije slojem slame i ostaloga što ide u mix.
a ha.. to je to...malč i krumpir..
Ivanasp is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2009., 12:24   #80
Quote:
danaye kaže: Pogledaj post
Jesi ga probao pošpricati s koprivom?
hmgrh neznam vec, bum probal..mislm da jesam.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:37.