Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2013., 16:03   #1
Žrtvovanje nizašto

Ovo je priča o dvoje ljudi u vezi koji su nadomak dobivanju djeteta.Oni iščekuju svoje dijete kao veliku sreću,no,doći će do razilaženja..Naime,što nakon kada se dijete rodi,kako će riješiti pitanje ovog svijeta..

Slaven Jug je rođeni ateist/agnostik,Marta Krug je kršteni katolik.
Slaven cijeni vjeru,a Marta ne ide nešto u crkvu.To je dvoje ljudi koji pomažu siromašnima,razumiju život dovoljno da znaju što je važno..
No,dogodila im se prekretnica..
Slaven ne želi krstiti dijete,a Marta je odlučna u tome.
Slaven spušta ljestvicu da se dijete krsti kao protestant,a Marta je pak konvencionalni tradicionalist pa joj to ne odgovara.

Slaven ima lijeve svjetonazore,Martu politika uopće ne zanima.
Slaven neće čuti za krštenje u katoličkoj crkvi,ponajviše zbog svog uvjerenja da je to zasatarjela institucija koja je izgubila pokriće još od vremena spaljivanja ljudi do luksuza u kurijama.
Naglašava Marti da su tisuće ljudi napustile RKC zato što je Ratzinger zataškavao pedofilski skandal itd..

Marta pak razumije sve,ali tvrdi da to nema veze sa stvarnošču.Njoj je jedino važno da dijete ne bude šikanirano i obilježeno zato što je nekatolik,i nastavlja s tim da je krštenje samo čin,poslije kojeg dijete kad odraste može izabrati što želi biti.Dakle,Marta to želi obaviti radi zaštite djeteta,a Slaven vjeruje da kada on odraste,to neće biti važno..

Hoče li život proći,ao ni to dijete neće imati,kako je zaprijetila Marta..?Slaven nije rekao ništa..znači li to da ostaje pri svome?
Amiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 16:09   #2
Quote:
Amiš kaže: Pogledaj post
Ovo je priča o dvoje ljudi u vezi koji su nadomak dobivanju djeteta.Oni iščekuju svoje dijete kao veliku sreću,no,doći će do razilaženja..Naime,što nakon kada se dijete rodi,kako će riješiti pitanje ovog svijeta..

Slaven Jug je rođeni ateist/agnostik,Marta Krug je kršteni katolik.
Slaven cijeni vjeru,a Marta ne ide nešto u crkvu.To je dvoje ljudi koji pomažu siromašnima,razumiju život dovoljno da znaju što je važno..
No,dogodila im se prekretnica..
Slaven ne želi krstiti dijete,a Marta je odlučna u tome.
Slaven spušta ljestvicu da se dijete krsti kao protestant,a Marta je pak konvencionalni tradicionalist pa joj to ne odgovara.

Slaven ima lijeve svjetonazore,Martu politika uopće ne zanima.
Slaven neće čuti za krštenje u katoličkoj crkvi,ponajviše zbog svog uvjerenja da je to zasatarjela institucija koja je izgubila pokriće još od vremena spaljivanja ljudi do luksuza u kurijama.
Naglašava Marti da su tisuće ljudi napustile RKC zato što je Ratzinger zataškavao pedofilski skandal itd..

Marta pak razumije sve,ali tvrdi da to nema veze sa stvarnošču.Njoj je jedino važno da dijete ne bude šikanirano i obilježeno zato što je nekatolik,i nastavlja s tim da je krštenje samo čin,poslije kojeg dijete kad odraste može izabrati što želi biti.Dakle,Marta to želi obaviti radi zaštite djeteta,a Slaven vjeruje da kada on odraste,to neće biti važno..

Hoče li život proći,ao ni to dijete neće imati,kako je zaprijetila Marta..?Slaven nije rekao ništa..znači li to da ostaje pri svome?

Je li to neki rebus?
Ne shvaćam baš zadnju rečenicu.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 16:15   #3
Quote:
Amiš kaže: Pogledaj post
Ovo je priča o dvoje ljudi u vezi koji su nadomak dobivanju djeteta.Oni iščekuju svoje dijete kao veliku sreću,no,doći će do razilaženja..Naime,što nakon kada se dijete rodi,kako će riješiti pitanje ovog svijeta..
Prilično nezrelo, te se stvari rješavaju prije imanja djeteta.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 16:39   #4
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Prilično nezrelo, te se stvari rješavaju prije imanja djeteta.
Neke stvari se rješavaju i prije stupanja u vezu.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 16:40   #5
Quote:
Amiš kaže: Pogledaj post
Ovo je priča o dvoje ljudi u vezi koji su nadomak dobivanju djeteta.Oni iščekuju svoje dijete kao veliku sreću,no,doći će do razilaženja..Naime,što nakon kada se dijete rodi,kako će riješiti pitanje ovog svijeta..

Slaven Jug je rođeni ateist/agnostik,Marta Krug je kršteni katolik.
Slaven cijeni vjeru,a Marta ne ide nešto u crkvu.To je dvoje ljudi koji pomažu siromašnima,razumiju život dovoljno da znaju što je važno..
No,dogodila im se prekretnica..
Slaven ne želi krstiti dijete,a Marta je odlučna u tome.
Slaven spušta ljestvicu da se dijete krsti kao protestant,a Marta je pak konvencionalni tradicionalist pa joj to ne odgovara.

Slaven ima lijeve svjetonazore,Martu politika uopće ne zanima.
Slaven neće čuti za krštenje u katoličkoj crkvi,ponajviše zbog svog uvjerenja da je to zasatarjela institucija koja je izgubila pokriće još od vremena spaljivanja ljudi do luksuza u kurijama.
Naglašava Marti da su tisuće ljudi napustile RKC zato što je Ratzinger zataškavao pedofilski skandal itd..

Marta pak razumije sve,ali tvrdi da to nema veze sa stvarnošču.Njoj je jedino važno da dijete ne bude šikanirano i obilježeno zato što je nekatolik,i nastavlja s tim da je krštenje samo čin,poslije kojeg dijete kad odraste može izabrati što želi biti.Dakle,Marta to želi obaviti radi zaštite djeteta,a Slaven vjeruje da kada on odraste,to neće biti važno..

Hoče li život proći,ao ni to dijete neće imati,kako je zaprijetila Marta..?Slaven nije rekao ništa..znači li to da ostaje pri svome?
Ja mislim da su ga krstili jer je to korisno jer ce dobit darove od kumova i tako to.
__________________
Omnia Ad Majorem Dei Gloriam †.:: Don't be so humble - you are not that great.::.
.:: Right is right even if no one is doing it; wrong is wrong even if everyone is doing it::.
.::čega je srce puno, o tom usta govore::..::Ne boj se, nego govori i ne daj se ušutkati::.
Agica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 17:08   #6
Ateistu je krstenenje isprazan obred, dakle nema razloga da mu pristupi, ali bas niti da bude protiv. Ako je zeni toliko stalo, a on je zaista ateist, a ne ideoloski antiklerikalac ne vidim problema sto ce ga lik u haljinici zaspricat. Baram dok djete ne bude malo starije pa ga likovi u haljinicama ne pokusaju zapsircat necim drugim do li vodom
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 03:17   #7
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Ateistu je krstenenje isprazan obred, dakle nema razloga da mu pristupi, ali bas niti da bude protiv. Ako je zeni toliko stalo, a on je zaista ateist,
Ne slažem se nikako.
Baš zato što nema nekog bitnog razloga da mu se mora pristupiti što ranije i to u tuđe ime, ne bih htjela krstiti svoje dijete jer to muž nalaže. Jednostavno, ne.

Kad i ako dijete jednog dana izrazi želju za time, to je već druga priča.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 05:20   #8
Quote:
Amiš kaže: Pogledaj post
Ovo je priča o dvoje ljudi u vezi koji su nadomak dobivanju djeteta.Oni iščekuju svoje dijete kao veliku sreću,no,doći će do razilaženja..Naime,što nakon kada se dijete rodi,kako će riješiti pitanje ovog svijeta..

Slaven Jug je rođeni ateist/agnostik,Marta Krug je kršteni katolik.
Slaven cijeni vjeru,a Marta ne ide nešto u crkvu.To je dvoje ljudi koji pomažu siromašnima,razumiju život dovoljno da znaju što je važno..
No,dogodila im se prekretnica..
Slaven ne želi krstiti dijete,a Marta je odlučna u tome.
Slaven spušta ljestvicu da se dijete krsti kao protestant,a Marta je pak konvencionalni tradicionalist pa joj to ne odgovara.

Slaven ima lijeve svjetonazore,Martu politika uopće ne zanima.
Slaven neće čuti za krštenje u katoličkoj crkvi,ponajviše zbog svog uvjerenja da je to zasatarjela institucija koja je izgubila pokriće još od vremena spaljivanja ljudi do luksuza u kurijama.
Naglašava Marti da su tisuće ljudi napustile RKC zato što je Ratzinger zataškavao pedofilski skandal itd..

Marta pak razumije sve,ali tvrdi da to nema veze sa stvarnošču.Njoj je jedino važno da dijete ne bude šikanirano i obilježeno zato što je nekatolik,i nastavlja s tim da je krštenje samo čin,poslije kojeg dijete kad odraste može izabrati što želi biti.Dakle,Marta to želi obaviti radi zaštite djeteta,a Slaven vjeruje da kada on odraste,to neće biti važno..

Hoče li život proći,ao ni to dijete neće imati,kako je zaprijetila Marta..?Slaven nije rekao ništa..znači li to da ostaje pri svome?

Zasto si Marti dao tako losu pocetnu poziciju i zasto navijas za Slavena priskrbljujuci mu drustveno pozeljne atribute,
a Marti pridodajes samo one negativne?

Mozda je Slaven kockar pa je odlucio da ne trosi dodatne pare za krstenje, vec ih zeli uloziti u nesto puno svjetlucavije.

Mozda Marta zeli samo odrzati tradiciju u obitelji, a pritom ne vidi nista lose u tom cinu
sto bi ostavilo negativne posljedice na bilo koga.

Mozda Slaven ima radikalne roditelje ateiste koji ostro ne vole Crkvu i koji neprestano pokusavaju nagovoriti Slavena
da odustane od krstenja.

Mozda to dijete zapravo i nije Slavenovo, pa Marta pomislja da ce makar krstenjem uspjeti
poboljsati svoj polozaj kod Boga i iskupit mu se za neke stvari.

Mozda Slaven ima fobiju od crkve i obreda u njoj.

Mozda je Marta samo zaljubljena u svecenika.

A mozda je sve vec zapravo.kasno..
Zeblaan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 15:39   #9
Quote:
Zeblaan kaže: Pogledaj post
Zasto si Marti dao tako losu pocetnu poziciju i zasto navijas za Slavena priskrbljujuci mu drustveno pozeljne atribute,
a Marti pridodajes samo one negativne?
Nisam tradicionalist,pa se zalomilo..sorry.
Quote:
Zeblaan kaže: Pogledaj post
Mozda je Slaven kockar pa je odlucio da ne trosi dodatne pare za krstenje, vec ih zeli uloziti u nesto puno svjetlucavije.
Slaven je dobričina.Čovjek radi i zna posuditi novac ako uztreba,on je jako načitan,zna dosta,vjeruje da ljudim može biti bolje ako podignu svoju svijest koju vuku po podu nemalo puta..
Quote:
Zeblaan kaže: Pogledaj post
Mozda Marta zeli samo odrzati tradiciju u obitelji, a pritom ne vidi nista lose u tom cinu
sto bi ostavilo negativne posljedice na bilo koga.
Ali samo to tradicija,tako je.Slaven pak ne voli besmislene običaje,navike koje je neko institucionalizirao..Poštuje on crkvu,poštuje velike svećenike poput Sbutege itd.,ali organizaciju od luksuza ne..Ne vidi zašto bi moralo tako biti,kad ne mora.Slaven se ne boji promjena.Marta ne čita toliko,on se drži zemaljskog života,praktična je osoba,a po karaktetu je čovjeka samo da mu je jato na broju.
Quote:
Zeblaan kaže: Pogledaj post
Mozda Slaven ima radikalne roditelje ateiste koji ostro ne vole Crkvu i koji neprestano pokusavaju nagovoriti Slavena
da odustane od krstenja.
Slavenovi starci su super ljudi.Dobri i plemeniti ne žele se petljati u vezu njih dvoje.Slaven se obrazovao,jednostavno puno čita i puno zna..Njegovu odluku donio je samo on.Roditelji su ga saslušali,i znaju njegove stavove..Oni jako vole Martu,i žele da sve prođe kako treba..
Quote:
Zeblaan kaže: Pogledaj post
Mozda to dijete zapravo i nije Slavenovo, pa Marta pomislja da ce makar krstenjem uspjeti
poboljsati svoj polozaj kod Boga i iskupit mu se za neke stvari.
Imaš smisla za kazalište..Slaven nije potucanko.Ni Marta nema nimalo želje okrenuti leđa njihovoj vezi jer joj je Slaven velika ljubav.
Quote:
Zeblaan kaže: Pogledaj post
Mozda Slaven ima fobiju od crkve i obreda u njoj.
Ima fobiju od onoga;mora se!Ne podnosi spike;što će reći selo,ili tako svi pa ću i ja..
Mora se samo umrijeti..
Quote:
Zeblaan kaže: Pogledaj post
Mozda je Marta samo zaljubljena u svecenika.
Pa nije ovo ćiju ćiju tup serija..
Quote:
Zeblaan kaže: Pogledaj post
A mozda je sve vec zapravo.[B]kasno[/B[
Ovo zvuči jako filmski i jako životno..bravo!
Amiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 15:49   #10
Mene je majka krstila tajno s 5-6 godina. Ta žena, ne tek zbog toga postupka, nije baš s ikakvom etikom na ti...

Krenulo je ovako; on 10 godina stariji, oboje sa sela, a ona iz teže zabiti... Preselili u grad, ona se inspirirala čitanjem ljubavnih romana, on gledanjem kaubojskih filmova. Završilo pijanstvom, ludilom i vjerojatno samoubojstvom oca (doprinijelo znatno i odnos uoće obe te šire obitelji s njima, na način da su im bili postaja za grad, što znači manje-više sve probleme...).

Osim što je njen odnos s mojim pokojnim ocem dobivao sve više elemenata pijanstva i nasilja, njen čin je pogodio i očevu majku, ta je žena bila prvoborac u ratu na stranu partizana, i mnogi ljudi iz sela koji su prije rata išli kilometrima kroz brda nedjeljom na mise, prestali su, ali je opet većina žena/baba zadržalo navike...

Sam, jučer i danas raspitivao sam se kako se ispisati iz registrature Crkve, i znam kako se to radi, jer sam čitao na netu objavu udruge David, a kad me počeo zavlačiti župnik lažnim informacijama samo se čovjeku još dodatno zgadi... Nisu krive ni te žene, koliko je uspješno usađeno strahova od religije općenito u ljude.

Sad moram u Split tražiti tamo neke vikare radi upisivanje jedne opaske pokraj kopije spisa krsnih listova, nisam namjeravo, računam samo ih priznajem s time, ali kada vidim da se time služe, potrebno je to učiniti i zbog ateistia i agnostika kojima se nameću, i zbog njih samih, da shvate kritiku...

Na kraju, kada sve skupa sagledam kakvim se metodama služila RKC kroz povijest i današnjicu što doživljavam nije rečeno da na kraju priča ipak ne završi nakon vode - vatrom, odnosno ne dobijem li ispisnicu moguće je da će te čitati o jednoj crkvi nestaloj u požaru.

Kako je očito to moguće dobiti, tako prije da se to neće dogoditi, ali evo moj doprinos temi, a ako to ništa ne govori, ne znam zašto se ne ugledaju na evanđelja u kojima su se ljudi krstili kao odrasli. Zapravo znam, riječ je o provjerenim načinima indoktrinacije dječjeg uma okultnim sredstvima; u svrhu stjecanja materijalne koristi od što većeg broja ovaca.

PS
Sam ne mogu presuditi je li to dobro ili loše... O problemima s religioznom indoktrinacijom značajne retke ispisali su C. G. Jung, N. Tesla, sam sam pokušao dobiti nešto od religije u vrijeme ratne izgubljenosti i završilo je donatizmom, slomom živaca i skoro samoubojstvom.

Svjestan zbog toga njene opasnosti nastavio sam istraživati je komparativno polovicu života, i sada sam vrač Serapisa, pripadnik reda zeleni pop ( ima nas trenutno dvojica ).
__________________
UPOZORENJE: Gledanje ovog sadržaja može dovesti do povećanja kamatnih stopa na vašim stambenim kreditima!

Zadnje uređivanje pavaogc : 01.02.2013. at 15:55.
pavaogc is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 16:39   #11
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Neke stvari se rješavaju i prije stupanja u vezu.
"Dite materi, balun Ajduku"...

Svatko svojim putem, ostati usmjeren na korisnost umjestno na ispravljanje krive Drine.

Brak je precijenjen, možda najviše zbog institucije braka kritiziram religije, a pogotovo ovaj monogamni dok "nas smrt ne rastavi".
__________________
UPOZORENJE: Gledanje ovog sadržaja može dovesti do povećanja kamatnih stopa na vašim stambenim kreditima!
pavaogc is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 19:24   #12
Crkva indoktrinira vjernike, svoje ofce, ok, slažem se...ali, na kraju krajeva, koja institucija to ne radi?čitava zemaljska kugla je premrežena raznim indoktrinacijama, manipulacijama, ispiranjima mozgova....a tko je krivac za to? čovjek, svak pojedinačno, svi nosimo u sebi klicu grijeha i obmana.
Solna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 09:07   #13
Quote:
Amiš kaže: Pogledaj post
Ovo je priča o dvoje ljudi u vezi koji su nadomak dobivanju djeteta.Oni iščekuju svoje dijete kao veliku sreću,no,doći će do razilaženja..Naime,što nakon kada se dijete rodi,kako će riješiti pitanje ovog svijeta..
doci ce do razilaženja samo ako su oboje totalno nezrele osobe koje zapravo nisu ni spremne da imaju dijete....osobno ne kužim što je toliko loše u samom cinu krštenja....ti zahvaljuješ bogu na tom mališanu i daješ ga u ruke bogu da ga vodi i cuva u životu dok sam ne bude dovoljno odrastao da sam odluci kojim ce putem ici....malo svete vode nece naškoditi klincu a, dal mu može pomoci to nikada zapravo necemo saznati....što se mene osobno tice da, mogu svoje klince bi krstila u svim crkvama jer ih volim i želim im dobro....da mogu privukla bi na njih svu božansku moc bez obzira na vjeru jer danas srece i zaštite nikada dosta...bolje napraviti i to nego se poslije kajati jer smo nešto propustili radi svog ega....
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 14:06   #14
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
...nešto propustili radi svog ega....
Možemo sve od obrezanja pa do bacanja s litice ako ima neku tjelesnu manu..

Na stranu obredi religija i religijskih denominacija je puno, a ovdje, kada je u pitanju "ego" se radi jednostavno o tome ima li pravo supružnik na "veto", tj. odlučivanje o svom djetetu. Meni se tu čini stvar jednostavnom; ako je jedno protiv - tada nije postignut dogovor i nema ništa od toga.

Ukoliko neka strana ne poštuje ovu drugu, razvod i amen. Čini mi se logičnim; jer ako nema zajedničkog odlučivanja koji je uopće smisao braka kao zajednice?
__________________
UPOZORENJE: Gledanje ovog sadržaja može dovesti do povećanja kamatnih stopa na vašim stambenim kreditima!
pavaogc is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 14:41   #15
Quote:
Amiš kaže: Pogledaj post
Hoče li život proći,ao ni to dijete neće imati,kako je zaprijetila Marta..?Slaven nije rekao ništa..znači li to da ostaje pri svome?
Pametniji popušta, stara narodna.
Tko u ovoj situaciji popusti - je zrelija osoba i rezultat će biti + jedan bebač.
dado-666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 15:44   #16
priča je fino balansirano izmišljena al dobro, i hipotetska je diskusija u redu...
__________________
istinska i jedina prava demokracija je vlast naroda
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 15:47   #17
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Ne slažem se nikako.
Baš zato što nema nekog bitnog razloga da mu se mora pristupiti što ranije i to u tuđe ime, ne bih htjela krstiti svoje dijete jer to muž nalaže. Jednostavno, ne.

Kad i ako dijete jednog dana izrazi želju za time, to je već druga priča.
onaj koji vjeruje -doista vjeruje- u istinitost značenja krštenja prema tumačenju KC, njemu je krštenje pitanje potencijalnog spasenja duše. u pravilu, ne postoji dovoljno jaki argument koji bi se suprotstavio tom vjerovanju a koji bi bio razlog za nekrštenje, jer to krštenje djetetu sigurno neće odmoći

jasno, to nema veze s danim primjerom, u kojem majka to čini se želi tradicije i identiteta radi
__________________
istinska i jedina prava demokracija je vlast naroda
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 07:39   #18
Quote:
pavaogc kaže: Pogledaj post
Možemo sve od obrezanja pa do bacanja s litice ako ima neku tjelesnu manu..

Na stranu obredi religija i religijskih denominacija je puno, a ovdje, kada je u pitanju "ego" se radi jednostavno o tome ima li pravo supružnik na "veto", tj. odlučivanje o svom djetetu. Meni se tu čini stvar jednostavnom; ako je jedno protiv - tada nije postignut dogovor i nema ništa od toga.

Ukoliko neka strana ne poštuje ovu drugu, razvod i amen. Čini mi se logičnim; jer ako nema zajedničkog odlučivanja koji je uopće smisao braka kao zajednice?
bacanje s litice svojih klinaca je neki novi oblik ljubavi? ili mi to malcice brkamo ljubav i bolesno stanje uma koje nas tjera na uništenje radi neke mane?
znamo li uopce što znaci istinski voljeti? ili nam opet naš ego vodi glavnu rijec?

i taj ego je upravo to tvoje pravo na veto....ako si roditelj nisi vlasnik nekog života....voljeti nekog znaci poštovati neciju osobnost bez nametanja svojih interesa.

također, ne postoji savršeni brak al, postoji kompromis i to nas cini zrelima....pokušati razumjeti i staviti se u tuđu kožu je odlika a, ne mana....a, razvod je samo dokaz koliko smo sebicni....

osobno, mislim da je u ovom slucaju rijec o dvoje mladih nezrelih ljudi razlicitih vjerosipovijesti, koje više obracaju pažnju na to što m kaže okolina od onog što im kaže zdrav razum.....miša mu, dal malo svete vode može naštetiti bebi?...dal ce ta sveta voda zabraniti ili onemoguciti toj bebi kad odraste da se ode obrezati ako ce to željeti?...dal ce joj zabraniti da postane ateista jednog dana.....nece, i cemu onda komplicirati?
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 08:24   #19
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
osobno, mislim da je u ovom slucaju rijec o dvoje mladih nezrelih ljudi razlicitih vjerosipovijesti, koje više obracaju pažnju na to što m kaže okolina od onog što im kaže zdrav razum.....miša mu, dal malo svete vode može naštetiti bebi?...dal ce ta sveta voda zabraniti ili onemoguciti toj bebi kad odraste da se ode obrezati ako ce to željeti?...dal ce joj zabraniti da postane ateista jednog dana.....nece, i cemu onda komplicirati?
Zagovaraš magijski čin. Pristaješ uz tvrdnje da će djetetu, koje nije svojom voljom izabralo krštenje, izvođenjem obreda s vodom biti spasena duša.

Bilo da se otac, bilo da se majka, ne slažu s izvođenjem toga, riječ je isto tako, o solidarnosti s grupom onih, koji se ne slažu s takvom praksom. Agnostici, ateisti i ini.

Možemo to nazvati i ljubav prema istini, slaganje sa samim sobom, ljubav prema najširoj zajednici temeljem odluke da se istinito odnosimo s njom itd. itd.

Pošto se dijete može krstiti samo kad god ono samo donese tu odluku bilo kada; očito je riječ o egoizmu jedne strane, i u konkretnom slučaju, nepoštovanja izbora vlastitog muža; temeljem odluke da se postupa s djetetom na SVOJ, isključiv i egoističan način. Da je ta osoba barem vjernik, lako bi se mi razumjeli. 99% tzv. vjernika malo ima pojma o religiji; stoga je riječ o tipičnom podilaženju očekivanjima vlastite majke, prijateljica, gomile iz koje je osoba došla i kojoj očito i dalje nezrelo pripada više nego zajednici sa svojim mužem. Bolje je ukinuti i brak, nego upasti u ponor ispunjavanja takvih očekivanja, u kojemu te navodni partner ne doživljava kao subjekta izgradnje zajedničke sadašnjosti i budućnosti.

Amen.
__________________
UPOZORENJE: Gledanje ovog sadržaja može dovesti do povećanja kamatnih stopa na vašim stambenim kreditima!
pavaogc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 08:55   #20


Uploaded with ImageShack.us

PS

Imam dvoje djece, i nisam bio toliko nepromišljen da s djevojkama koje nameću "rješenja" svoje majke/religije sklapam brak, a sudeći po brakovima koje sam imao prilike izbliza promatrati - gdje nema dogovora između partnera; to je samo mrtvo slovo na papiru i malo kazališta. Na dobro ili štetu djece? Prosudite sami; svatko je sam odgovoran za vlastite postupke.
__________________
UPOZORENJE: Gledanje ovog sadržaja može dovesti do povećanja kamatnih stopa na vašim stambenim kreditima!
pavaogc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:17.